X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
Page 2 of 6 (268 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
222
2324
Savvy & Mia
Savvy & Mia #2324
Female Under 11 Team
01:02:58.20
01:02:58.20
7
(74)
Under 11 Team
7
Female
74
WA
AUS
Mia Forsberg
Savannah Repacholi
9:11 min/km
00:06:22.15
205
5
77
00:22:52.96
223
7
72
00:32:19.68
218
7
69
00:01:23.41
234
7
82
187
2163
Olivia SANDERSON
Olivia SANDERSON #2163
Female Female Under 11
00:58:12.99
00:58:12.99
12
(55)
Female Under 11
12
Female
55
WA
AUS
Olivia Sanderson
Olivia Sanderson
Olivia Sanderson
8:29 min/km
00:04:36.26
31
3
9
00:20:42.85
186
15
53
00:32:11.73
217
18
68
00:00:42.14
143
10
44
218
2138
Olivia NORDSTROM
Olivia NORDSTROM #2138
Female Female Under 9
01:02:36.28
01:02:36.28
5
(71)
Female Under 9
5
Female
71
WA
AUS
Olivia nordstrom
Olivia nordstrom
Olivia nordstrom
9:08 min/km
00:05:53.42
162
4
59
00:23:42.86
227
7
76
00:32:03.59
216
5
67
00:00:56.41
215
8
74
207
2171
Charlie SINEY
Charlie SINEY #2171
Male Male Under 11
01:00:18.23
01:00:18.23
57
(142)
Male Under 11
57
Male
142
WA
AUS
Charlie Siney
Charlie Siney
Charlie Siney
8:48 min/km
00:06:21.94
203
48
127
00:21:09.89
197
54
139
00:32:00.15
215
60
148
00:00:46.24
180
45
118
224
2229
Jake ARENA
Jake ARENA #2229
Male Male Under 9
01:04:23.67
01:04:23.67
11
(148)
Male Under 9
11
Male
148
WA
AUS
9:24 min/km
00:07:00.45
221
10
143
00:22:35.11
217
11
148
00:32:00.02
214
9
147
00:02:48.07
239
13
153
197
2070
Oliver GOODING
Oliver GOODING #2070
Male Male Under 9
00:58:50.76
00:58:50.76
6
(136)
Male Under 9
6
Male
136
WA
AUS
Oliver Gooding
Oliver Gooding
Oliver Gooding
8:35 min/km
00:07:09.15
225
12
147
00:18:46.96
139
3
106
00:31:57.32
213
8
146
00:00:57.32
216
11
141
203
2075
Olivia HAYNES
Olivia HAYNES #2075
Female Female Under 11
00:59:12.49
00:59:12.49
16
(62)
Female Under 11
16
Female
62
WA
AUS
Olivia Haynes
Olivia Haynes
Olivia Haynes
8:38 min/km
00:05:29.45
135
12
49
00:21:08.88
195
17
57
00:31:55.32
212
17
66
00:00:38.84
107
6
31
235
2221
Joshua CRIDDLE
Joshua CRIDDLE #2221
Male Male Under 11
01:12:18.23
01:12:18.23
60
(152)
Male Under 11
60
Male
152
WA
AUS
10:33 min/km
00:12:17.42
243
61
155
00:26:49.14
238
61
152
00:31:54.78
211
59
145
00:01:16.89
231
58
150
209
2183
Ella TAYLOR
Ella TAYLOR #2183
Female Female Under 9
01:00:25.29
01:00:25.29
3
(66)
Female Under 9
3
Female
66
WA
AUS
Ella Taylor
Ella Taylor
Ella Taylor
8:49 min/km
00:06:21.85
201
8
74
00:21:24.01
199
3
58
00:31:52.36
210
4
65
00:00:47.06
186
5
63
198
2016
Jesse BARR
Jesse BARR #2016
Male Male Under 11
00:58:51.22
00:58:51.22
55
(137)
Male Under 11
55
Male
137
WA
AUS
Jesse Barr
Jesse Barr
Jesse Barr
8:35 min/km
00:05:12.56
108
19
68
00:21:08.96
