Hotel Rottnest Port to Pub 2016
19 Mar 2016
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Solo 25km
Solo 20km
Duo
Team of 4
Team of 6
Duo - Wetsuits
Team of 4 - Wetsuits
Team of 6 - Wetsuits
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
All genders
Male
Female
Mixed
All categories
Juvies
Juvies Mixed
Invincibles
Invincibles Mixed
Prime
Prime Mixed
Vintage
Vintage Mixed
Veterans
Veterans Mixed
All clubs
Sort by finish order
Sort by race number
Sort by name
Sort by category
Sort by team
[1]
2
Page 1 of 2 (75 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Swimmer1
Swimmer2
Swimmer3
Swimmer4
Pace
Wave
1
467
Tanhamstyle #1
Tanhamstyle #1 #467
Male Vintage
04:34:37.0
04:34:37.0
1
(1)
Vintage
1
Male
1
Ian Gordon
Brad Hardingham
Gary Claydon
Rohan Hollick
13:43 min/km
Wave 5
2
470
Carpe Diem Wellness
Carpe Diem Wellness #470
Male Vintage
04:40:29.5
04:40:29.5
2
(2)
Vintage
2
Male
2
Leon Musca
Aaron Maxwell
Andy Muller
Jon Haines
14:01 min/km
Wave 5
3
402
Back at it
Back at it #402
Male Juvies
04:53:29.6
04:53:29.6
1
(3)
Juvies
1
Male
3
Lachie Emanuel
Oliver Sheldrick
Rory Johnston
Tom Ball
14:40 min/km
Wave 5
4
433
Carr & Co Family and Divorce Lawyers
Carr & Co Family and Divorce Lawyer.. #433
Male Prime
04:58:36.5
04:58:36.5
1
(4)
Prime
1
Male
4
Benjamin King
Jason Nuttman
Justin Palmar
Ross Mcclean
14:55 min/km
Wave 5
5
454
TEAM SDS lane 5
TEAM SDS lane 5 #454
Mixed Prime Mixed
05:00:24.2
05:00:24.2
1
(1)
Prime Mixed
1
Mixed
1
Paul Luscombe
Denita Slatter
Giacomo Lucivero
Karl Heiden
15:01 min/km
Wave 4
6
419
Cure Brain Cancer
Cure Brain Cancer #419
Mixed Invincibles Mixed
05:04:25.8
05:04:25.8
1
(2)
Invincibles Mixed
1
Mixed
2
Michael Bushby
Luke Bowden
Maggie Earl
Matthew Rudland
15:13 min/km
Wave 4
7
481
Seajay
Seajay #481
Mixed Prime Mixed
05:08:33.5
05:08:33.5
2
(3)
Prime Mixed
2
Mixed
3
Crispin Collier
Justin Brent-White
Samantha Murray
Tom Sawyer
15:25 min/km
Wave 4
8
472
Retrobates
Retrobates #472
Male Vintage
05:15:48.2
05:15:48.2
3
(5)
Vintage
3
Male
5
Joel Mullins
John Courtis
Jon Hart
Peter Gibbons
15:47 min/km
Wave 5
9
461
Sea Hags
Sea Hags #461
Female Vintage
05:16:14.3
05:16:14.3
1
(1)
Vintage
1
Female
1
Chelsea Begley
Emma Johnston
Jaye Reynolds
Sally Flavel
15:48 min/km
Wave 5
10
457
Fremantle Lifesavers
Fremantle Lifesavers #457
Mixed Vintage Mixed
05:17:46.8
05:17:46.8
1
(4)
Vintage Mixed
1
Mixed
4
Fiona Carroll
Mark Lewis
Matt Elliott
Tracey Shaw
15:53 min/km
Wave 4
11
466
Prime Time
Prime Time #466
