X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
Page 2 of 6 (268 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
24
2313
H2O
H2O #2313
Male Under 15 Team
00:38:46.80
00:38:46.80
4
(24)
Under 15 Team
4
Male
24
WA
AUS
Harrison Bowden
Harry Young
James Carter
5:39 min/km
00:04:27.69
14
1
11
00:15:51.69
51
6
46
00:17:50.10
23
3
23
00:00:37.30
92
4
68
14
2177
Zac STEVENSON
Zac STEVENSON #2177
Male Male Under 13
00:36:17.71
00:36:17.71
9
(14)
Male Under 13
9
Male
14
WA
AUS
Zac Stevenson
Zac Stevenson
Zac Stevenson
5:17 min/km
00:04:56.54
79
22
49
00:15:54.85
52
21
47
00:14:51.96
2
2
2
00:00:34.35
54
19
42
124
2333
Ava Bostilemm
Ava Bostilemm #2333
Female Under 15 Team
00:47:43.68
00:47:43.68
4
(25)
Under 15 Team
4
Female
25
WA
AUS
Ava Bostilemm
Hannah Kercut
Tom Kercut
6:58 min/km
00:10:07.19
234
7
82
00:15:59.61
53
3
6
00:21:03.35
94
3
16
00:00:33.51
46
3
9
49
2311
Dashing Dolphins
Dashing Dolphins #2311
Female Under 15 Team
00:40:43.25
00:40:43.25
1
(3)
Under 15 Team
1
Female
3
WA
AUS
Maisy Rose
Catalina Palazzi
Jessica Taylor
5:56 min/km
00:04:34.73
26
1
6
00:16:00.64
54
4
7
00:19:37.09
63
1
7
00:00:30.78
22
1
6
18
2055
Nathan EVERS
Nathan EVERS #2055
Male Male Under 15
00:37:29.69
00:37:29.69
3
(18)
Male Under 15
3
Male
18
WA
AUS
Nathan Evers
Nathan Evers
Nathan Evers
5:28 min/km
00:04:33.30
21
5
17
00:16:02.07
55
6
48
00:16:28.06
12
3
12
00:00:26.25
5
1
5
78
2312
Goo Geckos
Goo Geckos #2312
Male Under 11 Team
00:43:00.93
00:43:00.93
7
(66)
Under 11 Team
7
Male
66
WA
AUS
Benjamin West
Kane Tyrrell
Zavier Basile
6:16 min/km
00:06:24.62
207
11
129
00:16:03.64
56
7
49
00:19:50.28
72
7
60
00:00:42.37
149
8
100
41
2318
King Kong Cubs
King Kong Cubs #2318
Male Under 11 Team
00:40:33.30
00:40:33.30
5
(39)
Under 11 Team
5
Male
39
WA
AUS
Edward Haslam
Zak Taylor
Noa Henriksen
5:55 min/km
00:05:24.94
124
7
80
00:16:05.62
57
8
50
00:18:30.19
33
3
33
00:00:32.54
39
2
32
37
2030
Oliver CARLYE
Oliver CARLYE #2030
Male Male Under 13
00:40:21.54
00:40:21.54
16
(35)
Male Under 13
16
Male
35
WA
AUS
Oliver Carlye
Oliver Carlye
Oliver Carlye
5:53 min/km
00:04:56.94
80
23
50
00:16:05.96
58
22
51
00:18:40.61
37
17
37
00:00:38.01
99
26
72
36
2081
Jake HOLLEMANS
Jake HOLLEMANS #2081
Male Male Under 11
00:40:07.49
00:40:07.49
7
(34)
Male Under 11
7
Male
34
WA
AUS
Jake Hollemans
Jake Hollemans
Jake Hollemans
5:51 min/km
00:04:41.84
37
7
24
00:16:07.02
59
10
52
00:18:42.08
38
6
38
00:00:36.54
86
23
65
25
2225
Alex LYNN
Alex LYNN #2225
Male Male Under 15
00:38:51.64
00:38:51.64
4
(25)
Male Under 15
4
Male
25
WA
AUS
5:40 min/km
00:04:53.19
66
6
40
00:16:08.07
60
7
53
00:17:10.09
17
4
17
00:00:40.27
