Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
5 Nov 2016
Results
Details
 
Contact
Augusta Mini Race
Augusta Adventure Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[10]
Page 10 of 10 (478 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Name1Paddle
Name2MTB
Name3Swim
Name4Run
Pace
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T3
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run8km
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
367
519
Awesome foursome
Awesome foursome #519
Mixed Mixed Team
06:42:55.14
06:42:55.14
76
(171)
Mixed Team
76
Mixed
171
Aaron Johnston
Coralie Vallet
Rebecca Lane
Kate Johnston
6:55 min/km
02:22:46.10
383
78
179
00:01:01.44
26
7
13
02:08:00.56
387
78
180
00:01:01.43
99
29
53
00:28:58.77
151
28
73
00:00:52.84
27
10
11
00:55:16.84
257
51
119
01:40:13.97
224
39
101
7
639
Team Ocean Paddler
Team Ocean Paddler #639
Male Male Team
04:04:26.34
04:04:26.34
6
(6)
Male Team
6
Male
6
Dean Gardiner
Paul Black
Ash Nesbit
Jason Evans
4:11 min/km
01:08:40.49
5
5
5
00:01:01.31
25
12
12
01:11:55.11
13
6
8
00:00:53.43
40
21
21
00:26:21.95
69
23
31
00:00:48.93
18
9
9
00:42:30.18
33
15
18
01:14:45.11
17
10
11
199
448
Bush Chooks
Bush Chooks #448
Male Male Team
05:33:47.85
05:33:47.85
47
(105)
Male Team
47
Male
105
Paul Watt
Gregory Bower
Matt Colquhoun
Leigh Westcott
5:44 min/km
01:53:04.55
273
50
143
00:01:00.92
24
11
11
01:39:25.11
280
56
156
00:01:04.93
121
44
46
00:35:09.31
326
60
162
00:00:59.80
89
34
34
00:45:34.93
74
25
41
01:23:03.22
63
24
35
14
316
Two Half Men
Two Half Men #316
Mixed Team of 2 Prime
04:17:50.48
04:17:50.48
2
(3)
Team of 2 Prime
2
Mixed
3
Jason Hill
Joe Keith
Jason Hill
Joe Keith
4:25 min/km
01:17:59.19
25
2
7
00:01:00.75
23
5
12
01:13:08.47
20
3
10
00:01:00.55
87
6
45
00:25:30.87
47
5
22
00:01:30.60
206
15
134
00:42:07.18
30
3
14
01:17:40.03
29
2
13
16
430
The Bike Shed B*tches
The Bike Shed B*tches #430
Female Female Team
04:20:43.85
04:20:43.85
1
(1)
Female Team
1
Female
1
Shannon Reynolds
Sarah Mclachlan
Kerry Mulholland
Kate Vernon
4:28 min/km
01:21:30.79
42
1
1
00:00:59.89
22
1
1
01:16:37.41
44
2
2
00:00:43.24
5
1
1
00:22:00.91
8
1
1
00:00:45.97
10
1
1
00:45:28.08
73
2
4
01:18:05.62
30
1
2
9
446
4D
4D #446
Male Male Team
04:07:48.28
04:07:48.28
8
(8)
Male Team
8
Male
8
Daniel Humble
Jeremy Loure
Brodie Holmes
Ben Borrett
4:15 min/km
01:10:24.53
7
7
7
00:00:59.76
21
10
10
01:17:33.36
47
11
26
00:00:46.25
11
9
9
00:23:45.21
20
8
8