Male Vintage
05:18:11.0
05:18:11.0
4
(6)
Vintage
4
Male
6
David Mccarthy
Clayton Lindley
Julian Nichols
Simon Moore
15:54 min/km
Wave 5
12
406
SMAGS
SMAGS #406
Female Juvies
05:21:09.7
05:21:09.7
1
(2)
Juvies
1
Female
2
Hannah Edwards-Smith
Ella Edwards-Smith
Georgie Cunningham
Mia Cunningham
16:03 min/km
Wave 5
13
483
Sirens and Seaman
Sirens and Seaman #483
Mixed Prime Mixed
05:22:54.0
05:22:54.0
3
(5)
Prime Mixed
3
Mixed
5
Adam Beaton
Arsiyanti Ardie
Kingsley Bugarin
Lily Cawood
16:08 min/km
Wave 4
14
420
Team PLeisurePuss
Team PLeisurePuss #420
Male Prime
05:24:34.8
05:24:34.8
2
(7)
Prime
2
Male
7
Adam Cook
Patrick Parker
Timothy Horgan
Travis Styles
16:13 min/km
Wave 5
15
434
Legends of lane 4
Legends of lane 4 #434
Male Prime
05:31:23.2
05:31:23.2
3
(8)
Prime
3
Male
8
Angus Firth
Andrew Mclean
Chris Mackinnon
Lindsay Dodd
16:34 min/km
Wave 5
16
439
Fero
Fero #439
Male Prime
05:31:25.5
05:31:25.5
4
(9)
Prime
4
Male
9
Robert Franco
Daniel Perna
Mark Murray-Smith
Sam Griffiths
16:34 min/km
Wave 5
17
443
Cheers and Beers
Cheers and Beers #443
Mixed Prime Mixed
05:32:14.9
05:32:14.9
4
(6)
Prime Mixed
4
Mixed
6
Aaron Heary
Daniel Heary
Dannielle Hart
Simon Marsh
16:36 min/km
Wave 4
18
425
Team Insano
Team Insano #425
Male Prime
05:34:33.7
05:34:33.7
5
(10)
Prime
5
Male
10
Ben Bauert
Lynden Vikingur
Nick Kunzli
Rob Pass
16:43 min/km
Wave 5
19
471
Recon
Recon #471
Male Vintage
05:37:26.4
05:37:26.4
5
(11)
Vintage
5
Male
11
Peter Winnall
Greg Biegel
Paul Measey
Zan Gamble
16:52 min/km
Wave 5
20
462
Aquabats
Aquabats #462
Male Vintage
05:41:10.9
05:41:10.9
6
(12)
Vintage
6
Male
12
Todd Mairs
Alen Pazin
Nicholas Muir
Paul Holmes A Court
17:03 min/km
Wave 5
21
411
TR Express
TR Express #411
Mixed Invincibles Mixed
05:46:20.5
05:46:20.5
2
(7)
Invincibles Mixed
2
Mixed
7
Hassan Sillem
Daniel Bailey
Heather Foulner
Kestyn Foulner
17:19 min/km
Wave 4
22
418
Straight Outta Swanbourne
Straight Outta Swanbourne #418
Mixed Invincibles Mixed
05:47:07.3
05:47:07.3
3
(8)
Invincibles Mixed
3
Mixed
8
Angela Spence
Benji Steinberg
James Lewin
Lawrence Felgate
17:21 min/km
Wave 4
23
401
Salty Whales
Salty Whales #401
Mixed Juvies Mixed
05:47:34.2
05:47:34.2
1
(9)
Juvies Mixed
1
Mixed
9
Amanda Kendall
Jake Cardosa
Jamie Butterworth
Tegan Cardosa
17:22 min/km
Wave 4
24
407
George and the Jets
George and the Jets #407
Mixed Invincibles Mixed
05:50:19.6
05:50:19.6
4
(10)
Invincibles Mixed
4
Mixed
10
George Haggett
Calypso Haggett
Malindi Haggett
Stephanie Sumich