124
10
85
39
2045
Zac DEWAR
Zac DEWAR #2045
Male Male Under 13
00:40:27.10
00:40:27.10
18
(37)
Male Under 13
18
Male
37
WA
AUS
Zac Dewar
Zac Dewar
Zac Dewar
5:54 min/km
00:04:56.47
76
20
46
00:16:10.94
61
23
54
00:18:39.44
36
16
36
00:00:40.24
122
32
83
174
2011
Matilda BANFIELD
Matilda BANFIELD #2011
Female Female Under 11
00:54:13.48
00:54:13.48
11
(51)
Female Under 11
11
Female
51
WA
AUS
Matilda Banfield
Matilda Banfield
Matilda Banfield
7:54 min/km
00:04:33.58
23
2
5
00:16:17.15
62
2
8
00:32:25.25
220
20
71
00:00:57.49
217
21
75
63
2123
Hamish MELVIN
Hamish MELVIN #2123
Male Male Under 11
00:42:16.40
00:42:16.40
10
(56)
Male Under 11
10
Male
56
WA
AUS
Hamish Melvin
Hamish Melvin
Hamish Melvin
6:10 min/km
00:04:53.39
67
13
41
00:16:17.75
63
11
55
00:20:22.45
84
13
70
00:00:42.80
155
40
104
67
2132
Finley MINCHAM
Finley MINCHAM #2132
Male Male Under 11
00:42:33.94
00:42:33.94
11
(58)
Male Under 11
11
Male
58
WA
AUS
Finley Mincham
Finley Mincham
Finley Mincham
6:12 min/km
00:05:27.65
129
25
82
00:16:17.84
64
12
56
00:20:14.04
83
12
69
00:00:34.40
57
14
44
69
2098
Jak KINNEY GRAHAM
Jak KINNEY GRAHAM #2098
Male Male Under 11
00:42:36.58
00:42:36.58
13
(60)
Male Under 11
13
Male
60
WA
AUS
Jak Kinney Graham
Jak Kinney Graham
Jak Kinney Graham
6:13 min/km
00:05:00.96
87
15
54
00:16:20.97
65
13
57
00:20:42.37
91
16
76
00:00:32.27
33
5
26
58
2013
Kai BARNARD
Kai BARNARD #2013
Male Male Under 13
00:41:42.47
00:41:42.47
24
(52)
Male Under 13
24
Male
52
WA
AUS
Kai Barnard
Kai Barnard
Kai Barnard
6:05 min/km
00:05:34.18
139
36
88
00:16:24.93
66
24
58
00:19:02.18
46
20
44
00:00:41.17
133
34
91
52
2212
Stella YOUNG
Stella YOUNG #2212
Female Female Under 15
00:41:21.16
00:41:21.16
1
(4)
Female Under 15
1
Female
4
WA
AUS
Stella Young
Stella Young
Stella Young
6:02 min/km
00:04:44.81
43
7
18
00:16:28.05
67
1
9
00:19:29.79
58
2
4
00:00:38.51
104
4
29
57
2160
Felix RICE
Felix RICE #2160
Male Male Under 13
00:41:41.45
00:41:41.45
23
(51)
Male Under 13
23
Male
51
WA
AUS
Felix Rice
Felix Rice
Felix Rice
6:05 min/km
00:04:52.65
63
16
37
00:16:31.10
68
25
59
00:19:38.76
64
27
56
00:00:38.92
109
28
76
131
2195
Ben WALFORD
Ben WALFORD #2195
Male Male Under 11
00:48:25.44
00:48:25.44
36
(103)
Male Under 11
36
Male
103
WA
AUS
Ben Walford
Ben Walford
Ben Walford
7:04 min/km
00:06:30.70
212
53
134
00:16:32.13
69
14
60
00:24:34.99
139
39
108
00:00:47.62
191
49
127
56
2232
Bella AHERN
Bella AHERN #2232
Female Female Under 13
00:41:29.48
00:41:29.48
2
(5)
Female Under 13
2
Female
5
WA
AUS
6:03 min/km
00:05:10.10
102
16
39
00:16:35.74
70
2
10
00:19:01.26
44
1
2
00:00:42.37
148
18
48
101
2105
Ben LUPLAU
