Euroz North Cottesloe Cold Water Classic
20 Oct 2018
Results
Details
 
Contact
Euroz Cold Water Classic Swim
Euroz 1.6km Swim Assisted
400m Nippers
Ocean Merchants 2.2km SUP Challenge
North Cott 2km Beach Run
SLS 2.2km Malibu Board
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
Page 1 of 3 (133 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
LegendIron
Pace
18
1
Max ACKERMANN
Max ACKERMANN #1
Male Open
00:27:17.5
00:27:17.5
7
(13)
Open
7
00:04:02.1
Male
13
17:03 min/km
73
3
James ANDERSON
James ANDERSON #3
Male Open
00:37:30.8
00:37:30.8
40
(48)
Open
40
00:14:15.4
Male
48
23:26 min/km
37
6
Stuart ANDERSON
Stuart ANDERSON #6
Male Open
00:31:21.1
00:31:21.1
20
(28)
Open
20
00:08:05.7
Male
28
19:35 min/km
9
Imogen ASHWORTH
Imogen ASHWORTH #9
Female Nipper
DNF
DNF
Nipper
Female
115
11
Steve ATKINS
Steve ATKINS #11
Male Open
00:46:11.9
00:46:11.9
58
(67)
Open
58
00:22:56.5
Male
67
28:52 min/km
96
14
Gemma BANFIELD
Gemma BANFIELD #14
Female Open
00:39:51.7
00:39:51.7
33
(41)
Open
33
00:15:14.3
Female
41
EUROZ
24:54 min/km
77
16
Jarvis BANFIELD
Jarvis BANFIELD #16
Male Cadet
00:37:34.2
00:37:34.2
8
(50)
Cadet
8
00:14:27.3
Male
50
EUROZ
23:28 min/km
104
17
Tilly BANFIELD
Tilly BANFIELD #17
Female Cadet
00:42:03.4
00:42:03.4
8
(43)
Cadet
8
00:12:14.4
Female
43
EUROZ
26:17 min/km
105
18
Tim BANFIELD
Tim BANFIELD #18
Male Open
00:42:04.9
00:42:04.9
53
(62)
Open
53
00:18:49.5
Male
62
EUROZ
26:18 min/km
39
20
Thomas BEARE
Thomas BEARE #20
Male Open
00:31:46.8
00:31:46.8
22
(30)
Open
22
00:08:31.4
Male
30
Legend
19:51 min/km
88
22
Maelle BOURDAIS
Maelle BOURDAIS #22
Female Open
00:38:37.7
00:38:37.7
27
(35)
Open
27
00:14:00.3
Female
35
24:08 min/km
116
23
Greg BOURNE
Greg BOURNE #23
Male Open
00:46:29.8
00:46:29.8
59
(68)
Open
59
00:23:14.4
Male
68
29:03 min/km
6
24
Jaime BOWLER
Jaime BOWLER #24
Female Open
00:24:37.4
00:24:37.4
1
(1)
Open
1
Female
1
15:23 min/km
23
25
Rhys BRADLEY
Rhys BRADLEY #25
Male Open
00:28:32.8
00:28:32.8
11
(18)
Open
11
00:05:17.4
Male
18
North Cottesloe Surf Lifesaving Club
17:50 min/km
56
26
Jonathan BRIDGES
Jonathan BRIDGES #26
Male Open
00:35:25.8
00:35:25.8
30
(38)
Open
30
00:12:10.4
Male
38
Legend
22:08 min/km
84
28
Niki BROWNE-COOPER
Niki BROWNE-COOPER #28
Female Open
00:37:58.0
00:37:58.0
24
(31)
Open
24
00:13:20.6
Female
31
23:43 min/km
71
31
Rob BUNNING
Rob BUNNING #31
Male Open
00:36:59.8
00:36:59.8
39
(47)
Open
39
00:13:44.4
Male
47
23:07 min/km
35
32
Emily CHETWIN
Emily CHETWIN #32
Female Open
00:30:39.2
00:30:39.2
7
(9)
Open
7
00:06:01.8
Female
9
19:09 min/km
51
34
Rebecca CLARKSON
Rebecca CLARKSON #34
Female Open
00:32:52.9
00:32:52.9
10
(14)
Open
10
00:08:15.5
Female
14
Sim Squad
20:33 min/km
102
35
Jared CLIFFORD
Jared CLIFFORD #35
Male Open
00:41:21.9
00:41:21.9
51
(60)
Open
51
00:18:06.5
Male
60
North Cottesloe Surf Lifesaving Club
25:51 min/km
12
37
Max COTEN
Max COTEN #37
Male Cadet
00:25:45.4
00:25:45.4
6
(9)
Cadet
6
00:02:38.5
Male
9
16:05 min/km
55
38
Katherine CREEPER
Katherine CREEPER #38
Female Open
00:35:24.9
00:35:24.9
14
(18)
Open
14
00:10:47.5
Female
18
22:08 min/km
30
39
Anthony CRIBB
Anthony CRIBB #39
Male Open
00:29:52.7
00:29:52.7
15
(23)
Open
15
00:06:37.3
Male
23
18:40 min/km
76
40
Dan DAVEY
Dan DAVEY #40
Male Open
00:37:34.0
00:37:34.0
41
(49)
Open
41
