Bunbury Cathedral Grammar Cross Country
19 May 2022
Results
Details
 
Contact
Senior 3.45km Run
Junior 3.45km Run
Parents Alumni
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
7
8
9
Page 2 of 9 (409 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Second Cat
Second Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Points
Pace
Wave
1.5km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
3.45km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
218
69
Joshua MAJOR
Joshua MAJOR #69
Male Y08
00:27:58.77
00:27:58.77
22
(124)
Y08
22
00:14:16.54
U14
20
Male
124
GOLD
9
14
8:06 min/km
Year 08 Male
00:09:31.66
6:21 min/km
178
20
109
00:18:27.11
9:27 min/km
224
24
127
250
34
Jade LEESON
Jade LEESON #34
Female Y07
00:39:36.42
00:39:36.42
22
(114)
Y07
22
00:23:29.78
U13
22
Female
114
GOLD
10
14
11:28 min/km
Year 07 Female
00:14:36.61
9:44 min/km
242
20
108
00:24:59.81
12:49 min/km
249
20
109
216
67
Noah JONES
Noah JONES #67
Male Y08
00:27:56.94
00:27:56.94
21
(123)
Y08
21
00:14:14.71
U14
19
Male
123
GOLD
11
15
8:06 min/km
Year 08 Male
00:11:18.95
7:32 min/km
219
25
129
00:16:37.99
8:31 min/km
205
21
121
126
105
Cooper REYNOLDS
Cooper REYNOLDS #105
Male Y10
00:20:58.77
00:20:58.77
19
(81)
Y10
19
00:07:59.22
U15
18
Male
81
GOLD
12
17
6:04 min/km
Year 10 Male
00:08:34.68
5:43 min/km
129
19
84
00:12:24.08
6:21 min/km
117
17
76
241
30
Scarlett BELL
Scarlett BELL #30
Female Y07
00:35:20.45
00:35:20.45
19
(108)
Y07
19
00:19:13.80
U13
19
Female
108
GOLD
13
17
10:14 min/km
Year 07 Female
00:14:25.97
9:37 min/km
239
17
105
00:20:54.47
10:43 min/km
238
17
105
181
62
Aashish ARUN
Aashish ARUN #62
Male Y08
00:24:54.33
00:24:54.33
18
(101)
Y08
18
00:11:12.10
U14
16
Male
101
GOLD
14
18
7:13 min/km
Year 08 Male
00:09:31.14
6:20 min/km
177
19
108
00:15:23.18
7:53 min/km
176
17
103
240
38
Charlie WEBSTER
Charlie WEBSTER #38
Female Y07
00:35:18.95
00:35:18.95
18
(107)
Y07
18
00:19:12.31
U13
18
Female
107
GOLD
15
18
10:14 min/km
Year 07 Female
00:14:39.52
9:46 min/km
243
21
109
00:20:39.43
10:35 min/km
237
16
104
148
51
Declan SANDER
Declan SANDER #51
Male Y07
00:22:21.45
00:22:21.45
17
(86)
Y07
17
00:08:50.55
U13
18
Male
86
GOLD
16
19
6:28 min/km
Year 07 Male
00:09:21.53
6:14 min/km
168
21
99
00:12:59.91
6:39 min/km
132
17
85
231
60
Charlotte RAWLINSON
Charlotte RAWLINSON #60
Female Y08
00:29:12.99
00:29:12.99
17
(102)
Y08
17
00:12:13.46
U14
16
Female
102
GOLD
17
19
8:28 min/km
Year 08 Female
00:12:06.69
8:04 min/km
230
17
98
00:17:06.30
8:46 min/km
216
17
94
135
43
Archibald DARLOW
Archibald DARLOW #43
Male Y07
00:21:29.14
00:21:29.14
16
(84)
Y07
16
00:07:58.24
U13
17
Male
84
GOLD
18
20
6:13 min/km
Year 07 Male
00:08:36.54
5:44 min/km
130
16
85
00:12:52.60
6:36 min/km
130
16
83
191
39
Charleah WHITE
Charleah WHITE #39
Female Y07
00:25:33.65
00:25:33.65
16
(82)
Y07
16
00:09:27.01