Ben LUPLAU #2105
Male Male Under 11
00:45:34.14
00:45:34.14
20
(81)
Male Under 11
20
Male
81
WA
AUS
Ben Luplau
Ben Luplau
Ben Luplau
6:39 min/km
00:06:11.28
191
40
119
00:16:35.98
71
15
61
00:22:11.99
112
24
90
00:00:34.89
65
16
49
40
2125
Jesse MEREDITH
Jesse MEREDITH #2125
Male Male Under 15
00:40:30.44
00:40:30.44
5
(38)
Male Under 15
5
Male
38
WA
AUS
Jesse Meredith
Jesse Meredith
Jesse Meredith
5:54 min/km
00:05:03.13
93
10
58
00:16:40.23
72
8
62
00:18:09.74
26
5
26
00:00:37.33
93
9
69
32
2082
Tim HOLLEMANS
Tim HOLLEMANS #2082
Male Male Under 11
00:39:54.30
00:39:54.30
4
(30)
Male Under 11
4
Male
30
WA
AUS
Tim Hollemans
Tim Hollemans
Tim Hollemans
5:49 min/km
00:04:05.39
3
1
2
00:16:40.80
73
16
63
00:18:27.14
32
5
32
00:00:40.97
130
32
88
141
2316
JTX McTs
JTX McTs #2316
Female Under 15 Team
00:50:32.72
00:50:32.72
6
(32)
Under 15 Team
6
Female
32
WA
AUS
Matilda Thomson
Xavier Thomson
7:22 min/km
00:09:52.79
233
6
81
00:16:41.82
74
5
11
00:22:56.04
119
5
24
00:01:02.06
225
7
78
84
2161
Priya RICHARDSON
Priya RICHARDSON #2161
Female Female Under 13
00:44:15.46
00:44:15.46
3
(14)
Female Under 13
3
Female
14
WA
AUS
Priya Richardson
Priya Richardson
Priya Richardson
6:27 min/km
00:04:58.80
82
11
30
00:16:46.42
75
3
12
00:21:55.77
109
6
21
00:00:34.46
60
5
13
121
2184
Emily TAYLOR
Emily TAYLOR #2184
Female Female Under 13
00:47:36.78
00:47:36.78
9
(24)
Female Under 13
9
Female
24
WA
AUS
Emily Taylor
Emily Taylor
Emily Taylor
6:57 min/km
00:04:36.94
33
2
10
00:16:46.55
76
4
13
00:25:38.61
148
15
37
00:00:34.67
62
6
14
35
2104
Sam LOCKLEY
Sam LOCKLEY #2104
Male Male Under 11
00:40:05.76
00:40:05.76
6
(33)
Male Under 11
6
Male
33
WA
AUS
Sam Lockley
Sam Lockley
Sam Lockley
5:51 min/km
00:04:16.38
11
2
8
00:16:53.56
77
17
64
00:18:23.04
29
4
29
00:00:32.77
41
8
33
111
2201
Bede WETHERELL
Bede WETHERELL #2201
Male Male Under 11
00:46:24.90
00:46:24.90
27
(89)
Male Under 11
27
Male
89
WA
AUS
Bede Wetherell
Bede Wetherell
Bede Wetherell
6:46 min/km
00:05:34.39
140
30
89
00:16:53.77
78
18
65
00:23:14.44
125
32
99
00:00:42.29
147
38
99
54
2188
Ryan Totten
Ryan Totten #2188
Mixed Under 15 Team
00:41:22.55
00:41:22.55
1
(1)
Under 15 Team
1
Mixed
1
WA
AUS
Ryan Totten
Meg Baker
Ryan Totten
6:02 min/km
00:04:46.49
48
1
1
00:16:56.28
79
1
1
00:19:06.62
49
1
1
00:00:33.15
43
1
1
68
2120
James MCNIFF
James MCNIFF #2120
Male Male Under 11
00:42:35.16
00:42:35.16
12
(59)
Male Under 11
12
Male
59
WA
AUS
James Mcniff
James Mcniff
James Mcniff
6:13 min/km
00:05:12.72
109
20
69
00:17:01.39
80
19
66
00:19:46.78
68
9
59
00:00:34.26
52
12
40
96
2157
Eliza PRALL
Eliza PRALL #2157
Female Female Under 13
00:45:08.79
