X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
5
6
Page 4 of 6 (268 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
117
2153
Sam PHILLIPS
Sam PHILLIPS #2153
Male Male Under 11
00:47:11.18
00:47:11.18
31
(94)
Male Under 11
31
Male
94
WA
AUS
Sam Phillips
Sam Phillips
Sam Phillips
6:53 min/km
00:05:25.16
125
24
81
00:17:52.13
112
31
90
00:22:55.11
118
28
94
00:00:58.77
220
56
144
96
2157
Eliza PRALL
Eliza PRALL #2157
Female Female Under 13
00:45:08.79
00:45:08.79
7
(19)
Female Under 13
7
Female
19
WA
AUS
Eliza Prall
Eliza Prall
Eliza Prall
6:35 min/km
00:04:36.17
30
1
8
00:17:03.29
81
5
14
00:22:50.23
117
7
23
00:00:39.09
110
13
33
103
2137
Lucas NORDSTROM
Lucas NORDSTROM #2137
Male Male Under 11
00:45:35.17
00:45:35.17
21
(82)
Male Under 11
21
Male
82
WA
AUS
Lucas Nordstrom
Lucas Nordstrom
Lucas Nordstrom
6:39 min/km
00:04:47.60
52
9
31
00:17:31.51
100
28
81
00:22:34.99
116
27
93
00:00:41.06
131
33
89
102
2064
Ella FROST
Ella FROST #2064
Female Female Under 11
00:45:34.97
00:45:34.97
2
(20)
Female Under 11
2
Female
20
WA
AUS
Ella Frost
Ella Frost
Ella Frost
6:39 min/km
00:04:53.94
68
5
26
00:17:34.92
104
4
20
00:22:33.47
115
3
22
00:00:32.62
40
2
8
116
2211
Taye WRIGHT
Taye WRIGHT #2211
Male Male Under 11
00:47:10.97
00:47:10.97
30
(93)
Male Under 11
30
Male
93
WA
AUS
Taye Wright
Taye Wright
Taye Wright
6:53 min/km
00:05:09.84
101
16
62
00:18:45.80
138
41
105
00:22:27.59
114
26
92
00:00:47.73
193
50
128
129
2193
Jesse VERWIJMEREN
Jesse VERWIJMEREN #2193
Male Male Under 11
00:48:17.93
00:48:17.93
34
(101)
Male Under 11
34
Male
101
WA
AUS
Jesse Verwijmeren
Jesse Verwijmeren
Jesse Verwijmeren
7:03 min/km
00:05:49.51
155
32
97
00:19:38.83
158
49
121
00:22:13.59
113
25
91
00:00:35.99
81
22
61
101
2105
Ben LUPLAU
Ben LUPLAU #2105
Male Male Under 11
00:45:34.14
00:45:34.14
20
(81)
Male Under 11
20
Male
81
WA
AUS
Ben Luplau
Ben Luplau
Ben Luplau
6:39 min/km
00:06:11.28
191
40
119
00:16:35.98
71
15
61
00:22:11.99
112
24
90
00:00:34.89
65
16
49
108
2174
Angus SOMERSET
Angus SOMERSET #2174
Male Male Under 11
00:45:50.30
00:45:50.30
25
(87)
Male Under 11
25
Male
87
WA
AUS
Angus Somerset
Angus Somerset
Angus Somerset
6:41 min/km
00:05:10.70
103
17
63
00:17:53.17
114
33
92
00:22:10.70
111
23
89
00:00:35.72
79
21
59
122
2227
Matthew LYNN
Matthew LYNN #2227
Male Male Under 13
00:47:37.18
00:47:37.18
38
(97)
Male Under 13
38
Male
97
WA
AUS
6:57 min/km
00:04:57.19
81
24
51
00:20:01.06
171
40
128
00:22:05.55
110
39
88
00:00:33.37
45
16
36
84
2161
Priya RICHARDSON
Priya RICHARDSON #2161
Female Female Under 13
00:44:15.46
00:44:15.46
3
(14)
Female Under 13
3
Female
14
WA
AUS
Priya Richardson
Priya Richardson
Priya Richardson
6:27 min/km
