MetaSprint Series Race 3 Triathlon
17 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Sprint Triathlon
Discovery Triathlon
Youth Triathlon
Kids Triathlon
Sprint Relay
Kids Relay
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
Page 3 of 3 (150 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Nation
SchoolName
CompanyName
CategoryPoints
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Cycle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
119
148
Gai Jeung Lee
Gai Jeung Lee #148
Male 8-9
00:57:20.50
00:57:20.50
31
(72)
8-9
31
Male
72
ES
UWCSEA East
52.77
7:29 min/km
00:08:02.59
122
31
72
00:03:53.03
77
14
48
00:34:21.53
122
33
74
00:02:09.81
65
14
42
00:08:53.53
58
14
41
120
102
Mia Ford
Mia Ford #102
Female 10-11
00:57:36.84
00:57:36.84
31
(48)
10-11
31
Female
48
AUS
49.34
7:31 min/km
00:03:34.82
32
13
17
00:23:46.88
124
31
50
00:18:10.56
63
14
20
00:02:16.06
70
19
26
00:09:48.51
77
21
31
121
128
Goh Kai Kiat David
Goh Kai Kiat David #128
Male 8-9
00:58:09.22
00:58:09.22
32
(73)
8-9
32
Male
73
SIN
52.03
7:36 min/km
00:07:06.40
121
30
71
00:06:12.81
120
30
71
00:23:11.79
114
31
69
00:03:35.28
118
30
69
00:18:02.92
123
32
73
122
154
Kiara Kumar-Miguel
Kiara Kumar-Miguel #154
Female 8-9
01:01:49.72
01:01:49.72
18
(49)
8-9
18
Female
49
SIN
CHIJ Katong Primary
49.21
8:04 min/km
00:05:49.84
116
19
50
00:05:43.13
115
17
47
00:35:41.81
124
19
50
00:02:37.19
85
14
33
00:11:57.74
103
15
42
123
155
Maia Pua
Maia Pua #155
Female 8-9
01:03:26.38
01:03:26.38
19
(50)
8-9
19
Female
50
PHI
CHIJ OLQP
47.96
8:17 min/km
00:05:34.36
108
16
47
00:06:10.77
119
19
49
00:34:35.65
123
18
49
00:03:32.53
117
19
49
00:13:33.06
112
17
45
28
Ruby Wright
Ruby Wright #28
Female 10-11
DNF
DNF
10-11
Female
AUS
Australian International School
min/km
00:03:59.54
00:03:01.03
01:05:07.18
82
Nicholas Long
Nicholas Long #82
Male 10-11
DNF
DNF
10-11
Male
MAL
min/km
00:03:06.58
00:02:36.26
01:10:25.35
53
Grant Dreyer
Grant Dreyer #53
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
AUS
min/km
44
Bradley Tyrer
Bradley Tyrer #44
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
ES
Marlborough College Malaysia
min/km
37
Zavier Teo
Zavier Teo #37
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
SIN
St Joseph's Institution Junior
min/km
38
Dharmaraj Sendhilnathan
Dharmaraj Sendhilnathan #38
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
IND
MayFlower Primary School
min/km
30
Scarlett Perkins
Scarlett Perkins #30
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
ES
Dulwich College Singapore
min/km
32
Aanya Luthra
Aanya Luthra #32
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
IND
UWCSEA East
min/km
33
Sanjana Gupta
Sanjana Gupta #33
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
IND
min/km
2
Charley Hastie
Charley Hastie #2
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
AUS
min/km
21
Tiago Acosta Ceccarini
Tiago Acosta Ceccarini #21
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
CHE
min/km
17
Nathakrit Chaipatamanont
Nathakrit Chaipatamanont #17
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
MAL
The Alice Smith School; Kuala Lumpur
min/km
18
Cieran Mcfaul
Cieran Mcfaul #18
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
ES
Eton house
min/km
156
Maya Lesgent-Valentin