00:45:08.79
7
(19)
Female Under 13
7
Female
19
WA
AUS
Eliza Prall
Eliza Prall
Eliza Prall
6:35 min/km
00:04:36.17
30
1
8
00:17:03.29
81
5
14
00:22:50.23
117
7
23
00:00:39.09
110
13
33
76
2306
Busso Girls
Busso Girls #2306
Female Under 11 Team
00:42:54.84
00:42:54.84
1
(11)
Under 11 Team
1
Female
11
WA
AUS
Eliza Brown
Olivia Brown
6:15 min/km
00:04:15.14
9
1
3
00:17:04.54
82
2
15
00:21:04.52
95
1
17
00:00:30.63
21
1
5
60
2085
Matthew HORSLEY
Matthew HORSLEY #2085
Male Male Under 13
00:42:02.74
00:42:02.74
26
(54)
Male Under 13
26
Male
54
WA
AUS
Matthew Horsley
Matthew Horsley
Matthew Horsley
6:08 min/km
00:05:12.41
106
30
66
00:17:05.37
83
26
67
00:19:09.82
50
22
46
00:00:35.13
68
20
50
114
2048
Cameron DUFF
Cameron DUFF #2048
Male Male Under 11
00:46:57.77
00:46:57.77
29
(92)
Male Under 11
29
Male
92
WA
AUS
Cameron Duff
Cameron Duff
Cameron Duff
6:51 min/km
00:06:05.61
180
38
114
00:17:06.75
84
20
68
00:23:11.28
122
30
97
00:00:34.12
51
11
39
107
2005
Samuel ANDERSON
Samuel ANDERSON #2005
Male Male Under 11
00:45:42.46
00:45:42.46
24
(86)
Male Under 11
24
Male
86
WA
AUS
Samuel Anderson
Samuel Anderson
Samuel Anderson
6:40 min/km
00:06:21.10
197
46
125
00:17:07.00
85
21
69
00:21:38.99
103
20
84
00:00:35.36
76
19
56
71
2170
Liam SHEPHERD
Liam SHEPHERD #2170
Male Male Under 15
00:42:45.16
00:42:45.16
10
(62)
Male Under 15
10
Male
62
WA
AUS
Liam Shepherd
Liam Shepherd
Liam Shepherd
6:14 min/km
00:04:56.45
75
7
45
00:17:07.16
86
9
70
00:19:51.34
73
12
61
00:00:50.19
201
12
132
104
2084
Luke HORSFORD
Luke HORSFORD #2084
Male Male Under 11
00:45:38.61
00:45:38.61
22
(83)
Male Under 11
22
Male
83
WA
AUS
Luke Horsford
Luke Horsford
Luke Horsford
6:39 min/km
00:05:55.89
168
35
107
00:17:10.41
87
22
71
00:21:51.12
106
22
87
00:00:41.19
134
34
92
133
2158
Mary-June QUINN
Mary-June QUINN #2158
Female Female Under 11
00:48:36.10
00:48:36.10
4
(28)
Female Under 11
4
Female
28
WA
AUS
Mary-June Quinn
Mary-June Quinn
Mary-June Quinn
7:05 min/km
00:05:34.59
141
13
51
00:17:12.63
88
3
16
00:25:10.00
143
5
33
00:00:38.86
108
7
32
50
2128
Kyran MICHELA
Kyran MICHELA #2128
Male Male Under 15
00:41:09.80
00:41:09.80
7
(47)
Male Under 15
7
Male
47
WA
AUS
Kyran Michela
Kyran Michela
Kyran Michela
6:00 min/km
00:04:56.47
77
8
47
00:17:15.05
89
10
72
00:18:26.23
31
6
31
00:00:32.03
31
5
24
80
2106
Jack LUPLAU
Jack LUPLAU #2106
Male Male Under 13
00:43:12.80
00:43:12.80
29
(67)
Male Under 13
29
Male
67
WA
AUS
Jack Luplau
Jack Luplau
Jack Luplau
6:18 min/km
00:05:54.17
165
44
105
00:17:15.27
90
27
73
00:19:21.38
53
24
49
00:00:41.97
140
36
96
93
2056
Dan FARRELL
Dan FARRELL #2056
Male Male Under 13
00:44:57.45
