X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
Page 5 of 6 (268 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
13
2162
Jeremy ROLFE
Jeremy ROLFE #2162
Male Male Under 11
00:36:17.51
00:36:17.51
1
(13)
Male Under 11
1
Male
13
WA
AUS
Jeremy Rolfe
Jeremy Rolfe
Jeremy Rolfe
5:17 min/km
00:04:44.89
44
8
26
00:12:48.22
1
1
1
00:18:11.99
28
3
28
00:00:32.40
34
6
27
219
2007
Stella ARMSTRONG
Stella ARMSTRONG #2007
Female Female Under 9
01:02:36.85
01:02:36.85
6
(72)
Female Under 9
6
Female
72
WA
AUS
Stella Armstrong
Stella Armstrong
Stella Armstrong
9:08 min/km
00:06:07.35
184
6
68
00:25:03.92
235
10
83
00:30:36.39
198
3
60
00:00:49.18
200
6
68
87
2059
Luke FINLAY
Luke FINLAY #2059
Male Male Under 15
00:44:28.80
00:44:28.80
12
(71)
Male Under 15
12
Male
71
WA
AUS
Luke Finlay
Luke Finlay
Luke Finlay
6:29 min/km
00:05:51.19
159
13
100
00:18:42.57
137
12
104
00:19:22.58
54
9
50
00:00:32.44
36
6
29
115
2091
Madison JAMES
Madison JAMES #2091
Female Female Under 15
00:47:06.29
00:47:06.29
8
(22)
Female Under 15
8
Female
22
WA
AUS
Madison James
Madison James
Madison James
6:52 min/km
00:04:42.77
40
5
16
00:18:23.09
130
7
28
00:23:19.69
127
8
26
00:00:40.73
126
6
40
203
2075
Olivia HAYNES
Olivia HAYNES #2075
Female Female Under 11
00:59:12.49
00:59:12.49
16
(62)
Female Under 11
16
Female
62
WA
AUS
Olivia Haynes
Olivia Haynes
Olivia Haynes
8:38 min/km
00:05:29.45
135
12
49
00:21:08.88
195
17
57
00:31:55.32
212
17
66
00:00:38.84
107
6
31
3
2078
Indiana HILL
Indiana HILL #2078
Male Male Under 13
00:33:55.70
00:33:55.70
2
(3)
Male Under 13
2
Male
3
WA
AUS
Indiana Hill
Indiana Hill
Indiana Hill
4:57 min/km
00:04:14.11
8
3
6
00:14:35.16
17
8
15
00:14:40.09
1
1
1
00:00:26.33
7
6
7
170
2119
Roy MCEWAN
Roy MCEWAN #2119
Male Male Under 9
00:53:53.79
00:53:53.79
1
(120)
Male Under 9
1
Male
120
WA
AUS
Roy McEwan
Roy McEwan
Roy McEwan
7:52 min/km
00:06:53.17
216
5
138
00:17:43.17
106
1
85
00:28:30.63
184
2
130
00:00:46.81
184
6
122
165
2133
Susannah MOORE
Susannah MOORE #2133
Female Female Under 11
00:53:37.55
00:53:37.55
9
(45)
Female Under 11
9
Female
45
WA
AUS
Susannah Moore
Susannah Moore
Susannah Moore
7:49 min/km
00:05:49.10
151
15
55
00:20:51.45
191
16
55
00:26:18.54
157
8
44
00:00:38.45
103
5
28
50
2128
Kyran MICHELA
Kyran MICHELA #2128
Male Male Under 15
00:41:09.80
00:41:09.80
7
(47)
Male Under 15
7
Male
47
WA
AUS
Kyran Michela
Kyran Michela
Kyran Michela
6:00 min/km
00:04:56.47
77
8
47
00:17:15.05
89
10
72
00:18:26.23
31
6
31
00:00:32.03
31
5
24
69
2098
Jak KINNEY GRAHAM
Jak KINNEY GRAHAM #2098
Male Male Under 11
00:42:36.58
00:42:36.58
13
(60)
Male Under 11
13
Male
60
WA
AUS
Jak Kinney Graham
