Bunbury Cathedral Grammar Cross Country
3 May 2017
Results
Details
 
Contact
Junior 3.6km Run
Senior 3.6km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
All genders
Male
Female
All categories
Y07
Y08
Y09
Y10
Y11
Y12
Staff
All teams
GOLD
KNIG
REDD
WILS
Sort by finish order
Sort by race number
Sort by name
Sort by category
Sort by team
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Page 1 of 12 (569 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pace
Wave
Start Time
1
219
Joshua FOWLER
Joshua FOWLER #219
Male Y07
00:13:09.52
00:13:09.52
1
(1)
Y07
1
Male
1
KNIG
3:39 min/km
Year 07 Male
12:52:23
2
293
Luke PAOLIELLO
Luke PAOLIELLO #293
Male Y10
00:13:54.90
00:13:54.90
1
(2)
Y10
1
Male
2
KNIG
3:51 min/km
Year 10 Male
13:48:33
3
346
Bailey TAYLOR
Bailey TAYLOR #346
Male Y12
00:13:59.07
00:13:59.07
1
(3)
Y12
1
Male
3
KNIG
3:53 min/km
Year 12 Male
14:06:54
4
520
Luke BROEKMAN
Luke BROEKMAN #520
Male Y12
00:14:03.71
00:14:03.71
2
(4)
Y12
2
00:00:04.64
Male
4
REDD
3:54 min/km
Year 12 Male
14:06:54
5
687
Lane GOSS
Lane GOSS #687
Male Y12
00:14:04.74
00:14:04.74
3
(5)
Y12
3
00:00:05.67
Male
5
WILS
3:54 min/km
Year 12 Male
14:06:54
6
223
Johann SCHOLTZ
Johann SCHOLTZ #223
Male Y07
00:14:12.52
00:14:12.52
2
(6)
Y07
2
00:01:02.99
Male
6
KNIG
3:56 min/km
Year 07 Male
12:52:23
7
269
Lex FLETCHER HOBBS
Lex FLETCHER HOBBS #269
Male Y09
00:14:19.26
00:14:19.26
1
(7)
Y09
1
Male
7
KNIG
3:58 min/km
Year 09 Male
13:28:35
8
221
Ross PAOLIELLO
Ross PAOLIELLO #221
Male Y07
00:14:36.52
00:14:36.52
3
(8)
Y07
3
00:01:26.99
Male
8
KNIG
4:03 min/km
Year 07 Male
12:52:23
9
669
Joshua WIGMORE
Joshua WIGMORE #669
Male Y11
00:14:36.52
00:14:36.52
1
(9)
Y11
1
Male
9
WILS
4:03 min/km
Year 11 Male
13:57:01
10
242
Alby KONGRAS
Alby KONGRAS #242
Male Y08
00:14:38.07
00:14:38.07
1
(10)
Y08
1
Male
10
KNIG
4:03 min/km
Year 08 Male
13:11:58
11
250
Luca ZDRAVEVSKI
Luca ZDRAVEVSKI #250
Male Y08
00:14:39.08
00:14:39.08
2
(11)
Y08
2
00:00:01.01
Male
11
KNIG
4:04 min/km
Year 08 Male
13:11:58
12
649
Bradon SUTER
Bradon SUTER #649
Male Y10
00:14:42.12
00:14:42.12
2
(12)
Y10
2
00:00:47.22
Male
12
WILS
4:05 min/km
Year 10 Male
13:48:33
13
86
Luke BROTHERS
Luke BROTHERS #86
Male Y09
00:14:45.40
00:14:45.40
2
(13)
Y09
2
00:00:26.13
Male
13
GOLD
4:05 min/km
Year 09 Male
13:28:35
14
246
Cooper PEARSON
Cooper PEARSON #246
Male Y08
00:14:55.89
00:14:55.89
3
(14)
Y08
3
00:00:17.82
Male
14
KNIG
4:08 min/km
Year 08 Male
13:11:58
15
432
James TUNSTILL
James TUNSTILL #432
Male Y08
00:14:57.66
00:14:57.66
4
(15)
Y08
4
00:00:19.59
Male
15
REDD
4:09 min/km
Year 08 Male
13:11:58
16
216
