Hotel Rottnest Port to Pub 2017
25 Mar 2017
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Austral Fisheries 25km Ultra
K&L Gates Solo
Rottnest Express Duo
KC Sports Team of 4
KC Sports Team of 6
Rottnest Express Duo Wetsuits
KC Sports Team of 4 Wetsuits
KC Sports Team of 6 Wetsuits
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Favourites
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
AvAge
Swimmer1
Swimmer2
Swimmer3
Swimmer4
Pace
Finish
Registered
Starting Pen Entry
82
413
Are We There Yet
Are We There Yet #413
Mixed Prime Mixed
08:10:45.6
08:10:45.6
15
(41)
Prime Mixed
15
03:08:56.7
Mixed
41
39.00
Brooke Kempton
Rachel Francis
Carl Christensen
Alison Gee
24:50 min/km
08:10:45.6
-09:15:10.1
-08:15:29.2
Remove From Favourites
   
Detailed Results
Split
Time
Accumulative Positions (from start)
Split Positions (from prev. split or leg)
From Start
Prev Leg
Prev Split
Time of Day
Overall
Category
Gender
Overall
Category
Gender
Finish
08:10:45.6
08:10:45.6
08:10:45.6
15:00:45.6
82
15
41
82
15
41
Registered
-01:04:24.5
-09:15:10.1
-09:15:10.1
05:45:35.5
24
5
11
Starting Pen Entry
-00:04:43.6
-08:15:29.2
00:59:40.9
06:45:16.4
69
11
30
62
12
31
[1]
2
Page 1 of 2 (88 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
AvAge
Swimmer1
Swimmer2
Swimmer3
Swimmer4
Pace
1
475
South Cott Physio Open Water Champions
South Cott Physio Open Water Champi.. #475
Mixed Invincibles Mixed
04:19:12.8
04:19:12.8
1
(1)
Invincibles Mixed
1
Mixed
1
28.25
Rhys Mainstone
Jessica Pengelly
Kane Radford
Jaime Bowler
13:07 min/km
2
417
Bees Knees
Bees Knees #417
Mixed Invincibles Mixed
04:59:04.7
04:59:04.7
2
(2)
Invincibles Mixed
2
00:39:51.9
Mixed
2
24.00
Alix Etherington
Claudia Etherington
Ryan Steenkamp
Luke Pardini
15:08 min/km
3
446
Licorice Supersorts
Licorice Supersorts #446
Mixed Prime Mixed
05:01:48.9
05:01:48.9
1
(3)
Prime Mixed
1
Mixed
3
37.75
Kara Wright
Ashlee Booker
Brad Hardingham
Stephane Dellac
15:16 min/km
4
422
Carr & Co Divorce and Family Lawyers
Carr & Co Divorce and Family Lawyer.. #422
Male Prime
05:05:45.0
05:05:45.0
1
(1)
Prime
1
Male
1
33.75
Benjamin King
Ross Robertson
Justin Palmer
Mike Mcconnell
15:28 min/km
5
450
Newby and the has-beens
Newby and the has-beens #450
Mixed Prime Mixed
05:15:20.8
05:15:20.8
2
(4)
Prime Mixed
2
00:13:31.9
Mixed
4
39.75
Stephen Junk
Karen Moffett
Millie Martino
Travis Kell
15:58 min/km
6
467
Sea Hags
Sea Hags #467
Female Vintage
05:21:51.9
05:21:51.9
1
(1)
Vintage
1
Female
1
41.00
Chelsea Begley
Jaye Reynolds
Sally Flavel
Emma Johnston
16:17 min/km
7
402
3 swimmers and an anchor
3 swimmers and an anchor #402
Mixed Vintage Mixed
05:33:15.9
05:33:15.9
1
(5)
Vintage Mixed
1
Mixed
5
41.75
Naomi Watters
Mark Watters
Ondine Gordon
Ian Gordon
16:52 min/km
8
410
Aquabats
