X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
5
6
Page 4 of 6 (268 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
234
2057
Amy FINDLAY
Amy FINDLAY #2057
Female Female Under 9
01:10:38.12
01:10:38.12
9
(82)
Female Under 9
9
Female
82
WA
AUS
Amy Findlay
Amy Findlay
Amy Findlay
10:18 min/km
00:06:06.70
182
5
67
00:21:25.41
200
4
59
00:36:40.05
232
8
80
00:06:25.96
240
10
86
58
2013
Kai BARNARD
Kai BARNARD #2013
Male Male Under 13
00:41:42.47
00:41:42.47
24
(52)
Male Under 13
24
Male
52
WA
AUS
Kai Barnard
Kai Barnard
Kai Barnard
6:05 min/km
00:05:34.18
139
36
88
00:16:24.93
66
24
58
00:19:02.18
46
20
44
00:00:41.17
133
34
91
209
2183
Ella TAYLOR
Ella TAYLOR #2183
Female Female Under 9
01:00:25.29
01:00:25.29
3
(66)
Female Under 9
3
Female
66
WA
AUS
Ella Taylor
Ella Taylor
Ella Taylor
8:49 min/km
00:06:21.85
201
8
74
00:21:24.01
199
3
58
00:31:52.36
210
4
65
00:00:47.06
186
5
63
69
2098
Jak KINNEY GRAHAM
Jak KINNEY GRAHAM #2098
Male Male Under 11
00:42:36.58
00:42:36.58
13
(60)
Male Under 11
13
Male
60
WA
AUS
Jak Kinney Graham
Jak Kinney Graham
Jak Kinney Graham
6:13 min/km
00:05:00.96
87
15
54
00:16:20.97
65
13
57
00:20:42.37
91
16
76
00:00:32.27
33
5
26
203
2075
Olivia HAYNES
Olivia HAYNES #2075
Female Female Under 11
00:59:12.49
00:59:12.49
16
(62)
Female Under 11
16
Female
62
WA
AUS
Olivia Haynes
Olivia Haynes
Olivia Haynes
8:38 min/km
00:05:29.45
135
12
49
00:21:08.88
195
17
57
00:31:55.32
212
17
66
00:00:38.84
107
6
31
67
2132
Finley MINCHAM
Finley MINCHAM #2132
Male Male Under 11
00:42:33.94
00:42:33.94
11
(58)
Male Under 11
11
Male
58
WA
AUS
Finley Mincham
Finley Mincham
Finley Mincham
6:12 min/km
00:05:27.65
129
25
82
00:16:17.84
64
12
56
00:20:14.04
83
12
69
00:00:34.40
57
14
44
148
2135
Sophie MUDD
Sophie MUDD #2135
Female Female Under 15
00:50:59.32
00:50:59.32
9
(36)
Female Under 15
9
Female
36
WA
AUS
Sophie Mudd
Sophie Mudd
Sophie Mudd
7:26 min/km
00:04:48.11
53
8
21
00:20:54.75
192
10
56
00:24:33.43
138
9
30
00:00:43.02
156
9
51
165
2133
Susannah MOORE
Susannah MOORE #2133
Female Female Under 11
00:53:37.55
00:53:37.55
9
(45)
Female Under 11
9
Female
45
WA
AUS
Susannah Moore
Susannah Moore
Susannah Moore
7:49 min/km
00:05:49.10
151
15
55
00:20:51.45
191
16
55
00:26:18.54
157
8
44
00:00:38.45
103
5
28
63
2123
Hamish MELVIN
Hamish MELVIN #2123
Male Male Under 11
00:42:16.40
00:42:16.40
10
(56)
Male Under 11
10
Male
56
WA
AUS
Hamish Melvin
Hamish Melvin
Hamish Melvin
6:10 min/km
00:04:53.39
67
13
41
00:16:17.75
63
11
55
00:20:22.45
84
13
70
00:00:42.80
155
40
104
39
2045
Zac DEWAR
Zac DEWAR #2045
Male Male Under 13
00:40:27.10
00:40:27.10
18
(37)
Male Under 13
18
Male
37
WA
AUS
Zac Dewar
