Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
5 Nov 2016
Results
Details
 
Contact
Augusta Mini Race
Augusta Adventure Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[10]
Page 10 of 10 (478 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Name1Paddle
Name2MTB
Name3Swim
Name4Run
Pace
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T3
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run8km
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
129
449
ruN DMC
ruN DMC #449
Male Male Team
05:15:27.51
05:15:27.51
33
(68)
Male Team
33
Male
68
Cameron Douglas
Nathan Bowler
Dean Spinks
Matthew Haste
5:25 min/km
02:00:11.58
315
56
159
00:01:17.58
104
31
33
01:25:35.12
109
22
61
00:00:50.95
25
13
13
00:24:10.88
23
9
10
00:00:46.06
11
6
6
00:43:42.52
51
19
30
01:22:35.33
60
23
33
106
415
Fab Chicks
Fab Chicks #415
Female Female Team
05:10:23.15
05:10:23.15
3
(5)
Female Team
3
Female
5
Kathleen Lowry
Marilena Stimpfl
Rachel Greene
Aimee Christie
5:19 min/km
01:34:28.46
135
3
6
00:01:17.09
102
11
12
01:23:53.25
93
4
5
00:00:47.86
14
2
2
00:27:57.63
120
6
9
00:00:55.06
52
6
6
00:53:50.65
228
9
13
01:41:03.78
236
9
13
13
41
Matt DUNCAN
Matt DUNCAN #41
Male Prime (18-39 years)
04:15:58.18
04:15:58.18
2
(11)
Prime (18-39 years)
2
Male
11
Matt Duncan
Matt Duncan
Matt Duncan
Matt Duncan
4:23 min/km
01:19:10.78
32
4
22
00:02:28.43
256
12
89
01:13:41.52
24
2
12
00:02:56.02
265
15
95
00:23:50.97
22
1
9
00:01:36.07
212
1
60
00:39:43.80
12
1
9
01:12:14.38
12
1
8
186
607
shinboners
shinboners #607
Mixed Veteran Team
05:30:11.46
05:30:11.46
19
(80)
Veteran Team
19
Mixed
80
Paul Wallwork
Patrick Gillen
Rob Oliver
Simon Stewart
5:40 min/km
01:43:00.33
192
18
83
00:01:30.34
175
25
105
01:43:42.22
308
30
127
00:01:07.74
134
20
76
00:23:40.91
18
3
9
00:01:04.65
129
16
72
00:52:34.70
206
20
87
01:36:05.25
184
21
80
55
617
ADAPT
ADAPT #617
Mixed Veteran Team
04:49:05.78
04:49:05.78
4
(14)
Veteran Team
4
Mixed
14
Paul Brierley
Damion Thomson
Andrew Limborne
Tim Mcguane
4:58 min/km
01:37:56.79
159
13
64
00:01:10.61
65
6
38
01:04:16.26
3
1
1
00:00:56.62
64
6
29
00:23:36.63
17
2
8
00:00:53.32
31
2
14
00:54:46.00
244
26
108
01:40:15.53
227
26
104
9
446
4D
4D #446
Male Male Team
04:07:48.28
04:07:48.28
8
(8)
Male Team
8
Male
8
Daniel Humble
Jeremy Loure
Brodie Holmes
Ben Borrett
4:15 min/km
01:10:24.53
7
7
7
00:00:59.76
21
10
10
01:17:33.36
47
11
26
00:00:46.25
11
9
9
00:23:45.21
20
8
8
00:00:57.80
72
28
28
00:38:15.05
9
7
7
01:13:21.33
14
8
9
125
196
Jess REYNOLDS
Jess REYNOLDS #196