Jak Kinney Graham
Jak Kinney Graham
6:13 min/km
00:05:00.96
87
15
54
00:16:20.97
65
13
57
00:20:42.37
91
16
76
00:00:32.27
33
5
26
72
2002
Jessie ALEXANDER
Jessie ALEXANDER #2002
Female Female Under 15
00:42:46.55
00:42:46.55
4
(9)
Female Under 15
4
Female
9
WA
AUS
Jessie Alexander
Jessie Alexander
Jessie Alexander
6:14 min/km
00:04:42.44
39
4
15
00:18:23.92
131
8
29
00:19:00.75
43
1
1
00:00:39.43
112
5
34
29
2004
Benjamin ANDERSON
Benjamin ANDERSON #2004
Male Male Under 13
00:39:26.96
00:39:26.96
15
(28)
Male Under 13
15
Male
28
WA
AUS
Benjamin Anderson
Benjamin Anderson
Benjamin Anderson
5:45 min/km
00:05:03.32
94
27
59
00:14:56.03
22
10
20
00:19:01.34
45
19
43
00:00:26.26
6
5
6
184
2010
Clancy BANFIELD
Clancy BANFIELD #2010
Male Male Under 9
00:56:52.98
00:56:52.98
2
(130)
Male Under 9
2
Male
130
WA
AUS
Clancy Banfield
Clancy Banfield
Clancy Banfield
8:18 min/km
00:05:50.45
158
1
99
00:17:49.41
111
2
89
00:32:27.73
222
10
149
00:00:45.38
175
5
117
84
2161
Priya RICHARDSON
Priya RICHARDSON #2161
Female Female Under 13
00:44:15.46
00:44:15.46
3
(14)
Female Under 13
3
Female
14
WA
AUS
Priya Richardson
Priya Richardson
Priya Richardson
6:27 min/km
00:04:58.80
82
11
30
00:16:46.42
75
3
12
00:21:55.77
109
6
21
00:00:34.46
60
5
13
209
2183
Ella TAYLOR
Ella TAYLOR #2183
Female Female Under 9
01:00:25.29
01:00:25.29
3
(66)
Female Under 9
3
Female
66
WA
AUS
Ella Taylor
Ella Taylor
Ella Taylor
8:49 min/km
00:06:21.85
201
8
74
00:21:24.01
199
3
58
00:31:52.36
210
4
65
00:00:47.06
186
5
63
201
2332
WAM!
WAM! #2332
Female Under 11 Team
00:59:05.54
00:59:05.54
6
(61)
Under 11 Team
6
Female
61
WA
AUS
Caitlin Wallace
Brandon Mudd
Livinia Armstrong
8:37 min/km
00:07:11.40
227
6
79
00:22:22.95
214
6
67
00:28:48.48
185
5
54
00:00:42.69
154
5
50
106
2303
Ballistic bananas
Ballistic bananas #2303
Male Under 11 Team
00:45:41.47
00:45:41.47
8
(85)
Under 11 Team
8
Male
85
WA
AUS
Anton Rowe
Jack Braby
Cooper McIntyre
6:40 min/km
00:05:16.96
112
5
71
00:19:09.31
146
10
112
00:20:39.97
88
8
73
00:00:35.22
70
5
52
21
2301
Angry Magpies
Angry Magpies #2301
Male Under 15 Team
00:37:53.23
00:37:53.23
2
(21)
Under 15 Team
2
Male
21
WA
AUS
Stacey James Rodier
Liam Hacquoil
5:31 min/km
00:04:46.25
46
2
28
00:14:55.93
21
3
19
00:17:31.78
20
2
20
00:00:39.26
111
5
77
176
2314
Hayjastommy
Hayjastommy #2314
Female Under 15 Team
00:54:46.18
00:54:46.18
7
(52)
Under 15 Team
7
Female
52
WA
AUS
Jasmin Barram
Tommy Barram
Hayley Barram
7:59 min/km
00:04:47.28
51
3
20
00:23:20.28
225
7
74
00:25:53.62
150
7
39
00:00:44.99
171
5
57
125
2327
Team Amazeballzzzz
Team Amazeballzzzz #2327
Female Under 15 Team
00:48:02.30
00:48:02.30
5
(26)
