Bunbury Cathedral Grammar Cross Country
19 May 2022
Results
Details
 
Contact
Senior 3.45km Run
Junior 3.45km Run
Parents Alumni
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
Page 1 of 9 (409 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Second Cat
Second Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Points
Pace
Wave
1.5km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
3.45km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
13
73
Isabella BIDESI
Isabella BIDESI #73
Female Y09
00:13:53.63
00:13:53.63
1
(1)
Y09
1
U15
1
Female
1
GOLD
57
35
4:01 min/km
Year 09 Female
00:05:57.88
3:58 min/km
21
1
1
00:07:55.75
4:03 min/km
9
1
1
38
97
Santina PILLONEL
Santina PILLONEL #97
Female Y10
00:15:47.68
00:15:47.68
1
(3)
Y10
1
U16
1
Female
3
GOLD
58
35
4:34 min/km
Year 10 Female
00:06:18.43
4:12 min/km
31
1
2
00:09:29.25
4:51 min/km
46
2
5
2
102
Andrew JOHNS
Andrew JOHNS #102
Male Y10
00:12:59.55
00:12:59.55
1
(2)
Y10
1
Open
2
Male
2
GOLD
56
35
3:45 min/km
Year 10 Male
00:05:23.42
3:35 min/km
2
1
2
00:07:36.12
3:53 min/km
3
1
3
1
118
Jonah LINCOLN
Jonah LINCOLN #118
Male Y11
00:12:47.93
00:12:47.93
1
(1)
Y11
1
Open
1
Male
1
GOLD
55
35
3:42 min/km
Year 11 Male
00:05:19.72
3:33 min/km
1
1
1
00:07:28.20
3:49 min/km
1
1
1
11
183
Conor BARBOUR
Conor BARBOUR #183
Male Y08
00:13:42.22
00:13:42.22
1
(11)
Y08
1
U14
1
Male
11
KNIG
60
35
3:58 min/km
Year 08 Male
00:05:36.21
3:44 min/km
7
1
7
00:08:06.01
4:09 min/km
14
3
13
67
237
Hannah KEALL
Hannah KEALL #237
Female Y11
00:17:13.73
00:17:13.73
1
(15)
Y11
1
Open
2
Female
15
KNIG
61
35
4:59 min/km
Year 11 Female
00:07:16.67
4:51 min/km
71
1
17
00:09:57.06
5:06 min/km
59
1
11
56
419
Dana ZLATKOVIC
Dana ZLATKOVIC #419
Female Y07
00:16:42.64
00:16:42.64
3
(10)
Y07
3
00:00:35.99
U13
3
Female
10
WILS
57
33
4:50 min/km
Year 07 Female
00:06:46.74
4:31 min/km
50
1
4
00:09:55.90
5:05 min/km
58
3
10
7
422
Jay HAYES
Jay HAYES #422
Male Y07
00:13:30.89
00:13:30.89
1
(7)
Y07
1
U13
1
Male
7
WILS
62
35
3:55 min/km
Year 07 Male
00:05:41.24
3:47 min/km
11
1
11
00:07:49.65
4:00 min/km
8
1
8
61
435
Zara WARREN
Zara WARREN #435
Female Y08
00:16:59.53
00:16:59.53
1
(13)
Y08
1
U15
5
Female
13
WILS
63
35
4:55 min/km
Year 08 Female
00:06:48.36
4:32 min/km
56
1
8
00:10:11.16
5:13 min/km
65
2
14
4
451
Hudson AVERY
Hudson AVERY #451
Male Y09
00:13:11.56
00:13:11.56
1
(4)
Y09
1
U15
1
Male
4
WILS
60
35
3:49 min/km
Year 09 Male
00:05:28.49
3:38 min/km
3
1
3
00:07:43.07
3:57 min/km
5
1
5
6
503
Kobe HAYES
Kobe HAYES #503
Male Y12
00:13:25.08
00:13:25.08
1
(6)
Y12
1
Open
4
Male
6
WILS
61
35
3:53 min/km
Year 12 Male
00:05:35.56
3:43 min/km
6
1
6
00:07:49.52
4:00 min/km
7
1
7
68
500
Angeline WRIGHT
Angeline WRIGHT #500
Female Y12
00:17:14.30
00:17:14.30
2
(16)
Y12
2
00:00:27.82
Open
3
Female
16
WILS
59
34
