Bunbury Cathedral Grammar Cross Country
3 May 2017
Results
Details
 
Contact
Junior 3.6km Run
Senior 3.6km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Page 1 of 12 (569 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pace
Wave
Start Time
1
219
Joshua FOWLER
Joshua FOWLER #219
Male Y07
00:13:09.52
00:13:09.52
1
(1)
Y07
1
Male
1
KNIG
3:39 min/km
Year 07 Male
12:52:23
2
293
Luke PAOLIELLO
Luke PAOLIELLO #293
Male Y10
00:13:54.90
00:13:54.90
1
(2)
Y10
1
Male
2
KNIG
3:51 min/km
Year 10 Male
13:48:33
3
346
Bailey TAYLOR
Bailey TAYLOR #346
Male Y12
00:13:59.07
00:13:59.07
1
(3)
Y12
1
Male
3
KNIG
3:53 min/km
Year 12 Male
14:06:54
4
520
Luke BROEKMAN
Luke BROEKMAN #520
Male Y12
00:14:03.71
00:14:03.71
2
(4)
Y12
2
00:00:04.64
Male
4
REDD
3:54 min/km
Year 12 Male
14:06:54
5
687
Lane GOSS
Lane GOSS #687
Male Y12
00:14:04.74
00:14:04.74
3
(5)
Y12
3
00:00:05.67
Male
5
WILS
3:54 min/km
Year 12 Male
14:06:54
6
223
Johann SCHOLTZ
Johann SCHOLTZ #223
Male Y07
00:14:12.52
00:14:12.52
2
(6)
Y07
2
00:01:02.99
Male
6
KNIG
3:56 min/km
Year 07 Male
12:52:23
7
269
Lex FLETCHER HOBBS
Lex FLETCHER HOBBS #269
Male Y09
00:14:19.26
00:14:19.26
1
(7)
Y09
1
Male
7
KNIG
3:58 min/km
Year 09 Male
13:28:35
8
221
Ross PAOLIELLO
Ross PAOLIELLO #221
Male Y07
00:14:36.52
00:14:36.52
3
(8)
Y07
3
00:01:26.99
Male
8
KNIG
4:03 min/km
Year 07 Male
12:52:23
9
669
Joshua WIGMORE
Joshua WIGMORE #669
Male Y11
00:14:36.52
00:14:36.52
1
(9)
Y11
1
Male
9
WILS
4:03 min/km
Year 11 Male
13:57:01
10
242
Alby KONGRAS
Alby KONGRAS #242
Male Y08
00:14:38.07
00:14:38.07
1
(10)
Y08
1
Male
10
KNIG
4:03 min/km
Year 08 Male
13:11:58
11
250
Luca ZDRAVEVSKI
Luca ZDRAVEVSKI #250
Male Y08
00:14:39.08
00:14:39.08
2
(11)
Y08
2
00:00:01.01
Male
11
KNIG
4:04 min/km
Year 08 Male
13:11:58
12
649
Bradon SUTER
Bradon SUTER #649
Male Y10
00:14:42.12
00:14:42.12
2
(12)
Y10
2
00:00:47.22
Male
12
WILS
4:05 min/km
Year 10 Male
13:48:33
13
86
Luke BROTHERS
Luke BROTHERS #86
Male Y09
00:14:45.40
00:14:45.40
2
(13)
Y09
2
00:00:26.13
Male
13
GOLD
4:05 min/km
Year 09 Male
13:28:35
14
246
Cooper PEARSON
Cooper PEARSON #246
Male Y08
00:14:55.89
00:14:55.89
3
(14)
Y08
3
00:00:17.82
Male
14
KNIG
4:08 min/km
Year 08 Male
13:11:58
15
432
James TUNSTILL
James TUNSTILL #432
Male Y08
00:14:57.66
00:14:57.66
4
(15)
Y08
4
00:00:19.59
Male
15
REDD
4:09 min/km
Year 08 Male
13:11:58
16
216
Elijah BIRRELL
Elijah BIRRELL #216
Male Y07
00:14:58.12
00:14:58.12
4
(16)
Y07
4
00:01:48.60
Male
16
KNIG
4:09 min/km
Year 07 Male
12:52:23
17
457
Franco VAN ZYL
