X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
Page 2 of 6 (268 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
159
2025
Lilla BRAMPTON
Lilla BRAMPTON #2025
Female Female Under 11
00:53:30.55
00:53:30.55
8
(42)
Female Under 11
8
Female
42
WA
AUS
Lilla Brampton
Lilla Brampton
Lilla Brampton
7:48 min/km
00:05:16.96
111
8
40
00:18:07.36
123
5
24
00:29:20.52
188
11
56
00:00:45.70
178
16
60
100
2032
James CHANSBURY
James CHANSBURY #2032
Male Male Under 11
00:45:15.29
00:45:15.29
19
(80)
Male Under 11
19
Male
80
WA
AUS
James Chansbury
James Chansbury
James Chansbury
6:36 min/km
00:06:00.95
173
36
109
00:15:28.78
35
5
32
00:23:08.86
121
29
96
00:00:36.69
88
24
66
217
2039
Katie DAVIES
Katie DAVIES #2039
Female Female Under 9
01:02:26.51
01:02:26.51
4
(70)
Female Under 9
4
Female
70
WA
AUS
Katie Davies
Katie Davies
Katie Davies
9:06 min/km
00:07:09.16
226
10
78
00:21:37.44
204
5
62
00:32:59.73
224
6
74
00:00:40.17
119
3
37
43
2046
Kye DOCKER
Kye DOCKER #2046
Male Male Under 15
00:40:36.54
00:40:36.54
6
(41)
Male Under 15
6
Male
41
WA
AUS
Kye Docker
Kye Docker
Kye Docker
5:55 min/km
00:05:02.44
91
9
57
00:15:48.95
47
5
42
00:19:00.08
42
8
42
00:00:45.05
173
11
115
4
2181
Benjamin TAYLOR
Benjamin TAYLOR #2181
Male Male Under 13
00:34:40.96
00:34:40.96
3
(4)
Male Under 13
3
Male
4
WA
AUS
Benjamin Taylor
Benjamin Taylor
Benjamin Taylor
5:03 min/km
00:04:33.31
22
8
18
00:14:21.05
12
5
11
00:15:23.74
7
6
7
00:00:22.85
1
1
1
202
2198
William WALLACE
William WALLACE #2198
Male Male Under 9
00:59:07.41
00:59:07.41
7
(140)
Male Under 9
7
Male
140
WA
AUS
William Wallace
William Wallace
William Wallace
8:37 min/km
00:06:53.69
217
6
139
00:19:44.44
166
5
125
00:31:41.09
204
6
141
00:00:48.19
194
7
129
96
2157
Eliza PRALL
Eliza PRALL #2157
Female Female Under 13
00:45:08.79
00:45:08.79
7
(19)
Female Under 13
7
Female
19
WA
AUS
Eliza Prall
Eliza Prall
Eliza Prall
6:35 min/km
00:04:36.17
30
1
8
00:17:03.29
81
5
14
00:22:50.23
117
7
23
00:00:39.09
110
13
33
45
2329
The 2Ps
The 2Ps #2329
Male Under 11 Team
00:40:38.30
00:40:38.30
6
(43)
Under 11 Team
6
Male
43
WA
AUS
Joel Potgieter
Gemma Potgieter
5:55 min/km
00:05:44.56
146
8
91
00:15:16.05
32
5
29
00:18:52.93
41
5
41
00:00:44.75
166
9
109
173
2334
Skye Spence
Skye Spence #2334
Female Under 11 Team
00:54:06.79
00:54:06.79
4
(50)
Under 11 Team
4
Female
50
WA
AUS
Skye Spence
Skye Spence
Culzen Spence
7:53 min/km
00:11:32.45
240
7
86
00:20:07.11
174
5
44
00:21:52.29
108
2
20
00:00:34.94
66
2
16
141
2316
JTX McTs
JTX McTs #2316
Female Under 15 Team
00:50:32.72
00:50:32.72
6
(32)
Under 15 Team
6
Female
32
WA
AUS
Matilda Thomson
Xavier Thomson
7:22 min/km
00:09:52.79
233
6
81
00:16:41.82
74
5
11
00:22:56.04
119
5
24
00:01:02.06
225
7
78
51
2323
Rocking DJ's
Rocking DJ's #2323
Male Under 15 Team
00:41:20.14
00:41:20.14
5
(48)
Under 15 Team
5
Male
48
WA
AUS
Jay Hough
Damon Baldock
6:02 min/km
00:06:07.55
185
5
116
00:15:51.31
49
5
44
00:18:33.99
34
5
34
00:00:47.29
188
6
124
95
2317
Just Do It Juniors
Just Do It Juniors #2317
Female Under 15 Team
00:45:04.75
00:45:04.75
3
(18)
Under 15 Team
3
Female
18
WA
AUS
Leticia Toki
Kylan Lewis
Eliza Lewis
6:34 min/km
00:05:01.89
88
4
33
00:19:42.28
160
6
37
00:19:48.93
71
2
11
00:00:31.65
29
2
7
24
2313
H2O
H2O #2313
Male Under 15 Team
00:38:46.80
00:38:46.80
4
(24)
Under 15 Team
4
Male
24
WA
AUS
Harrison Bowden
Harry Young
James Carter
5:39 min/km
00:04:27.69
14
1
11
00:15:51.69
51
6
46
00:17:50.10
23
3
23
00:00:37.30
92
4
68
201
2332
WAM!
