X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
Page 2 of 6 (268 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
194
2074
Tane HASLER
Tane HASLER #2074
Male Male Under 13
00:58:47.90
00:58:47.90
47
(134)
Male Under 13
47
Male
134
WA
AUS
Tane Hasler
Tane Hasler
Tane Hasler
8:35 min/km
00:04:46.67
50
13
30
00:21:34.44
203
46
141
00:31:39.48
203
47
140
00:00:47.30
189
46
125
176
2314
Hayjastommy
Hayjastommy #2314
Female Under 15 Team
00:54:46.18
00:54:46.18
7
(52)
Under 15 Team
7
Female
52
WA
AUS
Jasmin Barram
Tommy Barram
Hayley Barram
7:59 min/km
00:04:47.28
51
3
20
00:23:20.28
225
7
74
00:25:53.62
150
7
39
00:00:44.99
171
5
57
103
2137
Lucas NORDSTROM
Lucas NORDSTROM #2137
Male Male Under 11
00:45:35.17
00:45:35.17
21
(82)
Male Under 11
21
Male
82
WA
AUS
Lucas Nordstrom
Lucas Nordstrom
Lucas Nordstrom
6:39 min/km
00:04:47.60
52
9
31
00:17:31.51
100
28
81
00:22:34.99
116
27
93
00:00:41.06
131
33
89
148
2135
Sophie MUDD
Sophie MUDD #2135
Female Female Under 15
00:50:59.32
00:50:59.32
9
(36)
Female Under 15
9
Female
36
WA
AUS
Sophie Mudd
Sophie Mudd
Sophie Mudd
7:26 min/km
00:04:48.11
53
8
21
00:20:54.75
192
10
56
00:24:33.43
138
9
30
00:00:43.02
156
9
51
31
2122
Lauren MELLETT
Lauren MELLETT #2122
Female Female Under 13
00:39:37.91
00:39:37.91
1
(2)
Female Under 13
1
Female
2
WA
AUS
Lauren Mellett
Lauren Mellett
Lauren Mellett
5:47 min/km
00:04:48.52
54
7
22
00:14:26.63
15
1
2
00:19:48.82
70
3
10
00:00:33.93
48
3
10
73
2009
Lawson BAKER
Lawson BAKER #2009
Male Male Under 11
00:42:50.29
00:42:50.29
15
(63)
Male Under 11
15
Male
63
WA
AUS
Lawson Baker
Lawson Baker
Lawson Baker
6:15 min/km
00:04:49.20
56
11
33
00:17:25.14
95
25
77
00:20:05.41
79
11
65
00:00:30.53
20
3
16
109
2027
Fletcher BUCAT
Fletcher BUCAT #2027
Male Male Under 11
00:45:50.59
00:45:50.59
26
(88)
Male Under 11
26
Male
88
WA
AUS
Fletcher Bucat
Fletcher Bucat
Fletcher Bucat
6:41 min/km
00:04:49.20
55
10
32
00:19:34.45
153
47
118
00:20:42.15
90
15
75
00:00:44.78
168
43
111
74
2117
Laura MCEWAN
Laura MCEWAN #2117
Female Female Under 15
00:42:54.49
00:42:54.49
5
(10)
Female Under 15
5
Female
10
WA
AUS
Laura McEwan
Laura McEwan
Laura McEwan
6:15 min/km
00:04:49.56
57
9
23
00:17:29.80
99
2
18
00:20:00.24
77
7
13
00:00:34.88
64
3
15
134
2053
Brooke EDWARDS
Brooke EDWARDS #2053
Female Female Under 11
00:48:44.47
00:48:44.47
5
(29)
Female Under 11
5
Female
29
WA
AUS
Brooke Edwards
Brooke Edwards
Brooke Edwards
7:06 min/km
00:04:49.64
58
4
24
00:19:38.22
157
8
36
00:23:40.51
132
4
27
00:00:36.08
83
3
20
8
2083
Rylan HORE
Rylan HORE #2083
Male Male Under 13
00:35:37.94
00:35:37.94
6
(8)
Male Under 13
6
Male
8
WA