Maya Lesgent-Valentin #156
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
FRA
min/km
146
Avilaash Ratnarajah
Avilaash Ratnarajah #146
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
MAL
St Stephens Primary School
min/km
133
Johann Mikail
Johann Mikail #133
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
SIN
min/km
01:07:07.33
109
Maddy Barton
Maddy Barton #109
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
ES
Marlborough College Malaysia
min/km
105
Eline Kellens
Eline Kellens #105
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
BEL
min/km
164
Atchayapoorani Nellaiappan
Atchayapoorani Nellaiappan #164
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
IND
Punggol Primary School
min/km
165
Catalina Guillermina Gonzalez Marques
Catalina Guillermina Gonzalez Marqu.. #165
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
ESP
SJI International Elementary School
min/km
170
Alice Hayes
Alice Hayes #170
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
min/km
25
Natalie Magura
Natalie Magura #25
Female 10-11
Query
Query
10-11
Female
USA
Stamford American International School
min/km
00:05:17.54
00:03:20.89
00:02:19.00
00:22:17.06
9
24
Mae Singer
Mae Singer #24
Female 10-11
00:28:25.49
00:28:25.49
1
(1)
10-11
1
Female
1
UWC Dover
ES
UWCSEA Dover
100.00
3:42 min/km
00:02:48.24
1
1
1
00:02:28.95
6
2
3
00:14:47.77
14
3
3
00:01:34.79
7
3
3
00:06:45.72
10
2
2
6
40
Alexander Linke
Alexander Linke #40
Male 10-11
00:28:04.44
00:28:04.44
6
(6)
10-11
6
Male
6
TriEdge
AUS
Australian International School
88.81
3:40 min/km
00:03:21.33
20
11
12
00:02:29.21
7
4
4
00:14:32.90
11
8
9
00:01:37.03
12
7
9
00:06:03.96
3
3
3
1
95
Julian Lee
Julian Lee #95
Male 10-11
00:24:55.91
00:24:55.91
1
(1)
10-11
1
Male
1
Team Fabian
SIN
100.00
3:15 min/km
00:03:08.84
11
7
8
00:02:01.85
1
1
1
00:12:30.01
2
2
2
00:01:25.65
1
1
1
00:05:49.55
2
2
2
5
52
Reuben Seet
Reuben Seet #52
Male 10-11
00:27:48.99
00:27:48.99
5
(5)
10-11
5
Male
5
Team Fabian
SIN
Tao Nan School
89.63
3:38 min/km
00:03:36.18
33
15
16
00:02:33.75
13
8
8
00:12:28.51
1
1
1
00:01:45.10
23
13
15
00:07:25.44
27
14
18
15
92
Lodovico De Ferrari
Lodovico De Ferrari #92
Male 10-11
00:30:01.82
00:30:01.82
10
(10)
10-11
10
Male
10
Team Fabian
CHE
83.02
3:55 min/km
00:02:50.68
2
1
1
00:02:42.51
26
14
17
00:14:56.54
15
11
12
00:02:00.83
50
23
33
00:07:31.26
31
16
22
50
Santiago De La Flor
Santiago De La Flor #50
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
Team Fabian
CHL
min/km
64
91
Victor Frederic Pfister
Victor Frederic Pfister #91
Male 10-11
00:38:08.26
00:38:08.26
30
(42)
10-11
30
Male
42
Swiss Club
CHE
SJIIES
65.37
4:59 min/km
00:04:07.58
54
22
28
00:03:38.24
66
30
42
00:18:02.51
60
29
41
00:02:16.55
72
30
45
00:10:03.36
81
32
50
70
47
Daniel Lukasevits
Daniel Lukasevits #47
Male 10-11
00:39:00.99
00:39:00.99
32
(45)
10-11
32
Male
45
Olympia Swimming Club
EST
Tanjong Katong Primary School
63.90
5:06 min/km
00:04:42.02
89
34
48
00:03:49.61
74
34
47
00:15:51.08
34
21
23
00:02:24.07
77
31
47
00:12:14.20
105
36
63
100
7
Anjali Curic
Anjali Curic #7
Female 8-9
00:44:42.83
00:44:42.83
15
(40)
8-9
15
Female
40
Makers Team
SIN
Bukit View Primary School
68.04
5:50 min/km
00:05:31.10
106
15
46
00:04:34.11
97
14
40
00:21:44.54
106
16
43
00:02:33.06
