Civil Service Club Singapore Duathlon 2016
19 Nov 2016
Results
Details
 
Contact
Standard
Junior
Sprint
Mini
Youth
Kids
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
Page 3 of 3 (141 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Nation
CompanyName
SchoolName
Runner1
Cyclist
Pace
Wave
Run1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Cycle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
7
75
Eliza Tan
Eliza Tan #75
Female 8-9
00:24:01.79
00:24:01.79
1
(1)
8-9
1
Female
1
MAL
3:07 min/km
Wave 21
00:03:13.37
12
1
1
00:01:15.27
4
1
3
00:14:16.45
8
1
2
00:01:03.55
1
1
1
00:04:13.14
18
2
4
9
98
Ruby Wright
Ruby Wright #98
Female 10-11
00:24:55.24
00:24:55.24
1
(2)
10-11
1
Female
2
AUS
Australian Internationl School
3:14 min/km
Wave 21
00:03:29.87
25
3
5
00:01:25.60
18
6
9
00:13:48.80
5
1
1
00:01:51.37
45
9
17
00:04:19.58
22
4
7
10
84
Lupita De Smet
Lupita De Smet #84
Female 10-11
00:25:00.14
00:25:00.14
2
(3)
10-11
2
Female
3
BEL
UWCSEA Dover
3:14 min/km
Wave 21
00:03:26.36
20
1
3
00:01:13.03
3
2
2
00:15:06.34
12
3
4
00:01:06.81
2
1
2
00:04:07.59
15
2
3
14
94
Mia Moreschini
Mia Moreschini #94
Female 10-11
00:25:50.29
00:25:50.29
3
(4)
10-11
3
Female
4
GBR
Chatsworth International School
3:21 min/km
Wave 21
00:03:28.63
23
2
4
00:01:20.01
6
3
4
00:15:17.27
18
5
6
00:01:28.67
18
4
6
00:04:15.69
19
3
5
17
80
Patricia Alarcon De Laiglesia
Patricia Alarcon De Laiglesia #80
Female 10-11
00:26:15.62
00:26:15.62
4
(5)
10-11
4
Female
5
Arrivo Primo Singapura (APS)
ESP
OVERSEAS FAMILY SCHOOL
3:24 min/km
Wave 21
00:03:54.51
52
6
15
00:01:23.82
15
5
7
00:14:46.07
11
2
3
00:01:40.83
35
8
14
00:04:30.37
26
5
8
18
83
Alma Clarsen
Alma Clarsen #83
Female 10-11
00:26:17.27
00:26:17.27
5
(6)
10-11
5
Female
6
FRA
Lycée Français de Singapour (LFS)
3:24 min/km
Wave 21
00:04:03.59
59
9
19
00:01:09.41
1
1
1
00:15:11.67
13
4
5
00:01:11.02
5
2
3
00:04:41.56
31
6
9
21
95
Alice O'toole
Alice O'toole #95
Female 10-11
00:26:35.55
00:26:35.55
6
(7)
10-11
6
Female
7
ANZA Athletics
AUS
Australian Internationl School
3:27 min/km
Wave 21
00:03:34.00
28
5
7
00:01:23.39
12
4
6
00:16:33.52
33
7
12
00:01:19.68
11
3
4
00:03:44.95
6
1
2
22
64
Adele Clarsen
Adele Clarsen #64
Female 8-9
00:27:08.54
00:27:08.54
2
(8)
8-9
2
Female
8
FRA
Lycée Français de Singapour (LFS)
3:31 min/km
Wave 21
00:03:54.10
50
9
14
00:01:25.27
17
3
8
00:15:27.54
20
2
7
00:01:22.99
14
2
5
00:04:58.64
39
7
13
23
77
Eugenie Van Wersch
Eugenie Van Wersch #77
Female 8-9
00:27:10.38
00:27:10.38
3
(9)
8-9
3
Female
9
FRA
3:31 min/km
Wave 21
00:03:36.63
33
4
9
00:01:28.51
24
5
12
00:16:07.68
28
5
11
00:01:40.57
34
6
13
00:04:16.98
20
3
6
28
81
Tabitha Allan
Tabitha Allan #81
Female 10-11
00:27:27.34
00:27:27.34
7
(10)
10-11
7
Female
10
GBR
Chatsworth International School
3:33 min/km
Wave 21
00:03:33.79
27
4
6
00:01:27.05
22
7
10
00:15:33.66
21
6
8
00:01:34.61
27
5
9
00:05:18.23
50
8
15
29
68
Coco Haesner
Coco Haesner #68
Female 8-9
00:27:50.54
00:27:50.54
4
(11)
8-9
4
Female
11
Arrivo Primo Singapura (APS)
AUS
3:36 min/km
Wave 21
00:03:53.67
49
8
13
00:01:32.47
30
7
14
00:16:06.76
26
4
10
00:01:29.40
19
3
7
00:04:48.22
34
4
10
31
63
Maizie Clarke
Maizie Clarke #63
Female 8-9
00:28:14.44
00:28:14.44