Female Prime (18-39 years)
05:14:11.47
05:14:11.47
2
(8)
Prime (18-39 years)
2
Female
8
Jess Reynolds
Jess Reynolds
Jess Reynolds
Jess Reynolds
5:23 min/km
01:43:29.84
196
2
11
00:02:31.64
257
2
19
01:26:11.07
114
2
8
00:03:42.01
285
3
21
00:27:37.17
108
2
8
00:01:57.78
230
1
16
00:48:50.71
142
2
7
01:28:41.95
111
2
7
12
314
Built With Geoff
Built With Geoff #314
Mixed Team of 2 Prime
04:14:46.10
04:14:46.10
1
(2)
Team of 2 Prime
1
Mixed
2
Jaime Roberts
Douglas Foulkes-Taylor
Jaime Roberts
Douglas Foulkes-Taylor
4:22 min/km
01:15:56.54
19
1
4
00:00:47.70
4
1
1
01:12:16.09
15
1
6
00:00:46.64
12
1
2
00:23:33.55
16
1
7
00:00:47.76
15
1
6
00:41:08.69
23
2
10
01:20:37.80
43
3
16
50
416
Splash Flash Dash
Splash Flash Dash #416
Female Female Team
04:46:27.52
04:46:27.52
2
(3)
Female Team
2
Female
3
Phip Hughes
Carmen De Rooze
Rachel Born
Christina Ladyman
4:55 min/km
01:39:10.85
162
4
9
00:01:03.97
36
4
4
01:15:02.78
34
1
1
00:01:00.73
89
9
9
00:26:52.96
90
5
7
00:00:54.05
37
5
5
00:43:16.87
42
1
2
01:22:22.16
58
2
4
22
470
Has beens
Has beens #470
Male Male Team
04:32:26.75
04:32:26.75
10
(15)
Male Team
10
Male
15
Glenn Mcalister
Geoff Neaves
Pete Slater
Chris Neaves
4:40 min/km
01:23:09.27
56
17
38
00:01:08.28
57
18
19
01:24:37.34
102
19
57
00:00:51.77
30
16
16
00:23:12.05
14
7
7
00:00:50.59
21
11
11
00:42:52.89
35
16
20
01:18:37.42
33
15
17
136
482
Eat My Dust :)
Eat My Dust :) #482
Male Male Team
05:17:21.43
05:17:21.43
35
(72)
Male Team
35
Male
72
Kyle Sorensen
Kyle Sorensen
Kyle Sorensen
Kyle Sorensen
5:27 min/km
01:46:15.47
223
42
117
00:01:34.22
187
48
58
01:27:40.23
133
28
77
00:01:00.34
86
32
34
00:22:43.91
11
6
6
00:01:02.67
114
42
42
00:47:51.70
115
33
63
01:37:04.57
195
46
100
47
374
Team CBAR
Team CBAR #374
Mixed Team of 2 Veteran
04:45:08.80
04:45:08.80
2
(13)
Team of 2 Veteran
2
Mixed
13
Rod Davidson
Riccardo Vittino
Rod Davidson
Riccardo Vittino
4:53 min/km
01:32:03.18
112
7
42
00:01:33.19
185
16
113
01:14:23.46
31
3
15
00:00:57.67
71
4
35
00:23:16.78
15
1
6
00:00:58.49
81
2
44
00:46:51.31
90
7
32
01:31:56.01
139
11
55
39
18
Kristen GADSDON
Kristen GADSDON #18
Female Veteran (40-49 years)
04:40:57.76
04:40:57.76
1
(2)
Veteran (40-49 years)
1
Female
2
Kristen Gadsdon
Kristen Gadsdon
Kristen Gadsdon
Kristen Gadsdon
4:49 min/km
01:27:40.69
73
1
3
00:01:17.87
106
1
13
01:19:37.61
61
1
3
00:02:21.67
245
2
17
00:26:40.88
82
1
6
00:01:34.99
211
1
15
00:44:25.93
56
1
3
01:21:44.03
50
1
3
51
19
Ariarn HUSTON
Ariarn HUSTON #19
Female Prime (18-39 years)
04:46:36.83
04:46:36.83
1
(4)