AUS
Rylan Hore
Rylan Hore
Rylan Hore
5:12 min/km
00:04:49.98
59
14
34
00:15:13.78
31
14
28
00:15:00.52
4
4
4
00:00:33.66
47
17
37
5
2028
Jeremy BUGDEN
Jeremy BUGDEN #2028
Male Male Under 13
00:34:42.55
00:34:42.55
4
(5)
Male Under 13
4
Male
5
WA
AUS
Jeremy Bugden
Jeremy Bugden
Jeremy Bugden
5:04 min/km
00:04:50.38
60
15
35
00:14:29.96
16
7
14
00:14:54.90
3
3
3
00:00:27.29
9
7
9
1
2308
CCC Challengers
CCC Challengers #2308
Male Under 15 Team
00:33:33.77
00:33:33.77
1
(1)
Under 15 Team
1
Male
1
WA
AUS
Jeremy Heyes
Emily Kerr
Noah McGuinness
4:53 min/km
00:04:50.94
61
4
36
00:13:02.37
3
1
3
00:15:13.24
5
1
5
00:00:27.21
8
1
8
153
2178
Zoe STEVENSON
Zoe STEVENSON #2178
Female Female Under 15
00:51:55.29
00:51:55.29
10
(39)
Female Under 15
10
Female
39
WA
AUS
Zoe Stevenson
Zoe Stevenson
Zoe Stevenson
7:34 min/km
00:04:51.61
62
10
25
00:20:17.90
178
9
48
00:26:03.59
154
10
42
00:00:42.19
144
8
45
57
2160
Felix RICE
Felix RICE #2160
Male Male Under 13
00:41:41.45
00:41:41.45
23
(51)
Male Under 13
23
Male
51
WA
AUS
Felix Rice
Felix Rice
Felix Rice
6:05 min/km
00:04:52.65
63
16
37
00:16:31.10
68
25
59
00:19:38.76
64
27
56
00:00:38.92
109
28
76
97
2187
Tyler TOOTELL
Tyler TOOTELL #2187
Male Male Under 11
00:45:12.45
00:45:12.45
17
(77)
Male Under 11
17
Male
77
WA
AUS
Tyler Tootell
Tyler Tootell
Tyler Tootell
6:35 min/km
00:04:52.70
64
12
38
00:18:12.16
127
37
100
00:21:34.24
101
19
83
00:00:33.34
44
9
35
44
2036
Silas CROSS
Silas CROSS #2036
Male Male Under 13
00:40:37.76
00:40:37.76
20
(42)
Male Under 13
20
Male
42
WA
AUS
Silas Cross
Silas Cross
Silas Cross
5:55 min/km
00:04:52.85
65
17
39
00:15:42.50
43
18
39
00:19:32.95
59
26
54
00:00:29.44
16
8
13
25
2225
Alex LYNN
Alex LYNN #2225
Male Male Under 15
00:38:51.64
00:38:51.64
4
(25)
Male Under 15
4
Male
25
WA
AUS
5:40 min/km
00:04:53.19
66
6
40
00:16:08.07
60
7
53
00:17:10.09
17
4
17
00:00:40.27
124
10
85
63
2123
Hamish MELVIN
Hamish MELVIN #2123
Male Male Under 11
00:42:16.40
00:42:16.40
10
(56)
Male Under 11
10
Male
56
WA
AUS
Hamish Melvin
Hamish Melvin
Hamish Melvin
6:10 min/km
00:04:53.39
67
13
41
00:16:17.75
63
11
55
00:20:22.45
84
13
70
00:00:42.80
155
40
104
102
2064
Ella FROST
Ella FROST #2064
Female Female Under 11
00:45:34.97
00:45:34.97
2
(20)
Female Under 11
2
Female
20
WA
AUS
Ella Frost
Ella Frost
Ella Frost
6:39 min/km
00:04:53.94
68
5
26
00:17:34.92
104
4
20
00:22:33.47
115
3
22
00:00:32.62
40
2
8
47
2182
Campbell TAYLOR
Campbell TAYLOR #2182
Male Male Under 11
00:40:40.47
00:40:40.47
8
(45)
Male Under 11
8
Male
45
WA
AUS
Campbell Taylor
Campbell Taylor
Campbell Taylor
5:56 min/km
00:04:54.41
69
14
42
00:14:41.78
18
3
16
