Hotel Rottnest Port to Pub 2016
19 Mar 2016
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Solo 25km
Solo 20km
Duo
Team of 4
Team of 6
Duo - Wetsuits
Team of 4 - Wetsuits
Team of 6 - Wetsuits
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Page 1 of 1 (27 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Swimmer1
Swimmer2
Swimmer3
Swimmer4
Pace
Wave
1
467
Tanhamstyle #1
Tanhamstyle #1 #467
Male Vintage
04:34:37.0
04:34:37.0
1
(1)
Vintage
1
Male
1
Ian Gordon
Brad Hardingham
Gary Claydon
Rohan Hollick
13:43 min/km
Wave 5
2
470
Carpe Diem Wellness
Carpe Diem Wellness #470
Male Vintage
04:40:29.5
04:40:29.5
2
(2)
Vintage
2
Male
2
Leon Musca
Aaron Maxwell
Andy Muller
Jon Haines
14:01 min/km
Wave 5
3
402
Back at it
Back at it #402
Male Juvies
04:53:29.6
04:53:29.6
1
(3)
Juvies
1
Male
3
Lachie Emanuel
Oliver Sheldrick
Rory Johnston
Tom Ball
14:40 min/km
Wave 5
4
433
Carr & Co Family and Divorce Lawyers
Carr & Co Family and Divorce Lawyer.. #433
Male Prime
04:58:36.5
04:58:36.5
1
(4)
Prime
1
Male
4
Benjamin King
Jason Nuttman
Justin Palmar
Ross Mcclean
14:55 min/km
Wave 5
8
472
Retrobates
Retrobates #472
Male Vintage
05:15:48.2
05:15:48.2
3
(5)
Vintage
3
Male
5
Joel Mullins
John Courtis
Jon Hart
Peter Gibbons
15:47 min/km
Wave 5
11
466
Prime Time
Prime Time #466
Male Vintage
05:18:11.0
05:18:11.0
4
(6)
Vintage
4
Male
6
David Mccarthy
Clayton Lindley
Julian Nichols
Simon Moore
15:54 min/km
Wave 5
14
420
Team PLeisurePuss
Team PLeisurePuss #420
Male Prime
05:24:34.8
05:24:34.8
2
(7)
Prime
2
Male
7
Adam Cook
Patrick Parker
Timothy Horgan
Travis Styles
16:13 min/km
Wave 5
15
434
Legends of lane 4
Legends of lane 4 #434
Male Prime
05:31:23.2
05:31:23.2
3
(8)
Prime
3
Male
8
Angus Firth
Andrew Mclean
Chris Mackinnon
Lindsay Dodd
16:34 min/km
Wave 5
16
439
Fero
Fero #439
Male Prime
05:31:25.5
05:31:25.5
4
(9)
Prime
4
Male
9
Robert Franco
Daniel Perna
Mark Murray-Smith
Sam Griffiths
16:34 min/km
Wave 5
18
425
Team Insano
Team Insano #425
Male Prime
05:34:33.7
05:34:33.7
5
(10)
Prime
5
Male
10
Ben Bauert
Lynden Vikingur
Nick Kunzli
Rob Pass
16:43 min/km
Wave 5
19
471
Recon
Recon #471
Male Vintage
05:37:26.4
05:37:26.4
5
(11)
Vintage
5
Male
11
Peter Winnall
Greg Biegel
Paul Measey
Zan Gamble
16:52 min/km
Wave 5
20
462
Aquabats
Aquabats #462
Male Vintage
05:41:10.9
05:41:10.9
6
(12)
Vintage
6
Male
12
Todd Mairs
Alen Pazin
Nicholas Muir
Paul Holmes A Court
17:03 min/km
Wave 5
27
476
The Matildas
The Matildas #476
Male Veterans
05:54:18.1
05:54:18.1
1
(13)
Veterans
1
Male
13
Bevan Warner
Andrew Lane
David Devenish
Mark Jones
17:42 min/km
Wave 5
30