Franco VAN ZYL #457
Male Y09
00:15:00.78
00:15:00.78
3
(17)
Y09
3
00:00:41.52
Male
17
REDD
4:10 min/km
Year 09 Male
13:28:35
18
475
Lewis EVANS-THOMSON
Lewis EVANS-THOMSON #475
Male Y10
00:15:06.36
00:15:06.36
3
(18)
Y10
3
00:01:11.46
Male
18
REDD
4:11 min/km
Year 10 Male
13:48:33
19
574
Kobe HAYES
Kobe HAYES #574
Male Y07
00:15:10.74
00:15:10.74
5
(19)
Y07
5
00:02:01.21
Male
19
WILS
4:12 min/km
Year 07 Male
12:52:23
20
391
Jessica TAYLOR
Jessica TAYLOR #391
Female Y07
00:15:11.56
00:15:11.56
1
(1)
Y07
1
Female
1
REDD
4:13 min/km
Year 07 Female
12:55:29
21
483
David WAREHAM
David WAREHAM #483
Male Y10
00:15:12.25
00:15:12.25
4
(20)
Y10
4
00:01:17.35
Male
20
REDD
4:13 min/km
Year 10 Male
13:48:33
22
290
Aaron KEENAN
Aaron KEENAN #290
Male Y10
00:15:12.86
00:15:12.86
5
(21)
Y10
5
00:01:17.95
Male
21
KNIG
4:13 min/km
Year 10 Male
13:48:33
23
263
Maddie TOWNSEND-HYDE
Maddie TOWNSEND-HYDE #263
Female Y09
00:15:16.11
00:15:16.11
1
(2)
Y09
1
Female
2
KNIG
4:14 min/km
Year 09 Female
13:30:48
24
507
Louis TUNSTILL
Louis TUNSTILL #507
Male Y11
00:15:16.19
00:15:16.19
2
(22)
Y11
2
00:00:39.67
Male
22
REDD
4:14 min/km
Year 11 Male
13:57:01
25
645
Patrick REILLY
Patrick REILLY #645
Male Y10
00:15:18.77
00:15:18.77
6
(23)
Y10
6
00:01:23.87
Male
23
WILS
4:15 min/km
Year 10 Male
13:48:33
26
680
Mirrante RYDER
Mirrante RYDER #680
Female Y12
00:15:21.60
00:15:21.60
1
(3)
Y12
1
Female
3
WILS
4:16 min/km
Year 12 Female
14:09:03
27
110
Eric DU PREEZ
Eric DU PREEZ #110
Male Y10
00:15:26.10
00:15:26.10
7
(24)
Y10
7
00:01:31.20
Male
24
GOLD
4:17 min/km
Year 10 Male
13:48:33
28
123
Emily GRAHAM
Emily GRAHAM #123
Female Y11
00:15:29.11
00:15:29.11
1
(4)
Y11
1
Female
4
GOLD
4:18 min/km
Year 11 Female
14:00:48
29
480
Brendan PEACOCK
Brendan PEACOCK #480
Male Y10
00:15:29.62
00:15:29.62
8
(25)
Y10
8
00:01:34.71
Male
25
REDD
4:18 min/km
Year 10 Male
13:48:33
30
399
Luc PERKINS
Luc PERKINS #399
Male Y07
00:15:36.77
00:15:36.77
6
(26)
Y07
6
00:02:27.24
Male
26
REDD
4:20 min/km
Year 07 Male
12:52:23
31
409
Charlotte CHURCHER
Charlotte CHURCHER #409
Female Y08
00:15:40.34
00:15:40.34
1
(5)
Y08
1
Female
5
REDD
4:21 min/km
Year 08 Female
13:14:10
32
78
Lauren MELLETT
Lauren MELLETT #78
Female Y09
00:15:42.82
00:15:42.82
2
(6)
Y09
2
00:00:26.71
Female
6
GOLD
4:21 min/km
Year 09 Female
13:30:48
33
157
Mehalah WARD
Mehalah WARD #157
Female Y12
00:15:43.15
00:15:43.15
2
(7)
Y12
2
00:00:21.55
Female
7
GOLD
4:21 min/km
Year 12 Female
14:09:03
34
595
Samuel ELLIS
Samuel ELLIS #595
Male Y08
00:15:47.10
00:15:47.10
