SLSWA SunSmart Endurance Championships
11 Nov 2017
Results
Details
 
Contact
4km Beach Run
2km Beach Run
2km Swim
12km Ski Race
9km Ski Race
6km Ski Race
4km Board Race
2km Board Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
Page 2 of 3 (135 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
CompAge
Pace
Wave
51
80
Aysha FERGUSON
Aysha FERGUSON #80
Female U14
00:31:02.0
00:31:02.0
1
(23)
U14
1
Female
23
Trigg Island SLSC
U/14
15:31 min/km
Wave 3
52
14
Luke AWANG
Luke AWANG #14
Male U14
00:31:11.0
00:31:11.0
8
(29)
U14
8
00:03:09.9
Male
29
SECRET HARBOUR SLSC
U/14
15:35 min/km
Wave 3
53
123
Robert INNOCENT
Robert INNOCENT #123
Male 45-49
00:31:11.0
00:31:11.0
1
(30)
45-49
1
Male
30
Trigg Island SLSC
U/48
15:35 min/km
Wave 2
54
239
Sophie TURNER
Sophie TURNER #239
Female U14
00:31:16.0
00:31:16.0
2
(24)
U14
2
00:00:14.0
Female
24
SECRET HARBOUR SLSC
U/14
15:38 min/km
Wave 3
55
55
Michael COOK
Michael COOK #55
Male 60+
00:31:20.0
00:31:20.0
1
(31)
60+
1
Male
31
Trigg Island SLSC
U/72
15:40 min/km
Wave 2
56
159
Neve MACLEOD
Neve MACLEOD #159
Female U15
00:31:21.0
00:31:21.0
6
(25)
U15
6
00:04:01.9
Female
25
MULLALOO SLSC
U/15
15:40 min/km
Wave 3
57
81
Shani FERGUSON
Shani FERGUSON #81
Female U17
00:31:31.0
00:31:31.0
9
(26)
U17
9
00:05:21.0
Female
26
Trigg Island SLSC
U/17
15:45 min/km
Wave 1
58
8
Alicia ANDERSON
Alicia ANDERSON #8
Female 30-34
00:31:40.0
00:31:40.0
1
(27)
30-34
1
Female
27
North Cottesloe SLSC
U/32
15:50 min/km
Wave 2
59
220
India-Rose SHEPPARD
India-Rose SHEPPARD #220
Female U15
00:31:42.0
00:31:42.0
7
(28)
U15
7
00:04:23.0
Female
28
MULLALOO SLSC
U/15
15:51 min/km
Wave 3
60
151
Amanda LEE
Amanda LEE #151
Female 45-49
00:31:56.0
00:31:56.0
1
(29)
45-49
1
Female
29
MULLALOO SLSC
U/48
15:58 min/km
Wave 2
61
155
John LISHMAN
John LISHMAN #155
Male 50-54
00:32:14.0
00:32:14.0
2
(32)
50-54
2
00:04:42.0
Male
32
North Cottesloe SLSC
U/52
16:07 min/km
Wave 2
63
12
Phoebe ASHWORTH
Phoebe ASHWORTH #12
Female U14
00:32:22.0
00:32:22.0
3
(31)
U14
3
00:01:20.0
Female
31
Fremantle SLSC
U/14
16:11 min/km
Wave 3
62
53
Susan COLLINS
Susan COLLINS #53
Female 50-54
00:32:22.0
00:32:22.0
2
(30)
50-54
2
00:01:45.0
Female
30
North Cottesloe SLSC
U/55
16:11 min/km
Wave 2
64
147
Ellen KOZLOWSKA
Ellen KOZLOWSKA #147
Female U17
00:32:23.0
00:32:23.0
10
(32)
U17
10
00:06:12.9
Female
32
Scarboro SLSC Inc
U/16
16:11 min/km
Wave 1
65
40
Heather BYTHEWAY
Heather BYTHEWAY #40
Female U15
00:32:36.0
00:32:36.0
8
(33)
U15
8
00:05:16.9
Female
33
MULLALOO SLSC
U/15
16:18 min/km
Wave 3
66
133
Ben JOHNSON
Ben JOHNSON #133
Male U15
00:32:43.0
00:32:43.0
9
(33)
U15
9
00:07:06.0
Male
33
Scarboro SLSC Inc
U/15