5
(12)
8-9
5
Female
12
NZL
3:40 min/km
Wave 21
00:03:36.37
32
3
8
00:01:27.27
23
4
11
00:15:46.93
24
3
9
00:01:34.04
25
4
8
00:05:49.81
63
12
22
35
76
Lucy Van Selm
Lucy Van Selm #76
Female 8-9
00:29:00.79
00:29:00.79
6
(13)
8-9
6
Female
13
NED
Canadian International School
3:46 min/km
Wave 21
00:03:49.58
45
6
11
00:01:22.09
11
2
5
00:17:17.99
41
7
14
00:01:34.99
29
5
10
00:04:56.13
37
5
11
42
97
Noee Vaes
Noee Vaes #97
Female 10-11
00:30:36.97
00:30:36.97
8
(14)
10-11
8
Female
14
SIN
3:58 min/km
Wave 21
00:04:08.50
65
12
23
00:01:45.58
47
11
18
00:17:19.58
42
8
15
00:01:36.49
31
7
12
00:05:46.81
60
9
20
44
71
Olivia Nicholson
Olivia Nicholson #71
Female 8-9
00:30:44.32
00:30:44.32
7
(15)
8-9
7
Female
15
GBR
Marlborough College Malaysia
3:59 min/km
Wave 21
00:03:53.37
47
7
12
00:01:31.79
26
6
13
00:17:30.31
44
8
16
00:01:50.42
44
8
16
00:05:58.41
66
13
23
45
88
Charli Horchner
Charli Horchner #88
Female 10-11
00:30:49.19
00:30:49.19
9
(16)
10-11
9
Female
16
AUS
4:00 min/km
Wave 21
00:04:07.80
64
11
22
00:01:37.49
36
8
15
00:17:58.83
52
10
20
00:01:55.02
51
11
20
00:05:10.03
45
7
14
46
65
Anjali Curic
Anjali Curic #65
Female 8-9
00:31:06.69
00:31:06.69
8
(17)
8-9
8
Female
17
Makers Team
SIN
Bukit View Primary
4:02 min/km
Wave 21
00:04:01.62
55
10
16
00:01:58.22
58
10
21
00:17:31.86
45
9
17
00:01:49.68
43
7
15
00:05:45.29
59
11
19
47
87
Caroline Hartery
Caroline Hartery #87
Female 10-11
00:31:11.20
00:31:11.20
10
(18)
10-11
10
Female
18
FRA
4:03 min/km
Wave 21
00:04:02.95
57
8
18
00:01:37.78
37
9
16
00:17:33.93
46
9
18
00:01:55.33
52
12
21
00:06:01.20
67
11
24
48
59
Sahaana Bhambri
Sahaana Bhambri #59
Female 8-9
00:31:14.51
00:31:14.51
9
(19)
8-9
9
Female
19
CAN
4:03 min/km
Wave 21
00:04:05.38
62
11
20
00:02:03.15
65
12
24
00:17:42.57
49
10
19
00:02:02.20
56
11
23
00:05:21.21
51
8
16
50
60
Chelsia Chan
Chelsia Chan #60
Female 8-9
00:31:41.79
00:31:41.79
10
(20)
8-9
10
Female
20
SIN
4:06 min/km
Wave 21
00:04:12.12
69
12
25
00:01:57.22
57
9
20
00:18:16.52
53
11
21
00:01:53.03
48
9
18
00:05:22.88
53
9
17
51
72
Scarlett Nore
Scarlett Nore #72
Female 8-9
00:31:55.27
00:31:55.27
11
(21)
8-9
11
Female
21
NOR
4:08 min/km
Wave 21
00:03:23.88
16
2
2
00:01:48.29
49
8
19
00:16:53.43
38
6
13
00:02:39.93
85
16
30
00:07:09.73
82
16
30
60
89
En Hsin How
En Hsin How #89
Female 10-11
00:33:15.86
00:33:15.86
11
(22)
10-11
11
Female
22
SIN
4:19 min/km
Wave 21
00:04:07.73
63
10
21
00:01:45.34
46
10
17
00:19:57.97
69
12
24
00:01:36.19
30
6
11
00:05:48.61
62
10
21
65
67
Keira Galan
Keira Galan #67
Female 8-9
00:34:29.26
00:34:29.26
12
(23)
8-9
12
Female
23
Arrivo Primo Singapura (APS)
ESP
Canadian International School
4:28 min/km
Wave 21
00:04:28.13
78
16
29
00:02:15.24
76
13
26
00:19:29.79
65
12
22
00:02:10.21
65
12
25
00:06:05.87
69
14
25
66
58
Neya Aravind
Neya Aravind #58
Female 8-9
00:34:33.53
00:34:33.53
13
(24)
8-9
13
Female
24
SIN
Yew Tee Primary School
4:29 min/km
Wave 21
00:03:41.83
40
5
10
00:02:00.57
62
11
23
00:21:54.01
80
13
27
00:01:59.49
54
10
22
00:04:57.61
38
6
12
78
85
Syaza Nurain Farhad
Syaza Nurain Farhad #85
Female 10-11
00:37:24.10
00:37:24.10
12
(25)
10-11
12
Female
25
SIN
Edgefield Primary School
4:51 min/km
Wave 21
00:04:10.35
67
13
