Newman College Aquathlon
1 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Favourites
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Pace
Run1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
24
27
Mikayla WESTERN
Mikayla WESTERN #27
Female ATPES1
00:28:30.91
00:28:30.91
3
(4)
ATPES1
3
Female
4
CA
9:49 min/km
00:08:05.95
31
3
5
00:12:14.28
24
6
8
00:08:10.67
26
3
5
Remove From Favourites
   
Detailed Results
Split
Time
Accumulative Positions (from start)
Split Positions (from prev. split or leg)
From Start
Prev Leg
Prev Split
Time of Day
Overall
Category
Gender
Overall
Category
Gender
Run1
00:08:05.95
00:08:05.95
00:08:05.95
09:40:07.95
31
3
5
31
3
5
Swim
00:20:20.23
00:12:14.28
00:12:14.28
09:52:22.23
29
6
8
24
6
8
Run2
00:28:30.91
00:08:10.67
00:08:10.67
10:00:32.91
24
3
4
26
3
5
[1]
2
Page 1 of 2 (56 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Pace
Run1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
1
43
Jack MERSON
Jack MERSON #43
Male ATPES2
00:21:58.99
00:21:58.99
1
(1)
ATPES2
1
Male
1
TM
7:34 min/km
00:06:26.95
2
1
2
00:08:59.18
4
1
4
00:06:32.86
4
2
4
2
52
Matthew ARMSTRONG
Matthew ARMSTRONG #52
Male GTPES1
00:22:26.47
00:22:26.47
1
(2)
GTPES1
1
Male
2
BR
7:44 min/km
00:07:17.20
15
2
14
00:07:43.77
1
1
1
00:07:25.50
15
2
14
3
40
Joshua (Josh) KAVENAGH
Joshua (Josh) KAVENAGH #40
Male ATPES2
00:22:43.34
00:22:43.34
2
(3)
ATPES2
2
Male
3
TM
7:50 min/km
00:06:50.32
9
4
9
00:09:16.37
7
2
6
00:06:36.64
5
3
5
4
41
Lachlan MACKESEY
Lachlan MACKESEY #41
Male ATPES2
00:22:43.59
00:22:43.59
3
(4)
ATPES2
3
Male
4
BR
7:50 min/km
00:06:58.15
10
5
10
00:09:31.48
8
3
7
00:06:13.95
1
1
1
5
18
Cooper JOHNSON
Cooper JOHNSON #18
Male ATPES1
00:23:05.97
00:23:05.97
1
(5)
ATPES1
1
Male
5
CT
7:57 min/km
00:07:05.45
11
6
11
00:08:51.50
2
1
2
00:07:09.01
11
5
10
6
21
Zaac MORGAN
Zaac MORGAN #21
Male ATPES1
00:23:06.71
00:23:06.71
2
(6)
ATPES1
2
Male
6
MC
7:58 min/km
00:06:37.95
5
4
5
00:10:04.28
11
3
9
00:06:24.48
2
1
2
7
11
Thomas DUNN
Thomas DUNN #11
Male ATPES1
00:23:18.92
00:23:18.92
3
(7)
ATPES1
3
Male
7
BR
8:02 min/km
00:06:31.13
3
2
3
00:08:57.42
3
2
3
00:07:50.35
25
8
21
8
26
Emily-Rose WALLACE
Emily-Rose WALLACE #26
Female ATPES1
00:23:57.55
00:23:57.55
1
(1)
ATPES1
1
Female
1
CH
8:15 min/km
00:07:07.64
13
1
1
00:10:08.34
12
3
3
00:06:41.57
7
1
1
9
62
Hamish TURNER
Hamish TURNER #62
Male GTPES1
00:24:18.25
00:24:18.25
2
(8)
GTPES1
2
Male
8
BR
8:22 min/km
00:07:23.52
18
3
17
00:09:09.77
5
2
5
00:07:44.95
23
4
19
10
38
Benjamin DURBRIDGE
Benjamin DURBRIDGE #38
Male ATPES2
00:24:32.57
00:24:32.57
4
(9)
ATPES2
4
Male
9
MC
8:27 min/km
00:06:46.37
8
3
8
00:10:50.25
17
5
11
00:06:55.94
10
5
9
11
44
Cooper NITSCHKE
Cooper NITSCHKE #44
Male ATPES2
00:24:38.78
00:24:38.78
5
(10)
ATPES2
5
Male
10
BR
8:29 min/km
00:06:45.14
6
2
6
00:11:16.04
19
6
12
00:06:37.59
6
4
6
12
36
Jack CLIFFORD
Jack CLIFFORD #36
Male ATPES2
00:24:40.60
00:24:40.60
6
(11)
ATPES2
6
Male
11
BR
8:30 min/km