196
53
138
00:31:50.17
209
58
144
00:00:39.52
114
28
78
195
2015
Brooklyn BARR
Brooklyn BARR #2015
Female Female Under 13
00:58:49.29
00:58:49.29
21
(60)
Female Under 13
21
Female
60
WA
AUS
Brooklyn Barr
Brooklyn Barr
Brooklyn Barr
8:35 min/km
00:04:46.54
49
6
19
00:21:33.77
202
18
61
00:31:45.24
208
21
64
00:00:43.73
159
20
54
190
2114
Darcey MCDONALD
Darcey MCDONALD #2114
Female Female Under 11
00:58:24.36
00:58:24.36
13
(57)
Female Under 11
13
Female
57
WA
AUS
Darcey McDonald
Darcey McDonald
Darcey McDonald
8:31 min/km
00:05:26.41
128
11
46
00:20:27.45
183
14
52
00:31:45.06
207
16
63
00:00:45.43
176
15
58
210
2031
Cooper CARLYLE
Cooper CARLYLE #2031
Male Male Under 11
01:00:31.79
01:00:31.79
58
(143)
Male Under 11
58
Male
143
WA
AUS
Cooper Carlyle
Cooper Carlyle
Cooper Carlyle
8:50 min/km
00:06:25.95
209
51
131
00:21:40.16
206
55
142
00:31:43.17
206
57
143
00:00:42.51
150
39
101
206
2116
Will MCDOWALL
Will MCDOWALL #2116
Male Male Under 9
01:00:17.22
01:00:17.22
8
(141)
Male Under 9
8
Male
141
WA
AUS
Will McDowall
Will McDowall
Will McDowall
8:48 min/km
00:06:29.95
211
4
133
00:21:14.91
198
9
140
00:31:41.48
205
7
142
00:00:50.87
203
8
134
202
2198
William WALLACE
William WALLACE #2198
Male Male Under 9
00:59:07.41
00:59:07.41
7
(140)
Male Under 9
7
Male
140
WA
AUS
William Wallace
William Wallace
William Wallace
8:37 min/km
00:06:53.69
217
6
139
00:19:44.44
166
5
125
00:31:41.09
204
6
141
00:00:48.19
194
7
129
194
2074
Tane HASLER
Tane HASLER #2074
Male Male Under 13
00:58:47.90
00:58:47.90
47
(134)
Male Under 13
47
Male
134
WA
AUS
Tane Hasler
Tane Hasler
Tane Hasler
8:35 min/km
00:04:46.67
50
13
30
00:21:34.44
203
46
141
00:31:39.48
203
47
140
00:00:47.30
189
46
125
185
2322
Poynter Sisters
Poynter Sisters #2322
Female Under 11 Team
00:57:01.96
00:57:01.96
5
(54)
Under 11 Team
5
Female
54
WA
AUS
Keeley Hore
Louise van Selm
8:19 min/km
00:05:28.86
133
3
48
00:19:17.73
150
3
34
00:31:26.96
202
6
62
00:00:48.40
197
6
66
193
2165
Max SHARP
Max SHARP #2165
Male Male Under 9
00:58:41.79
00:58:41.79
5
(133)
Male Under 9
5
Male
133
WA
AUS
Max Sharp
Max Sharp
Max Sharp
8:34 min/km
00:05:53.83
164
2
104
00:20:37.54
185
7
132
00:31:25.13
201
5
139
00:00:45.29
174
4
116
204
2077
Marie-Claire HICKLING
Marie-Claire HICKLING #2077
Female Female Under 11
00:59:24.79
00:59:24.79
17
(63)
Female Under 11
17
Female
63
WA
AUS
Marie-Claire Hickling
Marie-Claire Hickling
Marie-Claire Hickling
8:40 min/km
00:05:09.12
100
7
38
00:21:58.99
211
20
66
00:31:16.61
200
15
61
00:01:00.06
223
22
77
182
2192
Matthew VAN SELM
Matthew VAN SELM #2192
Male Male Under 13
00:56:36.40
00:56:36.40
46
(129)
Male Under 13
46
Male
129
WA
AUS
Matthew van Selm
Matthew van Selm