16:21 min/km
Wave 3
67
154
Mark LEWIS
Mark LEWIS #154
Male 55-59
00:32:51.0
00:32:51.0
1
(34)
55-59
1
Male
34
Fremantle SLSC
U/59
16:25 min/km
Wave 2
68
77
Bree ELLIOTT
Bree ELLIOTT #77
Female U17
00:32:55.0
00:32:55.0
11
(34)
U17
11
00:06:45.0
Female
34
Trigg Island SLSC
U/16
16:27 min/km
Wave 1
69
201
Amy PROSSER
Amy PROSSER #201
Female 30-34
00:32:58.0
00:32:58.0
2
(35)
30-34
2
00:01:18.0
Female
35
Swanbourne Nedlands SLSC Inc
U/33
16:29 min/km
Wave 2
70
211
Carolyn RYAN
Carolyn RYAN #211
Female 50-54
00:33:01.0
00:33:01.0
3
(36)
50-54
3
00:02:23.9
Female
36
Trigg Island SLSC
U/52
16:30 min/km
Wave 2
71
3
Elise AIREY
Elise AIREY #3
Female U17
00:33:04.0
00:33:04.0
12
(37)
U17
12
00:06:53.9
Female
37
Sorrento SLSC (Inc) (WA)
U/17
16:32 min/km
Wave 1
72
192
Caitlin O'SHEA
Caitlin O'SHEA #192
Female Open
00:33:25.0
00:33:25.0
4
(38)
Open
4
00:03:50.9
Female
38
Trigg Island SLSC
U/22
16:42 min/km
Wave 1
73
94
Charlotte GIBBONS
Charlotte GIBBONS #94
Female U14
00:34:33.0
00:34:33.0
4
(39)
U14
4
00:03:30.9
Female
39
Fremantle SLSC
U/14
17:16 min/km
Wave 3
74
110
Caitlin HIDE
Caitlin HIDE #110
Female U15
00:34:42.0
00:34:42.0
9
(40)
U15
9
00:07:23.0
Female
40
SECRET HARBOUR SLSC
U/15
17:21 min/km
Wave 3
75
144
Benjamin JUENGLING
Benjamin JUENGLING #144
Male 30-34
00:35:13.0
00:35:13.0
3
(35)
30-34
3
00:05:37.0
Male
35
Swanbourne Nedlands SLSC Inc
U/34
17:36 min/km
Wave 2
76
179
Lily MOORE
Lily MOORE #179
Female U15
00:35:26.0
00:35:26.0
10
(41)
U15
10
00:08:07.0
Female
41
North Cottesloe SLSC
U/15
17:43 min/km
Wave 3
77
162
Leah MARTIN
Leah MARTIN #162
Female U14
00:35:53.0
00:35:53.0
5
(42)
U14
5
00:04:50.9
Female
42
MULLALOO SLSC
U/14
17:56 min/km
Wave 3
78
41
John CAHILL
John CAHILL #41
Male 50-54
00:36:11.0
00:36:11.0
3
(36)
50-54
3
00:08:39.0
Male
36
SECRET HARBOUR SLSC
U/51
18:05 min/km
Wave 2
79
203
Annika RASMUSSEN
Annika RASMUSSEN #203
Female U14
00:36:29.0
00:36:29.0
6
(43)
U14
6
00:05:27.0
Female
43
MULLALOO SLSC
U/14
18:14 min/km
Wave 3
80
112
Lucy HILL
Lucy HILL #112
Female U15
00:37:01.0
00:37:01.0
11
(44)
U15
11
00:09:41.9
Female
44
Busselton SLSC
U/15
18:30 min/km
Wave 3
81
122
Kate HUTCHINSON
Kate HUTCHINSON #122
Female 30-34
00:37:06.0
00:37:06.0
3
(45)
30-34
3
00:05:25.9
Female
45
Swanbourne Nedlands SLSC Inc
U/31
18:33 min/km
Wave 2
82
113
Naomi HILL
Naomi HILL #113
Female U15
00:37:32.0
00:37:32.0
12
(46)
U15
12
00:10:12.9
Female
46
Busselton SLSC
U/15
18:46 min/km
Wave 3
83
145
Emilie KERMATH
Emilie KERMATH #145
Female U15
00:37:37.0
00:37:37.0
13
(47)
U15
13
00:10:18.0
Female
47
SECRET HARBOUR SLSC
U/15
18:48 min/km
Wave 3
84
33
Harriet BROWN
Harriet BROWN #33
Female U15
00:37:43.0
