Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
5 Nov 2016
Results
Details
 
Contact
Augusta Mini Race
Augusta Adventure Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[10]
Page 10 of 10 (478 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Name1Paddle
Name2MTB
Name3Swim
Name4Run
Pace
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T3
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run8km
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
129
449
ruN DMC
ruN DMC #449
Male Male Team
05:15:27.51
05:15:27.51
33
(68)
Male Team
33
Male
68
Cameron Douglas
Nathan Bowler
Dean Spinks
Matthew Haste
5:25 min/km
02:00:11.58
315
56
159
00:01:17.58
104
31
33
01:25:35.12
109
22
61
00:00:50.95
25
13
13
00:24:10.88
23
9
10
00:00:46.06
11
6
6
00:43:42.52
51
19
30
01:22:35.33
60
23
33
200
301
Sissies
Sissies #301
Mixed Team of 2 Prime
05:34:02.00
05:34:02.00
12
(85)
Team of 2 Prime
12
Mixed
85
Sophie Coates
Sophie Coates
Katie Coates
Katie Coates
5:44 min/km
01:46:22.99
225
11
96
00:03:53.27
330
17
162
01:28:51.89
154
9
56
00:00:50.81
24
2
10
00:31:39.20
245
16
110
00:01:07.72
147
7
87
01:41:16.10
239
14
108
17
508
#sorrynotsorry
#sorrynotsorry #508
Mixed Mixed Team
04:23:05.26
04:23:05.26
2
(4)
Mixed Team
2
Mixed
4
Blake Smaniotto
Dean West
Helen Barry
Craig Tyrrell
4:31 min/km
01:13:37.54
12
2
2
00:01:02.02
29
8
14
01:29:27.11
163
28
58
00:00:50.79
23
6
9
00:25:54.01
56
10
28
00:00:58.48
80
31
43
00:39:01.64
11
2
3
01:11:15.29
9
2
3
419
Ambo Rambos
Ambo Rambos #419
Female Female Team
DNF
DNF
Female Team
Female
Kerryn Welke
Jessica Dowie
Taryn Mildenhall
Paulette Sullivan
02:44:49.21
00:01:45.56
01:22:25.84
00:00:50.01
00:27:32.80
00:00:59.74
00:50:54.55
01:32:57.21
163
524
A Mixed Bunch
A Mixed Bunch #524
Mixed Mixed Team
05:23:42.92
05:23:42.92
27
(70)
Mixed Team
27
Mixed
70
Megan Mckee
Hayley Mckee
Megan Mckee
Aaron Davies
5:33 min/km
01:49:29.51
245
45
105
00:00:51.23
8
3
5
01:35:05.18
232
37
85
00:00:49.88
22
5
8
00:28:38.43
136
24
66
00:00:50.13
20
6
7
00:47:14.07
103
15
41
01:27:58.54
102
15
38
28
369
The Llama and the Seal
The Llama and the Seal #369
Mixed Team of 2 Veteran
04:35:40.11
04:35:40.11
1
(8)
Team of 2 Veteran
1
Mixed
8
Peter Spencer
Peter Spencer
Jay Laurie
Jay Laurie
4:44 min/km
01:28:58.54
82
3
29
00:03:20.26
304
23
154
01:14:02.86
27
2
14
00:00:49.79
21
1
7
00:25:11.68
43
3
18
00:01:44.42
221
21
142
00:43:54.05
52
4
20
01:21:32.53
49
2
18
48
444
Busso Dogs
Busso Dogs #444
Male Male Team
04:45:32.58
04:45:32.58
19
(33)
Male Team
19
Male
33
Tony Best
Neil Sinclair
Gary Haggarty
Cameron Best
4:54 min/km
01:27:44.93
74
20
46
00:01:19.96
122
34
37
01:25:26.28
106
21
60
00:00:49.40
20
12
12
00:27:43.08
115
34
54
00:00:59.86
91
35
35
00:45:05.59
64
23
36
01:21:29.05
48
21
29
62
591
Team GaPP
Team GaPP #591
Mixed Veteran Team
04:51:00.11
04:51:00.11
5
(18)
Veteran Team
5
Mixed
18
Paul Graham
Troy Blizard
Megan Pentony
Shane Pentony
5:00 min/km
01:42:52.47
191
17
82
00:01:07.79
53
4
29
01:13:31.16
22
3
11
00:00:49.14
19
1
6
00:29:42.00
170
23
82
00:00:55.08
55
6
28
00:43:37.48
49
4
19
01:22:02.45
55
6
21
338
532
Carine Cats
Carine Cats #532
Mixed Mixed Team
06:18:04.14
06:18:04.14
69
(155)
Mixed Team
69
Mixed
155
Mark Spiro
Misty Lord