00:14:18.6
Male
49
23:28 min/km
122
41
Melissa DAVIS
Melissa DAVIS #41
Female Open
00:55:52.9
00:55:52.9
43
(52)
Open
43
00:31:15.5
Female
52
North Cottesloe Surf Lifesaving Club
34:55 min/km
82
42
Kirsty DOCHERTY
Kirsty DOCHERTY #42
Female Open
00:37:54.1
00:37:54.1
22
(29)
Open
22
00:13:16.7
Female
29
23:41 min/km
83
43
Coralie DOIG
Coralie DOIG #43
Female Open
00:37:54.8
00:37:54.8
23
(30)
Open
23
00:13:17.4
Female
30
23:41 min/km
49
44
Alice DORMER
Alice DORMER #44
Female Open
00:32:21.7
00:32:21.7
8
(12)
Open
8
00:07:44.3
Female
12
20:13 min/km
92
45
Scott DRAPER
Scott DRAPER #45
Male Open
00:39:34.9
00:39:34.9
46
(55)
Open
46
00:16:19.5
Male
55
24:44 min/km
94
46
Beth D'SYLVA
Beth D'SYLVA #46
Female Open
00:39:41.7
00:39:41.7
31
(39)
Open
31
00:15:04.3
Female
39
24:48 min/km
43
48
Aaron DUNCOMBE
Aaron DUNCOMBE #48
Male Open
00:32:09.1
00:32:09.1
25
(33)
Open
25
00:08:53.7
Male
33
20:05 min/km
19
50
Aaron ELLIS-KERR
Aaron ELLIS-KERR #50
Male Open
00:28:02.0
00:28:02.0
8
(14)
Open
8
00:04:46.6
Male
14
17:31 min/km
33
52
Simon ERICKSON
Simon ERICKSON #52
Male Open
00:30:19.8
00:30:19.8
18
(26)
Open
18
00:07:04.4
Male
26
18:57 min/km
98
53
Brendon EVANS
Brendon EVANS #53
Male Open
00:40:18.9
00:40:18.9
48
(57)
Open
48
00:17:03.5
Male
57
25:11 min/km
69
54
Jemma FORD
Jemma FORD #54
Female Open
00:36:42.3
00:36:42.3
18
(24)
Open
18
00:12:04.9
Female
24
North Cottesloe Surf Lifesaving Club
22:56 min/km
120
56
Kim FORRESTAL
Kim FORRESTAL #56
Female Open
00:51:55.2
00:51:55.2
42
(51)
Open
42
00:27:17.8
Female
51
32:26 min/km
58
58
Tiana FORRESTAL
Tiana FORRESTAL #58
Female Cadet
00:35:30.3
00:35:30.3
4
(20)
Cadet
4
00:05:41.3
Female
20
22:11 min/km
4
59
Nicola FRASCHINI
Nicola FRASCHINI #59
Male Open
00:23:15.4
00:23:15.4
1
(4)
Open
1
Male
4
14:32 min/km
14
60
Alexander FREEMAN
Alexander FREEMAN #60
Male Open
00:26:34.0
00:26:34.0
4
(10)
Open
4
00:03:18.6
Male
10
16:36 min/km
61
Nick GAHAN
Nick GAHAN #61
Male Open
DNF
DNF
Open
Male
117
62
Nicki GARDINER
Nicki GARDINER #62
Female Open
00:46:42.9
00:46:42.9
40
(49)
Open
40
00:22:05.5
Female
49
29:11 min/km
112
64
Paul GARWOOD
Paul GARWOOD #64
Male Open
00:44:33.6
00:44:33.6
57
(66)
Open
57
00:21:18.2
Male
66
27:50 min/km
89
65
Justin GELDARD
Justin GELDARD #65
Male Open
00:38:47.2
00:38:47.2
45
(54)
Open
45
00:15:31.8
Male
54
24:14 min/km
118
66
Lauren GIANOLI
Lauren GIANOLI #66
Female Open
00:47:30.0
00:47:30.0
41
(50)
Open
41
00:22:52.6
Female
50
29:41 min/km
20
68
Clinton GREENER
Clinton GREENER #68
Male Open
00:28:05.1
00:28:05.1
9
(15)
Open
9
00:04:49.7
Male
15
17:33 min/km
25
69
Elliot GRIERSON
Elliot GRIERSON #69
Male Open
00:28:56.2
00:28:56.2
13
(20)
Open
13
00:05:40.8
Male
20
North Cottesloe Surf Lifesaving Club
18:05 min/km
9
70
Callum GRIFFITHS
Callum GRIFFITHS #70
Male Cadet
00:25:01.2
00:25:01.2
5
(7)
Cadet
5
00:01:54.3
Male
7
15:38 min/km
111
71
Ian HASLEBY
Ian HASLEBY #71
Male Open
00:44:28.1
00:44:28.1
56
(65)
Open
56
00:21:12.7
Male
65
27:47 min/km
70
73
Patrick HAZARD
Patrick HAZARD #73
Male Open
00:36:45.7
00:36:45.7
38
(46)
Open
38
00:13:30.3
Male
46
North Cottesloe Surf Lifesaving Club
Legend
22:58 min/km
44
74
Simon HERBERT
Simon HERBERT #74
Male Open
00:32:13.0
00:32:13.0
26
(34)
Open
26
00:08:57.6
Male
34
20:08 min/km
[1]
2
3
Page 1 of 3 (133 items)