Elijah BIRRELL
Elijah BIRRELL #216
Male Y07
00:14:58.12
00:14:58.12
4
(16)
Y07
4
00:01:48.60
Male
16
KNIG
4:09 min/km
Year 07 Male
12:52:23
17
457
Franco VAN ZYL
Franco VAN ZYL #457
Male Y09
00:15:00.78
00:15:00.78
3
(17)
Y09
3
00:00:41.52
Male
17
REDD
4:10 min/km
Year 09 Male
13:28:35
18
475
Lewis EVANS-THOMSON
Lewis EVANS-THOMSON #475
Male Y10
00:15:06.36
00:15:06.36
3
(18)
Y10
3
00:01:11.46
Male
18
REDD
4:11 min/km
Year 10 Male
13:48:33
19
574
Kobe HAYES
Kobe HAYES #574
Male Y07
00:15:10.74
00:15:10.74
5
(19)
Y07
5
00:02:01.21
Male
19
WILS
4:12 min/km
Year 07 Male
12:52:23
20
391
Jessica TAYLOR
Jessica TAYLOR #391
Female Y07
00:15:11.56
00:15:11.56
1
(1)
Y07
1
Female
1
REDD
4:13 min/km
Year 07 Female
12:55:29
21
483
David WAREHAM
David WAREHAM #483
Male Y10
00:15:12.25
00:15:12.25
4
(20)
Y10
4
00:01:17.35
Male
20
REDD
4:13 min/km
Year 10 Male
13:48:33
22
290
Aaron KEENAN
Aaron KEENAN #290
Male Y10
00:15:12.86
00:15:12.86
5
(21)
Y10
5
00:01:17.95
Male
21
KNIG
4:13 min/km
Year 10 Male
13:48:33
23
263
Maddie TOWNSEND-HYDE
Maddie TOWNSEND-HYDE #263
Female Y09
00:15:16.11
00:15:16.11
1
(2)
Y09
1
Female
2
KNIG
4:14 min/km
Year 09 Female
13:30:48
24
507
Louis TUNSTILL
Louis TUNSTILL #507
Male Y11
00:15:16.19
00:15:16.19
2
(22)
Y11
2
00:00:39.67
Male
22
REDD
4:14 min/km
Year 11 Male
13:57:01
25
645
Patrick REILLY
Patrick REILLY #645
Male Y10
00:15:18.77
00:15:18.77
6
(23)
Y10
6
00:01:23.87
Male
23
WILS
4:15 min/km
Year 10 Male
13:48:33
26
680
Mirrante RYDER
Mirrante RYDER #680
Female Y12
00:15:21.60
00:15:21.60
1
(3)
Y12
1
Female
3
WILS
4:16 min/km
Year 12 Female
14:09:03
27
110
Eric DU PREEZ
Eric DU PREEZ #110
Male Y10
00:15:26.10
00:15:26.10
7
(24)
Y10
7
00:01:31.20
Male
24
GOLD
4:17 min/km
Year 10 Male
13:48:33
28
123
Emily GRAHAM
Emily GRAHAM #123
Female Y11
00:15:29.11
00:15:29.11
1
(4)
Y11
1
Female
4
GOLD
4:18 min/km
Year 11 Female
14:00:48
29
480
Brendan PEACOCK
Brendan PEACOCK #480
Male Y10
00:15:29.62
00:15:29.62
8
(25)
Y10
8
00:01:34.71
Male
25
REDD
4:18 min/km
Year 10 Male
13:48:33
30
399
Luc PERKINS
Luc PERKINS #399
Male Y07
00:15:36.77
00:15:36.77
6
(26)
Y07
6
00:02:27.24
Male
26
REDD
4:20 min/km
Year 07 Male
12:52:23
31
409
Charlotte CHURCHER
Charlotte CHURCHER #409
Female Y08
00:15:40.34
00:15:40.34
1
(5)
Y08
1
Female
5
REDD
4:21 min/km
Year 08 Female
13:14:10
32
78
Lauren MELLETT
Lauren MELLETT #78
Female Y09
00:15:42.82
00:15:42.82
2
(6)
Y09
2
00:00:26.71
Female
6
GOLD
4:21 min/km
Year 09 Female
13:30:48
33
157
Mehalah WARD
Mehalah WARD #157
Female Y12
00:15:43.15
00:15:43.15
2
(7)
Y12
2
00:00:21.55
Female
7
GOLD
4:21 min/km
Year 12 Female