00:04:58.80
82
11
30
00:16:46.42
75
3
12
00:21:55.77
109
6
21
00:00:34.46
60
5
13
173
2334
Skye Spence
Skye Spence #2334
Female Under 11 Team
00:54:06.79
00:54:06.79
4
(50)
Under 11 Team
4
Female
50
WA
AUS
Skye Spence
Skye Spence
Culzen Spence
7:53 min/km
00:11:32.45
240
7
86
00:20:07.11
174
5
44
00:21:52.29
108
2
20
00:00:34.94
66
2
16
66
2328
TET Dynamite
TET Dynamite #2328
Female Under 15 Team
00:42:24.80
00:42:24.80
2
(8)
Under 15 Team
2
Female
8
WA
AUS
Tasmin Warren
Todd Warren
Emmaline Barbetti
6:11 min/km
00:04:40.36
34
2
11
00:15:06.77
25
1
3
00:21:52.17
107
4
19
00:00:45.48
177
6
59
104
2084
Luke HORSFORD
Luke HORSFORD #2084
Male Male Under 11
00:45:38.61
00:45:38.61
22
(83)
Male Under 11
22
Male
83
WA
AUS
Luke Horsford
Luke Horsford
Luke Horsford
6:39 min/km
00:05:55.89
168
35
107
00:17:10.41
87
22
71
00:21:51.12
106
22
87
00:00:41.19
134
34
92
70
2037
Tex CROSS
Tex CROSS #2037
Male Male Under 11
00:42:40.44
00:42:40.44
14
(61)
Male Under 11
14
Male
61
WA
AUS
Tex Cross
Tex Cross
Tex Cross
6:13 min/km
00:04:36.67
32
6
23
00:15:40.03
41
8
37
00:21:49.29
105
21
86
00:00:34.44
59
15
46
126
2136
Jaxon NETTELBECK
Jaxon NETTELBECK #2136
Male Male Under 13
00:48:11.48
00:48:11.48
39
(99)
Male Under 13
39
Male
99
WA
AUS
Jaxon Nettelbeck
Jaxon Nettelbeck
Jaxon Nettelbeck
7:02 min/km
00:05:44.53
144
37
90
00:20:04.08
172
41
129
00:21:40.20
104
38
85
00:00:42.66
153
39
103
107
2005
Samuel ANDERSON
Samuel ANDERSON #2005
Male Male Under 11
00:45:42.46
00:45:42.46
24
(86)
Male Under 11
24
Male
86
WA
AUS
Samuel Anderson
Samuel Anderson
Samuel Anderson
6:40 min/km
00:06:21.10
197
46
125
00:17:07.00
85
21
69
00:21:38.99
103
20
84
00:00:35.36
76
19
56
88
2118
Olivia MCEWAN
Olivia MCEWAN #2118
Female Female Under 13
00:44:31.48
00:44:31.48
5
(16)
Female Under 13
5
Female
16
WA
AUS
Olivia McEwan
Olivia McEwan
Olivia McEwan
6:29 min/km
00:04:56.43
73
10
29
00:17:22.15
92
6
17
00:21:38.51
102
5
18
00:00:34.37
55
4
12
97
2187
Tyler TOOTELL
Tyler TOOTELL #2187
Male Male Under 11
00:45:12.45
00:45:12.45
17
(77)
Male Under 11
17
Male
77
WA
AUS
Tyler Tootell
Tyler Tootell
Tyler Tootell
6:35 min/km
00:04:52.70
64
12
38
00:18:12.16
127
37
100
00:21:34.24
101
19
83
00:00:33.34
44
9
35
98
2022
Morgan BIEGUN
Morgan BIEGUN #2022
Male Male Under 13
00:45:14.48
00:45:14.48
36
(78)
Male Under 13
36
Male
78
WA
AUS
Morgan Biegun
Morgan Biegun
Morgan Biegun
6:36 min/km
00:04:56.48
78
21
48
00:18:07.63
125
36
99
00:21:26.41
100
37
82
00:00:43.94
161
40
105
105
2044
Coby DELLA-SALE
Coby DELLA-SALE #2044
Male Male Under 11
00:45:39.64
00:45:39.64
23
(84)
Male Under 11
23
Male
84
WA
AUS
Coby Della-Sale
Coby Della-Sale
Coby Della-Sale
6:39 min/km
00:06:13.94
195
44
