X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
5
6
Page 4 of 6 (268 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
66
2328
TET Dynamite
TET Dynamite #2328
Female Under 15 Team
00:42:24.80
00:42:24.80
2
(8)
Under 15 Team
2
Female
8
WA
AUS
Tasmin Warren
Todd Warren
Emmaline Barbetti
6:11 min/km
00:04:40.36
34
2
11
00:15:06.77
25
1
3
00:21:52.17
107
4
19
00:00:45.48
177
6
59
214
2216
Ethan JONGLING
Ethan JONGLING #2216
Male Male Under 9
01:00:59.45
01:00:59.45
9
(144)
Male Under 9
9
Male
144
WA
AUS
8:54 min/km
00:09:51.91
232
13
151
00:20:35.70
184
6
131
00:29:56.27
194
4
136
00:00:35.56
78
1
58
190
2114
Darcey MCDONALD
Darcey MCDONALD #2114
Female Female Under 11
00:58:24.36
00:58:24.36
13
(57)
Female Under 11
13
Female
57
WA
AUS
Darcey McDonald
Darcey McDonald
Darcey McDonald
8:31 min/km
00:05:26.41
128
11
46
00:20:27.45
183
14
52
00:31:45.06
207
16
63
00:00:45.43
176
15
58
178
2100
Amaru LEY GAMBOA
Amaru LEY GAMBOA #2100
Male Male Under 11
00:55:53.50
00:55:53.50
50
(125)
Male Under 11
50
Male
125
WA
AUS
Amaru Ley Gamboa
Amaru Ley Gamboa
Amaru Ley Gamboa
8:09 min/km
00:06:29.77
210
52
132
00:18:15.78
128
38
101
00:30:32.39
197
56
137
00:00:35.56
77
20
57
176
2314
Hayjastommy
Hayjastommy #2314
Female Under 15 Team
00:54:46.18
00:54:46.18
7
(52)
Under 15 Team
7
Female
52
WA
AUS
Jasmin Barram
Tommy Barram
Hayley Barram
7:59 min/km
00:04:47.28
51
3
20
00:23:20.28
225
7
74
00:25:53.62
150
7
39
00:00:44.99
171
5
57
166
2020
Isabella BIDESI
Isabella BIDESI #2020
Female Female Under 9
00:53:38.57
00:53:38.57
2
(46)
Female Under 9
2
Female
46
WA
AUS
Isabella Bidesi
Isabella Bidesi
Isabella Bidesi
7:49 min/km
00:06:21.11
198
7
72
00:18:07.50
124
1
25
00:28:25.64
181
2
52
00:00:44.31
164
4
56
107
2005
Samuel ANDERSON
Samuel ANDERSON #2005
Male Male Under 11
00:45:42.46
00:45:42.46
24
(86)
Male Under 11
24
Male
86
WA
AUS
Samuel Anderson
Samuel Anderson
Samuel Anderson
6:40 min/km
00:06:21.10
197
46
125
00:17:07.00
85
21
69
00:21:38.99
103
20
84
00:00:35.36
76
19
56
15
2061
Joshua FOWLER
Joshua FOWLER #2061
Male Male Under 13
00:36:32.92
00:36:32.92
10
(15)
Male Under 13
10
Male
15
WA
AUS
Joshua Fowler
Joshua Fowler
Joshua Fowler
5:20 min/km
00:04:56.44
74
19
44
00:14:03.66
9
3
8
00:16:57.47
15
11
15
00:00:35.34
75
22
55
205
2115
Riley MCDOWALL
Riley MCDOWALL #2115
Female Female Under 11
01:00:09.70
01:00:09.70
18
(64)
Female Under 11
18
Female
64
WA
AUS
Riley Mcdowall
Riley Mcdowall
Riley Mcdowall
8:46 min/km
00:05:25.36
126
9
44
00:24:08.45
230