Prime (18-39 years)
1
Female
4
Ariarn Huston
Ariarn Huston
Ariarn Huston
Ariarn Huston
4:55 min/km
01:32:30.29
117
1
5
00:01:14.47
87
1
9
01:24:49.91
103
1
6
00:02:33.62
251
1
18
00:26:40.00
80
1
5
00:02:05.35
232
2
17
00:42:25.03
32
1
1
01:16:43.17
25
1
1
61
457
Team Machine
Team Machine #457
Male Male Team
04:50:36.00
04:50:36.00
22
(40)
Male Team
22
Male
40
Doug Horsford
Oliver Marsden
Louis Bray
Paul Chapman
4:59 min/km
01:52:06.64
266
47
139
00:01:13.77
81
26
28
01:12:43.98
19
8
10
00:00:45.81
10
8
8
00:21:23.38
6
5
5
00:00:54.20
39
17
17
01:21:28.20
47
20
28
177
564
Team Joel
Team Joel #564
Mixed Mixed Team
05:27:22.35
05:27:22.35
30
(76)
Mixed Team
30
Mixed
76
Lloyd Noel
Jaclyn Noel
Nicholas Noel
Brad Johnston
5:37 min/km
01:36:30.15
150
25
59
00:01:31.77
180
54
110
01:48:41.74
341
63
145
00:01:10.55
151
47
89
00:23:04.59
13
4
5
00:00:56.98
68
27
37
00:48:57.31
144
23
61
01:35:26.54
175
29
76
113
635
40 Watt
40 Watt #635
Female Female Team
05:12:37.94
05:12:37.94
5
(7)
Female Team
5
Female
7
Tricia Gilbert
Linda Jackson
Sharan Colliss
Karlene Marzec
5:22 min/km
01:25:07.84
67
2
2
00:01:03.72
35
3
3
01:44:45.22
314
9
15
00:01:18.50
188
13
13
00:23:48.68
21
4
4
00:01:02.26
108
11
11
00:52:05.04
196
6
10
01:35:31.71
176
5
9
4
2
Team VIC (wwwpeakdventurecomau)
Team VIC (wwwpeakdventurecomau) #2
Male Male Team
03:41:45.44
03:41:45.44
4
(4)
Male Team
4
Male
4
Jarad Kohlar
Mathew Gray
Luke Bell
Matthew Murphy
3:48 min/km
01:12:14.28
9
9
9
00:00:39.92
1
1
1
01:04:33.13
4
3
3
00:00:37.52
1
1
1
00:21:15.26
5
4
4
00:00:33.42
3
3
3
00:33:14.44
2
2
2
01:01:51.88
2
2
2
63
355
Surf N Turf
Surf N Turf #355
Mixed Mixed Team
04:51:58.53
04:51:58.53
6
(19)
Mixed Team
6
Mixed
19
Mieke Boerema
Craig Hindle
Caryl Jongedyk
Nathan Omodei
5:01 min/km
01:28:50.43
80
17
28
00:01:10.38
64
22
37
01:24:00.61
94
16
37
00:01:01.35
98
28
52
00:22:44.18
12
3
4
00:00:55.14
56
21
29
00:49:15.85
154
24
64
01:33:16.43
156
25
64
109
422
Smasher Splasher Thrasher & Dasher
Smasher Splasher Thrasher & Dasher #422
Female Female Team
05:11:41.12
05:11:41.12
4
(6)
Female Team
4
Female
6
Kate Wood
Mandy Lane
Charlotte O'Beirne
Lisa Miller
5:21 min/km
01:55:13.33
289
8
17
00:01:05.23
39
5
5
01:22:50.61
85
3
4
00:00:57.55
70
6
6
00:23:41.83
19
3
3
00:00:48.30
16
2
2
00:45:46.18
78
3
5
01:27:04.26
90
3
5
3
3
Team Queensland
Team Queensland #3
Male Male Team
03:38:14.59
03:38:14.59
3
(3)
Male Team
3
Male
3
Rob Pomie
Brett Stevens
Luke Ingwersen
Nick Moore
3:44 min/km
01:06:24.79
3
3
3
00:00:44.76
2
2
2
01:04:58.61
5
4
4
00:00:43.94