Sally Clark
Sonja Spiro
6:29 min/km
02:15:24.55
366
71
168
00:01:12.23
74
24
43
01:46:07.31
329
59
139
00:00:48.51
18
4
5
00:31:44.68
247
41
111
00:00:54.53
46
16
21
00:54:41.13
241
41
105
01:41:52.31
244
45
110
228
452
Dumb Dog Millionaires
Dumb Dog Millionaires #452
Male Male Team
05:39:32.32
05:39:32.32
53
(122)
Male Team
53
Male
122
Harry Edwards
Joe Mooney
Tallan Ames
Bobby Edwards
5:50 min/km
02:00:10.75
314
55
158
00:01:08.88
59
19
20
01:38:54.53
274
54
154
00:00:48.35
17
11
11
00:26:14.78
66
22
28
00:00:55.06
53
21
21
00:50:39.92
170
46
92
01:31:19.94
133
35
74
60
603
The Deep Sea Racing Prawns
The Deep Sea Racing Prawns #603
Mixed Mixed Team
04:50:25.00
04:50:25.00
5
(17)
Mixed Team
5
Mixed
17
Alan Draper
Matthew Whyte
Maritia Lightfoot
Mike Piggott
4:59 min/km
01:35:57.50
146
24
57
00:01:39.17
204
60
124
01:22:21.80
82
12
29
00:00:48.30
16
3
4
00:26:43.72
83
14
40
00:00:55.90
60
22
32
01:21:58.60
54
9
20
169
438
Shy Teds
Shy Teds #438
Male Male Team
05:25:33.62
05:25:33.62
40
(88)
Male Team
40
Male
88
Michael Cain
Matt Sherriff
Michael Cain
Alex Davies
5:35 min/km
01:44:16.30
204
40
107
00:01:23.01
140
40
44
01:34:10.11
219
46
128
00:00:48.23
15
10
10
00:24:53.51
39
16
19
00:00:58.97
84
32
32
00:50:09.07
164
45
90
01:39:03.48
214
49
108
106
415
Fab Chicks
Fab Chicks #415
Female Female Team
05:10:23.15
05:10:23.15
3
(5)
Female Team
3
Female
5
Kathleen Lowry
Marilena Stimpfl
Rachel Greene
Aimee Christie
5:19 min/km
01:34:28.46
135
3
6
00:01:17.09
102
11
12
01:23:53.25
93
4
5
00:00:47.86
14
2
2
00:27:57.63
120
6
9
00:00:55.06
52
6
6
00:53:50.65
228
9
13
01:41:03.78
236
9
13
237
530
Better Late Than Never
Better Late Than Never #530
Mixed Mixed Team
05:42:32.63
05:42:32.63
42
(100)
Mixed Team
42
Mixed
100
Alex Campbell
Sharon Williams
Lauren Johnston
Paul Brown
5:53 min/km
01:46:18.50
224
41
95
00:03:03.36
293
74
152
01:41:41.81
299
51
122
00:00:47.65
13
2
3
00:27:12.48
98
15
45
00:01:02.56
112
43
61
00:54:41.48
242
42
106
01:42:26.25
250
47
113
476
Phat Punks
Phat Punks #476
Male Male Team
DNF
DNF
Male Team
Male
Nathan Paull
Shaun Height
Ben Kuuntz
Ben Kuuntz
01:49:28.46
00:00:59.36
01:21:23.46
00:00:46.96
00:29:35.31
12
314
Built With Geoff
Built With Geoff #314
Mixed Team of 2 Prime
04:14:46.10
04:14:46.10
1
(2)
Team of 2 Prime
1
Mixed
2
Jaime Roberts
Douglas Foulkes-Taylor
Jaime Roberts
Douglas Foulkes-Taylor
4:22 min/km
01:15:56.54
19
1
4
00:00:47.70
4
1
1
01:12:16.09
15
1
6
00:00:46.64
12
1
2
00:23:33.55
16
1
7
00:00:47.76
15
1
6
00:41:08.69
23
2
10
01:20:37.80
43
3
16
9
446
4D
4D #446
Male Male Team
04:07:48.28
04:07:48.28
8
(8)
Male Team
8
Male
8
Daniel Humble
Jeremy Loure
Brodie Holmes
Ben Borrett
4:15 min/km
01:10:24.53
7
7
7
00:00:59.76
21
10
10
01:17:33.36
47
11
26
00:00:46.25
11
9
9
00:23:45.21
20
8
8
00:00:57.80
72
28
28
00:38:15.05
9
7
7
01:13:21.33
14
8
9
61
457
Team Machine
Team Machine #457
Male Male Team
04:50:36.00
04:50:36.00
22
(40)
Male Team
22
Male
40
Doug Horsford
Oliver Marsden
Louis Bray
Paul Chapman
4:59 min/km
01:52:06.64
266
47
139
00:01:13.77
81
26
28
01:12:43.98
19
8
10
00:00:45.81
10
8
8
00:21:23.38
6
5
5
00:00:54.20
39
17
17
01:21:28.20
47
20
28
3
3
Team Queensland
Team Queensland #3
Male Male Team
03:38:14.59