WAM! #2332
Female Under 11 Team
00:59:05.54
00:59:05.54
6
(61)
Under 11 Team
6
Female
61
WA
AUS
Caitlin Wallace
Brandon Mudd
Livinia Armstrong
8:37 min/km
00:07:11.40
227
6
79
00:22:22.95
214
6
67
00:28:48.48
185
5
54
00:00:42.69
154
5
50
81
2230
Tori STEINEPROIS
Tori STEINEPROIS #2230
Female Female Under 15
00:43:16.00
00:43:16.00
7
(13)
Female Under 15
7
Female
13
WA
AUS
6:18 min/km
00:04:28.58
16
2
4
00:18:05.52
121
6
23
00:19:54.25
75
6
12
00:00:47.64
192
10
64
214
2216
Ethan JONGLING
Ethan JONGLING #2216
Male Male Under 9
01:00:59.45
01:00:59.45
9
(144)
Male Under 9
9
Male
144
WA
AUS
8:54 min/km
00:09:51.91
232
13
151
00:20:35.70
184
6
131
00:29:56.27
194
4
136
00:00:35.56
78
1
58
221
2210
Mimi WORMALD
Mimi WORMALD #2210
Female Female Under 9
01:02:43.29
01:02:43.29
7
(73)
Female Under 9
7
Female
73
WA
AUS
Mimi Wormald
Mimi Wormald
Mimi Wormald
9:09 min/km
00:05:33.57
137
2
50
00:21:39.24
205
6
63
00:33:57.14
227
7
77
00:01:33.33
236
9
83
138
2302
AZE
AZE #2302
Male Under 11 Team
00:49:38.11
00:49:38.11
10
(107)
Under 11 Team
10
Male
107
WA
AUS
Alexander Clements
Emerson Dunn
Zachary White
7:14 min/km
00:06:49.95
215
12
137
00:15:40.58
42
6
38
00:26:18.81
158
11
113
00:00:48.76
198
10
131
18
2055
Nathan EVERS
Nathan EVERS #2055
Male Male Under 15
00:37:29.69
00:37:29.69
3
(18)
Male Under 15
3
Male
18
WA
AUS
Nathan Evers
Nathan Evers
Nathan Evers
5:28 min/km
00:04:33.30
21
5
17
00:16:02.07
55
6
48
00:16:28.06
12
3
12
00:00:26.25
5
1
5
110
2071
Molly GREAVES
Molly GREAVES #2071
Female Female Under 11
00:45:51.85
00:45:51.85
3
(21)
Female Under 11
3
Female
21
WA
AUS
Molly Greaves
Molly Greaves
Molly Greaves
6:41 min/km
00:05:49.94
156
17
58
00:18:24.33
132
6
30
00:20:33.41
87
2
14
00:01:04.16
228
23
79
10
2109
Joshua MAISEY
Joshua MAISEY #2109
Male Male Under 13
00:35:46.26
00:35:46.26
7
(10)
Male Under 13
7
Male
10
WA
AUS
Joshua Maisey
Joshua Maisey
Joshua Maisey
5:13 min/km
00:04:56.43
72
18
43
00:14:22.26
13
6
12
00:15:53.28
11
8
11
00:00:34.29
53
18
41
88
2118
Olivia MCEWAN
Olivia MCEWAN #2118
Female Female Under 13
00:44:31.48
00:44:31.48
5
(16)
Female Under 13
5
Female
16
WA
AUS
Olivia McEwan
Olivia McEwan
Olivia McEwan
6:29 min/km
00:04:56.43
73
10
29
00:17:22.15
92
6
17
00:21:38.51
102
5
18
00:00:34.37
55
4
12
30
2126
Sebastian MESSENGER
Sebastian MESSENGER #2126
Male Male Under 11
00:39:31.47
00:39:31.47
3
(29)
Male Under 11
3
Male
29
WA
AUS
Sebastian Messenger