4:59 min/km
Year 12 Female
00:07:04.89
4:43 min/km
66
1
14
00:10:09.41
5:12 min/km
63
2
13
28
603
Andrew LINCOLN
Andrew LINCOLN #603
Male Staff
00:15:02.71
00:15:02.71
1
(27)
Staff
1
Open
9
Male
27
35
4:21 min/km
Year 11 Male
00:06:18.78
4:12 min/km
33
1
31
00:08:43.92
4:28 min/km
26
1
25
39
259
Kade PROWSE
Kade PROWSE #259
Male Y12
00:15:52.85
00:15:52.85
2
(36)
Y12
2
00:02:27.77
Open
10
Male
36
KNIG
59
34
4:36 min/km
Year 12 Male
00:06:38.55
4:25 min/km
43
2
41
00:09:14.29
4:44 min/km
39
2
37
82
252
Tessa KONGRAS
Tessa KONGRAS #252
Female Y12
00:18:04.16
00:18:04.16
3
(22)
Y12
3
00:01:17.68
Open
6
Female
22
KNIG
56
33
5:14 min/km
Year 12 Female
00:07:35.93
5:03 min/km
85
2
25
00:10:28.22
5:22 min/km
73
3
17
55
292
Sophie SUMMERS
Sophie SUMMERS #292
Female Y07
00:16:35.83
00:16:35.83
2
(9)
Y07
2
00:00:29.18
U13
2
Female
9
REDD
74
34
4:48 min/km
Year 07 Female
00:06:47.75
4:31 min/km
53
2
5
00:09:48.08
5:01 min/km
51
2
6
76
329
Ella SMITH
Ella SMITH #329
Female Y09
00:17:41.20
00:17:41.20
5
(19)
Y09
5
00:03:47.57
U15
6
Female
19
REDD
64
31
5:07 min/km
Year 09 Female
00:07:01.93
4:41 min/km
63
2
12
00:10:39.27
5:27 min/km
77
3
19
54
344
Lily O'MEARA
Lily O'MEARA #344
Female Y10
00:16:33.50
00:16:33.50
3
(8)
Y10
3
00:00:45.81
U16
3
Female
8
REDD
71
33
4:47 min/km
Year 10 Female
00:06:39.17
4:26 min/km
46
2
3
00:09:54.32
5:04 min/km
56
4
8
80
366
Ella MCCARTHY
Ella MCCARTHY #366
Female Y11
00:17:47.86
00:17:47.86
3
(20)
Y11
3
00:00:34.12
Open
5
Female
20
REDD
72
33
5:09 min/km
Year 11 Female
00:07:26.08
4:57 min/km
77
2
19
00:10:21.77
5:18 min/km
68
3
15
12
182
William ALLEN
William ALLEN #182
Male Y08
00:13:42.41
00:13:42.41
2
(12)
Y08
2
00:00:00.19
U13
2
Male
12
KNIG
58
34
3:58 min/km
Year 08 Male
00:05:40.83
3:47 min/km
10
2
10
00:08:01.58
4:06 min/km
11
1
10
83
178
Sarah OFFER
Sarah OFFER #178
Female Y08
00:18:14.91
00:18:14.91
3
(23)
Y08
3
00:01:15.38
U14
2
Female
23
KNIG
57
33
5:17 min/km
Year 08 Female
00:06:59.40
4:39 min/km
61
2
10
00:11:15.51
5:46 min/km
92
6
29
5
104
Luke PARTRIDGE
Luke PARTRIDGE #104
Male Y10
00:13:22.34
00:13:22.34
2
(5)
Y10
2
00:00:22.79
U16
1
Male
5
GOLD
50
34
3:52 min/km
Year 10 Male
00:05:38.48
3:45 min/km
8
2
8
00:07:43.86
3:57 min/km
6
3
6
8
114
William DARLOW
William DARLOW #114
Male Y11
00:13:33.53
00:13:33.53
3
(8)
Y11
3
00:00:45.60
Open
5
Male
8
GOLD
47
33
3:55 min/km
Year 11 Male
00:05:31.73
3:41 min/km
4
2
4
00:08:01.80
4:07 min/km
12
3
11
10
82
Harry BURNS
Harry BURNS #82
Male Y09
00:13:39.94
00:13:39.94
2
(10)
Y09
2
00:00:28.37
U15
2
Male
10
GOLD
51
34
3:57 min/km
Year 09 Male
00:05:39.93
3:46 min/km
9
2
9
00:08:00.01
4:06 min/km
10
2
9
18
40
Cooper BIDESI
Cooper BIDESI #40
Male Y07
00:14:11.23
00:14:11.23
2
(17)
Y07
2
00:00:40.34
U13
3
Male
17
GOLD
52
34
4:06 min/km
Year 07 Male
00:05:57.10