5
(27)
Y08
5
00:01:09.03
Male
27
WILS
4:23 min/km
Year 08 Male
13:11:58
35
688
Liam GREEN
Liam GREEN #688
Male Y12
00:15:49.25
00:15:49.25
4
(28)
Y12
4
00:01:50.18
Male
28
WILS
4:23 min/km
Year 12 Male
14:06:54
36
582
Tara ANDERSON
Tara ANDERSON #582
Female Y08
00:15:51.98
00:15:51.98
2
(8)
Y08
2
00:00:11.64
Female
8
WILS
4:24 min/km
Year 08 Female
13:14:10
37
592
Jeremy BUGDEN
Jeremy BUGDEN #592
Male Y08
00:15:53.10
00:15:53.10
6
(29)
Y08
6
00:01:15.03
Male
29
WILS
4:24 min/km
Year 08 Male
13:11:58
38
168
Shaun PETERSON
Shaun PETERSON #168
Male Y12
00:15:54.66
00:15:54.66
5
(30)
Y12
5
00:01:55.59
Male
30
GOLD
4:25 min/km
Year 12 Male
14:06:54
39
68
Camillo PILLONEL
Camillo PILLONEL #68
Male Y08
00:15:55.10
00:15:55.10
7
(31)
Y08
7
00:01:17.03
Male
31
GOLD
4:25 min/km
Year 08 Male
13:11:58
40
298
Harri WALTER
Harri WALTER #298
Male Y10
00:15:55.15
00:15:55.15
9
(32)
Y10
9
00:02:00.24
Male
32
KNIG
4:25 min/km
Year 10 Male
13:48:33
41
611
Priya RICHARDSON
Priya RICHARDSON #611
Female Y09
00:16:05.79
00:16:05.79
3
(9)
Y09
3
00:00:49.68
Female
9
WILS
4:28 min/km
Year 09 Female
13:30:48
42
270
Ryan FORSTER
Ryan FORSTER #270
Male Y09
00:16:06.31
00:16:06.31
4
(33)
Y09
4
00:01:47.05
Male
33
KNIG
4:28 min/km
Year 09 Male
13:28:35
43
603
Callum WOOD
Callum WOOD #603
Male Y08
00:16:06.35
00:16:06.35
8
(34)
Y08
8
00:01:28.28
Male
34
WILS
4:28 min/km
Year 08 Male
13:11:58
44
259
Felicity PIRIE
Felicity PIRIE #259
Female Y09
00:16:09.25
00:16:09.25
4
(10)
Y09
4
00:00:53.14
Female
10
KNIG
4:29 min/km
Year 09 Female
13:30:48
45
153
Kate MELLETT
Kate MELLETT #153
Female Y12
00:16:10.23
00:16:10.23
3
(11)
Y12
3
00:00:48.63
Female
11
GOLD
4:29 min/km
Year 12 Female
14:09:03
46
319
Rajindra MADIGASEKARA
Rajindra MADIGASEKARA #319
Male Y11
00:16:10.26
00:16:10.26
3
(35)
Y11
3
00:01:33.73
Male
35
KNIG
4:29 min/km
Year 11 Male
13:57:01
47
267
Charlie DICKIE
Charlie DICKIE #267
Male Y09
00:16:13.36
00:16:13.36
5
(36)
Y09
5
00:01:54.09
Male
36
KNIG
4:30 min/km
Year 09 Male
13:28:35
48
220
Reuben GINBEY
Reuben GINBEY #220
Male Y07
00:16:15.34
00:16:15.34
7
(37)
Y07
7
00:03:05.82
Male
37
KNIG
4:30 min/km
Year 07 Male
12:52:23
49
581
Fletcher WETHERELL
Fletcher WETHERELL #581
Male Y07
00:16:18.41
00:16:18.41
8
(38)
Y07
8
00:03:08.89
Male
38
WILS
4:31 min/km
Year 07 Male
12:52:23
50
273
Jack SHINE
Jack SHINE #273
Male Y09
00:16:21.15
00:16:21.15
6
(39)
Y09
6
00:02:01.88
Male
39
KNIG
4:32 min/km
Year 09 Male
13:28:35
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Page 1 of 12 (569 items)