Matthew van Selm
8:15 min/km
00:06:03.68
176
46
112
00:18:49.43
140
37
107
00:31:11.46
199
46
138
00:00:31.82
30
12
23
219
2007
Stella ARMSTRONG
Stella ARMSTRONG #2007
Female Female Under 9
01:02:36.85
01:02:36.85
6
(72)
Female Under 9
6
Female
72
WA
AUS
Stella Armstrong
Stella Armstrong
Stella Armstrong
9:08 min/km
00:06:07.35
184
6
68
00:25:03.92
235
10
83
00:30:36.39
198
3
60
00:00:49.18
200
6
68
178
2100
Amaru LEY GAMBOA
Amaru LEY GAMBOA #2100
Male Male Under 11
00:55:53.50
00:55:53.50
50
(125)
Male Under 11
50
Male
125
WA
AUS
Amaru Ley Gamboa
Amaru Ley Gamboa
Amaru Ley Gamboa
8:09 min/km
00:06:29.77
210
52
132
00:18:15.78
128
38
101
00:30:32.39
197
56
137
00:00:35.56
77
20
57
211
2018
Olivia BERSON
Olivia BERSON #2018
Female Female Under 11
01:00:46.46
01:00:46.46
20
(67)
Female Under 11
20
Female
67
WA
AUS
Olivia Berson
Olivia Berson
Olivia Berson
8:52 min/km
00:06:09.63
190
22
71
00:23:27.90
226
24
75
00:30:26.66
196
14
59
00:00:42.26
145
11
46
223
2231
Ava STEWEPROS
Ava STEWEPROS #2231
Female Female Under 11
01:04:05.20
01:04:05.20
22
(75)
Female Under 11
22
Female
75
WA
AUS
9:21 min/km
00:10:16.97
235
26
83
00:22:47.88
219
21
70
00:30:07.48
195
13
58
00:00:52.85
211
20
73
214
2216
Ethan JONGLING
Ethan JONGLING #2216
Male Male Under 9
01:00:59.45
01:00:59.45
9
(144)
Male Under 9
9
Male
144
WA
AUS
8:54 min/km
00:09:51.91
232
13
151
00:20:35.70
184
6
131
00:29:56.27
194
4
136
00:00:35.56
78
1
58
227
2215
Will JONGELING
Will JONGELING #2215
Male Male Under 11
01:05:22.34
01:05:22.34
59
(149)
Male Under 11
59
Male
149
WA
AUS
9:32 min/km
00:11:53.48
241
60
154
00:22:51.36
222
59
150
00:29:55.40
193
55
135
00:00:42.09
142
37
98
205
2115
Riley MCDOWALL
Riley MCDOWALL #2115
Female Female Under 11
01:00:09.70
01:00:09.70
18
(64)
Female Under 11
18
Female
64
WA
AUS
Riley Mcdowall
Riley Mcdowall
Riley Mcdowall
8:46 min/km
00:05:25.36
126
9
44
00:24:08.45
230
26
79
00:29:52.14
192
12
57
00:00:43.74
160
14
55
188
2189
Mitchell TUCKEY
Mitchell TUCKEY #2189
Male Male Under 9
00:58:13.30
00:58:13.30
4
(132)
Male Under 9
4
Male
132
WA
AUS
Mitchell Tuckey
Mitchell Tuckey
Mitchell Tuckey
8:29 min/km
00:07:05.24
224
11
146
00:20:48.62
189
8
135
00:29:41.98
191
3
134
00:00:37.45
94
2
70
181
2144
Harry O'NEILL
Harry O'NEILL #2144
Male Male Under 11
00:56:20.52
00:56:20.52
53
(128)
Male Under 11
53
Male
128
WA
AUS
Harry O'Neill
Harry O'Neill
Harry O'Neill
8:13 min/km
00:06:25.85
208
50
130
00:19:39.01
159
50
122
00:29:30.73
190
54
133
00:00:44.92
170
44
113
177
2108
Tom MAIRS
Tom MAIRS #2108
Male Male Under 11
00:55:17.54
00:55:17.54
49
(124)
Male Under 11
49
Male
124
WA
AUS
Tom Mairs
Tom Mairs
Tom Mairs
8:04 min/km
00:05:28.26
130
26
83
00:19:36.29
154