Aquabats #410
Male Vintage
05:41:48.2
05:41:48.2
1
(2)
Vintage
1
Male
2
42.25
Paul Holmes A Court
Adrian Strang
Warren Salamone
Todd Mairs
17:18 min/km
9
486
The Eventual Winners
The Eventual Winners #486
Male Veterans
05:46:31.4
05:46:31.4
1
(3)
Veterans
1
Male
3
52.25
Jon Turner
John Edwards
Russell Lynton-Brown
Nic Muir
17:32 min/km
10
455
Perkins TPD
Perkins TPD #455
Male Invincibles
05:46:44.4
05:46:44.4
1
(4)
Invincibles
1
Male
4
28.75
Luke Bowden
Matthew Dickie
Michael Bushby
Luke Cousins
17:33 min/km
11
463
Red Hot Green Jocked Bananas
Red Hot Green Jocked Bananas #463
Female Prime
05:48:31.0
05:48:31.0
1
(2)
Prime
1
Female
2
39.25
Kate Scanlon
Coralie Doig
Di Studman
Lisette Rooney
17:38 min/km
12
469
Shark Fin Soup
Shark Fin Soup #469
Mixed Veterans Mixed
05:48:51.3
05:48:51.3
1
(6)
Veterans Mixed
1
Mixed
6
52.00
Kaylene Bozich
Heather Whitehead
Mark Murphy
Brad Hitchcock
17:39 min/km
13
431
Dog Paddlers
Dog Paddlers #431
Mixed Veterans Mixed
05:50:45.1
05:50:45.1
2
(7)
Veterans Mixed
2
00:01:53.8
Mixed
7
51.50
Michael Lawley
Dene Steinberg
Terri Mcfarland
Wayne Smit
17:45 min/km
14
428
Cracking Krakers
Cracking Krakers #428
Mixed Veterans Mixed
05:54:14.9
05:54:14.9
3
(8)
Veterans Mixed
3
00:05:23.6
Mixed
8
55.50
Stephen O'keefe
Shane Mcgurk
Rob Larbalestier
Suzanne Gray
17:56 min/km
15
495
Win All
Win All #495
Male Vintage
05:55:52.5
05:55:52.5
2
(5)
Vintage
2
00:14:04.3
Male
5
40.75
Peter Winnall
Zan Gamble
Greg Biegel
Nicholas Mcconnell
18:01 min/km
16
477
Super Smurfs
Super Smurfs #477
Female Juvies
05:55:54.0
05:55:54.0
1
(3)
Juvies
1
Female
3
15.50
Georgie Cunningham
Mia Cunningham
Hannah Edwards-Smith
Charlie Burton-Quarrell
18:01 min/km
17
442
Hootie & the Boatfish
Hootie & the Boatfish #442
Mixed Prime Mixed
05:57:08.3
05:57:08.3
3
(9)
Prime Mixed
3
00:55:19.4
Mixed
9
31.25
Emma Richards
Kate Macpherson
Pete Woods
Tim Macpherson
18:04 min/km
18
471
Shearer House
Shearer House #471
Male Invincibles
05:58:40.0
05:58:40.0
2
(6)
Invincibles
2
00:11:55.6
Male
6
18.00
Hugo Coulson
Fletcher Wolpers
Denver Quantrill
Connor Smith
18:09 min/km
19
462
R U OK?
R U OK? #462
Mixed Prime Mixed
06:00:12.4
06:00:12.4
4
(10)
Prime Mixed
4
00:58:23.5
Mixed
10
33.50
Bronwen Williams
Libby Trickett
Chrystal Desange
Lisa O'neill
18:14 min/km
20
457
Prawn Supremacy
Prawn Supremacy #457
Mixed Invincibles Mixed
06:09:27.4
06:09:27.4
3
(11)
Invincibles Mixed
3
01:50:14.6
Mixed
11
22.50
Pat Slevin
Ruby Hamilton
Tiarn Burtenshaw
Imogen Grice
18:42 min/km
21
496
Swimbats
Swimbats #496
Male Veterans
06:10:05.9
06:10:05.9
2
(7)
Veterans
2
00:23:34.5
Male
7
51.75
Andrew Hunt
Marty Filipowski
Troy Millan
Earl Morgan
18:44 min/km
22
456
PodSquad
PodSquad #456
Female Vintage
06:13:36.8
06:13:36.8
2
(4)
Vintage
2