U13
16
Female
82
GOLD
19
20
7:24 min/km
Year 07 Female
00:09:40.88
6:27 min/km
188
13
72
00:15:52.77
8:08 min/km
188
14
80
155
64
Hamish CLARK
Hamish CLARK #64
Male Y08
00:22:51.92
00:22:51.92
15
(89)
Y08
15
00:09:09.70
U14
13
Male
89
GOLD
20
21
6:37 min/km
Year 08 Male
00:08:32.20
5:41 min/km
128
15
83
00:14:19.72
7:20 min/km
161
16
95
190
32
Lacey HALLETT
Lacey HALLETT #32
Female Y07
00:25:33.65
00:25:33.65
15
(81)
Y07
15
00:09:27.00
U13
15
Female
81
GOLD
21
21
7:24 min/km
Year 07 Female
00:11:18.88
7:32 min/km
218
14
90
00:14:14.76
7:18 min/km
158
12
65
149
119
Soham SAINI
Soham SAINI #119
Male Y11
00:22:21.72
00:22:21.72
14
(87)
Y11
14
00:09:33.79
Open
23
Male
87
GOLD
22
22
6:28 min/km
Year 11 Male
00:08:58.19
5:58 min/km
148
14
93
00:13:23.53
6:52 min/km
143
14
87
179
59
Sara KEYS
Sara KEYS #59
Female Y08
00:24:46.69
00:24:46.69
14
(80)
Y08
14
00:07:47.16
U14
13
Female
80
GOLD
23
22
7:10 min/km
Year 08 Female
00:10:15.55
6:50 min/km
196
14
77
00:14:31.14
7:26 min/km
167
12
68
95
52
Will STONE
Will STONE #52
Male Y07
00:18:59.51
00:18:59.51
13
(62)
Y07
13
00:05:28.61
U13
14
Male
62
GOLD
24
23
5:30 min/km
Year 07 Male
00:08:17.52
5:31 min/km
120
14
78
00:10:41.99
5:29 min/km
80
14
60
134
80
Taneisha SCOTT
Taneisha SCOTT #80
Female Y09
00:21:27.05
00:21:27.05
13
(51)
Y09
13
00:07:33.41
U15
14
Female
51
GOLD
25
23
6:13 min/km
Year 09 Female
00:07:52.83
5:15 min/km
106
7
36
00:13:34.21
6:57 min/km
147
14
58
79
47
Nathan HUGHES
Nathan HUGHES #47
Male Y07
00:17:45.72
00:17:45.72
12
(60)
Y07
12
00:04:14.82
U13
13
Male
60
GOLD
26
24
5:08 min/km
Year 07 Male
00:07:18.04
4:52 min/km
72
11
55
00:10:27.68
5:21 min/km
71
12
56
94
87
Rohan RAMESH
Rohan RAMESH #87
Male Y09
00:18:59.17
00:18:59.17
12
(61)
Y09
12
00:05:47.60
U15
12
Male
61
GOLD
27
24
5:30 min/km
Year 09 Male
00:07:40.56
5:07 min/km
92
12
65
00:11:18.60
5:48 min/km
94
12
64
139
31
Charlize GUIDI
Charlize GUIDI #31
Female Y07
00:21:44.20
00:21:44.20
12
(54)
Y07
12
00:05:37.55
U13
12
Female
54
GOLD
28
24
6:18 min/km
Year 07 Female
00:08:52.17
5:54 min/km
139
11
54
00:12:52.03
6:35 min/km
129
10
47
104
117
Joel JAMES
Joel JAMES #117
Male Y11
00:19:25.17
00:19:25.17
11
(67)
Y11
11
00:06:37.24
Open
17
Male
67
GOLD
29
25
5:37 min/km
Year 11 Male
00:07:37.32
5:04 min/km
87
13
62
00:11:47.85
6:03 min/km
104
11
70
152
94
Ashley HAMMOND
Ashley HAMMOND #94
Female Y10
00:22:33.44
00:22:33.44
11
(64)
Y10
11
00:06:45.75
U16
11
Female
64
GOLD
30
25
6:32 min/km
Year 10 Female
00:09:08.78
6:05 min/km
155
14
62
00:13:24.65
6:52 min/km
144
11
57
70
63
Miles BANCROFT
Miles BANCROFT #63
Male Y08
00:17:15.85
00:17:15.85
10
(54)
Y08
10
00:03:33.63
U14
9
Male
54
GOLD
31
26
5:00 min/km
Year 08 Male
00:07:51.26
5:14 min/km
104
12
70
00:09:24.59
4:49 min/km
43
9
39
75
89
Ben STONE
Ben STONE #89
Male Y09
00:17:37.08
00:17:37.08
10