48
119
00:29:26.33
189
53
132
00:00:46.65
182
47
120
159
2025
Lilla BRAMPTON
Lilla BRAMPTON #2025
Female Female Under 11
00:53:30.55
00:53:30.55
8
(42)
Female Under 11
8
Female
42
WA
AUS
Lilla Brampton
Lilla Brampton
Lilla Brampton
7:48 min/km
00:05:16.96
111
8
40
00:18:07.36
123
5
24
00:29:20.52
188
11
56
00:00:45.70
178
16
60
200
2315
Hot Shots
Hot Shots #2315
Male Under 11 Team
00:58:57.54
00:58:57.54
12
(139)
Under 11 Team
12
Male
139
WA
AUS
Sebastian McGuinness
Daniel Heyes
8:36 min/km
00:08:00.61
230
13
149
00:20:55.63
193
13
136
00:29:02.26
187
12
131
00:00:59.03
221
13
145
192
2021
Carla BIEGUN
Carla BIEGUN #2021
Female Female Under 11
00:58:35.54
00:58:35.54
15
(59)
Female Under 11
15
Female
59
WA
AUS
Carla Biegun
Carla Biegun
Carla Biegun
8:33 min/km
00:06:05.29
177
21
64
00:22:53.40
224
23
73
00:28:55.56
186
10
55
00:00:41.28
135
9
42
201
2332
WAM!
WAM! #2332
Female Under 11 Team
00:59:05.54
00:59:05.54
6
(61)
Under 11 Team
6
Female
61
WA
AUS
Caitlin Wallace
Brandon Mudd
Livinia Armstrong
8:37 min/km
00:07:11.40
227
6
79
00:22:22.95
214
6
67
00:28:48.48
185
5
54
00:00:42.69
154
5
50
170
2119
Roy MCEWAN
Roy MCEWAN #2119
Male Male Under 9
00:53:53.79
00:53:53.79
1
(120)
Male Under 9
1
Male
120
WA
AUS
Roy McEwan
Roy McEwan
Roy McEwan
7:52 min/km
00:06:53.17
216
5
138
00:17:43.17
106
1
85
00:28:30.63
184
2
130
00:00:46.81
184
6
122
213
2026
Mia BRISBANE
Mia BRISBANE #2026
Female Female Under 15
01:00:55.45
01:00:55.45
11
(69)
Female Under 15
11
Female
69
WA
AUS
Alice Brisbane
Alice Brisbane
Alice Brisbane
8:53 min/km
00:05:28.61
132
11
47
00:26:04.74
237
11
85
00:28:30.21
183
11
53
00:00:51.87
205
11
70
229
2049
Keifer DYSON
Keifer DYSON #2049
Male Male Under 15
01:07:25.28
01:07:25.28
14
(150)
Male Under 15
14
Male
150
WA
AUS
Keifer Dyson
Keifer Dyson
Keifer Dyson
9:50 min/km
00:07:22.66
228
15
148
00:30:29.70
243
15
155
00:28:29.58
182
14
129
00:01:03.34
227
14
148
166
2020
Isabella BIDESI
Isabella BIDESI #2020
Female Female Under 9
00:53:38.57
00:53:38.57
2
(46)
Female Under 9
2
Female
46
WA
AUS
Isabella Bidesi
Isabella Bidesi
Isabella Bidesi
7:49 min/km
00:06:21.11
198
7
72
00:18:07.50
124
1
25
00:28:25.64
181
2
52
00:00:44.31
164
4
56
183
2155
Sallyanne POWER
Sallyanne POWER #2155
Female Female Under 13
00:56:50.44
00:56:50.44
19
(53)
Female Under 13
19
Female
53
WA
AUS
Sallyanne Power
Sallyanne Power
Sallyanne Power
8:17 min/km
00:05:55.61
167
21
60
00:21:42.90
207
19
64
00:28:23.67
180
20
51
00:00:48.25
195
23
65
137
2310
Cool runnings
Cool runnings #2310
Female Under 11 Team
00:49:05.20
00:49:05.20
2
(30)
Under 11 Team
2
Female
30
WA
AUS
Leni Churcher
Nirmali Madigasekara
Santina Pillonee
7:09 min/km
00:06:05.45
178
4
65