17:30 min/km
Wave 4
25
469
The Golden Jersey
The Golden Jersey #469
Female Vintage
05:50:36.1
05:50:36.1
2
(3)
Vintage
2
Female
3
Renee De Voogd
Kristie Orchard
Michelle Delestang
Taryn Delestang
17:31 min/km
Wave 5
26
474
Penguins on Tour
Penguins on Tour #474
Mixed Veterans Mixed
05:51:08.9
05:51:08.9
1
(11)
Veterans Mixed
1
Mixed
11
Laura Wenman
Andrew Gibson
Craig Smith
Tony Yates
17:33 min/km
Wave 4
27
476
The Matildas
The Matildas #476
Male Veterans
05:54:18.1
05:54:18.1
1
(13)
Veterans
1
Male
13
Bevan Warner
Andrew Lane
David Devenish
Mark Jones
17:42 min/km
Wave 5
28
442
East West
East West #442
Mixed Prime Mixed
05:56:35.6
05:56:35.6
5
(12)
Prime Mixed
5
Mixed
12
Olivia Hammond
Callan O'neill
Hannah Etherington
Jonathan Vaughan
17:49 min/km
Wave 4
29
453
No Pain No Champagne
No Pain No Champagne #453
Female Vintage
05:58:11.5
05:58:11.5
3
(4)
Vintage
3
Female
4
Jemma Day
Halesha Diaz
Louise Merrillees
Susan Johnston
17:54 min/km
Wave 5
30
429
Team China
Team China #429
Male Prime
05:58:52.3
05:58:52.3
6
(14)
Prime
6
Male
14
Tim Scott
Aidan Murphy
Luke Colston
Steve Neale
17:56 min/km
Wave 5
31
484
Team Birman
Team Birman #484
Mixed Vintage Mixed
05:59:26.0
05:59:26.0
2
(13)
Vintage Mixed
2
Mixed
13
Jonathan Birman
Amie Groom
Charles Love
Nicola Birman
17:58 min/km
Wave 4
32
403
MEKK
MEKK #403
Female Juvies
05:59:35.3
05:59:35.3
2
(5)
Juvies
2
Female
5
Erin Flaherty
Kelsey Bowes
Kendal Bowes
Madeleine Sandl
17:58 min/km
Wave 5
33
473
Makin a Splash
Makin a Splash #473
Mixed Veterans Mixed
06:02:50.9
06:02:50.9
2
(14)
Veterans Mixed
2
Mixed
14
Deborah Wake
Derek Sexton
Simon Rusiti
Tania De Abrea
18:08 min/km
Wave 4
34
450
Lane 2.25
Lane 2.25 #450
Mixed Vintage Mixed
06:05:36.6
06:05:36.6
3
(15)
Vintage Mixed
3
Mixed
15
Rachel Loughlin
Amanda Nitschke
Ben Humphreys
Megan Surrette
18:16 min/km
Wave 4
35
410
The Emu Export Appreciation Society
The Emu Export Appreciation Society.. #410
Male Invincibles
06:06:14.3
06:06:14.3
1
(15)
Invincibles
1
Male
15
Phillip Dawson
David Schlueter
David Alston
Thomas Malcolm
18:18 min/km
Wave 4
36
440
Bunbury Bogans
Bunbury Bogans #440
Mixed Vintage Mixed
06:09:23.9
06:09:23.9
4
(16)
Vintage Mixed
4
Mixed
16
Katrina Sykes
Helen Barry
Jo Sykes
John Drinkwater
18:28 min/km
Wave 4
37
408
If it's windy were pulling out
If it's windy were pulling out #408
Male Invincibles
06:11:12.6
06:11:12.6
2
(16)
Invincibles
2
Male
16
Matthew Mackinnon
Steven Martin
Timothy Laird
Tom Betlehem
18:33 min/km
