Rottnest Channel Swim
24 Feb 2018
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Solo
Duo
Team
Lavan Charity Challenge
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
Page 1 of 9 (436 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
State
Country
Swimmer 1
Swimmer 2
Swimmer3
Swimmer4
AddAge
Pace
Wave
818
APAC of Desperados
APAC of Desperados #818
Male 150+
DNS
DNS
150+
Male
SIN
Simon Cowled
Barry Harrington
Brad Johnson
Nathaniel Rowe
163
Wave 10
99
819
Blue Buoys
Blue Buoys #819
Male 150+
05:38:58.18
05:38:58.18
8
(52)
150+
8
01:19:39.22
Male
52
AUT
Ian Grosse
Graeme Marsden
Adrian O'Malley
Charlie Willock
162
17:12 min/km
Wave 10
813
Mic’s XXXI
Mic’s XXXI #813
Mixed 150+ Mixed
DNF
DNF
150+ Mixed
Mixed
AUT
Dan Barber
Matthew Byrne
Mikayla Denney
Michael Kent
160
Wave 10
967
SCGH Freestylin Physios
SCGH Freestylin Physios #967
Female 100+
DNF
DNF
100+
Female
AUT
Nichola Foster
Ellie Green
Erika Lori
Miah Okamoto
116
Wave 12
984
Fair Game Australia
Fair Game Australia #984
Mixed 100+ Mixed
DNF
DNF
100+ Mixed
Mixed
Australian Capital Territory
AUS
Jamie Gould
Chris Munro
John Van Bockxmeer
Sarah Wood
122
Wave 12
1026
Flat Whites
Flat Whites #1026
Mixed 100+ Mixed
DNF
DNF
100+ Mixed
Mixed
Australian Capital Territory
AUS
Dominic Aungles
Phil Aungles
Tess Aungles
Caitlin Fountain
134
Wave 13
185
1061
Relay Far
Relay Far #1061
Male 100+
06:33:38.29
06:33:38.29
32
(85)
100+
32
01:54:09.15
Male
85
Bristol
GBR
Charles Allen
Edward Allen
Will Griffiths
Duncan Wood
142
19:58 min/km
Wave 13
66
1038
The Soft Shell Crabs
The Soft Shell Crabs #1038
Male 100+
05:23:17.14
05:23:17.14
16
(37)
100+
16
00:43:48.00
Male
37
New South Wales
AUS
Sam Avery
Dane Barrett
Alexander Burgoyne
Jeremy Dimitrijevich
136
16:24 min/km
Wave 13
93
1013
The Honey Badgers
The Honey Badgers #1013
Mixed 100+ Mixed
05:36:52.76
05:36:52.76
20
(37)
100+ Mixed
20
01:21:35.87
Mixed
37
New South Wales
AUS
Georgia Dillon
Nick Ryan
Rosie Ryan
Grace Williams
130
17:06 min/km
Wave 13
46
1040
Graysonline
Graysonline #1040
Male 100+
05:13:42.59
05:13:42.59
9
(26)
100+
9
00:34:13.45
Male
26
New South Wales
AUS
Chris Corbin
Jeremy Dodds
Matthew Fraser
Bernard Shapland
137
15:55 min/km
Wave 13
47
936
Buoys to Men
Buoys to Men #936
Mixed 100+ Mixed
05:13:47.92
05:13:47.92
11
(21)
100+ Mixed
11
00:58:31.04
Mixed
21
New South Wales
AUS
Jakki Artus
Lucy Greer
Tim Greer
Thomas Hendriks
108
15:55 min/km
Wave 12
730
Darwin Dugongs
Darwin Dugongs #730
Mixed 200+ Mixed
DNF
DNF
200+ Mixed
Mixed
New South Wales
AUS
Gary Wall
Michael Gough
Helen Gould
Jo Gardiner
221
Wave 9
796
Los Juan Rambos
Los Juan Rambos #796
Male 150+
DNF
DNF
150+
Male
New South Wales
AUS
Sam Ervin
Mark Grzanka
Tom Pine
David Weir
152
Wave 10
799
HKY Real Estate Hasselhoffs
HKY Real Estate Hasselhoffs #799
Male 150+
DNF
DNF
150+
Male
New South Wales
AUS
Timothy Buckton
Michael Holland
Scott Patterson
Shane Penny
154
Wave 10
887
400 kilo of Splash
400 kilo of Splash #887
Male 150+
DNF
DNF
150+
Male
New South Wales
AUS
Chris Fleetwood
Geoffrey Luscombe
Ian Mirfin
Garry Ryan
196
Wave 11
55
868
Seacows
Seacows #868
Male 150+
05:18:07.02
05:18:07.02
6
(33)
150+
6
00:58:48.05
Male
33
New South Wales
AUS
Andrew Camfield
Cameron Gray
Trent Mellier
Myles Pollard
182
16:08 min/km