Zac Dewar
Zac Dewar
5:54 min/km
00:04:56.47
76
20
46
00:16:10.94
61
23
54
00:18:39.44
36
16
36
00:00:40.24
122
32
83
152
2168
Taylah SHAW
Taylah SHAW #2168
Female Female Under 13
00:51:45.79
00:51:45.79
15
(38)
Female Under 13
15
Female
38
WA
AUS
Taylah Shaw
Taylah Shaw
Taylah Shaw
7:33 min/km
00:05:02.70
92
13
34
00:20:51.20
190
17
54
00:25:14.94
145
14
35
00:00:36.94
90
10
22
187
2163
Olivia SANDERSON
Olivia SANDERSON #2163
Female Female Under 11
00:58:12.99
00:58:12.99
12
(55)
Female Under 11
12
Female
55
WA
AUS
Olivia Sanderson
Olivia Sanderson
Olivia Sanderson
8:29 min/km
00:04:36.26
31
3
9
00:20:42.85
186
15
53
00:32:11.73
217
18
68
00:00:42.14
143
10
44
25
2225
Alex LYNN
Alex LYNN #2225
Male Male Under 15
00:38:51.64
00:38:51.64
4
(25)
Male Under 15
4
Male
25
WA
AUS
5:40 min/km
00:04:53.19
66
6
40
00:16:08.07
60
7
53
00:17:10.09
17
4
17
00:00:40.27
124
10
85
190
2114
Darcey MCDONALD
Darcey MCDONALD #2114
Female Female Under 11
00:58:24.36
00:58:24.36
13
(57)
Female Under 11
13
Female
57
WA
AUS
Darcey McDonald
Darcey McDonald
Darcey McDonald
8:31 min/km
00:05:26.41
128
11
46
00:20:27.45
183
14
52
00:31:45.06
207
16
63
00:00:45.43
176
15
58
36
2081
Jake HOLLEMANS
Jake HOLLEMANS #2081
Male Male Under 11
00:40:07.49
00:40:07.49
7
(34)
Male Under 11
7
Male
34
WA
AUS
Jake Hollemans
Jake Hollemans
Jake Hollemans
5:51 min/km
00:04:41.84
37
7
24
00:16:07.02
59
10
52
00:18:42.08
38
6
38
00:00:36.54
86
23
65
37
2030
Oliver CARLYE
Oliver CARLYE #2030
Male Male Under 13
00:40:21.54
00:40:21.54
16
(35)
Male Under 13
16
Male
35
WA
AUS
Oliver Carlye
Oliver Carlye
Oliver Carlye
5:53 min/km
00:04:56.94
80
23
50
00:16:05.96
58
22
51
00:18:40.61
37
17
37
00:00:38.01
99
26
72
144
2206
Eliana WHITE
Eliana WHITE #2206
Female Female Under 13
00:50:39.36
00:50:39.36
13
(34)
Female Under 13
13
Female
34
WA
AUS
Eliana White
Eliana White
Eliana White
7:23 min/km
00:04:41.94
38
5
14
00:20:27.17
182
16
51
00:24:54.99
140
11
31
00:00:35.25
73
9
19
208
2204
Jenna WHISTON
Jenna WHISTON #2204
Female Female Under 11
01:00:19.44
01:00:19.44
19
(65)
Female Under 11
19
Female
65
WA
AUS
Jenna Whiston
Jenna Whiston
Jenna Whiston
8:48 min/km
00:05:49.34
153
16
57
00:20:25.27
181
13
50
00:32:44.73
223
22
73
00:01:20.09
233
25
81
41
2318
King Kong Cubs
King Kong Cubs #2318
Male Under 11 Team
00:40:33.30
00:40:33.30
5
(39)
Under 11 Team
5
Male
39
WA
AUS
Edward Haslam
Zak Taylor
Noa Henriksen
5:55 min/km
00:05:24.94
124
7
80
00:16:05.62
57
8
50
00:18:30.19
33
3
33
00:00:32.54
39
2
32
78
2312
Goo Geckos
Goo Geckos #2312
Male Under 11 Team
00:43:00.93
00:43:00.93
7
(66)
Under 11 Team
7
Male
66
WA
AUS
Benjamin West
Kane Tyrrell
Zavier Basile
