Busselton Festival of Triathlon
28 Apr 2023
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Individuals
Teams
Aquabike
Sprint
Enticer
5km Run
1.6km Run
500m Run
Elite Men Round 1
Elite Men Round 2
Elite Men Round 3
Elite Women Round 1
Elite Women Round 2
Elite Women Round 3
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Page 1 of 1 (28 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Dist
Pace
Start
Run 2.5km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run 5km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
1
2141
Luke Ryley BURROWS
Luke Ryley BURROWS #2141
Male Open
00:14:57.90
00:14:57.90
1
(1)
Open
1
Male
1
Rams Running
5
2:59 min/km
18:17:46.16
00:07:34.96
3:01 min/km
1
1
1
00:07:21.91
2:56 min/km
1
1
1
2
2130
Jayden SCHOFIELD
Jayden SCHOFIELD #2130
Male Open
00:15:13.12
00:15:13.12
2
(2)
Open
2
00:00:15.22
Male
2
Pulse Tri Club
5
3:02 min/km
18:17:46.79
00:07:36.99
3:02 min/km
2
2
2
00:07:34.48
3:01 min/km
2
2
2
3
2131
Luke SCHOFIELD
Luke SCHOFIELD #2131
Male Open
00:15:14.13
00:15:14.13
3
(3)
Open
3
00:00:16.23
Male
3
Pulse Tri Club
5
3:02 min/km
18:17:46.96
00:07:36.81
3:02 min/km
3
3
3
00:07:35.50
3:02 min/km
3
3
3
4
2128
Zeke TINLEY
Zeke TINLEY #2128
Male Open
00:15:22.86
00:15:22.86
4
(4)
Open
4
00:00:24.96
Male
4
Bunbury Triathlon Club
5
3:04 min/km
18:17:46.96
00:07:37.22
3:02 min/km
4
4
4
00:07:43.82
3:05 min/km
4
4
4
5
2096
Matthew DODDS
Matthew DODDS #2096
Male Open
00:15:38.13
00:15:38.13
5
(5)
Open
5
00:00:40.23
Male
5
5
3:07 min/km
18:17:47.16
00:07:37.22
3:02 min/km
5
5
5
00:07:58.89
3:11 min/km
5
5
5
6
2140
Brendan SEXTON
Brendan SEXTON #2140
Male Open
00:16:12.42
00:16:12.42
6
(6)
Open
6
00:01:14.52
Male
6
5
3:14 min/km
18:17:46.98
00:07:59.70
3:11 min/km
6
6
6
00:08:10.88
3:16 min/km
6
6
6
7
2129
Liam MCCOACH
Liam MCCOACH #2129
Male Open
00:16:37.80
00:16:37.80
7
(7)
Open
7
00:01:39.90
Male
7
Uwa Triathlon Club Wa
5
3:19 min/km
18:17:47.06
00:08:05.44
3:14 min/km
7
7
7
00:08:30.44
3:24 min/km
9
7
8
9
2082
Jude BRIMELOW
Jude BRIMELOW #2082
Male Under 15
00:17:06.88
00:17:06.88
1
(8)
Under 15
1
Male
8
Sunshine Coast Tri Academy
5
3:25 min/km
18:17:46.54
00:08:35.31
3:26 min/km
12
3
10
00:08:30.17
3:24 min/km
8
1
7
10
2095
Kalen BENNET
Kalen BENNET #2095
Male Under 15
00:17:21.32
00:17:21.32
2
(9)
Under 15
2
00:00:14.43
Male
9
5
3:27 min/km
18:17:47.33
00:08:22.88
3:21 min/km
8
1
8
00:08:56.24
3:34 min/km
12
2
9
12
2098
Luke WILLIAMS
Luke WILLIAMS #2098
Male Under 15
00:17:31.94
00:17:31.94
3
(10)
Under 15
3
00:00:25.05
Male
10
North Coast Triathlon Club
5
3:29 min/km
18:17:47.16
00:08:33.52
3:25 min/km
10
2
9
00:08:56.40
3:34 min/km
13
3
10
14
2091
Ben MOSTERT
Ben MOSTERT #2091
Male Open
00:17:58.82
00:17:58.82
8
(11)
Open
8
00:03:00.92
Male
11
EFS Triathlon Club
5
3:35 min/km
18:17:47.16
00:08:54.84
3:33 min/km
14
8
11
00:09:01.96
3:36 min/km
14
8
11
17
2112
Asher BOURKE
Asher BOURKE #2112
Male Under 15
00:18:57.43
00:18:57.43
4
(12)
Under 15
4