Wave 11
869
THE BLUE WHALES
THE BLUE WHALES #869
Mixed 150+ Mixed
DNF
DNF
150+ Mixed
Mixed
New South Wales
AUS
Tai Mclaren
Alan Mclean
Matthew Waideman
Amy Wilkinson
164
Wave 11
728
East West
East West #728
Male 200+
DNF
DNF
200+
Male
New South Wales
AUS
Geoff Elliott
Damon Hurst
Michael Morgan
Kim Torma
218
Wave 9
12
593
The Alphas
The Alphas #593
Male 56+
04:41:26.95
04:41:26.95
4
(6)
56+
4
01:04:50.45
Male
6
New South Wales
AUS
Nathan Fleetwood
Christopher Leka
Kane Mcnamara
Michael Payne
58
14:17 min/km
Wave 8
100
808
For Shark Sake
For Shark Sake #808
Male 150+
05:39:03.02
05:39:03.02
9
(53)
150+
9
01:19:44.06
Male
53
Northern Territory
AUS
Matt Bishop
Jamie Gleeson
Matt Hogg
Jason Spiro
158
17:12 min/km
Wave 10
1059
Barra Beauties
Barra Beauties #1059
Female 100+
DNF
DNF
100+
Female
Northern Territory
AUS
Courtney Bounds
Sharon Mascall-Dare
Hayley Sampson
Karmen Sampson
142
Wave 13
10
1065
Vladswim Wahoos
Vladswim Wahoos #1065
Mixed 100+ Mixed
04:38:37.33
04:38:37.33
4
(6)
100+ Mixed
4
00:23:20.44
Mixed
6
Queensland
AUS
Kylee De Rooy
Jason Fan
Jeremy Povey
Ben Van-Rooy
144
14:08 min/km
Wave 13
123
1023
Rott Ness Monster
Rott Ness Monster #1023
Mixed 100+ Mixed
05:49:47.68
05:49:47.68
24
(47)
100+ Mixed
24
01:34:30.80
Mixed
47
Queensland
AUS
Trent Bartlett
Whitney Bartlett
Grace Christie
Peter Vowles
136
17:45 min/km
Wave 13
57
1032
The Brusans
The Brusans #1032
Male 100+
05:19:48.13
05:19:48.13
14
(34)
100+
14
00:40:18.99
Male
34
Queensland
AUS
Michael Caffery
Ryan Caffery
Sean Caffery
Matthew Norton
135
16:14 min/km
Wave 13
798
The Crystal Clears
The Crystal Clears #798
Female 150+
DNF
DNF
150+
Female
Queensland
AUS
Chelsea Godson
Emma Lawrence
Jane Lawrence
Juliet Reid
153
Wave 10
885
Jetstar mean machine
Jetstar mean machine #885
Male 150+
DNF
DNF
150+
Male
Queensland
AUS
Michael Danaher
Iain Jones
Bill Kentish
Steve Lines
193
Wave 11
94
792
first timers
first timers #792
Mixed 150+ Mixed
05:36:53.81
05:36:53.81
3
(38)
150+ Mixed
3
00:15:48.78
Mixed
38
Queensland
AUS
Brad Holmes
Belinda Sharpless
Madi Sharpless
Melissa Sharpless
151
17:06 min/km
Wave 10
38
995
Bay Buddies
Bay Buddies #995
Male 100+
05:07:02.02
05:07:02.02
6
(20)
100+
6
00:27:32.87
Male
20
Queensland
AUS
Bryan Brown
Benjamin Johnston
Sean Rowe
Albert Still
125
15:35 min/km
Wave 13
1004
Rotti Totties
Rotti Totties #1004
Mixed 100+ Mixed
DNF
DNF
100+ Mixed
Mixed
Queensland
AUS
Pippa Bonynge
William Henderson
Kerri Mackenroth
Yaric Robinson
128
Wave 13
17
726
Langlands Masters #1
Langlands Masters #1 #726
Mixed 200+ Mixed
04:46:32.49
04:46:32.49
1
(8)
200+ Mixed
1
Mixed
8
Queensland
AUS
Steven Bacon
Paul Green
Paddy Hintz
Michael Miller
212
14:32 min/km
Wave 9
2
701
Team Saupin Legal
Team Saupin Legal #701
Mixed 56+ Mixed
04:10:39.09
04:10:39.09
1
(1)
56+ Mixed
1
Mixed
1
Queensland
AUS
Miranda Bell
Sam Bell
Rebecca Pegg
Liam Ryan
99
12:43 min/km
Wave 8
20
721
TWMB
TWMB #721
Mixed 200+ Mixed
04:48:39.89
04:48:39.89
2
(11)
200+ Mixed
2
00:02:07.40
Mixed
11
Queensland
AUS
Luke Bond
Gareth Mcclurg
John Townend
Leanne Walter
207
14:39 min/km
Wave 9
59
872
Colleen's All Stars
Colleen's All Stars #872
Mixed 150+ Mixed
05:21:05.02
05:21:05.02
1
(23)
150+ Mixed
1
Mixed
23
South Australia
AUS
Tim Burfield
Samantha Mckinlay