Sebastian Messenger
Sebastian Messenger
5:46 min/km
00:06:08.19
186
39
117
00:15:36.67
39
6
35
00:17:15.44
18
2
18
00:00:31.16
25
4
19
218
2138
Olivia NORDSTROM
Olivia NORDSTROM #2138
Female Female Under 9
01:02:36.28
01:02:36.28
5
(71)
Female Under 9
5
Female
71
WA
AUS
Olivia nordstrom
Olivia nordstrom
Olivia nordstrom
9:08 min/km
00:05:53.42
162
4
59
00:23:42.86
227
7
76
00:32:03.59
216
5
67
00:00:56.41
215
8
74
145
2143
Milly OLDMEADOW
Milly OLDMEADOW #2143
Female Female Under 11
00:50:39.46
00:50:39.46
6
(35)
Female Under 11
6
Female
35
WA
AUS
Milly Oldmeadow
Milly Oldmeadow
Milly Oldmeadow
7:23 min/km
00:05:25.77
127
10
45
00:18:34.84
136
7
32
00:25:56.21
151
6
40
00:00:42.63
151
12
49
132
2101
Jonah LINCOLN
Jonah LINCOLN #2101
Male Male Under 11
00:48:35.54
00:48:35.54
37
(104)
Male Under 11
37
Male
104
WA
AUS
Jonah Lincoln
Jonah Lincoln
Jonah Lincoln
7:05 min/km
00:07:04.20
223
57
145
00:15:37.57
40
7
36
00:25:18.53
146
40
110
00:00:35.24
72
17
53
115
2091
Madison JAMES
Madison JAMES #2091
Female Female Under 15
00:47:06.29
00:47:06.29
8
(22)
Female Under 15
8
Female
22
WA
AUS
Madison James
Madison James
Madison James
6:52 min/km
00:04:42.77
40
5
16
00:18:23.09
130
7
28
00:23:19.69
127
8
26
00:00:40.73
126
6
40
5
2028
Jeremy BUGDEN
Jeremy BUGDEN #2028
Male Male Under 13
00:34:42.55
00:34:42.55
4
(5)
Male Under 13
4
Male
5
WA
AUS
Jeremy Bugden
Jeremy Bugden
Jeremy Bugden
5:04 min/km
00:04:50.38
60
15
35
00:14:29.96
16
7
14
00:14:54.90
3
3
3
00:00:27.29
9
7
9
120
2196
Sophie WALFORD
Sophie WALFORD #2196
Female Female Under 13
00:47:33.54
00:47:33.54
8
(23)
Female Under 13
8
Female
23
WA
AUS
Sophie Walford
Sophie Walford
Sophie Walford
6:56 min/km
00:04:56.42
71
9
28
00:18:08.44
126
7
26
00:23:53.45
134
9
28
00:00:35.22
71
8
18
193
2165
Max SHARP
Max SHARP #2165
Male Male Under 9
00:58:41.79
00:58:41.79
5
(133)
Male Under 9
5
Male
133
WA
AUS
Max Sharp
Max Sharp
Max Sharp
8:34 min/km
00:05:53.83
164
2
104
00:20:37.54
185
7
132
00:31:25.13
201
5
139
00:00:45.29
174
4
116
25
2225
Alex LYNN
Alex LYNN #2225
Male Male Under 15
00:38:51.64
00:38:51.64
4
(25)
Male Under 15
4
Male
25
WA
AUS
5:40 min/km
00:04:53.19
66
6
40
00:16:08.07
60
7
53
00:17:10.09
17
4
17
00:00:40.27
124
10
85
176
2314
Hayjastommy
Hayjastommy #2314
Female Under 15 Team
00:54:46.18
00:54:46.18
7
(52)
Under 15 Team
7
Female
52
WA
AUS
Jasmin Barram
Tommy Barram
Hayley Barram
7:59 min/km