00:20:30.29
86
14
72
00:00:33.99
50
10
38
169
2222
Holly BRISBANE
Holly BRISBANE #2222
Female Female Under 13
00:53:49.99
00:53:49.99
18
(49)
Female Under 13
18
Female
49
WA
AUS
7:51 min/km
00:04:56.39
70
8
27
00:22:29.47
215
20
68
00:25:46.07
149
16
38
00:00:38.05
100
12
27
120
2196
Sophie WALFORD
Sophie WALFORD #2196
Female Female Under 13
00:47:33.54
00:47:33.54
8
(23)
Female Under 13
8
Female
23
WA
AUS
Sophie Walford
Sophie Walford
Sophie Walford
6:56 min/km
00:04:56.42
71
9
28
00:18:08.44
126
7
26
00:23:53.45
134
9
28
00:00:35.22
71
8
18
88
2118
Olivia MCEWAN
Olivia MCEWAN #2118
Female Female Under 13
00:44:31.48
00:44:31.48
5
(16)
Female Under 13
5
Female
16
WA
AUS
Olivia McEwan
Olivia McEwan
Olivia McEwan
6:29 min/km
00:04:56.43
73
10
29
00:17:22.15
92
6
17
00:21:38.51
102
5
18
00:00:34.37
55
4
12
10
2109
Joshua MAISEY
Joshua MAISEY #2109
Male Male Under 13
00:35:46.26
00:35:46.26
7
(10)
Male Under 13
7
Male
10
WA
AUS
Joshua Maisey
Joshua Maisey
Joshua Maisey
5:13 min/km
00:04:56.43
72
18
43
00:14:22.26
13
6
12
00:15:53.28
11
8
11
00:00:34.29
53
18
41
15
2061
Joshua FOWLER
Joshua FOWLER #2061
Male Male Under 13
00:36:32.92
00:36:32.92
10
(15)
Male Under 13
10
Male
15
WA
AUS
Joshua Fowler
Joshua Fowler
Joshua Fowler
5:20 min/km
00:04:56.44
74
19
44
00:14:03.66
9
3
8
00:16:57.47
15
11
15
00:00:35.34
75
22
55
71
2170
Liam SHEPHERD
Liam SHEPHERD #2170
Male Male Under 15
00:42:45.16
00:42:45.16
10
(62)
Male Under 15
10
Male
62
WA
AUS
Liam Shepherd
Liam Shepherd
Liam Shepherd
6:14 min/km
00:04:56.45
75
7
45
00:17:07.16
86
9
70
00:19:51.34
73
12
61
00:00:50.19
201
12
132
39
2045
Zac DEWAR
Zac DEWAR #2045
Male Male Under 13
00:40:27.10
00:40:27.10
18
(37)
Male Under 13
18
Male
37
WA
AUS
Zac Dewar
Zac Dewar
Zac Dewar
5:54 min/km
00:04:56.47
76
20
46
00:16:10.94
61
23
54
00:18:39.44
36
16
36
00:00:40.24
122
32
83
50
2128
Kyran MICHELA
Kyran MICHELA #2128
Male Male Under 15
00:41:09.80
00:41:09.80
7
(47)
Male Under 15
7
Male
47
WA
AUS
Kyran Michela
Kyran Michela
Kyran Michela
6:00 min/km
00:04:56.47
77
8
47
00:17:15.05
89
10
72
00:18:26.23
31
6
31
00:00:32.03
31
5
24
98
2022
Morgan BIEGUN
Morgan BIEGUN #2022
Male Male Under 13
00:45:14.48
00:45:14.48
36
(78)
Male Under 13
36
Male
78
WA
AUS
Morgan Biegun
Morgan Biegun
Morgan Biegun
6:36 min/km
00:04:56.48
78
21
48
00:18:07.63
125
36
99
00:21:26.41
100
37
82
00:00:43.94
161
40
105
14
2177
Zac STEVENSON
Zac STEVENSON #2177
Male Male Under 13
00:36:17.71
00:36:17.71
9
(14)
Male Under 13
9
Male
14
WA
AUS
Zac Stevenson
Zac Stevenson
Zac Stevenson
5:17 min/km
00:04:56.54
79
22
49
00:15:54.85
52
21
47
00:14:51.96
2
2
2
00:00:34.35
54
19
42
