Swimming WA OWS 1617 #2 - Cottesloe
29 Oct 2016
Results
Details
 
Contact
500m Swim
1.25km Swim
2.5km Swim
5km Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Favourites
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
State
Country
Pace
25
17
Matt RICHMOND
Matt RICHMOND #17
Male Legends (35-49)
00:15:37.6
00:15:37.6
1
(13)
Legends (35-49)
1
Male
13
Breakers
Western Australia
AUS
31:15 min/km
Remove From Favourites
   
Detailed Results
[1]
2
Page 1 of 2 (62 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
State
Country
Pace
1
536
Madison HOWE
Madison HOWE #536
Female Under 18
00:10:17.4
00:10:17.4
1
(1)
Under 18
1
Female
1
Perth City Swimming Club
Western Australia
AUS
20:34 min/km
2
2
Ethan CALLEJA
Ethan CALLEJA #2
Male Under 18
00:10:24.1
00:10:24.1
1
(1)
Under 18
1
Male
1
Perth City Swimming Club
Western Australia
AUS
20:48 min/km
3
27
Aimee BULLIER
Aimee BULLIER #27
Female Under 15
00:11:02.2
00:11:02.2
1
(2)
Under 15
1
Female
2
Central Aquatic
Western Australia
AUS
22:04 min/km
4
10
Matt LESTER
Matt LESTER #10
Male Open (18-34)
00:11:29.9
00:11:29.9
1
(2)
Open (18-34)
1
Male
2
Western Australia
AUS
22:59 min/km
5
57
Annie WILSON
Annie WILSON #57
Female Under 15
00:13:02.1
00:13:02.1
2
(3)
Under 15
2
Female
3
Breakers
Western Australia
AUS
26:04 min/km
6
6
Adam FORTEY
Adam FORTEY #6
Male Under 15
00:13:06.9
00:13:06.9
1
(3)
Under 15
1
Male
3
Somerset Swimming Club
Western Australia
AUS
26:13 min/km
7
16
Eben PRINSLOO
Eben PRINSLOO #16
Male Under 11
00:14:07.4
00:14:07.4
1
(4)
Under 11
1
Male
4
South Shore Swimming Club
Western Australia
AUS
28:14 min/km
8
33
Jessica FRY
Jessica FRY #33
Female Chaperone
00:14:09.0
00:14:09.0
1
(4)
Chaperone
1
Female
4
South Shore Swimming Club
Western Australia
AUS
28:18 min/km
9
11
Tatenda MAKOVA
Tatenda MAKOVA #11
Male Under 15
00:14:11.5
00:14:11.5
2
(5)
Under 15
2
Male
5
Perth City Swimming Club
Western Australia
AUS
28:23 min/km
10
1
Jarrad ATKINSON
Jarrad ATKINSON #1
Male Under 15
00:14:16.1
00:14:16.1
3
(6)
Under 15
3
Male
6
ROCKINGHAM
Western Australia
AUS
28:32 min/km
11
35
Sophie GREGORY
Sophie GREGORY #35
Female Under 15
00:14:26.7
00:14:26.7
3
(5)
Under 15
3
Female
5
Perth City Swimming Club
Western Australia
AUS
28:53 min/km
12
20
Trent SOLLY
Trent SOLLY #20
Male Under 11
00:14:51.6
00:14:51.6
2
(7)
Under 11
2
Male
7
Arena
Western Australia
AUS
29:43 min/km
13
52
Ebony SELL
Ebony SELL #52
Female Under 15
00:15:01.2
00:15:01.2
4
(6)
Under 15
4
Female
6
Swan Hills Swimming Club
Western Australia
AUS
30:02 min/km
14
539
Andrea MAEDA
Andrea MAEDA #539
Female Legends (35-49)
00:15:04.7
00:15:04.7
1
(7)
Legends (35-49)
1
Female
7