9
7
7
00:20:15.88
3
3
3
00:00:38.50
5
4
4
00:34:15.62
3
3
3
01:04:28.09
4
4
4
119
625
SMMC Team 2
SMMC Team 2 #625
Mixed Veteran Team
05:13:19.11
05:13:19.11
14
(48)
Veteran Team
14
Mixed
48
Paul Byrne
Steven Parry
Kent Vollprecht
Mark Taylor
5:23 min/km
01:40:40.79
176
15
74
00:01:19.52
121
14
70
01:45:12.34
317
32
132
00:00:56.64
65
7
30
00:22:04.26
9
1
3
00:00:53.14
30
1
13
00:44:04.45
53
5
21
01:22:12.39
56
7
22
187
636
Sneaky snakes
Sneaky snakes #636
Mixed Mixed Team
05:30:17.38
05:30:17.38
32
(81)
Mixed Team
32
Mixed
81
Mark Hopper
Sacha Seneque
Remy Seneque
Amanda Smith
5:40 min/km
01:18:42.49
27
4
8
00:01:20.95
130
41
75
01:39:14.48
278
45
109
00:00:43.78
7
1
1
00:21:47.68
7
2
2
00:00:59.87
92
35
50
01:13:39.99
367
77
171
02:07:28.12
370
75
173
2
1
Team WA (Smartstyle Bathrooms)
Team WA (Smartstyle Bathrooms) #1
Male Male Team
03:36:01.10
03:36:01.10
2
(2)
Male Team
2
Male
2
David Graham
Rowan Brown
Andrew Donaldson
James Webster
3:42 min/km
01:07:25.34
4
4
4
00:00:53.95
13
6
6
01:03:48.48
2
2
2
00:00:41.09
4
4
4
00:19:18.22
2
2
2
00:00:31.10
2
2
2
00:34:22.80
4
4
4
01:03:22.90
3
3
3
240
406
NARWA
NARWA #406
Female Female Team
05:43:14.75
05:43:14.75
8
(12)
Female Team
8
Female
12
Joanne Barram
Marjan Stolte
Annika Lydiate
Shar Baird
5:53 min/km
01:52:55.89
272
6
14
00:01:12.03
73
7
7
01:52:49.46
359
14
25
00:01:01.26
97
10
10
00:22:33.93
10
2
2
00:00:48.69
17
3
3
00:51:56.76
192
4
8
01:31:53.48
138
4
8
16
430
The Bike Shed B*tches
The Bike Shed B*tches #430
Female Female Team
04:20:43.85
04:20:43.85
1
(1)
Female Team
1
Female
1
Shannon Reynolds
Sarah Mclachlan
Kerry Mulholland
Kate Vernon
4:28 min/km
01:21:30.79
42
1
1
00:00:59.89
22
1
1
01:16:37.41
44
2
2
00:00:43.24
5
1
1
00:22:00.91
8
1
1
00:00:45.97
10
1
1
00:45:28.08
73
2
4
01:18:05.62
30
1
2
1
440
Team Shotz
Team Shotz #440
Male Male Team
03:25:58.17
03:25:58.17
1
(1)
Male Team
1
Male
1
Reece Baker
Reece Tucknott
Simon Huitenga
Michael Lori
3:32 min/km
01:05:10.66
1
1
1
00:00:53.88
12
5
5
01:00:49.12
1
1
1
00:00:37.65
2
2
2
00:18:20.67
1
1
1
00:00:28.11
1
1
1
00:31:25.41
1
1
1
00:59:38.06
1
1
1
277
573
Team Cass
Team Cass #573
Mixed Mixed Team
05:54:07.62
05:54:07.62
50
(120)
Mixed Team
50
Mixed
120
Simon Stanton
Jacob Stanton
Zach Anderson
Cassie Jackson
6:05 min/km
01:57:46.63
302
52
131
00:01:14.17
86
27
48
01:34:44.70
226
35
83
00:00:55.06
53
13
24
00:21:01.03
4
1
1
00:00:51.95
25
9
10
00:59:19.67
308
59
140
01:57:34.07
343
68
159
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[10]
Page 10 of 10 (478 items)