Under 15 Team
5
Female
26
WA
AUS
Joanne van Selm
Georgia Harrison
7:00 min/km
00:06:09.61
189
5
70
00:15:48.69
46
2
5
00:25:26.99
147
6
36
00:00:36.99
91
4
23
52
2212
Stella YOUNG
Stella YOUNG #2212
Female Female Under 15
00:41:21.16
00:41:21.16
1
(4)
Female Under 15
1
Female
4
WA
AUS
Stella Young
Stella Young
Stella Young
6:02 min/km
00:04:44.81
43
7
18
00:16:28.05
67
1
9
00:19:29.79
58
2
4
00:00:38.51
104
4
29
164
2307
Butterflies
Butterflies #2307
Female Under 11 Team
00:53:36.54
00:53:36.54
3
(44)
Under 11 Team
3
Female
44
WA
AUS
Chloe Brace
Amber Davies
Lucy Walton
7:49 min/km
00:05:17.66
113
2
41
00:19:58.66
170
4
42
00:27:41.41
173
3
48
00:00:38.80
106
4
30
24
2313
H2O
H2O #2313
Male Under 15 Team
00:38:46.80
00:38:46.80
4
(24)
Under 15 Team
4
Male
24
WA
AUS
Harrison Bowden
Harry Young
James Carter
5:39 min/km
00:04:27.69
14
1
11
00:15:51.69
51
6
46
00:17:50.10
23
3
23
00:00:37.30
92
4
68
113
2331
Triple Threat
Triple Threat #2331
Male Under 11 Team
00:46:43.58
00:46:43.58
9
(91)
Under 11 Team
9
Male
91
WA
AUS
Riley Stenhouse
Liam Fazey
Brandon O'Rourke
6:49 min/km
00:05:11.45
104
4
64
00:19:36.33
155
11
120
00:21:20.94
98
9
80
00:00:34.85
63
4
48
2
2191
Samuel VAN ROOYEN
Samuel VAN ROOYEN #2191
Male Male Under 13
00:33:54.89
00:33:54.89
1
(2)
Male Under 13
1
Male
2
WA
AUS
Samuel van Rooyen
Samuel van Rooyen
Samuel van Rooyen
4:57 min/km
00:04:12.69
7
2
5
00:13:54.41
6
2
6
00:15:22.26
6
5
6
00:00:25.52
4
4
4
193
2165
Max SHARP
Max SHARP #2165
Male Male Under 9
00:58:41.79
00:58:41.79
5
(133)
Male Under 9
5
Male
133
WA
AUS
Max Sharp
Max Sharp
Max Sharp
8:34 min/km
00:05:53.83
164
2
104
00:20:37.54
185
7
132
00:31:25.13
201
5
139
00:00:45.29
174
4
116
166
2020
Isabella BIDESI
Isabella BIDESI #2020
Female Female Under 9
00:53:38.57
00:53:38.57
2
(46)
Female Under 9
2
Female
46
WA
AUS
Isabella Bidesi
Isabella Bidesi
Isabella Bidesi
7:49 min/km
00:06:21.11
198
7
72
00:18:07.50
124
1
25
00:28:25.64
181
2
52
00:00:44.31
164
4
56
77
2076
Felix HICKLING
Felix HICKLING #2076
Male Male Under 15
00:42:56.30
00:42:56.30
11
(65)
Male Under 15
11
Male
65
WA
AUS
Felix Hickling
Felix Hickling
Felix Hickling
6:16 min/km
00:04:08.44
5
2
3
00:18:54.00
142
13
109
00:19:22.66
55
10
51
00:00:31.19
26
4
20
157
2072
Karla HALL
Karla HALL #2072
Female Female Under 11
00:53:15.97
00:53:15.97
7
(41)
Female Under 11
7
Female
41
WA
AUS
Karla Hall
Karla Hall
Karla Hall
7:46 min/km
00:06:21.93
202
24
75
00:20:10.68
176
10
46
00:26:06.72
155
7
43
00:00:36.64
87
4
21
30
2126
Sebastian MESSENGER
Sebastian MESSENGER #2126
Male Male Under 11
00:39:31.47
00:39:31.47
3
(29)
Male Under 11
3
Male
29
WA
AUS
Sebastian Messenger