26
79
00:29:52.14
192
12
57
00:00:43.74
160
14
55
105
2044
Coby DELLA-SALE
Coby DELLA-SALE #2044
Male Male Under 11
00:45:39.64
00:45:39.64
23
(84)
Male Under 11
23
Male
84
WA
AUS
Coby Della-Sale
Coby Della-Sale
Coby Della-Sale
6:39 min/km
00:06:13.94
195
44
123
00:17:29.17
98
27
80
00:21:21.23
99
18
81
00:00:35.29
74
18
54
195
2015
Brooklyn BARR
Brooklyn BARR #2015
Female Female Under 13
00:58:49.29
00:58:49.29
21
(60)
Female Under 13
21
Female
60
WA
AUS
Brooklyn Barr
Brooklyn Barr
Brooklyn Barr
8:35 min/km
00:04:46.54
49
6
19
00:21:33.77
202
18
61
00:31:45.24
208
21
64
00:00:43.73
159
20
54
240
2060
Lily FISHER
Lily FISHER #2060
Female Female Under 13
01:21:22.29
01:21:22.29
25
(86)
Female Under 13
25
Female
86
WA
AUS
Lily Fisher
Lily Fisher
Lily Fisher
11:52 min/km
00:11:05.60
238
24
85
00:20:09.86
175
15
45
00:49:23.25
240
25
86
00:00:43.57
158
19
53
132
2101
Jonah LINCOLN
Jonah LINCOLN #2101
Male Male Under 11
00:48:35.54
00:48:35.54
37
(104)
Male Under 11
37
Male
104
WA
AUS
Jonah Lincoln
Jonah Lincoln
Jonah Lincoln
7:05 min/km
00:07:04.20
223
57
145
00:15:37.57
40
7
36
00:25:18.53
146
40
110
00:00:35.24
72
17
53
106
2303
Ballistic bananas
Ballistic bananas #2303
Male Under 11 Team
00:45:41.47
00:45:41.47
8
(85)
Under 11 Team
8
Male
85
WA
AUS
Anton Rowe
Jack Braby
Cooper McIntyre
6:40 min/km
00:05:16.96
112
5
71
00:19:09.31
146
10
112
00:20:39.97
88
8
73
00:00:35.22
70
5
52
191
2200
Elinor WEBSTER
Elinor WEBSTER #2200
Female Female Under 11
00:58:31.67
00:58:31.67
14
(58)
Female Under 11
14
Female
58
WA
AUS
Elinor Webster
Elinor Webster
Elinor Webster
8:32 min/km
00:05:00.92
85
6
32
00:20:23.91
180
12
49
00:32:23.49
219
19
70
00:00:43.34
157
13
52
148
2135
Sophie MUDD
Sophie MUDD #2135
Female Female Under 15
00:50:59.32
00:50:59.32
9
(36)
Female Under 15
9
Female
36
WA
AUS
Sophie Mudd
Sophie Mudd
Sophie Mudd
7:26 min/km
00:04:48.11
53
8
21
00:20:54.75
192
10
56
00:24:33.43
138
9
30
00:00:43.02
156
9
51
83
2040
Nathan DAVIES
Nathan DAVIES #2040
Male Male Under 13
00:44:04.49
00:44:04.49
30
(69)
Male Under 13
30
Male
69
WA
AUS
Nathan Davies
Nathan Davies
Nathan Davies
6:26 min/km
00:05:50.44
157
42
98
00:17:33.67
103
31
83
00:20:05.23
78
29
64
00:00:35.14
69
21
51
60
2085
Matthew HORSLEY
Matthew HORSLEY #2085
Male Male Under 13
00:42:02.74
00:42:02.74
26
(54)
Male Under 13
26
Male
54
WA
AUS
Matthew Horsley
Matthew Horsley
Matthew Horsley
6:08 min/km
00:05:12.41
106
30
66
00:17:05.37
83
26
67
00:19:09.82
50
22
46
00:00:35.13
68
20
50
201
2332
WAM!