00:01:50.55
Male
12
5
3:47 min/km
18:17:46.95
00:09:17.25
3:42 min/km
17
4
12
00:09:38.37
3:51 min/km
16
4
12
18
2087
Royce COVERLEY
Royce COVERLEY #2087
Male Open
00:19:43.15
00:19:43.15
9
(13)
Open
9
00:04:45.25
Male
13
5
3:56 min/km
18:17:47.43
00:09:34.71
3:49 min/km
18
9
13
00:10:06.15
4:02 min/km
19
9
13
20
2149
Daniel COELMAN
Daniel COELMAN #2149
Male Open
00:21:14.04
00:21:14.04
10
(14)
Open
10
00:06:16.14
Male
14
5
4:14 min/km
18:17:47.58
00:09:51.07
3:56 min/km
19
10
14
00:11:20.53
4:32 min/km
23
11
16
22
2114
Gethin MORRIS
Gethin MORRIS #2114
Male Under 15
00:22:19.80
00:22:19.80
5
(15)
Under 15
5
00:05:12.91
Male
15
5
4:27 min/km
18:17:47.78
00:11:00.56
4:24 min/km
22
5
15
00:11:16.60
4:30 min/km
22
5
15
23
2080
Cameron THOMSON
Cameron THOMSON #2080
Male 40-59
00:23:02.40
00:23:02.40
1
(16)
40-59
1
Male
16
5
4:35 min/km
18:17:49.39
00:11:08.77
4:27 min/km
23
1
16
00:11:49.38
4:43 min/km
26
2
18
24
2107
Brett BAKER
Brett BAKER #2107
Male 40-59
00:23:26.53
00:23:26.53
2
(17)
40-59
2
00:00:24.13
Male
17
5
4:40 min/km
18:17:48.56
00:11:42.77
4:41 min/km
25
3
18
00:11:40.34
4:40 min/km
25
1
17
26
2085
David KAPLAN
David KAPLAN #2085
Male Open
00:23:41.44
00:23:41.44
11
(18)
Open
11
00:08:43.54
Male
18
5
4:43 min/km
18:17:49.40
00:12:21.69
4:56 min/km
29
11
20
00:11:15.50
4:30 min/km
21
10
14
27
2118
Andew ARTIS
Andew ARTIS #2118
Male 40-59
00:23:50.95
00:23:50.95
3
(19)
40-59
3
00:00:48.55
Male
19
5
4:45 min/km
18:17:48.32
00:11:35.88
4:38 min/km
24
2
17
00:12:11.90
4:52 min/km
28
4
20
28
2099
Paul DAVEY
Paul DAVEY #2099
Male 40-59
00:24:10.73
00:24:10.73
4
(20)
40-59
4
00:01:08.33
Male
20
5
4:49 min/km
18:17:50.09
00:11:55.29
4:46 min/km
27
4
19
00:12:10.48
4:52 min/km
27
3
19
31
2116
Ioan MORRIS
Ioan MORRIS #2116
Male 15-19
00:25:45.49
00:25:45.49
1
(21)
15-19
1
Male
21
5
5:08 min/km
18:17:49.40
00:13:20.38
5:20 min/km
32
1
21
00:12:20.85
4:56 min/km
29
1
21
34
2093
Mark DALBY
Mark DALBY #2093
Male Open
00:28:36.88
00:28:36.88
12
(22)
Open
12
00:13:38.98
Male
22
5
5:42 min/km
18:17:50.09
00:13:52.47
5:32 min/km
34
12
22
00:14:39.46
5:51 min/km
34
12
22
40
2084
Jason EY
Jason EY #2084
Male 40-59
00:33:57.69
00:33:57.69
5
(23)
40-59
5
00:10:55.29
Male
23
5
6:46 min/km
18:17:52.51
00:16:33.61
6:37 min/km
41
5
23
00:17:16.71
6:54 min/km
40
5
23
50
2092
Sid PRICE
Sid PRICE #2092
Male 40-59
00:45:49.29
00:45:49.29
6
(24)
40-59
6
00:22:46.89
Male
24
5
9:08 min/km
18:17:49.57
00:21:23.76
8:33 min/km
50
6
24
00:24:21.10
9:44 min/km
50
6
24
51
2134
Ludwig PSOTKA
Ludwig PSOTKA #2134
Male 60+
00:54:13.28
00:54:13.28
1
(25)
60+
1
Male
25
5
10:49 min/km
18:17:53.35
00:25:30.31
10:12 min/km
52
1
25
00:28:34.76
11:25 min/km
51
1
25
2088
Royce COVERLEY
Royce COVERLEY #2088
Male Open
DNS
DNS
Open
Male
5
min/km
2105
Fletcher THORPE
Fletcher THORPE #2105
Male Under 15
DNS
DNS
Under 15
Male
5
min/km
2106
Ashton THORPE
Ashton THORPE #2106
Male Under 15
DNS
DNS
Under 15
Male
5
min/km
Page 1 of 1 (28 items)
© 2023