3:58 min/km
20
2
20
00:08:14.13
4:13 min/km
16
2
15
21
48
Benjamin LINCOLN
Benjamin LINCOLN #48
Male Y07
00:14:36.98
00:14:36.98
3
(20)
Y07
3
00:01:06.08
U13
4
Male
20
GOLD
48
33
4:14 min/km
Year 07 Male
00:06:11.06
4:07 min/km
27
3
26
00:08:25.92
4:19 min/km
19
3
18
63
55
Claudia DALE
Claudia DALE #55
Female Y08
00:17:04.99
00:17:04.99
2
(14)
Y08
2
00:00:05.46
U14
1
Female
14
GOLD
54
34
4:57 min/km
Year 08 Female
00:07:09.45
4:46 min/km
69
3
15
00:09:55.53
5:05 min/km
57
1
9
72
363
Neisha MASON
Neisha MASON #363
Female Y11
00:17:30.62
00:17:30.62
2
(18)
Y11
2
00:00:16.88
Open
4
Female
18
REDD
75
34
5:04 min/km
Year 11 Female
00:07:27.49
4:58 min/km
78
3
20
00:10:03.12
5:09 min/km
61
2
12
16
333
Carter GIACCI
Carter GIACCI #333
Male Y09
00:14:08.72
00:14:08.72
3
(15)
Y09
3
00:00:57.15
U15
3
Male
15
REDD
69
33
4:06 min/km
Year 09 Male
00:05:44.13
3:49 min/km
12
3
12
00:08:24.59
4:18 min/km
18
3
17
44
341
Ellie FORBES
Ellie FORBES #341
Female Y10
00:16:03.08
00:16:03.08
2
(5)
Y10
2
00:00:15.40
U16
2
Female
5
REDD
73
34
4:39 min/km
Year 10 Female
00:06:48.02
4:32 min/km
54
3
6
00:09:15.06
4:44 min/km
40
1
3
19
318
James UNDERDOWN
James UNDERDOWN #318
Male Y08
00:14:17.90
00:14:17.90
4
(18)
Y08
4
00:00:35.67
U14
3
Male
18
REDD
66
32
4:08 min/km
Year 08 Male
00:05:47.59
3:51 min/km
13
3
13
00:08:30.31
4:21 min/km
21
4
20
47
291
Grace SMITH
Grace SMITH #291
Female Y07
00:16:06.64
00:16:06.64
1
(7)
Y07
1
U13
1
Female
7
REDD
76
35
4:40 min/km
Year 07 Female
00:06:48.76
4:32 min/km
57
3
9
00:09:17.88
4:46 min/km
42
1
4
88
200
Brigitte SOUTHWELL
Brigitte SOUTHWELL #200
Female Y09
00:18:40.03
00:18:40.03
7
(28)
Y09
7
00:04:46.39
U15
8
Female
28
KNIG
44
29
5:24 min/km
Year 09 Female
00:07:46.02
5:10 min/km
95
3
28
00:10:54.01
5:35 min/km
84
4
22
9
473
Floyd DONNAN
Floyd DONNAN #473
Male Y10
00:13:33.80
00:13:33.80
3
(9)
Y10
3
00:00:34.25
U16
2
Male
9
WILS
56
33
3:55 min/km
Year 10 Male
00:05:51.73
3:54 min/km
16
3
16
00:07:42.07
3:56 min/km
4
2
4
3
491
Fraser MILNER
Fraser MILNER #491
Male Y11
00:13:04.68
00:13:04.68
2
(3)
Y11
2
00:00:16.75
Open
3
Male
3
WILS
58
34
3:47 min/km
Year 11 Male
00:05:33.79
3:42 min/km
5
3
5
00:07:30.88
3:51 min/km
2
2
2
50
390
Charlie YOUNGSON
Charlie YOUNGSON #390
Male Y12
00:16:14.34
00:16:14.34
3
(43)
Y12
3
00:02:49.25
Open
12
Male
43
REDD
70
33
4:42 min/km
Year 12 Male
00:06:47.29
4:31 min/km
52
3
48
00:09:27.05
4:50 min/km
45
3
41
57
382
Emily TOMBLESON
Emily TOMBLESON #382
Female Y12
00:16:46.48
00:16:46.48
1
(11)
Y12
1
Open
1
Female
11
REDD
77
35
4:51 min/km
Year 12 Female
00:07:46.18
5:10 min/km
96
3
29
00:09:00.29
4:37 min/km
32
1
2
144
379
Jenna MOON
Jenna MOON #379
Female Y12
00:22:00.48
00:22:00.48
4
(59)
Y12
4
00:05:14.00
Open
12
Female
59
REDD
68
32
6:22 min/km
Year 12 Female
00:08:46.95
5:51 min/km