00:00:57.80
72
28
28
00:38:15.05
9
7
7
01:13:21.33
14
8
9
476
Phat Punks
Phat Punks #476
Male Male Team
DNF
DNF
Male Team
Male
Nathan Paull
Shaun Height
Ben Kuuntz
Ben Kuuntz
01:49:28.46
00:00:59.36
01:21:23.46
00:00:46.96
00:29:35.31
38
488
Smooth Balls
Smooth Balls #488
Male Male Team
04:40:45.36
04:40:45.36
16
(27)
Male Team
16
Male
27
Darryl Long
Robert Tweddle
John Andrews
Adam Black
4:49 min/km
01:18:13.79
26
14
19
00:00:59.15
20
9
9
01:27:12.03
122
25
69
00:00:43.86
8
6
6
00:25:08.30
42
17
21
00:00:58.26
76
29
29
00:46:17.95
86
29
50
01:27:29.95
95
31
55
317
533
Newbees
Newbees #533
Mixed Mixed Team
06:11:36.85
06:11:36.85
64
(144)
Mixed Team
64
Mixed
144
Tarryn Stain
Brendan O'Leary
Celine Stocker
Suvi Honkanen
6:23 min/km
02:16:08.21
369
73
170
00:00:58.24
19
6
11
01:39:55.23
284
46
111
00:01:08.11
137
40
78
00:35:03.98
325
60
142
00:00:54.46
44
15
20
00:51:12.92
183
30
76
01:37:28.58
201
34
88
45
606
Guinness Monsters Too
Guinness Monsters Too #606
Mixed Veteran Team
04:44:07.14
04:44:07.14
3
(12)
Veteran Team
3
Mixed
12
Justin Brown
Andrew Good
Bradley Hitchcock
Glen Gibson
4:52 min/km
01:36:17.29
149
11
58
00:00:58.08
18
1
10
01:20:33.04
65
6
24
00:01:00.96
93
13
49
00:28:53.26
149
18
71
00:01:03.86
122
12
67
00:42:05.69
29
2
13
01:15:20.62
20
3
8
300
551
Googs and Co
Googs and Co #551
Mixed Mixed Team
06:03:33.81
06:03:33.81
59
(135)
Mixed Team
59
Mixed
135
Peter Gigengack
Jess Murdock
Amanda Gigengack
Cassandra Paxman
6:14 min/km
01:22:31.98
50
9
15
00:00:57.19
17
5
9
01:52:09.54
355
68
156
00:01:02.09
104
31
57
00:37:14.75
364
72
167
00:00:56.05
63
25
35
01:05:03.95
349
71
159
02:08:42.18
371
76
174
43
451
Club 318
Club 318 #451
Male Male Team
04:42:30.61
04:42:30.61
17
(30)
Male Team
17
Male
30
David Pisani
David Pisani
Jayden Edwards
Craig Beswick
4:51 min/km
01:14:21.53
15
12
13
00:00:56.96
16
8
8
01:30:12.33
167
37
98
00:01:00.83
90
33
35
00:27:07.52
97
30
46
00:01:10.95
161
51
51
00:44:58.89
62
22
34
01:27:40.47
98
32
57
161
624
Team K
Team K #624
Mixed Mixed Team
05:23:15.79
05:23:15.79
25
(68)
Mixed Team
25
Mixed
68
Jared Graves
Dunvan Abbs
Sunni Wilkinson
Lachlan Spicer
5:33 min/km
01:40:06.79
168
28
69
00:00:54.85
15
4
8
01:27:15.27
123
21
46
00:00:55.96
59
15
27
00:32:53.24
280
51
125
00:00:54.68
47
17
22
00:53:40.43
225
35
93
01:40:14.97
226
41
103
8
325
Having Fun
Having Fun #325
Male Male Team
04:05:34.60
04:05:34.60
7
(7)
Male Team
7
Male
7
Jeremy Sangster
Pat Woolley
Pat Woolley