WAM! #2332
Female Under 11 Team
00:59:05.54
00:59:05.54
6
(61)
Under 11 Team
6
Female
61
WA
AUS
Caitlin Wallace
Brandon Mudd
Livinia Armstrong
8:37 min/km
00:07:11.40
227
6
79
00:22:22.95
214
6
67
00:28:48.48
185
5
54
00:00:42.69
154
5
50
101
2105
Ben LUPLAU
Ben LUPLAU #2105
Male Male Under 11
00:45:34.14
00:45:34.14
20
(81)
Male Under 11
20
Male
81
WA
AUS
Ben Luplau
Ben Luplau
Ben Luplau
6:39 min/km
00:06:11.28
191
40
119
00:16:35.98
71
15
61
00:22:11.99
112
24
90
00:00:34.89
65
16
49
145
2143
Milly OLDMEADOW
Milly OLDMEADOW #2143
Female Female Under 11
00:50:39.46
00:50:39.46
6
(35)
Female Under 11
6
Female
35
WA
AUS
Milly Oldmeadow
Milly Oldmeadow
Milly Oldmeadow
7:23 min/km
00:05:25.77
127
10
45
00:18:34.84
136
7
32
00:25:56.21
151
6
40
00:00:42.63
151
12
49
113
2331
Triple Threat
Triple Threat #2331
Male Under 11 Team
00:46:43.58
00:46:43.58
9
(91)
Under 11 Team
9
Male
91
WA
AUS
Riley Stenhouse
Liam Fazey
Brandon O'Rourke
6:49 min/km
00:05:11.45
104
4
64
00:19:36.33
155
11
120
00:21:20.94
98
9
80
00:00:34.85
63
4
48
56
2232
Bella AHERN
Bella AHERN #2232
Female Female Under 13
00:41:29.48
00:41:29.48
2
(5)
Female Under 13
2
Female
5
WA
AUS
6:03 min/km
00:05:10.10
102
16
39
00:16:35.74
70
2
10
00:19:01.26
44
1
2
00:00:42.37
148
18
48
26
2319
KSB Sharks
KSB Sharks #2319
Male Under 11 Team
00:38:56.99
00:38:56.99
2
(26)
Under 11 Team
2
Male
26
WA
AUS
Beaux Hough
Koby Vanderbeek
Samuel Goldstone
5:41 min/km
00:05:00.95
86
2
53
00:15:11.17
29
4
26
00:18:10.23
27
2
27
00:00:34.63
61
3
47
139
2226
Candace CLARKE
Candace CLARKE #2226
Female Female Under 13
00:50:10.41
00:50:10.41
11
(31)
Female Under 13
11
Female
31
WA
AUS
Candace Clarke
Candace Clarke
Candace Clarke
7:19 min/km
00:05:06.82
98
15
37
00:20:07.02
173
14
43
00:24:14.30
136
10
29
00:00:42.26
146
17
47
211
2018
Olivia BERSON
Olivia BERSON #2018
Female Female Under 11
01:00:46.46
01:00:46.46
20
(67)
Female Under 11
20
Female
67
WA
AUS
Olivia Berson
Olivia Berson
Olivia Berson
8:52 min/km
00:06:09.63
190
22
71
00:23:27.90
226
24
75
00:30:26.66
196
14
59
00:00:42.26
145
11
46
70
2037
Tex CROSS
Tex CROSS #2037
Male Male Under 11
00:42:40.44
00:42:40.44
14
(61)
Male Under 11
14
Male
61
WA
AUS
Tex Cross
Tex Cross
Tex Cross
6:13 min/km
00:04:36.67
32
6
23
00:15:40.03
41
8
37
00:21:49.29
105
21
86
00:00:34.44
59
15
46
12
2054
Caleb ELLIS
Caleb ELLIS #2054
Male Male Under 15
00:35:53.77
00:35:53.77
2
(12)
Male Under 15
2
Male
12
WA
AUS
Caleb Ellis
Caleb Ellis
Caleb Ellis
5:14 min/km
00:04:25.78
13
4
10
00:15:10.88
28
3
25
00:15:42.68
9
2
9
00:00:34.42
58
7
45
153
2178
Zoe STEVENSON
Zoe STEVENSON #2178
Female Female Under 15
00:51:55.29
00:51:55.29
10
(39)
Female Under 15
10
Female
39
WA
AUS
Zoe Stevenson
Zoe Stevenson
Zoe Stevenson
7:34 min/km
00:04:51.61
62
10
25
00:20:17.90
178
9
48
00:26:03.59
154