00:44:57.45
35
(76)
Male Under 13
35
Male
76
WA
AUS
Dan Farrell
Dan Farrell
Dan Farrell
6:33 min/km
00:06:08.59
187
47
118
00:17:21.06
91
28
74
00:20:41.10
89
34
74
00:00:46.68
183
44
121
88
2118
Olivia MCEWAN
Olivia MCEWAN #2118
Female Female Under 13
00:44:31.48
00:44:31.48
5
(16)
Female Under 13
5
Female
16
WA
AUS
Olivia McEwan
Olivia McEwan
Olivia McEwan
6:29 min/km
00:04:56.43
73
10
29
00:17:22.15
92
6
17
00:21:38.51
102
5
18
00:00:34.37
55
4
12
130
2130
Barton MINCHAM
Barton MINCHAM #2130
Male Male Under 11
00:48:22.79
00:48:22.79
35
(102)
Male Under 11
35
Male
102
WA
AUS
Barton Mincham
Barton Mincham
Barton Mincham
7:03 min/km
00:06:13.93
193
42
121
00:17:23.18
93
23
75
00:23:59.26
135
38
106
00:00:46.42
181
46
119
158
2151
Archie PEMBERTON
Archie PEMBERTON #2151
Male Male Under 11
00:53:21.79
00:53:21.79
44
(116)
Male Under 11
44
Male
116
WA
AUS
Archie Pemberton
Archie Pemberton
Archie Pemberton
7:47 min/km
00:07:02.35
222
56
144
00:17:23.26
94
24
76
00:28:02.69
177
51
127
00:00:53.49
212
54
138
73
2009
Lawson BAKER
Lawson BAKER #2009
Male Male Under 11
00:42:50.29
00:42:50.29
15
(63)
Male Under 11
15
Male
63
WA
AUS
Lawson Baker
Lawson Baker
Lawson Baker
6:15 min/km
00:04:49.20
56
11
33
00:17:25.14
95
25
77
00:20:05.41
79
11
65
00:00:30.53
20
3
16
156
2223
Judd DILETTI
Judd DILETTI #2223
Male Male Under 11
00:52:58.47
00:52:58.47
43
(115)
Male Under 11
43
Male
115
WA
AUS
7:44 min/km
00:11:05.47
237
58
152
00:17:27.85
96
26
78
00:23:43.23
133
37
105
00:00:41.90
138
36
95
75
2052
William EDMONDS
William EDMONDS #2052
Male Male Under 13
00:42:54.80
00:42:54.80
28
(64)
Male Under 13
28
Male
64
WA
AUS
William Edmonds
William Edmonds
William Edmonds
6:15 min/km
00:04:29.60
19
6
15
00:17:28.26
97
29
79
00:20:24.74
85
33
71
00:00:32.19
32
13
25
105
2044
Coby DELLA-SALE
Coby DELLA-SALE #2044
Male Male Under 11
00:45:39.64
00:45:39.64
23
(84)
Male Under 11
23
Male
84
WA
AUS
Coby Della-Sale
Coby Della-Sale
Coby Della-Sale
6:39 min/km
00:06:13.94
195
44
123
00:17:29.17
98
27
80
00:21:21.23
99
18
81
00:00:35.29
74
18
54
74
2117
Laura MCEWAN
Laura MCEWAN #2117
Female Female Under 15
00:42:54.49
00:42:54.49
5
(10)
Female Under 15
5
Female
10
WA
AUS
Laura McEwan
Laura McEwan
Laura McEwan
6:15 min/km
00:04:49.56
57
9
23
00:17:29.80
99
2
18
00:20:00.24
77
7
13
00:00:34.88
64
3
15
103
2137
Lucas NORDSTROM
Lucas NORDSTROM #2137
Male Male Under 11
00:45:35.17
00:45:35.17
21
(82)
Male Under 11
21
Male
82
WA
AUS
Lucas Nordstrom
Lucas Nordstrom
Lucas Nordstrom
6:39 min/km
00:04:47.60
52
9
31
00:17:31.51
100
28
81
00:22:34.99
116
27
93
00:00:41.06
131
33
89
1
[2]
3
4
5
6
Page 2 of 6 (268 items)