Jeremy Sangster
4:13 min/km
01:05:28.35
2
2
2
00:00:54.06
14
7
7
01:15:49.01
38
10
21
00:01:06.45
128
45
47
00:26:46.90
84
29
38
00:00:46.66
12
7
7
00:40:15.38
17
9
11
01:14:43.15
16
9
10
2
1
Team WA (Smartstyle Bathrooms)
Team WA (Smartstyle Bathrooms) #1
Male Male Team
03:36:01.10
03:36:01.10
2
(2)
Male Team
2
Male
2
David Graham
Rowan Brown
Andrew Donaldson
James Webster
3:42 min/km
01:07:25.34
4
4
4
00:00:53.95
13
6
6
01:03:48.48
2
2
2
00:00:41.09
4
4
4
00:19:18.22
2
2
2
00:00:31.10
2
2
2
00:34:22.80
4
4
4
01:03:22.90
3
3
3
1
440
Team Shotz
Team Shotz #440
Male Male Team
03:25:58.17
03:25:58.17
1
(1)
Male Team
1
Male
1
Reece Baker
Reece Tucknott
Simon Huitenga
Michael Lori
3:32 min/km
01:05:10.66
1
1
1
00:00:53.88
12
5
5
01:00:49.12
1
1
1
00:00:37.65
2
2
2
00:18:20.67
1
1
1
00:00:28.11
1
1
1
00:31:25.41
1
1
1
00:59:38.06
1
1
1
130
312
BDDK
BDDK #312
Mixed Team of 2 Prime
05:15:30.00
05:15:30.00
8
(54)
Team of 2 Prime
8
Mixed
54
Damian Kiely
Brendan Dorricott
Damian Kiely
Brendan Dorricott
5:25 min/km
01:22:22.79
48
3
14
00:00:52.02
11
4
7
01:36:33.73
241
11
90
00:00:54.16
46
4
21
00:30:01.48
185
12
85
00:01:06.70
143
6
84
01:43:39.10
264
15
120
5
463
Run fat boy run
Run fat boy run #463
Male Male Team
04:01:43.98
04:01:43.98
5
(5)
Male Team
5
Male
5
James Moffit
Robbie Rhodes
Ben Headley
Asher Lindquist
4:09 min/km
01:14:17.39
14
11
12
00:00:51.91
10
4
4
01:05:47.58
6
5
5
00:00:43.71
6
5
5
00:26:06.89
61
20
26
00:01:52.63
228
59
69
00:38:53.08
10
8
8
01:12:03.87
11
7
7
279
311
Sea Creatures
Sea Creatures #311
Mixed Team of 2 Prime
05:54:16.81
05:54:16.81
15
(122)
Team of 2 Prime
15
Mixed
122
Austin Salisbury
James Chadwick
James Chadwick
Austin Salisbury
6:05 min/km
01:52:25.74
268
14
116
00:00:51.80
9
3
6
01:45:57.05
327
16
138
00:03:30.35
280
17
155
00:32:21.41
265
17
118
00:00:55.26
58
4
31
00:51:08.11
180
11
74
01:38:15.16
204
11
91
163
524
A Mixed Bunch
A Mixed Bunch #524
Mixed Mixed Team
05:23:42.92
05:23:42.92
27
(70)
Mixed Team
27
Mixed
70
Megan Mckee
Hayley Mckee
Megan Mckee
Aaron Davies
5:33 min/km
01:49:29.51
245
45
105
00:00:51.23
8
3
5
01:35:05.18
232
37
85
00:00:49.88
22
5
8
00:28:38.43
136
24
66
00:00:50.13
20
6
7
00:47:14.07
103
15
41
01:27:58.54
102
15
38
73
317
Team Coasters
Team Coasters #317
Mixed Team of 2 Prime
04:57:21.12
04:57:21.12
4
(23)
Team of 2 Prime
4
Mixed
23
Phillip Hope
Marcus Pelusey
Phillip Hope
Marcus Pelusey
5:06 min/km
01:37:00.79
155
6
61
00:00:50.83
7
2
4
01:23:26.22