37
2030
Oliver CARLYE
Oliver CARLYE #2030
Male Male Under 13
00:40:21.54
00:40:21.54
16
(35)
Male Under 13
16
Male
35
WA
AUS
Oliver Carlye
Oliver Carlye
Oliver Carlye
5:53 min/km
00:04:56.94
80
23
50
00:16:05.96
58
22
51
00:18:40.61
37
17
37
00:00:38.01
99
26
72
122
2227
Matthew LYNN
Matthew LYNN #2227
Male Male Under 13
00:47:37.18
00:47:37.18
38
(97)
Male Under 13
38
Male
97
WA
AUS
6:57 min/km
00:04:57.19
81
24
51
00:20:01.06
171
40
128
00:22:05.55
110
39
88
00:00:33.37
45
16
36
2047
Mya DORRICOTT
Mya DORRICOTT #2047
Female Female Under 9
Query
Query
Female Under 9
Female
WA
AUS
Mya Dorricott
Mya Dorricott
Mya Dorricott
min/km
00:04:57.51
00:20:06.23
00:13:56.68
00:00:58.43
86
2065
Mitchell FROST
Mitchell FROST #2065
Male Male Under 13
00:44:28.64
00:44:28.64
31
(70)
Male Under 13
31
Male
70
WA
AUS
Mitchell Frost
Mitchell Frost
Mitchell Frost
6:29 min/km
00:04:58.80
83
25
52
00:18:50.94
141
38
108
00:19:57.81
76
28
63
00:00:41.08
132
33
90
84
2161
Priya RICHARDSON
Priya RICHARDSON #2161
Female Female Under 13
00:44:15.46
00:44:15.46
3
(14)
Female Under 13
3
Female
14
WA
AUS
Priya Richardson
Priya Richardson
Priya Richardson
6:27 min/km
00:04:58.80
82
11
30
00:16:46.42
75
3
12
00:21:55.77
109
6
21
00:00:34.46
60
5
13
94
2024
Lucy BLUNT
Lucy BLUNT #2024
Female Female Under 13
00:44:58.46
00:44:58.46
6
(17)
Female Under 13
6
Female
17
WA
AUS
Lucy Blunt
Lucy Blunt
Lucy Blunt
6:33 min/km
00:04:59.66
84
12
31
00:19:44.20
164
12
39
00:19:34.37
61
2
5
00:00:40.22
121
15
38
191
2200
Elinor WEBSTER
Elinor WEBSTER #2200
Female Female Under 11
00:58:31.67
00:58:31.67
14
(58)
Female Under 11
14
Female
58
WA
AUS
Elinor Webster
Elinor Webster
Elinor Webster
8:32 min/km
00:05:00.92
85
6
32
00:20:23.91
180
12
49
00:32:23.49
219
19
70
00:00:43.34
157
13
52
26
2319
KSB Sharks
KSB Sharks #2319
Male Under 11 Team
00:38:56.99
00:38:56.99
2
(26)
Under 11 Team
2
Male
26
WA
AUS
Beaux Hough
Koby Vanderbeek
Samuel Goldstone
5:41 min/km
00:05:00.95
86
2
53
00:15:11.17
29
4
26
00:18:10.23
27
2
27
00:00:34.63
61
3
47
69
2098
Jak KINNEY GRAHAM
Jak KINNEY GRAHAM #2098
Male Male Under 11
00:42:36.58
00:42:36.58
13
(60)
Male Under 11
13
Male
60
WA
AUS
Jak Kinney Graham
Jak Kinney Graham
Jak Kinney Graham
6:13 min/km
00:05:00.96
87
15
54
00:16:20.97
65
13
57
00:20:42.37
91
16
76
00:00:32.27
33
5
26
95
2317
Just Do It Juniors
Just Do It Juniors #2317
Female Under 15 Team
00:45:04.75
00:45:04.75
3
(18)
Under 15 Team
3
Female
18
WA
AUS
Leticia Toki
Kylan Lewis
Eliza Lewis
6:34 min/km
00:05:01.89
88
4
33
00:19:42.28
160
6
37
00:19:48.93
71
2
11
00:00:31.65
29
2
7
28
2305
beach boys
beach boys #2305
Male Under 11 Team