10
42
00:00:42.19
144
8
45
187
2163
Olivia SANDERSON
Olivia SANDERSON #2163
Female Female Under 11
00:58:12.99
00:58:12.99
12
(55)
Female Under 11
12
Female
55
WA
AUS
Olivia Sanderson
Olivia Sanderson
Olivia Sanderson
8:29 min/km
00:04:36.26
31
3
9
00:20:42.85
186
15
53
00:32:11.73
217
18
68
00:00:42.14
143
10
44
67
2132
Finley MINCHAM
Finley MINCHAM #2132
Male Male Under 11
00:42:33.94
00:42:33.94
11
(58)
Male Under 11
11
Male
58
WA
AUS
Finley Mincham
Finley Mincham
Finley Mincham
6:12 min/km
00:05:27.65
129
25
82
00:16:17.84
64
12
56
00:20:14.04
83
12
69
00:00:34.40
57
14
44
150
2034
Austin COLTHART
Austin COLTHART #2034
Male Male Under 11
00:51:36.60
00:51:36.60
40
(112)
Male Under 11
40
Male
112
WA
AUS
Austin Colthart
Austin Colthart
Austin Colthart
7:32 min/km
00:06:23.39
206
49
128
00:17:40.71
105
29
84
00:26:58.08
161
43
116
00:00:34.40
56
13
43
239
2156
Emmerson POWYS
Emmerson POWYS #2156
Female Female Under 13
01:19:53.79
01:19:53.79
24
(85)
Female Under 13
24
Female
85
WA
AUS
Emmerson Powys
Emmerson Powys
Emmerson Powys
11:39 min/km
00:11:57.95
242
25
87
00:25:15.16
236
24
84
00:41:58.76
238
24
84
00:00:41.91
139
16
43
14
2177
Zac STEVENSON
Zac STEVENSON #2177
Male Male Under 13
00:36:17.71
00:36:17.71
9
(14)
Male Under 13
9
Male
14
WA
AUS
Zac Stevenson
Zac Stevenson
Zac Stevenson
5:17 min/km
00:04:56.54
79
22
49
00:15:54.85
52
21
47
00:14:51.96
2
2
2
00:00:34.35
54
19
42
192
2021
Carla BIEGUN
Carla BIEGUN #2021
Female Female Under 11
00:58:35.54
00:58:35.54
15
(59)
Female Under 11
15
Female
59
WA
AUS
Carla Biegun
Carla Biegun
Carla Biegun
8:33 min/km
00:06:05.29
177
21
64
00:22:53.40
224
23
73
00:28:55.56
186
10
55
00:00:41.28
135
9
42
10
2109
Joshua MAISEY
Joshua MAISEY #2109
Male Male Under 13
00:35:46.26
00:35:46.26
7
(10)
Male Under 13
7
Male
10
WA
AUS
Joshua Maisey
Joshua Maisey
Joshua Maisey
5:13 min/km
00:04:56.43
72
18
43
00:14:22.26
13
6
12
00:15:53.28
11
8
11
00:00:34.29
53
18
41
79
2087
Tash HUNTLEY
Tash HUNTLEY #2087
Female Female Under 15
00:43:10.11
00:43:10.11
6
(12)
Female Under 15
6
Female
12
WA
AUS
Tash Huntley
Tash Huntley
Tash Huntley
6:18 min/km
00:04:42.94
41
6
17
00:17:58.90
118
5
22
00:19:47.40
69
5
9
00:00:40.86
127
7
41
115
2091
Madison JAMES
Madison JAMES #2091
Female Female Under 15
00:47:06.29
00:47:06.29
8
(22)
Female Under 15
8
Female
22
WA
AUS
Madison James
Madison James
Madison James
6:52 min/km
00:04:42.77
40
5
16
00:18:23.09
130
7
28
00:23:19.69
127
8
26
00:00:40.73
126
6
40
68
2120
James MCNIFF
James MCNIFF #2120
Male Male Under 11
00:42:35.16
00:42:35.16
12
(59)
Male Under 11
12
Male
59
WA
AUS
James Mcniff
James Mcniff
James Mcniff
6:13 min/km
00:05:12.72
109
20
69
00:17:01.39
80
19
66
00:19:46.78
68
9
59
00:00:34.26
52
12
40
114
2048
Cameron DUFF
Cameron DUFF #2048
Male Male Under 11
00:46:57.77