Sebastian Messenger
Sebastian Messenger
5:46 min/km
00:06:08.19
186
39
117
00:15:36.67
39
6
35
00:17:15.44
18
2
18
00:00:31.16
25
4
19
88
2118
Olivia MCEWAN
Olivia MCEWAN #2118
Female Female Under 13
00:44:31.48
00:44:31.48
5
(16)
Female Under 13
5
Female
16
WA
AUS
Olivia McEwan
Olivia McEwan
Olivia McEwan
6:29 min/km
00:04:56.43
73
10
29
00:17:22.15
92
6
17
00:21:38.51
102
5
18
00:00:34.37
55
4
12
31
2122
Lauren MELLETT
Lauren MELLETT #2122
Female Female Under 13
00:39:37.91
00:39:37.91
1
(2)
Female Under 13
1
Female
2
WA
AUS
Lauren Mellett
Lauren Mellett
Lauren Mellett
5:47 min/km
00:04:48.52
54
7
22
00:14:26.63
15
1
2
00:19:48.82
70
3
10
00:00:33.93
48
3
10
74
2117
Laura MCEWAN
Laura MCEWAN #2117
Female Female Under 15
00:42:54.49
00:42:54.49
5
(10)
Female Under 15
5
Female
10
WA
AUS
Laura McEwan
Laura McEwan
Laura McEwan
6:15 min/km
00:04:49.56
57
9
23
00:17:29.80
99
2
18
00:20:00.24
77
7
13
00:00:34.88
64
3
15
6
2102
David LOCHORE
David LOCHORE #2102
Male Male Under 15
00:35:18.48
00:35:18.48
1
(6)
Male Under 15
1
Male
6
WA
AUS
David Lochore
David Lochore
David Lochore
5:09 min/km
00:05:13.17
110
11
70
00:14:02.47
8
1
7
00:15:31.84
8
1
8
00:00:30.99
24
3
18
230
2012
Kai BANKS
Kai BANKS #2012
Male Male Under 9
01:08:12.20
01:08:12.20
12
(151)
Male Under 9
12
Male
151
WA
AUS
Kai Banks
Kai Banks
Kai Banks
9:57 min/km
00:06:58.86
220
9
142
00:21:55.25
210
10
144
00:38:33.07
235
13
153
00:00:45.01
172
3
114
73
2009
Lawson BAKER
Lawson BAKER #2009
Male Male Under 11
00:42:50.29
00:42:50.29
15
(63)
Male Under 11
15
Male
63
WA
AUS
Lawson Baker
Lawson Baker
Lawson Baker
6:15 min/km
00:04:49.20
56
11
33
00:17:25.14
95
25
77
00:20:05.41
79
11
65
00:00:30.53
20
3
16
217
2039
Katie DAVIES
Katie DAVIES #2039
Female Female Under 9
01:02:26.51
01:02:26.51
4
(70)
Female Under 9
4
Female
70
WA
AUS
Katie Davies
Katie Davies
Katie Davies
9:06 min/km
00:07:09.16
226
10
78
00:21:37.44
204
5
62
00:32:59.73
224
6
74
00:00:40.17
119
3
37
134
2053
Brooke EDWARDS
Brooke EDWARDS #2053
Female Female Under 11
00:48:44.47
00:48:44.47
5
(29)
Female Under 11
5
Female
29
WA
AUS
Brooke Edwards
Brooke Edwards
Brooke Edwards
7:06 min/km
00:04:49.64
58
4
24
00:19:38.22
157
8
36
00:23:40.51
132
4
27
00:00:36.08
83
3
20
23
2167
Noah SHAW
Noah SHAW #2167
Male Male Under 13
00:38:11.50
00:38:11.50
14
(23)
Male Under 13
14
Male
23
WA
AUS
Noah Shaw
Noah Shaw
Noah Shaw
5:34 min/km
00:04:34.19
25
9
20
00:15:07.17
27
12
24
00:18:05.57
25
14
25
00:00:24.56
3
3
3
124
2333
Ava Bostilemm
Ava Bostilemm #2333
Female Under 15 Team
00:47:43.68
00:47:43.68
4
(25)
Under 15 Team
4
Female
25
WA
AUS
Ava Bostilemm
Hannah Kercut
Tom Kercut