00:37:43.0
14
(48)
U15
14
00:10:24.0
Female
48
MULLALOO SLSC
U/15
18:51 min/km
Wave 3
85
246
Ben WATERMAN
Ben WATERMAN #246
Male U17
00:37:45.0
00:37:45.0
5
(37)
U17
5
00:12:01.9
Male
37
Sorrento SLSC (Inc) (WA)
U/16
18:52 min/km
Wave 1
86
4
Fiona AIREY
Fiona AIREY #4
Female 45-49
00:38:19.0
00:38:19.0
2
(49)
45-49
2
00:06:23.0
Female
49
Sorrento SLSC (Inc) (WA)
U/48
19:09 min/km
Wave 2
87
87
Jennifer FORD
Jennifer FORD #87
Female 50-54
00:38:19.0
00:38:19.0
4
(50)
50-54
4
00:07:42.0
Female
50
North Cottesloe SLSC
U/58
19:09 min/km
Wave 2
88
15
Nicola AWANG
Nicola AWANG #15
Female 40-44
00:38:22.0
00:38:22.0
2
(51)
40-44
2
00:07:36.9
Female
51
SECRET HARBOUR SLSC
U/44
19:11 min/km
Wave 2
89
143
Anne-Marie JUENGLING
Anne-Marie JUENGLING #143
Female Open
00:38:33.0
00:38:33.0
5
(52)
Open
5
00:08:59.0
Female
52
Swanbourne Nedlands SLSC Inc
U/30
19:16 min/km
Wave 1
90
137
Cody JONES
Cody JONES #137
Male U17
00:39:16.0
00:39:16.0
6
(38)
U17
6
00:13:32.9
Male
38
SECRET HARBOUR SLSC
U/16
19:38 min/km
Wave 1
91
157
Rachel LOUGHLIN
Rachel LOUGHLIN #157
Female 45-49
00:40:17.0
00:40:17.0
3
(53)
45-49
3
00:08:21.0
Female
53
North Cottesloe SLSC
U/46
20:08 min/km
Wave 2
92
86
Clifford FORD
Clifford FORD #86
Male 60+
00:40:22.0
00:40:22.0
2
(39)
60+
2
00:09:02.0
Male
39
North Cottesloe SLSC
U/63
20:11 min/km
Wave 2
93
189
Amanda NITSCHKE
Amanda NITSCHKE #189
Female 50-54
00:40:24.0
00:40:24.0
5
(54)
50-54
5
00:09:46.9
Female
54
North Cottesloe SLSC
U/61
20:12 min/km
Wave 2
94
250
Bernadette WILLIAMS
Bernadette WILLIAMS #250
Female Open
00:42:59.0
00:42:59.0
6
(55)
Open
6
00:13:25.0
Female
55
Swanbourne Nedlands SLSC Inc
U/30
21:29 min/km
Wave 1
95
79
Caitlin FAIRHURST
Caitlin FAIRHURST #79
Female Open
00:44:23.0
00:44:23.0
7
(56)
Open
7
00:14:48.9
Female
56
North Cottesloe SLSC
U/25
22:11 min/km
Wave 1
96
38
Julie BUTLER
Julie BUTLER #38
Female 50-54
00:44:47.0
00:44:47.0
6
(57)
50-54
6
00:14:10.0
Female
57
SECRET HARBOUR SLSC
U/53
22:23 min/km
Wave 2
97
117
Caitlin HUNT
Caitlin HUNT #117
Female 30-34
00:45:22.0
00:45:22.0
4
(58)
30-34
4
00:13:41.9
Female
58
North Cottesloe SLSC
U/37
22:41 min/km
Wave 2
98
83
Amy FITZGERALD
Amy FITZGERALD #83
Female Open
00:51:06.0
00:51:06.0
8
(59)
Open
8
00:21:32.0
Female
59
North Cottesloe SLSC
U/20
25:33 min/km
Wave 1
99
70
Anne Marie DULLAGHAN
Anne Marie DULLAGHAN #70
Female 45-49
00:55:22.0
00:55:22.0
4
(60)
45-49
4
00:23:26.0
Female
60
SECRET HARBOUR SLSC
U/47
27:41 min/km
Wave 2
100
1
Laura ADOLPHUS
Laura ADOLPHUS #1
Female 30-34
00:55:24.0
00:55:24.0
5
(61)
30-34
5
00:23:43.9
Female
61
SECRET HARBOUR SLSC
U/33
27:42 min/km
Wave 2
1
[2]
3
Page 2 of 3 (135 items)
© 2023