00:46:57.77
29
(92)
Male Under 11
29
Male
92
WA
AUS
Cameron Duff
Cameron Duff
Cameron Duff
6:51 min/km
00:06:05.61
180
38
114
00:17:06.75
84
20
68
00:23:11.28
122
30
97
00:00:34.12
51
11
39
233
2228
Claudia JONES
Claudia JONES #2228
Female Female Under 11
01:10:33.27
01:10:33.27
26
(81)
Female Under 11
26
Female
81
WA
AUS
10:17 min/km
00:10:33.20
236
27
84
00:20:13.07
177
11
47
00:39:06.32
236
26
82
00:00:40.68
125
8
39
47
2182
Campbell TAYLOR
Campbell TAYLOR #2182
Male Male Under 11
00:40:40.47
00:40:40.47
8
(45)
Male Under 11
8
Male
45
WA
AUS
Campbell Taylor
Campbell Taylor
Campbell Taylor
5:56 min/km
00:04:54.41
69
14
42
00:14:41.78
18
3
16
00:20:30.29
86
14
72
00:00:33.99
50
10
38
94
2024
Lucy BLUNT
Lucy BLUNT #2024
Female Female Under 13
00:44:58.46
00:44:58.46
6
(17)
Female Under 13
6
Female
17
WA
AUS
Lucy Blunt
Lucy Blunt
Lucy Blunt
6:33 min/km
00:04:59.66
84
12
31
00:19:44.20
164
12
39
00:19:34.37
61
2
5
00:00:40.22
121
15
38
217
2039
Katie DAVIES
Katie DAVIES #2039
Female Female Under 9
01:02:26.51
01:02:26.51
4
(70)
Female Under 9
4
Female
70
WA
AUS
Katie Davies
Katie Davies
Katie Davies
9:06 min/km
00:07:09.16
226
10
78
00:21:37.44
204
5
62
00:32:59.73
224
6
74
00:00:40.17
119
3
37
8
2083
Rylan HORE
Rylan HORE #2083
Male Male Under 13
00:35:37.94
00:35:37.94
6
(8)
Male Under 13
6
Male
8
WA
AUS
Rylan Hore
Rylan Hore
Rylan Hore
5:12 min/km
00:04:49.98
59
14
34
00:15:13.78
31
14
28
00:15:00.52
4
4
4
00:00:33.66
47
17
37
161
2103
Anna LOCKLEY
Anna LOCKLEY #2103
Female Female Under 9
00:53:33.49
00:53:33.49
1
(43)
Female Under 9
1
Female
43
WA
AUS
Anna Lockley
Anna Lockley
Anna Lockley
7:49 min/km
00:05:05.14
96
1
35
00:19:50.21
168
2
41
00:27:58.50
176
1
49
00:00:39.63
116
2
36
122
2227
Matthew LYNN
Matthew LYNN #2227
Male Male Under 13
00:47:37.18
00:47:37.18
38
(97)
Male Under 13
38
Male
97
WA
AUS
6:57 min/km
00:04:57.19
81
24
51
00:20:01.06
171
40
128
00:22:05.55
110
39
88
00:00:33.37
45
16
36
97
2187
Tyler TOOTELL
Tyler TOOTELL #2187
Male Male Under 11
00:45:12.45
00:45:12.45
17
(77)
Male Under 11
17
Male
77
WA
AUS
Tyler Tootell
Tyler Tootell
Tyler Tootell
6:35 min/km
00:04:52.70
64
12
38
00:18:12.16
127
37
100
00:21:34.24
101
19
83
00:00:33.34
44
9
35
154
2129
Montanna MILLER
Montanna MILLER #2129
Female Female Under 13
00:52:01.28
00:52:01.28
16
(40)
Female Under 13
16
Female
40
WA
AUS
Montanna Miller
Montanna Miller
Montanna Miller
7:35 min/km
00:05:44.55
145
20
54
00:19:37.30
156
11
35
00:25:59.95
152
17
41
00:00:39.46
113
14
35
72
2002
Jessie ALEXANDER
Jessie ALEXANDER #2002
Female Female Under 15
00:42:46.55
00:42:46.55
4
(9)
Female Under 15
4
Female
9
WA
AUS
Jessie Alexander
Jessie Alexander
Jessie Alexander
6:14 min/km
00:04:42.44
39
4
15
00:18:23.92
131
8
29
00:19:00.75
43
1
1
00:00:39.43
112
5
34
1
2
3
[4]
5
6
Page 4 of 6 (268 items)