24
00:03:10.54
105
14
33
00:21:25.78
78
13
25
00:02:06.23
60
13
24
00:06:31.18
72
12
26
79
78
Jada Yeo
Jada Yeo #78
Female 8-9
00:37:43.55
00:37:43.55
14
(26)
8-9
14
Female
26
SIN
River Valley Primary School
4:53 min/km
Wave 21
00:04:13.37
70
13
26
00:02:24.77
86
16
29
00:22:47.85
82
14
28
00:02:37.64
83
15
28
00:05:39.89
57
10
18
80
96
Shaina Gabrielle Panganiban
Shaina Gabrielle Panganiban #96
Female 10-11
00:37:55.94
00:37:55.94
13
(27)
10-11
13
Female
27
PHI
Townsville Primary School
4:55 min/km
Wave 21
00:04:35.96
83
14
30
00:02:10.94
70
13
25
00:21:26.28
79
14
26
00:03:00.00
96
15
33
00:06:42.75
76
13
28
81
66
Sophia Curic
Sophia Curic #66
Female 8-9
00:39:15.52
00:39:15.52
15
(28)
8-9
15
Female
28
Makers Team
SIN
Bukit View Primary
5:05 min/km
Wave 21
00:04:19.14
75
14
27
00:02:22.96
85
15
28
00:23:14.98
87
15
29
00:02:45.51
90
17
31
00:06:32.93
73
15
27
82
82
Min Er Mandy Chew
Min Er Mandy Chew #82
Female 10-11
00:39:17.35
00:39:17.35
14
(29)
10-11
14
Female
29
SIN
CEDAR PRIMARY SCHOOL
5:06 min/km
Wave 21
00:05:34.28
101
15
31
00:03:30.62
108
15
34
00:19:31.43
66
11
23
00:02:39.08
84
14
29
00:08:01.92
92
15
31
83
90
Natalie Lim
Natalie Lim #90
Female 10-11
00:39:30.37
00:39:30.37
15
(30)
10-11
15
Female
30
SIN
5:07 min/km
Wave 21
00:04:02.54
56
7
17
00:01:58.60
59
12
22
00:24:36.03
94
15
32
00:01:54.61
50
10
19
00:06:58.57
79
14
29
87
79
Fang Yuhan
Fang Yuhan #79
Female 8-9
00:40:58.30
00:40:58.30
16
(31)
8-9
16
Female
31
SIN
Shuqun primary School
5:19 min/km
Wave 21
00:04:21.87
76
15
28
00:02:16.50
79
14
27
00:23:50.47
89
16
30
00:02:21.08
74
14
27
00:08:08.37
97
18
33
101
62
Caitlyn Choey
Caitlyn Choey #62
Female 8-9
00:45:09.24
00:45:09.24
17
(32)
8-9
17
Female
32
SIN
5:51 min/km
Wave 21
00:06:07.35
106
17
32
00:03:02.05
101
18
31
00:24:28.03
93
17
31
00:02:49.71
94
18
32
00:08:42.09
103
19
34
105
69
Abigail Leong
Abigail Leong #69
Female 8-9
00:50:45.94
00:50:45.94
18
(33)
8-9
18
Female
33
SIN
6:35 min/km
Wave 21
00:06:09.19
107
18
33
00:02:58.61
98
17
30
00:31:15.55
107
18
33
00:02:20.07
73
13
26
00:08:02.50
93
17
32
108
61
Xing Cheng Sarah Chia
Xing Cheng Sarah Chia #61
Female 8-9
01:08:21.49
01:08:21.49
19
(34)
8-9
19
Female
34
SIN
8:52 min/km
Wave 21
00:11:20.41
109
19
34
00:03:08.25
103
19
32
00:46:33.05
108
19
34
00:04:11.88
107
19
34
00:03:07.89
1
1
1
70
Elizabeth Lyons
Elizabeth Lyons #70
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
GBR
Tanglin Trust School
Wave 21
73
Matilda Pearce
Matilda Pearce #73
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
GBR
Tanglin Trust School
Wave 21
74
Flora Provest
Flora Provest #74
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
GBR
Wave 21
91
Nicolle Jie Ning Lim
Nicolle Jie Ning Lim #91
Female 10-11
DNF
DNF
10-11
Female
SIN
St Hilda's Primary School
Wave 21
00:03:53.88
00:01:45.62
00:18:26.61
00:02:28.51
92
Ariel Mccormack
Ariel Mccormack #92
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
USA
Wave 21
93
Vanessa Mccormack
Vanessa Mccormack #93
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
USA
Wave 21
86
Georgina Hagger
Georgina Hagger #86
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
Team WanderFalken
MAL
Wave 21
1
2
[3]
Page 3 of 3 (141 items)