6:16 min/km
00:06:24.62
207
11
129
00:16:03.64
56
7
49
00:19:50.28
72
7
60
00:00:42.37
149
8
100
191
2200
Elinor WEBSTER
Elinor WEBSTER #2200
Female Female Under 11
00:58:31.67
00:58:31.67
14
(58)
Female Under 11
14
Female
58
WA
AUS
Elinor Webster
Elinor Webster
Elinor Webster
8:32 min/km
00:05:00.92
85
6
32
00:20:23.91
180
12
49
00:32:23.49
219
19
70
00:00:43.34
157
13
52
153
2178
Zoe STEVENSON
Zoe STEVENSON #2178
Female Female Under 15
00:51:55.29
00:51:55.29
10
(39)
Female Under 15
10
Female
39
WA
AUS
Zoe Stevenson
Zoe Stevenson
Zoe Stevenson
7:34 min/km
00:04:51.61
62
10
25
00:20:17.90
178
9
48
00:26:03.59
154
10
42
00:00:42.19
144
8
45
18
2055
Nathan EVERS
Nathan EVERS #2055
Male Male Under 15
00:37:29.69
00:37:29.69
3
(18)
Male Under 15
3
Male
18
WA
AUS
Nathan Evers
Nathan Evers
Nathan Evers
5:28 min/km
00:04:33.30
21
5
17
00:16:02.07
55
6
48
00:16:28.06
12
3
12
00:00:26.25
5
1
5
14
2177
Zac STEVENSON
Zac STEVENSON #2177
Male Male Under 13
00:36:17.71
00:36:17.71
9
(14)
Male Under 13
9
Male
14
WA
AUS
Zac Stevenson
Zac Stevenson
Zac Stevenson
5:17 min/km
00:04:56.54
79
22
49
00:15:54.85
52
21
47
00:14:51.96
2
2
2
00:00:34.35
54
19
42
233
2228
Claudia JONES
Claudia JONES #2228
Female Female Under 11
01:10:33.27
01:10:33.27
26
(81)
Female Under 11
26
Female
81
WA
AUS
10:17 min/km
00:10:33.20
236
27
84
00:20:13.07
177
11
47
00:39:06.32
236
26
82
00:00:40.68
125
8
39
24
2313
H2O
H2O #2313
Male Under 15 Team
00:38:46.80
00:38:46.80
4
(24)
Under 15 Team
4
Male
24
WA
AUS
Harrison Bowden
Harry Young
James Carter
5:39 min/km
00:04:27.69
14
1
11
00:15:51.69
51
6
46
00:17:50.10
23
3
23
00:00:37.30
92
4
68
157
2072
Karla HALL
Karla HALL #2072
Female Female Under 11
00:53:15.97
00:53:15.97
7
(41)
Female Under 11
7
Female
41
WA
AUS
Karla Hall
Karla Hall
Karla Hall
7:46 min/km
00:06:21.93
202
24
75
00:20:10.68
176
10
46
00:26:06.72
155
7
43
00:00:36.64
87
4
21
240
2060
Lily FISHER
Lily FISHER #2060
Female Female Under 13
01:21:22.29
01:21:22.29
25
(86)
Female Under 13
25
Female
86
WA
AUS
Lily Fisher
Lily Fisher
Lily Fisher
11:52 min/km
00:11:05.60
238
24
85
00:20:09.86
175
15
45
00:49:23.25
240
25
86
00:00:43.57
158
19
53
48
2148
Baiden PARSONS
Baiden PARSONS #2148
Male Male Under 13
00:40:41.55
00:40:41.55
22
(46)
Male Under 13
22
Male
46
WA
AUS
Baiden Parsons
Baiden Parsons
Baiden Parsons
5:56 min/km
00:05:20.60
117
34
74
00:15:51.68
50
20
45
00:18:47.20
40
18
40
00:00:42.05
141
37
97
51
2323
Rocking DJ's
Rocking DJ's #2323
Male Under 15 Team
00:41:20.14
00:41:20.14
5
(48)
Under 15 Team
5
Male
48
WA
AUS
Jay Hough
Damon Baldock
6:02 min/km
00:06:07.55
185
5
116
00:15:51.31
49
5
44
00:18:33.99
34
5
34
00:00:47.29
188
6