Wave 5
38
417
Azure: All Ords
Azure: All Ords #417
Male Invincibles
06:11:42.6
06:11:42.6
3
(17)
Invincibles
3
Male
17
Max Gould
Chris Holman
Jock Packer
Roderick Crowther
18:35 min/km
Wave 5
39
424
B-Listers
B-Listers #424
Female Prime
06:12:08.9
06:12:08.9
1
(6)
Prime
1
Female
6
Jane Heaven
Katie Farrow
Monique Vollprecht
Sarah Breheny
18:36 min/km
Wave 5
40
426
Quokka Arms Swimmers Legs
Quokka Arms Swimmers Legs #426
Female Prime
06:12:44.0
06:12:44.0
2
(7)
Prime
2
Female
7
Caroline Dyer
Helen Wilson
Jamie Dyer
Marissa Pidgeon
18:38 min/km
Wave 5
41
455
Azure Westgarth
Azure Westgarth #455
Male Vintage
06:18:02.2
06:18:02.2
7
(18)
Vintage
7
Male
18
Russell Philip
Adrian Arundell
Christian Owen
Matthew Weaver
18:54 min/km
Wave 5
42
486
Smart Arnold MSJD
Smart Arnold MSJD #486
Male Vintage
06:18:23.1
06:18:23.1
8
(19)
Vintage
8
Male
19
Joel Lewis
Mark Smith
Matt Hunter
Matthew Evans
18:55 min/km
Wave 5
43
423
Swim Smooth Lane 1
Swim Smooth Lane 1 #423
Mixed Prime Mixed
06:19:38.5
06:19:38.5
6
(17)
Prime Mixed
6
Mixed
17
George Lumsden
Francesca Perugia
Miah Okamoto
Peter Berry
18:58 min/km
Wave 4
44
409
Any Fin is Possible
Any Fin is Possible #409
Mixed Invincibles Mixed
06:21:11.9
06:21:11.9
5
(18)
Invincibles Mixed
5
Mixed
18
Hannah Asphar
Henry Johnston
Jess Kolbusz
Morgan Wilson
19:03 min/km
Wave 4
45
447
Paddy paddy pom pom
Paddy paddy pom pom #447
Mixed Veterans Mixed
06:22:21.1
06:22:21.1
3
(19)
Veterans Mixed
3
Mixed
19
Mike Fischer
Lorraine Driscoll
Megan Schmiede
Natalie Mews
19:07 min/km
Wave 4
46
460
bogborefire
bogborefire #460
Mixed Vintage Mixed
06:23:30.8
06:23:30.8
5
(20)
Vintage Mixed
5
Mixed
20
Steve Norregaard
Martin Law
Steve Doubleday
Tammy Norregaard
19:10 min/km
Wave 4
47
438
WAISt Development Squad
WAISt Development Squad #438
Mixed Prime Mixed
06:24:55.7
06:24:55.7
7
(21)
Prime Mixed
7
Mixed
21
Lachlan Roberts
Dave Good
Kay Prosser
Stuart Prosser
19:14 min/km
Wave 4
48
458
Dicky Birds
Dicky Birds #458
Mixed Vintage Mixed
06:25:23.3
06:25:23.3
6
(22)
Vintage Mixed
6
Mixed
22
Suzanne Bird
Philippa Crossley
Richard Hughes
Sabrina Mclaughlin
19:16 min/km
Wave 4
49
405
E2H2
E2H2 #405
Female Juvies
06:25:52.6
06:25:52.6
3
(8)
Juvies
3
Female
8
Henri Currie
Ella Berson
Emily Forster
Holly Varney
19:17 min/km
Wave 5
50
422
Team Ricard
Team Ricard #422
Male Prime
06:31:36.7
06:31:36.7
7
(20)
Prime
7
Male
20
Alex Yerbury
Christophe Malaurie
Cyril Holyst
Michael Rowe
19:34 min/km
Wave 5
[1]
2
Page 1 of 2 (75 items)