00:07:32.12
20
8
19
00:09:54.74
10
4
8
00:07:13.73
12
6
11
13
6
Brooke CLARK
Brooke CLARK #6
Female ATPES1
00:24:51.98
00:24:51.98
2
(2)
ATPES1
2
Female
2
TM
8:34 min/km
00:07:57.34
29
2
4
00:09:15.88
6
1
1
00:07:38.75
18
2
2
14
29
Samuel (Sam) WYLDE
Samuel (Sam) WYLDE #29
Male ATPES1
00:25:48.60
00:25:48.60
4
(12)
ATPES1
4
Male
12
MC
8:54 min/km
00:07:06.82
12
7
12
00:11:17.28
20
5
13
00:07:24.48
14
6
13
15
9
Guillaume DELORME
Guillaume DELORME #9
Male ATPES1
00:25:51.48
00:25:51.48
5
(13)
ATPES1
5
Male
13
TM
8:54 min/km
00:07:28.20
19
8
18
00:10:49.39
16
4
10
00:07:33.88
17
7
16
16
20
Elliot LEE
Elliot LEE #20
Male ATPES1
00:25:57.48
00:25:57.48
6
(14)
ATPES1
6
Male
14
RO
8:57 min/km
00:06:45.45
7
5
7
00:12:44.78
27
7
19
00:06:27.25
3
2
3
17
4
Matthew BUHAGIAR
Matthew BUHAGIAR #4
Male ATPES1
00:25:57.68
00:25:57.68
7
(15)
ATPES1
7
Male
15
CT
8:57 min/km
00:06:16.96
1
1
1
00:12:51.97
28
8
20
00:06:48.74
9
4
8
18
51
Scott WILYMAN
Scott WILYMAN #51
Male ATPES2
00:26:23.88
00:26:23.88
7
(16)
ATPES2
7
Male
16
CT
9:06 min/km
00:07:18.25
16
6
15
00:11:33.22
21
7
14
00:07:32.40
16
7
15
19
37
Tahlia D'OPERA
Tahlia D'OPERA #37
Female ATPES2
00:26:32.61
00:26:32.61
1
(3)
ATPES2
1
Female
3
CT
9:09 min/km
00:07:56.93
28
2
3
00:10:55.57
18
2
7
00:07:40.10
19
1
3
20
2
Jordan BERTOLINI
Jordan BERTOLINI #2
Male ATPES1
00:26:32.73
00:26:32.73
8
(17)
ATPES1
8
Male
17
CA
9:09 min/km
00:06:35.39
4
3
4
00:13:12.34
30
9
21
00:06:44.99
8
3
7
21
32
Orlando BLITZ COKIS
Orlando BLITZ COKIS #32
Male ATPES2
00:27:17.66
00:27:17.66
8
(18)
ATPES2
8
Male
18
BR
9:24 min/km
00:07:22.32
17
7
16
00:12:11.83
23
9
16
00:07:43.50
22
8
18
22
61
Alfonso TRIA
Alfonso TRIA #61
Male GTPES1
00:28:21.34
00:28:21.34
3
(19)
GTPES1
3
Male
19
CH
9:46 min/km
00:07:42.82
23
5
22
00:13:18.16
31
3
22
00:07:20.36
13
1
12
23
28
Thomas WILSON
Thomas WILSON #28
Male ATPES1
00:28:21.73
00:28:21.73
9
(20)
ATPES1
9
Male
20
TM
9:46 min/km
00:07:32.70
21
9
20
00:12:37.53
26
6
18
00:08:11.49
27
9
22
24
27
Mikayla WESTERN
Mikayla WESTERN #27
Female ATPES1
00:28:30.91
00:28:30.91
3
(4)
ATPES1
3
Female
4
CA
9:49 min/km
00:08:05.95
31
3
5
00:12:14.28
24
6
8
00:08:10.67
26
3
5
25
47
Emily REDWOOD
Emily REDWOOD #47
Female ATPES2
00:28:32.12
00:28:32.12
2
(5)
ATPES2
2
Female
5
MC
9:50 min/km
00:07:47.57
25
1
2
00:13:01.66
29
3
9
00:07:42.89
21
2
4
26
42
Lachlan MANLEY
Lachlan MANLEY #42
Male ATPES2
00:28:36.39
00:28:36.39
9
(21)
ATPES2
9
Male
21
TM
9:51 min/km
00:08:06.46
32
12
27
00:12:07.91
22
8
15
00:08:22.01
29
9
24
27
25
Annie SLATTERY
Annie SLATTERY #25
Female ATPES1
00:28:46.56
00:28:46.56
4
(6)
ATPES1
4
Female
6
CT
9:55 min/km
00:09:08.36
35
5
8
00:10:15.02
13
4
4
00:09:23.17
33
4
7
28
46
Ethan PERSSE
Ethan PERSSE #46
Male ATPES2
00:28:49.80
00:28:49.80
10
(22)
ATPES2
10
Male
22
RO
9:56 min/km
00:07:43.46
24
9
23
00:12:28.46
25
10
17
00:08:37.88
30
10
25
29
39
Madeline (Maddy) GOLDIE
Madeline (Maddy) GOLDIE #39
Female ATPES2
00:28:51.63