(57)
Y09
10
00:04:25.52
U15
10
Male
57
GOLD
32
26
5:06 min/km
Year 09 Male
00:07:25.08
4:56 min/km
76
11
58
00:10:12.00
5:13 min/km
66
9
52
109
93
Cheyenne HALLETT
Cheyenne HALLETT #93
Female Y10
00:19:39.72
00:19:39.72
10
(39)
Y10
10
00:03:52.03
U16
10
Female
39
GOLD
33
26
5:41 min/km
Year 10 Female
00:08:14.40
5:29 min/km
119
10
42
00:11:25.32
5:51 min/km
95
8
31
133
54
Annie COULSON
Annie COULSON #54
Female Y08
00:21:24.83
00:21:24.83
10
(50)
Y08
10
00:04:25.30
U14
9
Female
50
GOLD
34
26
6:12 min/km
Year 08 Female
00:08:22.47
5:34 min/km
124
10
44
00:13:02.36
6:41 min/km
136
9
51
42
70
Leeuwin PROWSE
Leeuwin PROWSE #70
Male Y08
00:15:56.14
00:15:56.14
8
(38)
Y08
8
00:02:13.91
U14
7
Male
38
GOLD
35
28
4:37 min/km
Year 08 Male
00:06:51.71
4:34 min/km
58
8
49
00:09:04.43
4:39 min/km
35
6
33
222
124
Bianca MCCONVILLE
Bianca MCCONVILLE #124
Female Y12
00:28:36.54
00:28:36.54
8
(96)
Y12
8
00:11:50.06
Open
19
Female
96
GOLD
36
28
8:17 min/km
Year 12 Female
00:11:13.79
7:29 min/km
217
8
89
00:17:22.75
8:54 min/km
219
13
97
110
37
Rosie REYNOLDS
Rosie REYNOLDS #37
Female Y07
00:19:42.11
00:19:42.11
7
(40)
Y07
7
00:03:35.46
U13
7
Female
40
GOLD
37
29
5:42 min/km
Year 07 Female
00:07:39.65
5:06 min/km
90
5
26
00:12:02.45
6:10 min/km
113
7
39
43
85
Luca JOHNS
Luca JOHNS #85
Male Y09
00:16:01.49
00:16:01.49
6
(39)
Y09
6
00:02:49.92
U15
6
Male
39
GOLD
38
30
4:38 min/km
Year 09 Male
00:06:31.48
4:20 min/km
37
6
35
00:09:30.01
4:52 min/km
48
6
43
87
75
Ruby DALE
Ruby DALE #75
Female Y09
00:18:29.45
00:18:29.45
6
(27)
Y09
6
00:04:35.81
U15
7
Female
27
GOLD
39
30
5:21 min/km
Year 09 Female
00:07:53.95
5:15 min/km
108
8
38
00:10:35.49
5:25 min/km
75
2
18
91
111
Meghan WATTS
Meghan WATTS #111
Female Y11
00:18:45.43
00:18:45.43
6
(31)
Y11
6
00:01:31.69
Open
9
Female
31
GOLD
40
30
5:26 min/km
Year 11 Female
00:07:50.12
5:13 min/km
102
6
33
00:10:55.30
5:36 min/km
85
5
23
25
100
Dustin GEE
Dustin GEE #100
Male Y10
00:14:48.58
00:14:48.58
5
(24)
Y10
5
00:01:49.03
U16
4
Male
24
GOLD
41
31
4:17 min/km
Year 10 Male
00:06:06.42
4:04 min/km
24
5
23
00:08:42.16
4:27 min/km
24
6
23
89
110
Indi PERRY-VAUGHAN
Indi PERRY-VAUGHAN #110
Female Y11
00:18:42.17
00:18:42.17
5
(29)
Y11
5
00:01:28.44
Open
8
Female
29
GOLD
42
31
5:25 min/km
Year 11 Female
00:07:34.93
5:03 min/km
84
4
24
00:11:07.24
5:42 min/km
88
6
26
92
61
Elsie ROSE
Elsie ROSE #61
Female Y08
00:18:48.35
00:18:48.35
5
(32)
Y08
5
00:01:48.82
U14
4
Female
32
GOLD
43
31
5:27 min/km
Year 08 Female
00:07:34.02
5:02 min/km
81
6
23
00:11:14.32
5:45 min/km
91
5
28
24
44
Flynn EASTAUGH
Flynn EASTAUGH #44
Male Y07
00:14:46.29
00:14:46.29
4
(23)
Y07
4
00:01:15.40
U13
5
Male
23
GOLD
44
32
4:16 min/km
Year 07 Male
00:06:17.65
4:11 min/km
30
4
29
00:08:28.64
4:20 min/km
20
4
19
81
35
Kylah LEESON
Kylah LEESON #35
Female Y07
00:18:00.59
00:18:00.59