00:04:47.28
51
3
20
00:23:20.28
225
7
74
00:25:53.62
150
7
39
00:00:44.99
171
5
57
78
2312
Goo Geckos
Goo Geckos #2312
Male Under 11 Team
00:43:00.93
00:43:00.93
7
(66)
Under 11 Team
7
Male
66
WA
AUS
Benjamin West
Kane Tyrrell
Zavier Basile
6:16 min/km
00:06:24.62
207
11
129
00:16:03.64
56
7
49
00:19:50.28
72
7
60
00:00:42.37
149
8
100
222
2324
Savvy & Mia
Savvy & Mia #2324
Female Under 11 Team
01:02:58.20
01:02:58.20
7
(74)
Under 11 Team
7
Female
74
WA
AUS
Mia Forsberg
Savannah Repacholi
9:11 min/km
00:06:22.15
205
5
77
00:22:52.96
223
7
72
00:32:19.68
218
7
69
00:01:23.41
234
7
82
41
2318
King Kong Cubs
King Kong Cubs #2318
Male Under 11 Team
00:40:33.30
00:40:33.30
5
(39)
Under 11 Team
5
Male
39
WA
AUS
Edward Haslam
Zak Taylor
Noa Henriksen
5:55 min/km
00:05:24.94
124
7
80
00:16:05.62
57
8
50
00:18:30.19
33
3
33
00:00:32.54
39
2
32
85
2169
Amber SHEPHERD
Amber SHEPHERD #2169
Female Female Under 13
00:44:19.71
00:44:19.71
4
(15)
Female Under 13
4
Female
15
WA
AUS
Amber Shepherd
Amber Shepherd
Amber Shepherd
6:28 min/km
00:04:41.54
35
3
12
00:18:16.07
129
8
27
00:20:53.19
92
4
15
00:00:28.91
14
1
3
188
2189
Mitchell TUCKEY
Mitchell TUCKEY #2189
Male Male Under 9
00:58:13.30
00:58:13.30
4
(132)
Male Under 9
4
Male
132
WA
AUS
Mitchell Tuckey
Mitchell Tuckey
Mitchell Tuckey
8:29 min/km
00:07:05.24
224
11
146
00:20:48.62
189
8
135
00:29:41.98
191
3
134
00:00:37.45
94
2
70
70
2037
Tex CROSS
Tex CROSS #2037
Male Male Under 11
00:42:40.44
00:42:40.44
14
(61)
Male Under 11
14
Male
61
WA
AUS
Tex Cross
Tex Cross
Tex Cross
6:13 min/km
00:04:36.67
32
6
23
00:15:40.03
41
8
37
00:21:49.29
105
21
86
00:00:34.44
59
15
46
72
2002
Jessie ALEXANDER
Jessie ALEXANDER #2002
Female Female Under 15
00:42:46.55
00:42:46.55
4
(9)
Female Under 15
4
Female
9
WA
AUS
Jessie Alexander
Jessie Alexander
Jessie Alexander
6:14 min/km
00:04:42.44
39
4
15
00:18:23.92
131
8
29
00:19:00.75
43
1
1
00:00:39.43
112
5
34
134
2053
Brooke EDWARDS
Brooke EDWARDS #2053
Female Female Under 11
00:48:44.47
00:48:44.47
5
(29)
Female Under 11
5
Female
29
WA
AUS
Brooke Edwards
Brooke Edwards
Brooke Edwards
7:06 min/km
00:04:49.64
58
4
24
00:19:38.22
157
8
36
00:23:40.51
132
4
27
00:00:36.08
83
3
20
3
2078
Indiana HILL
Indiana HILL #2078
Male Male Under 13
00:33:55.70
00:33:55.70
2
(3)
Male Under 13
2
Male
3
WA
AUS
Indiana Hill
Indiana Hill
Indiana Hill
4:57 min/km
00:04:14.11
8
3
6
00:14:35.16
17
8
15
00:14:40.09
1