00:51:44.9
Female
4
46.00
Lisa Iannello
Natalie Turner
Amanda Brown
Erica Horn
18:55 min/km
23
452
No Pain No Champagne
No Pain No Champagne #452
Female Vintage
06:19:22.5
06:19:22.5
3
(5)
Vintage
3
00:57:30.6
Female
5
44.00
Halesha Diaz
Jemma Day
Susie Johnston
Louise Merrilees
19:12 min/km
24
484
That's a paddlin
That's a paddlin #484
Mixed Prime Mixed
06:20:19.0
06:20:19.0
5
(12)
Prime Mixed
5
01:18:30.1
Mixed
12
32.75
Rebecca Moonen
Blair Moonen
Preben Nielsen
Scott Smith
19:15 min/km
25
406
4 shades of grey
4 shades of grey #406
Female Veterans
06:21:19.5
06:21:19.5
1
(6)
Veterans
1
Female
6
54.25
Dianne Bowman
Julie Kerr
Loretta Wesley
Cristy Secombe
19:18 min/km
26
414
Azure Corrs
Azure Corrs #414
Male Vintage
06:22:17.3
06:22:17.3
3
(8)
Vintage
3
00:40:29.1
Male
8
41.50
Christian Owen
Russell Philip
Matt Weaver
Alex Mchenry
19:21 min/km
27
411
Aquacackle
Aquacackle #411
Male Prime
06:22:31.3
06:22:31.3
2
(9)
Prime
2
01:16:46.3
Male
9
30.50
Jeremy Newman
Christian Tietzel
Christopher Syme
Mark Thompson
19:22 min/km
28
451
No Bananas
No Bananas #451
Mixed Prime Mixed
06:23:44.1
06:23:44.1
6
(13)
Prime Mixed
6
01:21:55.2
Mixed
13
39.50
Charles Mcfadyen
Benjamin Braham
Pia Hopkins
Emily Chetwin
19:25 min/km
29
453
Not Drowning Waving
Not Drowning Waving #453
Mixed Vintage Mixed
06:24:39.1
06:24:39.1
2
(14)
Vintage Mixed
2
00:51:23.2
Mixed
14
40.75
Stuart Field
Ashley Millar
Lynne Whittle
Mark Graves
19:28 min/km
30
465
Sassy Salmons
Sassy Salmons #465
Mixed Juvies Mixed
06:28:41.8
06:28:41.8
1
(15)
Juvies Mixed
1
Mixed
15
15.50
Ella Matthews
Bella Thomson
Lizzie Mclarty
Joe Bonadeo
19:40 min/km
31
478
Surfaced Anatomy
Surfaced Anatomy #478
Mixed Invincibles Mixed
06:29:36.1
06:29:36.1
4
(16)
Invincibles Mixed
4
02:10:23.3
Mixed
16
24.50
Johanna Mee
Kristen Sheppard
Jack Andringa-Bate
Travis Chong
19:43 min/km
32
420
BiLo
BiLo #420
Mixed Vintage Mixed
06:31:30.6
06:31:30.6
3
(17)
Vintage Mixed
3
00:58:14.7
Mixed
17
40.75
Jonathan Birman
Charles Love
Nicola Birman
Josie Love
19:49 min/km
33
479
Team Ditch
Team Ditch #479
Mixed Vintage Mixed
06:33:40.0
06:33:40.0
4
(18)
Vintage Mixed
4
01:00:24.1
Mixed
18
41.25
Myles Ertzen
Luke Ertzen
Donald Hallinan
Holly Marinovich
19:55 min/km
34
489
The Matildas
The Matildas #489
Male Veterans
06:36:22.6
06:36:22.6
3
(10)
Veterans
3
00:49:51.2
Male
10
51.00
Bevan Warner
David Devenish
Mark Jones
Andrew Lane
20:04 min/km
35
424
Clownfish Doctors
Clownfish Doctors #424
Mixed Vintage Mixed
06:37:27.4
06:37:27.4
5
(19)
Vintage Mixed
5
01:04:11.5
Mixed
19
40.25
Soo Lim
Lindsay Cowie
Erik Anderson
Chris Gibson
20:07 min/km
36
472
Simtandeberek
Simtandeberek #472
Mixed Veterans Mixed
06:41:00.9
06:41:00.9
4
(20)
Veterans Mixed
4
00:52:09.6
Mixed
20
52.50
Tania De Abreu
Derek Sexton