Western Australia
AUS
30:09 min/km
15
9
Callum JOHNSON
Callum JOHNSON #9
Male Under 15
00:15:05.4
00:15:05.4
4
(8)
Under 15
4
Male
8
Barracudas
Western Australia
AUS
30:10 min/km
16
656
Lee JASSON
Lee JASSON #656
Male Chaperone
00:15:14.5
00:15:14.5
1
(9)
Chaperone
1
Male
9
Western Australia
AUS
30:29 min/km
17
19
Alexander SMIT
Alexander SMIT #19
Male Chaperone
00:15:17.6
00:15:17.6
2
(10)
Chaperone
2
Male
10
Perth City Swimming Club
Western Australia
AUS
30:35 min/km
18
34
Klara GREC
Klara GREC #34
Female Under 15
00:15:18.3
00:15:18.3
5
(8)
Under 15
5
Female
8
Southlake Dolphins
Western Australia
AUS
30:36 min/km
19
30
Rheannon DALTON
Rheannon DALTON #30
Female Under 18
00:15:19.5
00:15:19.5
2
(9)
Under 18
2
Female
9
Western Australia
AUS
30:39 min/km
20
51
Aakashi RANAWEERA
Aakashi RANAWEERA #51
Female Under 15
00:15:19.8
00:15:19.8
6
(10)
Under 15
6
Female
10
Southlake Dolphins
Western Australia
AUS
30:39 min/km
21
47
Hannah O'BRIEN
Hannah O'BRIEN #47
Female Under 18
00:15:30.6
00:15:30.6
3
(11)
Under 18
3
Female
11
Kingsway
Western Australia
AUS
31:01 min/km
22
653
Henrico SMIT
Henrico SMIT #653
Male Chaperone
00:15:30.9
00:15:30.9
3
(11)
Chaperone
3
Male
11
Western Australia
AUS
31:01 min/km
23
44
Gabrielle LUMSDEN
Gabrielle LUMSDEN #44
Female Under 15
00:15:31.8
00:15:31.8
7
(12)
Under 15
7
Female
12
Western Australia
AUS
31:03 min/km
24
18
Ollie RICHMOND
Ollie RICHMOND #18
Male Under 15
00:15:37.0
00:15:37.0
5
(12)
Under 15
5
Male
12
Breakers
Western Australia
AUS
31:14 min/km
25
17
Matt RICHMOND
Matt RICHMOND #17
Male Legends (35-49)
00:15:37.6
00:15:37.6
1
(13)
Legends (35-49)
1
Male
13
Breakers
Western Australia
AUS
31:15 min/km
26
42
Nicola KNOWLES
Nicola KNOWLES #42
Female Legends (35-49)
00:16:06.4
00:16:06.4
2
(13)
Legends (35-49)
2
Female
13
Western Australia
AUS
32:12 min/km
27
652
Ethene PRINULOO
Ethene PRINULOO #652
Male Chaperone
00:16:13.6
00:16:13.6
4
(14)
Chaperone
4
Male
14
Western Australia
AUS
32:27 min/km
28
31
Mackenzie FROUDE
Mackenzie FROUDE #31
Female Under 15
00:16:21.7
00:16:21.7
8
(14)
Under 15
8
Female
14
ROCKINGHAM
Western Australia
AUS
32:43 min/km
29
4
Kieran CULLINANE
Kieran CULLINANE #4
Male Under 15
00:16:26.5
00:16:26.5
6
(15)
Under 15
6
Male
15
ROCKINGHAM
32:53 min/km
30
53
Trish SULLIVAN
Trish SULLIVAN #53
Female Super Legends (50+)
00:17:08.0
00:17:08.0
1
(15)
Super Legends (50+)
1
Female
15
Western Australia
AUS
34:16 min/km
31
546
Marit KRAQT
Marit KRAQT #546
Female Legends (35-49)
00:17:23.5
00:17:23.5
3
(16)
Legends (35-49)
3
Female
16
34:47 min/km
32
55
Mary-Ann TIERNEY
Mary-Ann TIERNEY #55
Female Legends (35-49)
00:17:24.4
00:17:24.4
4
(17)