123
00:17:29.17
98
27
80
00:21:21.23
99
18
81
00:00:35.29
74
18
54
113
2331
Triple Threat
Triple Threat #2331
Male Under 11 Team
00:46:43.58
00:46:43.58
9
(91)
Under 11 Team
9
Male
91
WA
AUS
Riley Stenhouse
Liam Fazey
Brandon O'Rourke
6:49 min/km
00:05:11.45
104
4
64
00:19:36.33
155
11
120
00:21:20.94
98
9
80
00:00:34.85
63
4
48
118
2043
Rielly DAWSON
Rielly DAWSON #2043
Male Male Under 13
00:47:19.15
00:47:19.15
37
(95)
Male Under 13
37
Male
95
WA
AUS
Rielly Dawson
Rielly Dawson
Rielly Dawson
6:54 min/km
00:04:35.77
29
10
22
00:20:46.07
188
44
134
00:21:19.46
97
36
79
00:00:37.84
97
25
71
61
2038
Will DARLOW
Will DARLOW #2038
Male Male Under 11
00:42:04.71
00:42:04.71
9
(55)
Male Under 11
9
Male
55
WA
AUS
Will Darlow
Will Darlow
Will Darlow
6:08 min/km
00:04:28.88
18
3
14
00:15:46.51
45
9
41
00:21:10.97
96
17
78
00:00:38.35
101
26
73
76
2306
Busso Girls
Busso Girls #2306
Female Under 11 Team
00:42:54.84
00:42:54.84
1
(11)
Under 11 Team
1
Female
11
WA
AUS
Eliza Brown
Olivia Brown
6:15 min/km
00:04:15.14
9
1
3
00:17:04.54
82
2
15
00:21:04.52
95
1
17
00:00:30.63
21
1
5
124
2333
Ava Bostilemm
Ava Bostilemm #2333
Female Under 15 Team
00:47:43.68
00:47:43.68
4
(25)
Under 15 Team
4
Female
25
WA
AUS
Ava Bostilemm
Hannah Kercut
Tom Kercut
6:58 min/km
00:10:07.19
234
7
82
00:15:59.61
53
3
6
00:21:03.35
94
3
16
00:00:33.51
46
3
9
92
2023
Jasper BLUNT
Jasper BLUNT #2023
Male Male Under 13
00:44:56.22
00:44:56.22
34
(75)
Male Under 13
34
Male
75
WA
AUS
Jasper Blunt
Jasper Blunt
Jasper Blunt
6:33 min/km
00:05:47.70
149
40
94
00:17:32.96
102
30
82
00:20:54.19
93
35
77
00:00:41.36
136
35
93
85
2169
Amber SHEPHERD
Amber SHEPHERD #2169
Female Female Under 13
00:44:19.71
00:44:19.71
4
(15)
Female Under 13
4
Female
15
WA
AUS
Amber Shepherd
Amber Shepherd
Amber Shepherd
6:28 min/km
00:04:41.54
35
3
12
00:18:16.07
129
8
27
00:20:53.19
92
4
15
00:00:28.91
14
1
3
69
2098
Jak KINNEY GRAHAM
Jak KINNEY GRAHAM #2098
Male Male Under 11
00:42:36.58
00:42:36.58
13
(60)
Male Under 11
13
Male
60
WA
AUS
Jak Kinney Graham
Jak Kinney Graham
Jak Kinney Graham
6:13 min/km
00:05:00.96
87
15
54
00:16:20.97
65
13
57
00:20:42.37
91
16
76
00:00:32.27
33
5
26
109
2027
Fletcher BUCAT
Fletcher BUCAT #2027
Male Male Under 11
00:45:50.59
00:45:50.59
26
(88)
Male Under 11
26
Male
88
WA
AUS
Fletcher Bucat
Fletcher Bucat
Fletcher Bucat
6:41 min/km
00:04:49.20
55
10
32
00:19:34.45
153
47
118
00:20:42.15
90
15
75
00:00:44.78
168
43
111
93
2056
Dan FARRELL
Dan FARRELL #2056
Male Male Under 13
00:44:57.45
00:44:57.45
35
(76)
Male Under 13
35
Male
76
WA
AUS
Dan Farrell
Dan Farrell
Dan Farrell
6:33 min/km
00:06:08.59
187
47
118
00:17:21.06
91
28
74
00:20:41.10
89
34
74
00:00:46.68
183