Simon Rusiti
Tania De Abreu
20:18 min/km
37
418
Bellagio Budgie Smugglers
Bellagio Budgie Smugglers #418
Male Prime
06:45:50.5
06:45:50.5
3
(11)
Prime
3
01:40:05.5
Male
11
39.25
Reg Boston
John Casey
Nigel Groves
Robert Boston
20:32 min/km
38
447
M&Ms
M&Ms #447
Mixed Prime Mixed
06:45:56.7
06:45:56.7
7
(21)
Prime Mixed
7
01:44:07.8
Mixed
21
37.75
Andrew Mitchell
Oliver Mitchell
Lucy Mitchell
Oliver Marshall
20:33 min/km
39
404
4 beers please
4 beers please #404
Male Prime
06:47:57.5
06:47:57.5
4
(12)
Prime
4
01:42:12.5
Male
12
35.00
Chris Guard
Neil Guard
Charlie Maughan
Jarrad Stubbs
20:39 min/km
40
425
Coastcare Australia
Coastcare Australia #425
Male Prime
06:50:09.0
06:50:09.0
5
(13)
Prime
5
01:44:24.0
Male
13
35.00
Adin Lang
Scott Burman
Scott Rogan
Paul Ryan
20:46 min/km
41
401
1977
1977 #401
Female Vintage
06:50:20.2
06:50:20.2
4
(7)
Vintage
4
01:28:28.3
Female
7
40.25
Taryn De Lestang
Carolyn Beasley
Tamlyn Perry
Michelle De Lestang
20:46 min/km
42
443
Hot dogs
Hot dogs #443
Mixed Prime Mixed
06:51:30.1
06:51:30.1
8
(22)
Prime Mixed
8
01:49:41.2
Mixed
22
38.75
Anna Negus
Annie Smith
Costa Arathimos
Dennison Williams
20:50 min/km
43
464
Sailfish Take 2
Sailfish Take 2 #464
Mixed Vintage Mixed
06:51:58.4
06:51:58.4
6
(23)
Vintage Mixed
6
01:18:42.5
Mixed
23
44.25
Joanna Scellier
Jocaster Bronwasser
Ben Chadwick
Eric Carles
20:51 min/km
44
408
Albany-4-Rotto
Albany-4-Rotto #408
Male Vintage
06:53:23.4
06:53:23.4
4
(14)
Vintage
4
01:11:35.2
Male
14
48.00
Brett Ward
Tyn Receveur
Steve Pashby
Stuart Ranford
20:55 min/km
45
415
BALLS DEEP
BALLS DEEP #415
Male Prime
06:55:39.4
06:55:39.4
6
(15)
Prime
6
01:49:54.4
Male
15
34.50
Brandon Mitchell
Mitchell Prebble
Dane Griffin
Patrick Keogh
21:02 min/km
46
403
4 babes and a bump
4 babes and a bump #403
Female Prime
06:56:29.5
06:56:29.5
2
(8)
Prime
2
01:07:58.5
Female
8
32.25
Lotte Hoekstra
Mary Stewart
Stephanie Shorter
Jessica Willis
21:05 min/km
47
493
Two Guys A Girl and Another Girl
Two Guys A Girl and Another Girl #493
Mixed Invincibles Mixed
06:57:34.6
06:57:34.6
5
(24)
Invincibles Mixed
5
02:38:21.8
Mixed
24
21.00
Luke Wright
Benjamin Edland
Michelle Sherwood
Phoebe Strickland
21:08 min/km
48
427
Coights Crew
Coights Crew #427
Male Invincibles
06:57:37.9
06:57:37.9
3
(16)
Invincibles
3
01:10:53.5
Male
16
27.50
Nathan Gibbs
Kieran Sterrett
Mitch Smith
Ethan Westland
21:08 min/km
49
482
Team Ricard
Team Ricard #482
Male Prime
06:58:14.9
06:58:14.9
7
(17)
Prime
7
01:52:29.9
Male
17
30.50
Alex Yerbury
Victor Artus
Matthew Pride
Cyril Holyst
21:10 min/km
50
468
Shark bait
Shark bait #468
Female Juvies
06:58:59.9
06:58:59.9
2
(9)
Juvies
2
01:03:05.9
Female
9
16.00
Rasheeka Razvi
Poppy Evans
Amelia Crossing
Eva Marsh
21:12 min/km
[1]
2
Page 1 of 2 (88 items)