00:14:00.37
7
1
1
00:28:21.49
179
4
50
00:00:37.88
98
3
26
199
2097
Mitch KEPPEL
Mitch KEPPEL #2097
Male Male Under 11
00:58:54.79
00:58:54.79
56
(138)
Male Under 11
56
Male
138
WA
AUS
Mitch Keppel
Mitch Keppel
Mitch Keppel
8:36 min/km
00:05:28.95
134
27
85
00:24:23.84
232
60
151
00:28:13.73
178
52
128
00:00:48.26
196
51
130
158
2151
Archie PEMBERTON
Archie PEMBERTON #2151
Male Male Under 11
00:53:21.79
00:53:21.79
44
(116)
Male Under 11
44
Male
116
WA
AUS
Archie Pemberton
Archie Pemberton
Archie Pemberton
7:47 min/km
00:07:02.35
222
56
144
00:17:23.26
94
24
76
00:28:02.69
177
51
127
00:00:53.49
212
54
138
161
2103
Anna LOCKLEY
Anna LOCKLEY #2103
Female Female Under 9
00:53:33.49
00:53:33.49
1
(43)
Female Under 9
1
Female
43
WA
AUS
Anna Lockley
Anna Lockley
Anna Lockley
7:49 min/km
00:05:05.14
96
1
35
00:19:50.21
168
2
41
00:27:58.50
176
1
49
00:00:39.63
116
2
36
196
2234
Luke MURRAY
Luke MURRAY #2234
Male Male Under 11
00:58:49.74
00:58:49.74
54
(135)
Male Under 11
54
Male
135
WA
AUS
8:35 min/km
00:11:21.74
239
59
153
00:18:33.12
135
40
103
00:27:56.51
175
50
126
00:00:58.36
219
55
143
146
2220
Kalani LOCKE
Kalani LOCKE #2220
Male Male Under 13
00:50:42.41
00:50:42.41
43
(110)
Male Under 13
43
Male
110
WA
AUS
7:24 min/km
00:04:15.54
10
4
7
00:17:57.72
117
35
95
00:27:44.97
174
45
125
00:00:44.17
162
41
106
164
2307
Butterflies
Butterflies #2307
Female Under 11 Team
00:53:36.54
00:53:36.54
3
(44)
Under 11 Team
3
Female
44
WA
AUS
Chloe Brace
Amber Davies
Lucy Walton
7:49 min/km
00:05:17.66
113
2
41
00:19:58.66
170
4
42
00:27:41.41
173
3
48
00:00:38.80
106
4
30
168
2033
Elise COLLINS
Elise COLLINS #2033
Female Female Under 11
00:53:47.69
00:53:47.69
10
(48)
Female Under 11
10
Female
48
WA
AUS
Elise Collins
Elise Collins
Elise Collins
7:51 min/km
00:05:43.93
143
14
53
00:19:43.54
162
9
38
00:27:29.11
172
9
47
00:00:51.09
204
18
69
163
2042
Jakeb DAWSON
Jakeb DAWSON #2042
Male Male Under 11
00:53:36.34
00:53:36.34
46
(119)
Male Under 11
46
Male
119
WA
AUS
Jakeb Dawson
Jakeb Dawson
Jakeb Dawson
7:49 min/km
00:06:01.40
175
37
111
00:19:27.45
152
46
117
00:27:27.23
171
49
124
00:00:40.24
123
30
84
179
2140
Thomas OFFER
Thomas OFFER #2140
Male Male Under 11
00:55:57.36
00:55:57.36
51
(126)
Male Under 11
51
Male
126
WA
AUS
Thomas Offer
Thomas Offer
Thomas Offer
8:10 min/km
00:05:49.43
154
31
96
00:22:03.43
212
56
145
00:27:25.88
170
48
123
00:00:38.61
105
27
75
180
2145
Angus PARK
Angus PARK #2145
Male Male Under 11
00:56:13.54
00:56:13.54
52
(127)
Male Under 11
52
Male
127
WA
AUS
Angus Park
Angus Park
Angus Park
8:12 min/km
00:05:52.61
161
33
102
00:22:11.89
213
57
146
00:27:24.28
169
47
122
00:00:44.75
167
42
110
1
[2]
3
4
5
6
Page 2 of 6 (268 items)