Serena Murphy
Jo Stefanac
184
16:17 min/km
Wave 11
881
Team Blackwood Hills
Team Blackwood Hills #881
Mixed 150+ Mixed
DNF
DNF
150+ Mixed
Mixed
South Australia
AUS
Brandon Chaplin
Linda Chaplin
Greg Kerr
Andrea Parker
191
Wave 11
137
733
M2 Ariels
M2 Ariels #733
Female 200+
05:53:57.53
05:53:57.53
1
(14)
200+
1
Female
14
TOKYO
JPN
Noriko Kawasaki
Hiroko Minami
Yumiko Okuda
Etsuko Shima
222
17:58 min/km
Wave 9
744
Invaders
Invaders #744
Mixed 250+ Mixed
DNF
DNF
250+ Mixed
Mixed
Victoria
AUS
Dr Clive S Fraser
Fran Johnson
Harry Leather
Bruce Whan
255
Wave 9
719
GV Crocs gals
GV Crocs gals #719
Female 200+
DNF
DNF
200+
Female
Victoria
AUS
Alison Christopher
Wendy Kingma
Carole Mcgregor
Margreet Stegeman
206
Wave 9
70
923
Fast
Fast #923
Male 100+
05:26:22.28
05:26:22.28
18
(39)
100+
18
00:46:53.14
Male
39
Victoria
AUS
Peter Aitken
Xavier Hatch
Kyle Hookey
Simon Lewis
106
16:34 min/km
Wave 12
13
946
Team Jazzia
Team Jazzia #946
Male 100+
04:42:34.39
04:42:34.39
2
(7)
100+
2
00:03:05.24
Male
7
Victoria
AUS
Thomas Moreton
Sam Sheppard
Ben Syme-Ross
Johnson Tran
110
14:20 min/km
Wave 12
117
732
GV Crocs Lads
GV Crocs Lads #732
Male 200+
05:47:51.57
05:47:51.57
5
(62)
200+
5
00:31:10.57
Male
62
Victoria
AUS
Glenn Gibson
Darren Nabbs
Stephen Orr
John Van Ooi
222
17:39 min/km
Wave 9
944
Not fast just furious
Not fast just furious #944
Female 100+
DNF
DNF
100+
Female
Victoria
AUS
Eliza Chancellor
Kate Davies
Emma Jenkin
Jessica Raynor
109
Wave 12
139
1016
Kojonup Sinkers
Kojonup Sinkers #1016
Mixed 100+ Mixed
05:54:32.98
05:54:32.98
26
(53)
100+ Mixed
26
01:39:16.10
Mixed
53
Victoria
AUS
James Heggaton
Sonya Lawry
Hannah Matthews
Jacinta Sibley
132
17:59 min/km
Wave 13
174
1071
Aquatically Challenged
Aquatically Challenged #1071
Male 100+
06:17:41.54
06:17:41.54
29
(80)
100+
29
01:38:12.39
Male
80
Victoria
AUS
William Cleland
Paul Mahoney
Sven Ross
Kieran Ryan
146
19:10 min/km
Wave 13
1064
Go Fish
Go Fish #1064
Mixed 100+ Mixed
DNF
DNF
100+ Mixed
Mixed
Victoria
AUS
Andrew Kuypers
Brydie Weston
Stuart Weston
Tahlia Weston
144
Wave 13
186
1083
JABS
JABS #1083
Mixed 100+ Mixed
06:34:20.24
06:34:20.24
32
(78)
100+ Mixed
32
02:19:03.35
Mixed
78
Victoria
AUS
Bianca Levkovich
Aaron Mitchelson
Steve Philpot
Jessica Smith
148
20:01 min/km
Wave 13
1072
Emu Imports
Emu Imports #1072
Mixed 100+ Mixed
DNF
DNF
100+ Mixed
Mixed
Western Australia
AUS
Tom Egling
Peter Henry
Katie Minor
Simon Wood
146
Wave 13
1073
gage roads girls
gage roads girls #1073
Female 56+
DNF
DNF
56+
Female
Western Australia
AUS
Lauren Fleming
Grace Foley
Emma Frank
Eliana Hardie
68
Wave 13
1074
Water we thinking
Water we thinking #1074
Mixed 150+ Mixed
DNF
DNF
150+ Mixed
Mixed
Western Australia
AUS
Naomi Bezu
Ben Bizzaca
Rachel Carpenter
Ben Walker
153
Wave 13
215
1075
It'S All Good!
It'S All Good! #1075
Mixed 100+ Mixed
07:40:28.79
07:40:28.79
44
(91)
100+ Mixed
44
03:25:11.91
Mixed
91
Western Australia
AUS
Berneigh Elderfield
Michael Elderfield
Kenny Kross
Maryann Kross
146
23:22 min/km
Wave 13
1076
Keep Hammering
Keep Hammering #1076
Mixed 100+ Mixed
DNF
DNF
100+ Mixed
Mixed
Western Australia
AUS
Stewart Connor
Bec Johnson
Jeremy Trevenen
Michael Trevenen
146
Wave 13
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
Page 1 of 9 (436 items)