124
173
2334
Skye Spence
Skye Spence #2334
Female Under 11 Team
00:54:06.79
00:54:06.79
4
(50)
Under 11 Team
4
Female
50
WA
AUS
Skye Spence
Skye Spence
Culzen Spence
7:53 min/km
00:11:32.45
240
7
86
00:20:07.11
174
5
44
00:21:52.29
108
2
20
00:00:34.94
66
2
16
139
2226
Candace CLARKE
Candace CLARKE #2226
Female Female Under 13
00:50:10.41
00:50:10.41
11
(31)
Female Under 13
11
Female
31
WA
AUS
Candace Clarke
Candace Clarke
Candace Clarke
7:19 min/km
00:05:06.82
98
15
37
00:20:07.02
173
14
43
00:24:14.30
136
10
29
00:00:42.26
146
17
47
20
2073
Joshua HASLAM
Joshua HASLAM #2073
Male Male Under 13
00:37:42.48
00:37:42.48
13
(20)
Male Under 13
13
Male
20
WA
AUS
Joshua Haslam
Joshua Haslam
Joshua Haslam
5:30 min/km
00:04:30.42
20
7
16
00:15:48.96
48
19
43
00:16:53.47
14
10
14
00:00:29.62
17
9
14
43
2046
Kye DOCKER
Kye DOCKER #2046
Male Male Under 15
00:40:36.54
00:40:36.54
6
(41)
Male Under 15
6
Male
41
WA
AUS
Kye Docker
Kye Docker
Kye Docker
5:55 min/km
00:05:02.44
91
9
57
00:15:48.95
47
5
42
00:19:00.08
42
8
42
00:00:45.05
173
11
115
164
2307
Butterflies
Butterflies #2307
Female Under 11 Team
00:53:36.54
00:53:36.54
3
(44)
Under 11 Team
3
Female
44
WA
AUS
Chloe Brace
Amber Davies
Lucy Walton
7:49 min/km
00:05:17.66
113
2
41
00:19:58.66
170
4
42
00:27:41.41
173
3
48
00:00:38.80
106
4
30
61
2038
Will DARLOW
Will DARLOW #2038
Male Male Under 11
00:42:04.71
00:42:04.71
9
(55)
Male Under 11
9
Male
55
WA
AUS
Will Darlow
Will Darlow
Will Darlow
6:08 min/km
00:04:28.88
18
3
14
00:15:46.51
45
9
41
00:21:10.97
96
17
78
00:00:38.35
101
26
73
161
2103
Anna LOCKLEY
Anna LOCKLEY #2103
Female Female Under 9
00:53:33.49
00:53:33.49
1
(43)
Female Under 9
1
Female
43
WA
AUS
Anna Lockley
Anna Lockley
Anna Lockley
7:49 min/km
00:05:05.14
96
1
35
00:19:50.21
168
2
41
00:27:58.50
176
1
49
00:00:39.63
116
2
36
55
2149
Caysen PARSONS
Caysen PARSONS #2149
Male Male Under 15
00:41:29.42
00:41:29.42
9
(50)
Male Under 15
9
Male
50
WA
AUS
Caysen Parsons
Caysen Parsons
Caysen Parsons
6:03 min/km
00:05:24.88
123
12
79
00:15:42.53
44
4
40
00:19:46.15
67
11
58
00:00:35.85
80
8
60
128
2175
Riley SOMERSET
Riley SOMERSET #2175
Female Female Under 13
00:48:12.30
00:48:12.30
10
(27)
Female Under 13
10
Female
27
WA
AUS
Riley Somerset
Riley Somerset
Riley Somerset
7:02 min/km
00:04:41.70
36
4
13
00:19:44.24
165
13
40
00:23:11.29
123
8
25
00:00:35.06
67
7
17
44
2036
Silas CROSS
Silas CROSS #2036
Male Male Under 13
00:40:37.76
00:40:37.76
20
(42)
Male Under 13
20
Male
42
WA
AUS
Silas Cross
Silas Cross
Silas Cross
5:55 min/km
00:04:52.85
65
17
39
00:15:42.50
43
18
39
00:19:32.95
59
26
54
00:00:29.44
16
8
13
94
2024
Lucy BLUNT
Lucy BLUNT #2024