138
4
53
00:13:13.53
6:46 min/km
140
4
54
121
387
Alex WILDMAN
Alex WILDMAN #387
Male Y12
00:20:23.81
00:20:23.81
4
(77)
Y12
4
00:06:58.73
Open
20
Male
77
REDD
67
32
5:54 min/km
Year 12 Male
00:07:58.14
5:18 min/km
111
4
72
00:12:25.67
6:22 min/km
119
5
77
84
431
Jocelyn HANDS
Jocelyn HANDS #431
Female Y08
00:18:15.10
00:18:15.10
4
(24)
Y08
4
00:01:15.57
U14
3
Female
24
WILS
55
32
5:17 min/km
Year 08 Female
00:07:14.12
4:49 min/km
70
4
16
00:11:00.98
5:38 min/km
87
3
25
17
493
Joshua PETHER
Joshua PETHER #493
Male Y11
00:14:08.79
00:14:08.79
4
(16)
Y11
4
00:01:20.86
Open
6
Male
16
WILS
53
32
4:06 min/km
Year 11 Male
00:05:50.28
3:53 min/km
14
4
14
00:08:18.51
4:15 min/km
17
4
16
22
202
Thomas BOUZADA OLGIATI
Thomas BOUZADA OLGIATI #202
Male Y09
00:14:43.98
00:14:43.98
4
(21)
Y09
4
00:01:32.42
U15
4
Male
21
KNIG
53
32
4:16 min/km
Year 09 Male
00:06:01.78
4:01 min/km
23
4
22
00:08:42.20
4:27 min/km
25
4
24
111
324
Harriet FORREST
Harriet FORREST #324
Female Y09
00:19:48.16
00:19:48.16
8
(41)
Y09
8
00:05:54.52
U15
9
Female
41
REDD
52
28
5:44 min/km
Year 09 Female
00:07:48.26
5:12 min/km
100
4
31
00:11:59.89
6:09 min/km
111
6
37
71
346
Scarlett RIDDLE
Scarlett RIDDLE #346
Female Y10
00:17:16.00
00:17:16.00
5
(17)
Y10
5
00:01:28.31
U16
5
Female
17
REDD
63
31
5:00 min/km
Year 10 Female
00:06:48.17
4:32 min/km
55
4
7
00:10:27.82
5:21 min/km
72
5
16
14
350
Alexander CLEMENTS
Alexander CLEMENTS #350
Male Y10
00:14:03.08
00:14:03.08
4
(13)
Y10
4
00:01:03.53
U16
3
Male
13
REDD
65
32
4:04 min/km
Year 10 Male
00:05:56.01
3:57 min/km
19
4
19
00:08:07.07
4:09 min/km
15
4
14
24
44
Flynn EASTAUGH
Flynn EASTAUGH #44
Male Y07
00:14:46.29
00:14:46.29
4
(23)
Y07
4
00:01:15.40
U13
5
Male
23
GOLD
44
32
4:16 min/km
Year 07 Male
00:06:17.65
4:11 min/km
30
4
29
00:08:28.64
4:20 min/km
20
4
19
81
35
Kylah LEESON
Kylah LEESON #35
Female Y07
00:18:00.59
00:18:00.59
4
(21)
Y07
4
00:01:53.95
U13
4
Female
21
GOLD
45
32
5:13 min/km
Year 07 Female
00:07:00.65
4:40 min/km
62
4
11
00:10:59.94
5:38 min/km
86
4
24
89
110
Indi PERRY-VAUGHAN
Indi PERRY-VAUGHAN #110
Female Y11
00:18:42.17
00:18:42.17
5
(29)
Y11
5
00:01:28.44
Open
8
Female
29
GOLD
42
31
5:25 min/km
Year 11 Female
00:07:34.93
5:03 min/km
84
4
24
00:11:07.24
5:42 min/km
88
6
26
15
184
Nick BOUZADA OLGIATI
Nick BOUZADA OLGIATI #184
Male Y08
00:14:03.91
00:14:03.91
3
(14)
Y08
3
00:00:21.68
U14
2
Male
14
KNIG
55
33
4:04 min/km
Year 08 Male
00:05:57.96
3:58 min/km
22
4
21
00:08:05.95
4:09 min/km
13
2
12
128
199
Mia REPACHOLI
Mia REPACHOLI #199
Female Y09
00:21:03.56
00:21:03.56
11
(47)
Y09
11
00:07:09.92
U15
12
Female
47
KNIG
30
25
6:06 min/km
Year 09 Female
00:07:48.83
5:12 min/km
101
5
32
00:13:14.72
6:47 min/km
141
12
55
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
Page 1 of 9 (409 items)
© 2023