Legends (35-49)
4
Female
17
Western Australia
AUS
34:48 min/km
33
15
Joel PEART
Joel PEART #15
Male Under 11
00:18:01.2
00:18:01.2
3
(16)
Under 11
3
Male
16
Lesmurdie Legends
Western Australia
AUS
36:02 min/km
34
651
Louise PEART
Louise PEART #651
Female Chaperone
00:18:02.1
00:18:02.1
2
(18)
Chaperone
2
Female
18
Western Australia
AUS
36:04 min/km
35
29
Carys D'ADDARIO
Carys D'ADDARIO #29
Female Chaperone
00:18:09.6
00:18:09.6
3
(19)
Chaperone
3
Female
19
Swan Hills Swimming Club
Western Australia
AUS
36:19 min/km
36
655
Scott GAMBLE
Scott GAMBLE #655
Male Chaperone
00:18:10.9
00:18:10.9
5
(17)
Chaperone
5
Male
17
Western Australia
AUS
36:21 min/km
37
24
Jouke VAN WAAS
Jouke VAN WAAS #24
Male Under 15
00:18:26.0
00:18:26.0
7
(18)
Under 15
7
Male
18
ROCKINGHAM
Western Australia
AUS
36:52 min/km
38
26
Lewis ZOLNIER-OWENS
Lewis ZOLNIER-OWENS #26
Male Under 15
00:18:28.3
00:18:28.3
8
(19)
Under 15
8
Male
19
Swan Hills Swimming Club
Western Australia
AUS
36:56 min/km
39
23
Finn VAN DE NADORT
Finn VAN DE NADORT #23
Male Under 15
00:18:28.5
00:18:28.5
9
(20)
Under 15
9
Male
20
Swan Hills Swimming Club
Western Australia
AUS
36:57 min/km
40
37
Marnie GRIFFITHS
Marnie GRIFFITHS #37
Female Under 15
00:19:24.3
00:19:24.3
9
(20)
Under 15
9
Female
20
Western Australia
AUS
38:48 min/km
41
548
Jerry GRIFFITHS
Jerry GRIFFITHS #548
Male Chaperone
00:19:26.1
00:19:26.1
6
(21)
Chaperone
6
Male
21
Western Australia
AUS
38:52 min/km
42
22
Joel THOMAS
Joel THOMAS #22
Male Under 15
00:21:44.3
00:21:44.3
10
(22)
Under 15
10
Male
22
MANDURAH
Western Australia
AUS
43:28 min/km
43
25
Lenny WILLIAMS
Lenny WILLIAMS #25
Male Under 15
00:21:46.9
00:21:46.9
11
(23)
Under 15
11
Male
23
MANDURAH
Western Australia
AUS
43:33 min/km
44
21
Jacob STUBBERFIELD
Jacob STUBBERFIELD #21
Male Under 18
00:21:59.2
00:21:59.2
2
(24)
Under 18
2
Male
24
Western Australia
AUS
43:58 min/km
45
50
Chloe PEDERSEN
Chloe PEDERSEN #50
Female Under 15
00:21:59.6
00:21:59.6
10
(21)
Under 15
10
Female
21
Western Australia
AUS
43:59 min/km
46
45
Erica MORRISSEY
Erica MORRISSEY #45
Female Super Legends (50+)
00:23:01.6
00:23:01.6
2
(22)
Super Legends (50+)
2
Female
22
Western Australia
AUS
46:03 min/km
46
Mayuri NADARAJAH
Mayuri NADARAJAH #46
Female Under 11
DNS
DNS
Under 11
Female
Somerset Swimming Club
Western Australia
AUS
49
Louise PEART
Louise PEART #49
Female Legends (35-49)
DNS
DNS
Legends (35-49)
Female
Western Australia
AUS
43
Kira LOO
Kira LOO #43
Female Legends (35-49)
DNF
DNF
Legends (35-49)
Female
Western Australia
AUS
56
Emily WHITE
Emily WHITE #56
Female Under 15
DNS
DNS
Under 15
Female
Western Australia
AUS
[1]
2
Page 1 of 2 (62 items)