00:39:18.28
00:39:18.28
3
(27)
Under 11 Team
3
Male
27
WA
AUS
Beau Gillett
Josh Moore
Aden Gasbarri
5:44 min/km
00:05:01.94
89
3
55
00:14:11.73
10
2
9
00:19:28.56
57
6
53
00:00:36.04
82
6
62
143
2147
Thomas PARK
Thomas PARK #2147
Male Male Under 13
00:50:35.54
00:50:35.54
42
(109)
Male Under 13
42
Male
109
WA
AUS
Thomas Park
Thomas Park
Thomas Park
7:23 min/km
00:05:02.29
90
26
56
00:21:53.32
209
47
143
00:22:57.27
120
40
95
00:00:42.65
152
38
102
43
2046
Kye DOCKER
Kye DOCKER #2046
Male Male Under 15
00:40:36.54
00:40:36.54
6
(41)
Male Under 15
6
Male
41
WA
AUS
Kye Docker
Kye Docker
Kye Docker
5:55 min/km
00:05:02.44
91
9
57
00:15:48.95
47
5
42
00:19:00.08
42
8
42
00:00:45.05
173
11
115
152
2168
Taylah SHAW
Taylah SHAW #2168
Female Female Under 13
00:51:45.79
00:51:45.79
15
(38)
Female Under 13
15
Female
38
WA
AUS
Taylah Shaw
Taylah Shaw
Taylah Shaw
7:33 min/km
00:05:02.70
92
13
34
00:20:51.20
190
17
54
00:25:14.94
145
14
35
00:00:36.94
90
10
22
40
2125
Jesse MEREDITH
Jesse MEREDITH #2125
Male Male Under 15
00:40:30.44
00:40:30.44
5
(38)
Male Under 15
5
Male
38
WA
AUS
Jesse Meredith
Jesse Meredith
Jesse Meredith
5:54 min/km
00:05:03.13
93
10
58
00:16:40.23
72
8
62
00:18:09.74
26
5
26
00:00:37.33
93
9
69
29
2004
Benjamin ANDERSON
Benjamin ANDERSON #2004
Male Male Under 13
00:39:26.96
00:39:26.96
15
(28)
Male Under 13
15
Male
28
WA
AUS
Benjamin Anderson
Benjamin Anderson
Benjamin Anderson
5:45 min/km
00:05:03.32
94
27
59
00:14:56.03
22
10
20
00:19:01.34
45
19
43
00:00:26.26
6
5
6
11
2154
Camillo PILLONEL
Camillo PILLONEL #2154
Male Male Under 13
00:35:51.33
00:35:51.33
8
(11)
Male Under 13
8
Male
11
WA
AUS
Camillo Pillonel
Camillo Pillonel
Camillo Pillonel
5:14 min/km
00:05:04.37
95
28
60
00:13:46.24
4
1
4
00:16:29.34
13
9
13
00:00:31.37
28
11
22
161
2103
Anna LOCKLEY
Anna LOCKLEY #2103
Female Female Under 9
00:53:33.49
00:53:33.49
1
(43)
Female Under 9
1
Female
43
WA
AUS
Anna Lockley
Anna Lockley
Anna Lockley
7:49 min/km
00:05:05.14
96
1
35
00:19:50.21
168
2
41
00:27:58.50
176
1
49
00:00:39.63
116
2
36
149
2090
Hannah JAMES
Hannah JAMES #2090
Female Female Under 13
00:51:15.16
00:51:15.16
14
(37)
Female Under 13
14
Female
37
WA
AUS
Hannah James
Hannah James
Hannah James
7:28 min/km
00:05:05.69
97
14
36
00:18:27.67
133
9
31
00:27:04.23
163
18
45
00:00:37.56
95
11
24
139
2226
Candace CLARKE
Candace CLARKE #2226
Female Female Under 13
00:50:10.41
00:50:10.41
11
(31)
Female Under 13
11
Female
31
WA
AUS
Candace Clarke
Candace Clarke
Candace Clarke
7:19 min/km
00:05:06.82
98
15
37
00:20:07.02
173
14
43
00:24:14.30
136
10
29
00:00:42.26
146
17
47
1
[2]
3
4
5
6
Page 2 of 6 (268 items)