00:28:51.63
3
(7)
ATPES2
3
Female
7
MC
9:57 min/km
00:08:48.93
33
3
6
00:10:23.69
14
1
5
00:09:39.01
34
3
8
30
3
Rochelle BRUSH
Rochelle BRUSH #3
Female ATPES1
00:29:15.48
00:29:15.48
5
(8)
ATPES1
5
Female
8
CA
10:05 min/km
00:09:33.95
36
6
9
00:09:32.53
9
2
2
00:10:09.00
35
5
9
31
53
Matthew DOYLE
Matthew DOYLE #53
Male GTPES1
00:29:40.23
00:29:40.23
4
(23)
GTPES1
4
Male
23
CT
10:13 min/km
00:07:51.45
26
6
24
00:14:01.28
32
4
23
00:07:47.50
24
5
20
32
55
William (Will) LOARING
William (Will) LOARING #55
Male GTPES1
00:29:44.83
00:29:44.83
5
(24)
GTPES1
5
Male
24
CA
10:15 min/km
00:07:14.20
14
1
13
00:14:13.42
35
5
25
00:08:17.20
28
6
23
33
14
Amberley HOPE
Amberley HOPE #14
Female ATPES1
00:30:09.75
00:30:09.75
6
(9)
ATPES1
6
Female
9
CH
10:24 min/km
00:09:07.54
34
4
7
00:10:38.58
15
5
6
00:10:23.63
36
6
10
34
45
James PAYNTER
James PAYNTER #45
Male ATPES2
00:31:20.74
00:31:20.74
11
(25)
ATPES2
11
Male
25
RO
10:48 min/km
00:07:56.10
27
10
25
00:14:03.38
33
11
24
00:09:21.25
32
11
26
35
57
James SITAS
James SITAS #57
Male GTPES1
00:31:21.74
00:31:21.74
6
(26)
GTPES1
6
Male
26
CA
10:48 min/km
00:07:42.46
22
4
21
00:15:58.04
40
6
27
00:07:41.23
20
3
17
36
31
Mitchell ADAMOS
Mitchell ADAMOS #31
Male ATPES2
00:33:46.29
00:33:46.29
12
(27)
ATPES2
12
Male
27
BR
11:38 min/km
00:08:05.45
30
11
26
00:14:19.18
37
12
26
00:11:21.64
38
12
27
37
59
Victoria SPENCER
Victoria SPENCER #59
Female GTPES1
00:34:56.88
00:34:56.88
1
(10)
GTPES1
1
Female
10
MC
12:03 min/km
00:11:09.14
38
1
11
00:14:46.60
38
1
12
00:09:01.13
31
1
6
38
1
Tasmyn BARRETT
Tasmyn BARRETT #1
Female ATPES1
00:35:49.74
00:35:49.74
7
(11)
ATPES1
7
Female
11
CH
12:21 min/km
00:10:03.70
37
7
10
00:15:10.49
39
9
13
00:10:35.54
37
7
11
39
15
Holly ISLIP
Holly ISLIP #15
Female ATPES1
00:38:08.99
00:38:08.99
8
(12)
ATPES1
8
Female
12
MA
13:09 min/km
00:11:09.74
39
8
12
00:14:04.65
34
7
10
00:12:54.59
40
9
13
40
23
Hala SHANABLEH
Hala SHANABLEH #23
Female ATPES1
00:38:09.44
00:38:09.44
9
(13)
ATPES1
9
Female
13
CH
13:09 min/km
00:11:09.98
40
9
13
00:14:18.81
36
8
11
00:12:40.64
39
8
12
5
Carl BURGESS
Carl BURGESS #5
Male ATPES1
DNS
DNS
ATPES1
Male
CT
min/km
7
Monique D'OPERA
Monique D'OPERA #7
Female ATPES1
DNS
DNS
ATPES1
Female
CT
min/km
8
Emma (Emm) DAVID
Emma (Emm) DAVID #8
Female ATPES1
DNS
DNS
ATPES1
Female
BR
min/km
12
James ELLIOTT
James ELLIOTT #12
Male ATPES1
DNS
DNS
ATPES1
Male
CH
min/km
17
Nicholas JAKSA
Nicholas JAKSA #17
Male ATPES1
DNS
DNS
ATPES1
Male
BR
min/km
22
Nina SERGEEV
Nina SERGEEV #22
Female ATPES1
DNS
DNS
ATPES1
Female
MA
min/km
24
Bailey SIMMS
Bailey SIMMS #24
Male ATPES1
DNS
DNS
ATPES1
Male
CA
min/km
34
Josephine (Josie) CAPOLINGUA
Josephine (Josie) CAPOLINGUA #34
Female ATPES2
DNS
DNS
ATPES2
Female
CT
min/km
35
Matthew (Matt) CIAVATTA
Matthew (Matt) CIAVATTA #35
Male ATPES2
DNS
DNS
ATPES2
Male
MC
min/km
48
Jenna RICCIARDI
Jenna RICCIARDI #48
Female ATPES2
DNS
DNS
ATPES2
Female
MA
min/km
[1]
2
Page 1 of 2 (56 items)