6:58 min/km
00:10:07.19
234
7
82
00:15:59.61
53
3
6
00:21:03.35
94
3
16
00:00:33.51
46
3
9
137
2310
Cool runnings
Cool runnings #2310
Female Under 11 Team
00:49:05.20
00:49:05.20
2
(30)
Under 11 Team
2
Female
30
WA
AUS
Leni Churcher
Nirmali Madigasekara
Santina Pillonee
7:09 min/km
00:06:05.45
178
4
65
00:14:00.37
7
1
1
00:28:21.49
179
4
50
00:00:37.88
98
3
26
82
2330
The Rovers
The Rovers #2330
Male Under 15 Team
00:43:57.55
00:43:57.55
6
(68)
Under 15 Team
6
Male
68
WA
AUS
Corey Rushforth
Tao Tassone
William Plackett
6:25 min/km
00:09:47.39
231
6
150
00:14:22.39
14
2
13
00:19:14.82
52
6
48
00:00:32.94
42
3
34
26
2319
KSB Sharks
KSB Sharks #2319
Male Under 11 Team
00:38:56.99
00:38:56.99
2
(26)
Under 11 Team
2
Male
26
WA
AUS
Beaux Hough
Koby Vanderbeek
Samuel Goldstone
5:41 min/km
00:05:00.95
86
2
53
00:15:11.17
29
4
26
00:18:10.23
27
2
27
00:00:34.63
61
3
47
22
2326
SPACE JAM
SPACE JAM #2326
Male Under 15 Team
00:38:11.48
00:38:11.48
3
(22)
Under 15 Team
3
Male
22
WA
AUS
Albie Barnden
Millar Newport
5:34 min/km
00:04:46.44
47
3
29
00:15:04.92
24
4
22
00:17:52.46
24
4
24
00:00:27.64
11
2
10
95
2317
Just Do It Juniors
Just Do It Juniors #2317
Female Under 15 Team
00:45:04.75
00:45:04.75
3
(18)
Under 15 Team
3
Female
18
WA
AUS
Leticia Toki
Kylan Lewis
Eliza Lewis
6:34 min/km
00:05:01.89
88
4
33
00:19:42.28
160
6
37
00:19:48.93
71
2
11
00:00:31.65
29
2
7
41
2318
King Kong Cubs
King Kong Cubs #2318
Male Under 11 Team
00:40:33.30
00:40:33.30
5
(39)
Under 11 Team
5
Male
39
WA
AUS
Edward Haslam
Zak Taylor
Noa Henriksen
5:55 min/km
00:05:24.94
124
7
80
00:16:05.62
57
8
50
00:18:30.19
33
3
33
00:00:32.54
39
2
32
173
2334
Skye Spence
Skye Spence #2334
Female Under 11 Team
00:54:06.79
00:54:06.79
4
(50)
Under 11 Team
4
Female
50
WA
AUS
Skye Spence
Skye Spence
Culzen Spence
7:53 min/km
00:11:32.45
240
7
86
00:20:07.11
174
5
44
00:21:52.29
108
2
20
00:00:34.94
66
2
16
53
2214
Ben COLE
Ben COLE #2214
Male Male Under 15
00:41:22.18
00:41:22.18
8
(49)
Male Under 15
8
Male
49
WA
AUS
6:02 min/km
00:04:24.33
12
3
9
00:17:53.57
115
11
93
00:18:35.66
35
7
35
00:00:28.61
13
2
11
62
2166
Mia SHAW
Mia SHAW #2166
Female Female Under 15
00:42:07.55
00:42:07.55
2
(6)
Female Under 15
2
Female
6
WA
AUS
Mia Shaw
Mia Shaw
Mia Shaw
6:08 min/km
00:04:08.30
4
1
2
00:17:48.99
109
4
21
00:19:36.31
62
3
6
00:00:33.93
49
2
11
188
2189
Mitchell TUCKEY
Mitchell TUCKEY #2189
Male Male Under 9
00:58:13.30
00:58:13.30
4
(132)
Male Under 9
4
Male
132
WA
AUS
Mitchell Tuckey
Mitchell Tuckey
Mitchell Tuckey
8:29 min/km
00:07:05.24
224
11
146
00:20:48.62
189
8
135
00:29:41.98
191
3
134
00:00:37.45
94
2
70
1
2
3
4
[5]
6
Page 5 of 6 (268 items)