1
1
00:00:26.33
7
6
7
237
2139
Claudia NORRIS
Claudia NORRIS #2139
Female Female Under 9
01:14:47.75
01:14:47.75
10
(83)
Female Under 9
10
Female
83
WA
AUS
Claudia Norris
Claudia Norris
Claudia Norris
10:55 min/km
00:06:22.15
204
9
76
00:24:16.71
231
8
80
00:43:16.54
239
10
85
00:00:52.34
208
7
72
40
2125
Jesse MEREDITH
Jesse MEREDITH #2125
Male Male Under 15
00:40:30.44
00:40:30.44
5
(38)
Male Under 15
5
Male
38
WA
AUS
Jesse Meredith
Jesse Meredith
Jesse Meredith
5:54 min/km
00:05:03.13
93
10
58
00:16:40.23
72
8
62
00:18:09.74
26
5
26
00:00:37.33
93
9
69
206
2116
Will MCDOWALL
Will MCDOWALL #2116
Male Male Under 9
01:00:17.22
01:00:17.22
8
(141)
Male Under 9
8
Male
141
WA
AUS
Will McDowall
Will McDowall
Will McDowall
8:48 min/km
00:06:29.95
211
4
133
00:21:14.91
198
9
140
00:31:41.48
205
7
142
00:00:50.87
203
8
134
149
2090
Hannah JAMES
Hannah JAMES #2090
Female Female Under 13
00:51:15.16
00:51:15.16
14
(37)
Female Under 13
14
Female
37
WA
AUS
Hannah James
Hannah James
Hannah James
7:28 min/km
00:05:05.69
97
14
36
00:18:27.67
133
9
31
00:27:04.23
163
18
45
00:00:37.56
95
11
24
61
2038
Will DARLOW
Will DARLOW #2038
Male Male Under 11
00:42:04.71
00:42:04.71
9
(55)
Male Under 11
9
Male
55
WA
AUS
Will Darlow
Will Darlow
Will Darlow
6:08 min/km
00:04:28.88
18
3
14
00:15:46.51
45
9
41
00:21:10.97
96
17
78
00:00:38.35
101
26
73
19
2035
Ben COX
Ben COX #2035
Male Male Under 13
00:37:30.30
00:37:30.30
12
(19)
Male Under 13
12
Male
19
WA
AUS
Ben Cox
Ben Cox
Ben Cox
5:28 min/km
00:04:44.19
42
11
25
00:14:54.93
20
9
18
00:17:18.72
19
12
19
00:00:32.45
37
14
30
168
2033
Elise COLLINS
Elise COLLINS #2033
Female Female Under 11
00:53:47.69
00:53:47.69
10
(48)
Female Under 11
10
Female
48
WA
AUS
Elise Collins
Elise Collins
Elise Collins
7:51 min/km
00:05:43.93
143
14
53
00:19:43.54
162
9
38
00:27:29.11
172
9
47
00:00:51.09
204
18
69
71
2170
Liam SHEPHERD
Liam SHEPHERD #2170
Male Male Under 15
00:42:45.16
00:42:45.16
10
(62)
Male Under 15
10
Male
62
WA
AUS
Liam Shepherd
Liam Shepherd
Liam Shepherd
6:14 min/km
00:04:56.45
75
7
45
00:17:07.16
86
9
70
00:19:51.34
73
12
61
00:00:50.19
201
12
132
231
2172
Ella SMITH
Ella SMITH #2172
Female Female Under 9
01:09:52.43
01:09:52.43
8
(79)
Female Under 9
8
Female
79
WA
AUS
Ella Smith
Ella Smith
Ella Smith
10:12 min/km
00:05:49.20
152
3
56
00:24:57.31
234
9
82
00:38:28.28
234
9
81
00:00:37.63
96
1
25
1
[2]
3
4
5
6
Page 2 of 6 (268 items)