4
(21)
Y07
4
00:01:53.95
U13
4
Female
21
GOLD
45
32
5:13 min/km
Year 07 Female
00:07:00.65
4:40 min/km
62
4
11
00:10:59.94
5:38 min/km
86
4
24
86
107
Matilda COULSON
Matilda COULSON #107
Female Y11
00:18:29.41
00:18:29.41
4
(26)
Y11
4
00:01:15.67
Open
7
Female
26
GOLD
46
32
5:21 min/km
Year 11 Female
00:07:47.87
5:11 min/km
99
5
30
00:10:41.54
5:28 min/km
79
4
20
8
114
William DARLOW
William DARLOW #114
Male Y11
00:13:33.53
00:13:33.53
3
(8)
Y11
3
00:00:45.60
Open
5
Male
8
GOLD
47
33
3:55 min/km
Year 11 Male
00:05:31.73
3:41 min/km
4
2
4
00:08:01.80
4:07 min/km
12
3
11
21
48
Benjamin LINCOLN
Benjamin LINCOLN #48
Male Y07
00:14:36.98
00:14:36.98
3
(20)
Y07
3
00:01:06.08
U13
4
Male
20
GOLD
48
33
4:14 min/km
Year 07 Male
00:06:11.06
4:07 min/km
27
3
26
00:08:25.92
4:19 min/km
19
3
18
41
77
Pearl GEE
Pearl GEE #77
Female Y09
00:15:54.22
00:15:54.22
3
(4)
Y09
3
00:02:00.58
U15
3
Female
4
GOLD
49
33
4:36 min/km
Year 09 Female
00:15:54.22
8:09 min/km
5
104
Luke PARTRIDGE
Luke PARTRIDGE #104
Male Y10
00:13:22.34
00:13:22.34
2
(5)
Y10
2
00:00:22.79
U16
1
Male
5
GOLD
50
34
3:52 min/km
Year 10 Male
00:05:38.48
3:45 min/km
8
2
8
00:07:43.86
3:57 min/km
6
3
6
10
82
Harry BURNS
Harry BURNS #82
Male Y09
00:13:39.94
00:13:39.94
2
(10)
Y09
2
00:00:28.37
U15
2
Male
10
GOLD
51
34
3:57 min/km
Year 09 Male
00:05:39.93
3:46 min/km
9
2
9
00:08:00.01
4:06 min/km
10
2
9
18
40
Cooper BIDESI
Cooper BIDESI #40
Male Y07
00:14:11.23
00:14:11.23
2
(17)
Y07
2
00:00:40.34
U13
3
Male
17
GOLD
52
34
4:06 min/km
Year 07 Male
00:05:57.10
3:58 min/km
20
2
20
00:08:14.13
4:13 min/km
16
2
15
32
78
Molly LINCOLN
Molly LINCOLN #78
Female Y09
00:15:33.55
00:15:33.55
2
(2)
Y09
2
00:01:39.92
U15
2
Female
2
GOLD
53
34
4:30 min/km
Year 09 Female
00:15:33.55
7:58 min/km
63
55
Claudia DALE
Claudia DALE #55
Female Y08
00:17:04.99
00:17:04.99
2
(14)
Y08
2
00:00:05.46
U14
1
Female
14
GOLD
54
34
4:57 min/km
Year 08 Female
00:07:09.45
4:46 min/km
69
3
15
00:09:55.53
5:05 min/km
57
1
9
1
118
Jonah LINCOLN
Jonah LINCOLN #118
Male Y11
00:12:47.93
00:12:47.93
1
(1)
Y11
1
Open
1
Male
1
GOLD
55
35
3:42 min/km
Year 11 Male
00:05:19.72
3:33 min/km
1
1
1
00:07:28.20
3:49 min/km
1
1
1
2
102
Andrew JOHNS
Andrew JOHNS #102
Male Y10
00:12:59.55
00:12:59.55
1
(2)
Y10
1
Open
2
Male
2
GOLD
56
35
3:45 min/km
Year 10 Male
00:05:23.42
3:35 min/km
2
1
2
00:07:36.12
3:53 min/km
3
1
3
13
73
Isabella BIDESI
Isabella BIDESI #73
Female Y09
00:13:53.63
00:13:53.63
1
(1)
Y09
1
U15
1
Female
1
GOLD
57
35
4:01 min/km
Year 09 Female
00:05:57.88
3:58 min/km
21
1
1
00:07:55.75
4:03 min/km
9
1
1
38
97
Santina PILLONEL
Santina PILLONEL #97
Female Y10
00:15:47.68
00:15:47.68
1
(3)
Y10
1
U16
1
Female
3
GOLD
58
35
4:34 min/km
Year 10 Female
00:06:18.43
4:12 min/km
31
1
2
00:09:29.25
4:51 min/km
46
2
5
1
[2]
3
4
5
6
7
8
9
Page 2 of 9 (409 items)
© 2023