44
121
106
2303
Ballistic bananas
Ballistic bananas #2303
Male Under 11 Team
00:45:41.47
00:45:41.47
8
(85)
Under 11 Team
8
Male
85
WA
AUS
Anton Rowe
Jack Braby
Cooper McIntyre
6:40 min/km
00:05:16.96
112
5
71
00:19:09.31
146
10
112
00:20:39.97
88
8
73
00:00:35.22
70
5
52
110
2071
Molly GREAVES
Molly GREAVES #2071
Female Female Under 11
00:45:51.85
00:45:51.85
3
(21)
Female Under 11
3
Female
21
WA
AUS
Molly Greaves
Molly Greaves
Molly Greaves
6:41 min/km
00:05:49.94
156
17
58
00:18:24.33
132
6
30
00:20:33.41
87
2
14
00:01:04.16
228
23
79
47
2182
Campbell TAYLOR
Campbell TAYLOR #2182
Male Male Under 11
00:40:40.47
00:40:40.47
8
(45)
Male Under 11
8
Male
45
WA
AUS
Campbell Taylor
Campbell Taylor
Campbell Taylor
5:56 min/km
00:04:54.41
69
14
42
00:14:41.78
18
3
16
00:20:30.29
86
14
72
00:00:33.99
50
10
38
75
2052
William EDMONDS
William EDMONDS #2052
Male Male Under 13
00:42:54.80
00:42:54.80
28
(64)
Male Under 13
28
Male
64
WA
AUS
William Edmonds
William Edmonds
William Edmonds
6:15 min/km
00:04:29.60
19
6
15
00:17:28.26
97
29
79
00:20:24.74
85
33
71
00:00:32.19
32
13
25
63
2123
Hamish MELVIN
Hamish MELVIN #2123
Male Male Under 11
00:42:16.40
00:42:16.40
10
(56)
Male Under 11
10
Male
56
WA
AUS
Hamish Melvin
Hamish Melvin
Hamish Melvin
6:10 min/km
00:04:53.39
67
13
41
00:16:17.75
63
11
55
00:20:22.45
84
13
70
00:00:42.80
155
40
104
67
2132
Finley MINCHAM
Finley MINCHAM #2132
Male Male Under 11
00:42:33.94
00:42:33.94
11
(58)
Male Under 11
11
Male
58
WA
AUS
Finley Mincham
Finley Mincham
Finley Mincham
6:12 min/km
00:05:27.65
129
25
82
00:16:17.84
64
12
56
00:20:14.04
83
12
69
00:00:34.40
57
14
44
90
2058
Liam FINLAY
Liam FINLAY #2058
Male Male Under 13
00:44:46.31
00:44:46.31
33
(73)
Male Under 13
33
Male
73
WA
AUS
Liam Finlay
Liam Finlay
Liam Finlay
6:32 min/km
00:06:01.30
174
45
110
00:17:49.06
110
33
88
00:20:11.09
82
32
68
00:00:44.86
169
43
112
59
2202
Fletcher WETHERELL
Fletcher WETHERELL #2202
Male Male Under 13
00:41:51.55
00:41:51.55
25
(53)
Male Under 13
25
Male
53
WA
AUS
Fletcher Wetherell
Fletcher Wetherell
Fletcher Wetherell
6:06 min/km
00:05:47.95
150
41
95
00:15:11.25
30
13
27
00:20:07.60
81
31
67
00:00:44.74
165
42
108
89
2207
Tristan WHITE
Tristan WHITE #2207
Male Male Under 13
00:44:37.30
00:44:37.30
32
(72)
Male Under 13
32
Male
72
WA
AUS
Tristan White
Tristan White
Tristan White
6:30 min/km
00:04:28.19
15
5
12
00:19:24.67
151
39
116
00:20:05.99
80
30
66
00:00:38.44
102
27
74
73
2009
Lawson BAKER
Lawson BAKER #2009
Male Male Under 11
00:42:50.29
00:42:50.29
15
(63)
Male Under 11
15
Male
63
WA
AUS
Lawson Baker
Lawson Baker
Lawson Baker
6:15 min/km
00:04:49.20
56
11
33
00:17:25.14
95
25
77
00:20:05.41
79
11
65
00:00:30.53