88
5
33
00:00:52.86
37
3
16
00:24:33.45
31
4
13
00:00:54.93
51
2
26
00:48:07.74
123
7
52
01:29:42.01
119
8
46
6
637
Crave Bunbury Chiro
Crave Bunbury Chiro #637
Mixed Mixed Team
04:01:50.31
04:01:50.31
1
(1)
Mixed Team
1
Mixed
1
James Duncan
Damon Wilmore
Lauren Smaniotto
Pete Andrews
4:09 min/km
01:13:24.28
11
1
1
00:00:50.44
6
2
3
01:13:48.80
25
4
13
00:00:52.78
36
10
15
00:24:49.41
37
6
16
00:00:40.25
6
2
2
00:37:30.95
7
1
1
01:07:24.32
5
1
1
560
Busso Benders
Busso Benders #560
Mixed Mixed Team
DNF
DNF
Mixed Team
Mixed
Daniel Ryan King
Keith Mowat
Talitha King
Andre van der Merwe
01:35:22.95
00:00:48.67
01:32:59.64
00:01:21.45
00:35:46.84
00:01:09.30
01:18:00.34
02:40:20.02
122
502
Adventurous Beginners
Adventurous Beginners #502
Mixed Mixed Team
05:13:56.12
05:13:56.12
18
(51)
Mixed Team
18
Mixed
51
Brenton M Rose
Greg Hood
Jane Cousins
Matt Hill
5:23 min/km
01:18:51.44
29
6
10
00:00:48.28
5
1
2
01:16:19.82
41
5
17
00:00:52.05
33
8
13
00:35:57.28
346
66
156
00:00:58.97
85
32
46
01:04:20.21
344
69
155
02:00:08.27
349
70
162
12
314
Built With Geoff
Built With Geoff #314
Mixed Team of 2 Prime
04:14:46.10
04:14:46.10
1
(2)
Team of 2 Prime
1
Mixed
2
Jaime Roberts
Douglas Foulkes-Taylor
Jaime Roberts
Douglas Foulkes-Taylor
4:22 min/km
01:15:56.54
19
1
4
00:00:47.70
4
1
1
01:12:16.09
15
1
6
00:00:46.64
12
1
2
00:23:33.55
16
1
7
00:00:47.76
15
1
6
00:41:08.69
23
2
10
01:20:37.80
43
3
16
11
474
My Face
My Face #474
Male Male Team
04:12:27.59
04:12:27.59
9
(10)
Male Team
9
Male
10
Brant Tapley
Colin Ottaway
Shane Lowe
Brant Bibby
4:20 min/km
01:17:05.54
22
13
18
00:00:47.01
3
3
3
01:11:57.98
14
7
9
00:00:40.59
3
3
3
00:26:08.22
62
21
27
00:00:47.14
13
8
8
00:40:40.96
20
10
12
01:15:01.09
18
11
12
3
3
Team Queensland
Team Queensland #3
Male Male Team
03:38:14.59
03:38:14.59
3
(3)
Male Team
3
Male
3
Rob Pomie
Brett Stevens
Luke Ingwersen
Nick Moore
3:44 min/km
01:06:24.79
3
3
3
00:00:44.76
2
2
2
01:04:58.61
5
4
4
00:00:43.94
9
7
7
00:20:15.88
3
3
3
00:00:38.50
5
4
4
00:34:15.62
3
3
3
01:04:28.09
4
4
4
4
2
Team VIC (wwwpeakdventurecomau)
Team VIC (wwwpeakdventurecomau) #2
Male Male Team
03:41:45.44
03:41:45.44
4
(4)
Male Team
4
Male
4
Jarad Kohlar
Mathew Gray
Luke Bell
Matthew Murphy
3:48 min/km
01:12:14.28
9
9
9
00:00:39.92
1
1
1
01:04:33.13
4
3
3
00:00:37.52
1
1
1
00:21:15.26
5
4
4
00:00:33.42
3
3
3
00:33:14.44
2
2
2
01:01:51.88
2
2
2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[10]
Page 10 of 10 (478 items)