14:09:03
34
595
Samuel ELLIS
Samuel ELLIS #595
Male Y08
00:15:47.10
00:15:47.10
5
(27)
Y08
5
00:01:09.03
Male
27
WILS
4:23 min/km
Year 08 Male
13:11:58
35
688
Liam GREEN
Liam GREEN #688
Male Y12
00:15:49.25
00:15:49.25
4
(28)
Y12
4
00:01:50.18
Male
28
WILS
4:23 min/km
Year 12 Male
14:06:54
36
582
Tara ANDERSON
Tara ANDERSON #582
Female Y08
00:15:51.98
00:15:51.98
2
(8)
Y08
2
00:00:11.64
Female
8
WILS
4:24 min/km
Year 08 Female
13:14:10
37
592
Jeremy BUGDEN
Jeremy BUGDEN #592
Male Y08
00:15:53.10
00:15:53.10
6
(29)
Y08
6
00:01:15.03
Male
29
WILS
4:24 min/km
Year 08 Male
13:11:58
38
168
Shaun PETERSON
Shaun PETERSON #168
Male Y12
00:15:54.66
00:15:54.66
5
(30)
Y12
5
00:01:55.59
Male
30
GOLD
4:25 min/km
Year 12 Male
14:06:54
39
68
Camillo PILLONEL
Camillo PILLONEL #68
Male Y08
00:15:55.10
00:15:55.10
7
(31)
Y08
7
00:01:17.03
Male
31
GOLD
4:25 min/km
Year 08 Male
13:11:58
40
298
Harri WALTER
Harri WALTER #298
Male Y10
00:15:55.15
00:15:55.15
9
(32)
Y10
9
00:02:00.24
Male
32
KNIG
4:25 min/km
Year 10 Male
13:48:33
41
611
Priya RICHARDSON
Priya RICHARDSON #611
Female Y09
00:16:05.79
00:16:05.79
3
(9)
Y09
3
00:00:49.68
Female
9
WILS
4:28 min/km
Year 09 Female
13:30:48
42
270
Ryan FORSTER
Ryan FORSTER #270
Male Y09
00:16:06.31
00:16:06.31
4
(33)
Y09
4
00:01:47.05
Male
33
KNIG
4:28 min/km
Year 09 Male
13:28:35
43
603
Callum WOOD
Callum WOOD #603
Male Y08
00:16:06.35
00:16:06.35
8
(34)
Y08
8
00:01:28.28
Male
34
WILS
4:28 min/km
Year 08 Male
13:11:58
44
259
Felicity PIRIE
Felicity PIRIE #259
Female Y09
00:16:09.25
00:16:09.25
4
(10)
Y09
4
00:00:53.14
Female
10
KNIG
4:29 min/km
Year 09 Female
13:30:48
45
153
Kate MELLETT
Kate MELLETT #153
Female Y12
00:16:10.23
00:16:10.23
3
(11)
Y12
3
00:00:48.63
Female
11
GOLD
4:29 min/km
Year 12 Female
14:09:03
46
319
Rajindra MADIGASEKARA
Rajindra MADIGASEKARA #319
Male Y11
00:16:10.26
00:16:10.26
3
(35)
Y11
3
00:01:33.73
Male
35
KNIG
4:29 min/km
Year 11 Male
13:57:01
47
267
Charlie DICKIE
Charlie DICKIE #267
Male Y09
00:16:13.36
00:16:13.36
5
(36)
Y09
5
00:01:54.09
Male
36
KNIG
4:30 min/km
Year 09 Male
13:28:35
48
220
Reuben GINBEY
Reuben GINBEY #220
Male Y07
00:16:15.34
00:16:15.34
7
(37)
Y07
7
00:03:05.82
Male
37
KNIG
4:30 min/km
Year 07 Male
12:52:23
49
581
Fletcher WETHERELL
Fletcher WETHERELL #581
Male Y07
00:16:18.41
00:16:18.41
8
(38)
Y07
8
00:03:08.89
Male
38
WILS
4:31 min/km
Year 07 Male
12:52:23
50
273
Jack SHINE
Jack SHINE #273
Male Y09
00:16:21.15
00:16:21.15
6
(39)
Y09
6
00:02:01.88
Male
39
KNIG
4:32 min/km
Year 09 Male
13:28:35
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Page 1 of 12 (569 items)