429
Team China
Team China #429
Male Prime
05:58:52.3
05:58:52.3
6
(14)
Prime
6
Male
14
Tim Scott
Aidan Murphy
Luke Colston
Steve Neale
17:56 min/km
Wave 5
35
410
The Emu Export Appreciation Society
The Emu Export Appreciation Society.. #410
Male Invincibles
06:06:14.3
06:06:14.3
1
(15)
Invincibles
1
Male
15
Phillip Dawson
David Schlueter
David Alston
Thomas Malcolm
18:18 min/km
Wave 4
37
408
If it's windy were pulling out
If it's windy were pulling out #408
Male Invincibles
06:11:12.6
06:11:12.6
2
(16)
Invincibles
2
Male
16
Matthew Mackinnon
Steven Martin
Timothy Laird
Tom Betlehem
18:33 min/km
Wave 5
38
417
Azure: All Ords
Azure: All Ords #417
Male Invincibles
06:11:42.6
06:11:42.6
3
(17)
Invincibles
3
Male
17
Max Gould
Chris Holman
Jock Packer
Roderick Crowther
18:35 min/km
Wave 5
41
455
Azure Westgarth
Azure Westgarth #455
Male Vintage
06:18:02.2
06:18:02.2
7
(18)
Vintage
7
Male
18
Russell Philip
Adrian Arundell
Christian Owen
Matthew Weaver
18:54 min/km
Wave 5
42
486
Smart Arnold MSJD
Smart Arnold MSJD #486
Male Vintage
06:18:23.1
06:18:23.1
8
(19)
Vintage
8
Male
19
Joel Lewis
Mark Smith
Matt Hunter
Matthew Evans
18:55 min/km
Wave 5
50
422
Team Ricard
Team Ricard #422
Male Prime
06:31:36.7
06:31:36.7
7
(20)
Prime
7
Male
20
Alex Yerbury
Christophe Malaurie
Cyril Holyst
Michael Rowe
19:34 min/km
Wave 5
53
432
South Beach SLSC
South Beach SLSC #432
Male Prime
06:37:01.9
06:37:01.9
8
(21)
Prime
8
Male
21
Adin Lang
Jesse Noakes
Michael Booth
Scott Burman
19:51 min/km
Wave 4
55
441
Beach Club Boys
Beach Club Boys #441
Male Prime
06:40:21.6
06:40:21.6
9
(22)
Prime
9
Male
22
Nathan Hart
Peter Garnett
Stephen Vetten
Tim Clair
20:01 min/km
Wave 5
59
451
Four Swimmers of the Apocalypse
Four Swimmers of the Apocalypse #451
Male Vintage
06:43:24.5
06:43:24.5
9
(23)
Vintage
9
Male
23
Phil Wild
Glen Buktenica
Mark Parker
Steven Alilovic
20:10 min/km
Wave 5
63
431
Boya Equipment
Boya Equipment #431
Male Prime
06:56:43.6
06:56:43.6
10
(24)
Prime
10
Male
24
Shane Waldeck
Colin Heenan
Ian Foulsham
Jarrad Bailye
20:50 min/km
Wave 5
67
416
Slithery Snakes
Slithery Snakes #416
Male Invincibles
07:14:52.2
07:14:52.2
4
(25)
Invincibles
4
Male
25
Alexander Johnston
Braden Chester
Daniel Holmes
Jason Gentry
21:44 min/km
Wave 5
71
437
Four Montys
Four Montys #437
Male Prime
07:20:52.0
07:20:52.0
11
(26)
Prime
11
Male
26
Luke Preston
Brendan Howson
Old Mate
Vic Puzulis
22:02 min/km
Wave 5
456
Bondi Cottesloe Battlers
Bondi Cottesloe Battlers #456
Male Vintage
DNS
DNS
Vintage
Male
Emmanuel Correia
Mark Baldassarre
Shane Hartwig
min/km
Wave 5
Page 1 of 1 (27 items)