20
3
16
83
2040
Nathan DAVIES
Nathan DAVIES #2040
Male Male Under 13
00:44:04.49
00:44:04.49
30
(69)
Male Under 13
30
Male
69
WA
AUS
Nathan Davies
Nathan Davies
Nathan Davies
6:26 min/km
00:05:50.44
157
42
98
00:17:33.67
103
31
83
00:20:05.23
78
29
64
00:00:35.14
69
21
51
74
2117
Laura MCEWAN
Laura MCEWAN #2117
Female Female Under 15
00:42:54.49
00:42:54.49
5
(10)
Female Under 15
5
Female
10
WA
AUS
Laura McEwan
Laura McEwan
Laura McEwan
6:15 min/km
00:04:49.56
57
9
23
00:17:29.80
99
2
18
00:20:00.24
77
7
13
00:00:34.88
64
3
15
86
2065
Mitchell FROST
Mitchell FROST #2065
Male Male Under 13
00:44:28.64
00:44:28.64
31
(70)
Male Under 13
31
Male
70
WA
AUS
Mitchell Frost
Mitchell Frost
Mitchell Frost
6:29 min/km
00:04:58.80
83
25
52
00:18:50.94
141
38
108
00:19:57.81
76
28
63
00:00:41.08
132
33
90
81
2230
Tori STEINEPROIS
Tori STEINEPROIS #2230
Female Female Under 15
00:43:16.00
00:43:16.00
7
(13)
Female Under 15
7
Female
13
WA
AUS
6:18 min/km
00:04:28.58
16
2
4
00:18:05.52
121
6
23
00:19:54.25
75
6
12
00:00:47.64
192
10
64
99
2107
Connor MACPHERSON
Connor MACPHERSON #2107
Male Male Under 11
00:45:14.52
00:45:14.52
18
(79)
Male Under 11
18
Male
79
WA
AUS
Connor Macpherson
Connor Macpherson
Connor Macpherson
6:36 min/km
00:05:24.11
122
23
78
00:19:11.02
147
43
113
00:19:51.85
74
10
62
00:00:47.53
190
48
126
71
2170
Liam SHEPHERD
Liam SHEPHERD #2170
Male Male Under 15
00:42:45.16
00:42:45.16
10
(62)
Male Under 15
10
Male
62
WA
AUS
Liam Shepherd
Liam Shepherd
Liam Shepherd
6:14 min/km
00:04:56.45
75
7
45
00:17:07.16
86
9
70
00:19:51.34
73
12
61
00:00:50.19
201
12
132
78
2312
Goo Geckos
Goo Geckos #2312
Male Under 11 Team
00:43:00.93
00:43:00.93
7
(66)
Under 11 Team
7
Male
66
WA
AUS
Benjamin West
Kane Tyrrell
Zavier Basile
6:16 min/km
00:06:24.62
207
11
129
00:16:03.64
56
7
49
00:19:50.28
72
7
60
00:00:42.37
149
8
100
95
2317
Just Do It Juniors
Just Do It Juniors #2317
Female Under 15 Team
00:45:04.75
00:45:04.75
3
(18)
Under 15 Team
3
Female
18
WA
AUS
Leticia Toki
Kylan Lewis
Eliza Lewis
6:34 min/km
00:05:01.89
88
4
33
00:19:42.28
160
6
37
00:19:48.93
71
2
11
00:00:31.65
29
2
7
31
2122
Lauren MELLETT
Lauren MELLETT #2122
Female Female Under 13
00:39:37.91
00:39:37.91
1
(2)
Female Under 13
1
Female
2
WA
AUS
Lauren Mellett
Lauren Mellett
Lauren Mellett
5:47 min/km
00:04:48.52
54
7
22
00:14:26.63
15
1
2
00:19:48.82
70
3
10
00:00:33.93
48
3
10
79
2087
Tash HUNTLEY
Tash HUNTLEY #2087
Female Female Under 15
00:43:10.11
00:43:10.11
6
(12)
Female Under 15
6
Female
12
WA
AUS
Tash Huntley
Tash Huntley
Tash Huntley
6:18 min/km
00:04:42.94
41
6
17
00:17:58.90
118
5
22
00:19:47.40
69
5
9
00:00:40.86
127
7
41
1
2
3
[4]
5
6
Page 4 of 6 (268 items)