Female Female Under 13
00:44:58.46
00:44:58.46
6
(17)
Female Under 13
6
Female
17
WA
AUS
Lucy Blunt
Lucy Blunt
Lucy Blunt
6:33 min/km
00:04:59.66
84
12
31
00:19:44.20
164
12
39
00:19:34.37
61
2
5
00:00:40.22
121
15
38
168
2033
Elise COLLINS
Elise COLLINS #2033
Female Female Under 11
00:53:47.69
00:53:47.69
10
(48)
Female Under 11
10
Female
48
WA
AUS
Elise Collins
Elise Collins
Elise Collins
7:51 min/km
00:05:43.93
143
14
53
00:19:43.54
162
9
38
00:27:29.11
172
9
47
00:00:51.09
204
18
69
138
2302
AZE
AZE #2302
Male Under 11 Team
00:49:38.11
00:49:38.11
10
(107)
Under 11 Team
10
Male
107
WA
AUS
Alexander Clements
Emerson Dunn
Zachary White
7:14 min/km
00:06:49.95
215
12
137
00:15:40.58
42
6
38
00:26:18.81
158
11
113
00:00:48.76
198
10
131
95
2317
Just Do It Juniors
Just Do It Juniors #2317
Female Under 15 Team
00:45:04.75
00:45:04.75
3
(18)
Under 15 Team
3
Female
18
WA
AUS
Leticia Toki
Kylan Lewis
Eliza Lewis
6:34 min/km
00:05:01.89
88
4
33
00:19:42.28
160
6
37
00:19:48.93
71
2
11
00:00:31.65
29
2
7
70
2037
Tex CROSS
Tex CROSS #2037
Male Male Under 11
00:42:40.44
00:42:40.44
14
(61)
Male Under 11
14
Male
61
WA
AUS
Tex Cross
Tex Cross
Tex Cross
6:13 min/km
00:04:36.67
32
6
23
00:15:40.03
41
8
37
00:21:49.29
105
21
86
00:00:34.44
59
15
46
134
2053
Brooke EDWARDS
Brooke EDWARDS #2053
Female Female Under 11
00:48:44.47
00:48:44.47
5
(29)
Female Under 11
5
Female
29
WA
AUS
Brooke Edwards
Brooke Edwards
Brooke Edwards
7:06 min/km
00:04:49.64
58
4
24
00:19:38.22
157
8
36
00:23:40.51
132
4
27
00:00:36.08
83
3
20
132
2101
Jonah LINCOLN
Jonah LINCOLN #2101
Male Male Under 11
00:48:35.54
00:48:35.54
37
(104)
Male Under 11
37
Male
104
WA
AUS
Jonah Lincoln
Jonah Lincoln
Jonah Lincoln
7:05 min/km
00:07:04.20
223
57
145
00:15:37.57
40
7
36
00:25:18.53
146
40
110
00:00:35.24
72
17
53
30
2126
Sebastian MESSENGER
Sebastian MESSENGER #2126
Male Male Under 11
00:39:31.47
00:39:31.47
3
(29)
Male Under 11
3
Male
29
WA
AUS
Sebastian Messenger
Sebastian Messenger
Sebastian Messenger
5:46 min/km
00:06:08.19
186
39
117
00:15:36.67
39
6
35
00:17:15.44
18
2
18
00:00:31.16
25
4
19
154
2129
Montanna MILLER
Montanna MILLER #2129
Female Female Under 13
00:52:01.28
00:52:01.28
16
(40)
Female Under 13
16
Female
40
WA
AUS
Montanna Miller
Montanna Miller
Montanna Miller
7:35 min/km
00:05:44.55
145
20
54
00:19:37.30
156
11
35
00:25:59.95
152
17
41
00:00:39.46
113
14
35
185
2322
Poynter Sisters
Poynter Sisters #2322
Female Under 11 Team
00:57:01.96
00:57:01.96
5
(54)
Under 11 Team
5
Female
54
WA
AUS
Keeley Hore
Louise van Selm
8:19 min/km
00:05:28.86
133
3
48
00:19:17.73
150
3
34
00:31:26.96
202
6
62
00:00:48.40
197
6
66
1
2
3
[4]
5
6
Page 4 of 6 (268 items)