80
13
32
00:10:20.01
87
11
33
49
Euan Latimer
Euan Latimer #49
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
KL Velodrama
ES
Alice Smith International School
min/km
79
46
Rayyan Wardhana Istiantoro
Rayyan Wardhana Istiantoro #46
Male 10-11
00:41:00.67
00:41:00.67
33
(50)
10-11
33
Male
50
JEC Triathlon
IDN
60.79
5:21 min/km
00:03:55.55
45
21
25
00:03:20.89
54
26
36
00:16:21.98
40
24
27
00:03:25.89
116
39
68
00:13:56.34
116
40
70
71
Saathvik Viju-Pany
Saathvik Viju-Pany #71
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
FlexiFitness
SIN
ACS (Junior)
min/km
24
144
Shen Oon Max Lee
Shen Oon Max Lee #144
Male 8-9
00:31:20.25
00:31:20.25
2
(17)
8-9
2
Male
17
Arrivo Primo Singapura (APS)
SIN
Sjij
96.56
4:05 min/km
00:03:42.34
36
2
19
00:02:37.85
18
2
12
00:16:10.37
39
3
26
00:01:34.76
6
2
4
00:07:14.93
20
3
15
26
8
Coco Haesner
Coco Haesner #8
Female 8-9
00:32:04.67
00:32:04.67
4
(9)
8-9
4
Female
9
Arrivo Primo Singapura (APS)
AUS
94.85
4:11 min/km
00:04:08.85
57
8
28
00:02:50.86
29
5
12
00:15:25.45
25
3
9
00:01:55.37
39
4
14
00:07:44.13
38
4
10
83
150
Charlotte Falting
Charlotte Falting #150
Female 8-9
00:42:04.89
00:42:04.89
11
(30)
8-9
11
Female
30
Arrivo Primo Singapura (APS)
AUS
72.30
5:30 min/km
00:04:05.75
52
7
25
00:03:50.46
76
10
29
00:21:18.51
99
12
38
00:02:22.66
76
11
30
00:10:27.50
90
12
35
85
101
Madeleine Falting
Madeleine Falting #101
Female 10-11
00:42:17.79
00:42:17.79
21
(32)
10-11
21
Female
32
Arrivo Primo Singapura (APS)
AUS
67.20
5:31 min/km
00:04:01.80
49
18
23
00:03:49.65
75
19
28
00:19:35.18
78
16
25
00:02:57.29
100
25
42
00:11:53.86
102
27
41
124
19
Ethan Seow
Ethan Seow #19
Male 8-9
01:04:33.25
01:04:33.25
33
(74)
8-9
33
Male
74
Arrivo Primo Singapura (APS)
SIN
St Andrew's Junior School
46.87
8:26 min/km
00:08:20.10
123
32
73
00:08:00.37
123
33
74
00:26:36.21
119
32
71
00:03:43.62
120
31
71
00:17:52.94
122
31
72
152
Keira Galan
Keira Galan #152
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
Arrivo Primo Singapura (APS)
ESP
Canadian International School
min/km
4
57
Bryan Chew
Bryan Chew #57
Male 10-11
00:27:46.35
00:27:46.35
4
(4)
10-11
4
Male
4
Aquatic Performance Swim Club
SIN
HENRY PARK PRIMARY SCHOOL
89.77
3:37 min/km
00:03:00.53
7
6
6
00:02:24.99
4
3
3
00:14:00.81
6
6
6
00:01:35.95
11
6
8
00:06:44.05
7
7
7
14
39
George Ives
George Ives #39
Male 10-11
00:29:57.24
00:29:57.24
9
(9)
10-11
9
Male
9
Anza
AUS
UWCSEA Dover
83.23
3:54 min/km
00:03:32.32
29
14
15
00:02:34.56
14
9
9
00:14:44.82
13
10
11
00:01:48.15
29
15
20
00:07:17.38
21
13
16
20
5
Adele Clarsen
Adele Clarsen #5
Female 8-9
00:30:34.74
00:30:34.74
2
(7)
8-9
2
Female
7
Anza
FRA
LFS
99.49
3:59 min/km
00:04:18.84
72
11
35
00:02:15.07
2
1
1
00:15:02.28
16
1
4
00:02:00.37
49
5
17
00:06:58.17
13
1
4
32
26
Alma Clarsen
Alma Clarsen #26
Female 10-11
00:32:46.75
00:32:46.75
7
(12)
10-11
7
Female
12
Anza
FRA
LFS
86.72
4:17 min/km
00:04:07.09
53
19
26
00:02:42.53
27
6
10
00:15:23.36
24
6
8
00:01:44.94
22
7
8
00:08:48.82
55
9
16
40
15
Hugo Campbell
Hugo Campbell #15
Male 8-9
00:34:31.00
00:34:31.00
4
(27)
8-9
4
Male
27
Anza
AUS
Australian International School
87.66
4:30 min/km
00:03:58.02
47
5
26
00:02:36.09
15
1
10
00:18:12.99
67
15
46
00:01:47.47
27
5
19
00:07:56.42
41
10
30
1
2
[3]
Page 3 of 3 (150 items)