03:38:14.59
3
(3)
Male Team
3
Male
3
Rob Pomie
Brett Stevens
Luke Ingwersen
Nick Moore
3:44 min/km
01:06:24.79
3
3
3
00:00:44.76
2
2
2
01:04:58.61
5
4
4
00:00:43.94
9
7
7
00:20:15.88
3
3
3
00:00:38.50
5
4
4
00:34:15.62
3
3
3
01:04:28.09
4
4
4
38
488
Smooth Balls
Smooth Balls #488
Male Male Team
04:40:45.36
04:40:45.36
16
(27)
Male Team
16
Male
27
Darryl Long
Robert Tweddle
John Andrews
Adam Black
4:49 min/km
01:18:13.79
26
14
19
00:00:59.15
20
9
9
01:27:12.03
122
25
69
00:00:43.86
8
6
6
00:25:08.30
42
17
21
00:00:58.26
76
29
29
00:46:17.95
86
29
50
01:27:29.95
95
31
55
187
636
Sneaky snakes
Sneaky snakes #636
Mixed Mixed Team
05:30:17.38
05:30:17.38
32
(81)
Mixed Team
32
Mixed
81
Mark Hopper
Sacha Seneque
Remy Seneque
Amanda Smith
5:40 min/km
01:18:42.49
27
4
8
00:01:20.95
130
41
75
01:39:14.48
278
45
109
00:00:43.78
7
1
1
00:21:47.68
7
2
2
00:00:59.87
92
35
50
01:13:39.99
367
77
171
02:07:28.12
370
75
173
5
463
Run fat boy run
Run fat boy run #463
Male Male Team
04:01:43.98
04:01:43.98
5
(5)
Male Team
5
Male
5
James Moffit
Robbie Rhodes
Ben Headley
Asher Lindquist
4:09 min/km
01:14:17.39
14
11
12
00:00:51.91
10
4
4
01:05:47.58
6
5
5
00:00:43.71
6
5
5
00:26:06.89
61
20
26
00:01:52.63
228
59
69
00:38:53.08
10
8
8
01:12:03.87
11
7
7
16
430
The Bike Shed B*tches
The Bike Shed B*tches #430
Female Female Team
04:20:43.85
04:20:43.85
1
(1)
Female Team
1
Female
1
Shannon Reynolds
Sarah Mclachlan
Kerry Mulholland
Kate Vernon
4:28 min/km
01:21:30.79
42
1
1
00:00:59.89
22
1
1
01:16:37.41
44
2
2
00:00:43.24
5
1
1
00:22:00.91
8
1
1
00:00:45.97
10
1
1
00:45:28.08
73
2
4
01:18:05.62
30
1
2
2
1
Team WA (Smartstyle Bathrooms)
Team WA (Smartstyle Bathrooms) #1
Male Male Team
03:36:01.10
03:36:01.10
2
(2)
Male Team
2
Male
2
David Graham
Rowan Brown
Andrew Donaldson
James Webster
3:42 min/km
01:07:25.34
4
4
4
00:00:53.95
13
6
6
01:03:48.48
2
2
2
00:00:41.09
4
4
4
00:19:18.22
2
2
2
00:00:31.10
2
2
2
00:34:22.80
4
4
4
01:03:22.90
3
3
3
11
474
My Face
My Face #474
Male Male Team
04:12:27.59
04:12:27.59
9
(10)
Male Team
9
Male
10
Brant Tapley
Colin Ottaway
Shane Lowe
Brant Bibby
4:20 min/km
01:17:05.54
22
13
18
00:00:47.01
3
3
3
01:11:57.98
14
7
9
00:00:40.59
3
3
3
00:26:08.22
62
21
27
00:00:47.14
13
8
8
00:40:40.96
20
10
12
01:15:01.09
18
11
12
1
440
Team Shotz
Team Shotz #440
Male Male Team
03:25:58.17
03:25:58.17
1
(1)
Male Team
1
Male
1
Reece Baker
Reece Tucknott
Simon Huitenga
Michael Lori
3:32 min/km
01:05:10.66
1
1
1
00:00:53.88
12
5
5
01:00:49.12
1
1
1
00:00:37.65
2
2
2
00:18:20.67
1
1
1
00:00:28.11
1
1
1
00:31:25.41
1
1
1
00:59:38.06
1
1
1
4
2
Team VIC (wwwpeakdventurecomau)
Team VIC (wwwpeakdventurecomau) #2
Male Male Team
03:41:45.44
03:41:45.44
4
(4)
Male Team
4
Male
4
Jarad Kohlar
Mathew Gray
Luke Bell
Matthew Murphy
3:48 min/km
01:12:14.28
9
9
9
00:00:39.92
1
1
1
01:04:33.13
4
3
3
00:00:37.52
1
1
1
00:21:15.26
5
4
4
00:00:33.42
3
3
3
00:33:14.44
2
2
2
01:01:51.88
2
2
2
526
RSL plus Tam
RSL plus Tam #526
Mixed Mixed Team
DNF
DNF
Mixed Team
Mixed
Steve Norregaard
Robin Peart
Tammy Norregaard
Louise Peart
02:42:29.95
01:48:03.41
01:56:00.32
-02:25:14.89
00:28:03.52
05:27:46.06
06:15:01.89
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[10]
Page 10 of 10 (478 items)