MetaSprint Series Singapore #2 - Duathlon
20 Mar 2016
Results
Details
 
Contact
Sprint Duathlon
Sprint Relay
Discovery Duathlon
Youth Duathlon
Kids Duathlon
Kids Relay
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
Page 2 of 3 (112 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Nation
CorpSchoolName
CompanyName
CategoryPoints
Pace
Run1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Cycle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
36
207
Grace Rodsjo
Grace Rodsjo #207
Female 12-13
00:38:11.49
00:38:11.49
8
(11)
12-13
8
Female
11
AUS
Australian International School
89.93
3:10 min/km
00:07:04.23
33
5
6
00:01:11.73
32
8
12
00:20:51.03
47
11
15
00:01:06.48
26
7
9
00:07:58.01
29
6
7
37
213
Natasha Wilson
Natasha Wilson #213
Female 12-13
00:38:16.78
00:38:16.78
9
(12)
12-13
9
Female
12
AUS
UWCSEA Dover
89.72
3:11 min/km
00:07:20.20
46
10
12
00:01:17.93
41
11
15
00:20:48.62
46
10
14
00:01:25.16
50
13
17
00:07:24.85
21
3
4
40
296
Elizabeth Rose
Elizabeth Rose #296
Female 12-13
00:39:04.34
00:39:04.34
10
(13)
12-13
10
Female
13
SIN
Methodist Girls School
87.90
3:15 min/km
00:07:27.33
47
11
13
00:01:14.51
35
9
13
00:20:22.67
39
8
11
00:01:21.76
46
11
15
00:08:38.06
35
9
11
46
292
Piper Lodge
Piper Lodge #292
Female 12-13
00:40:25.23
00:40:25.23
11
(14)
12-13
11
Female
14
AUS
UWCSEA East
84.97
3:22 min/km
00:07:44.88
51
12
15
00:01:07.50
22
5
7
00:21:46.01
51
12
16
00:01:00.88
16
4
5
00:08:45.94
39
10
12
52
211
Amy Wright
Amy Wright #211
Female 12-13
00:42:11.85
00:42:11.85
12
(16)
12-13
12
Female
16
AUS
Australian International School
81.39
3:30 min/km
00:08:25.93
62
13
21
00:01:23.43
48
13
17
00:20:31.39
40
9
12
00:01:13.70
31
8
10
00:10:37.38
57
15
19
53
286
Yuriko Masui
Yuriko Masui #286
Female 12-13
00:42:24.53
00:42:24.53
13
(17)
12-13
13
Female
17
JPN
Australian International School
80.98
3:32 min/km
00:07:17.73
45
9
11
00:01:20.99
45
12
16
00:22:37.98
56
15
20
00:01:25.83
51
14
18
00:09:41.99
46
13
16
54
331
Chloe Robinson
Chloe Robinson #331
Female 12-13
00:43:34.56
00:43:34.56
14
(18)
12-13
14
Female
18
NZL
78.81
3:37 min/km
00:08:35.89
65
14
22
00:01:25.02
50
14
18
00:22:45.56
58
16
21
00:01:18.70
38
9
12
00:09:29.38
44
12
15
59
284
Kiera Graham
Kiera Graham #284
Female 12-13
00:46:39.84
00:46:39.84
15
(20)
12-13
15
Female
20
AUS
UWCSEA
73.60
3:53 min/km
00:08:38.14
66
15
23
00:02:00.07
78
21
30
00:21:56.55
52
13
17
00:01:47.18
68
19
27
00:12:17.88
69
20
27
60
293
Joanna Moy
Joanna Moy #293
Female 12-13
00:47:01.39
00:47:01.39
16
(21)
12-13
16
Female
21
MAL
73.04
3:55 min/km
00:08:51.20
72
20
28
00:01:43.27
65
15
24
00:22:36.30
55
14
19
00:01:32.76
58
15
21
00:12:17.86
68
19
26
64
212
Charlotte Wilson
Charlotte Wilson #212
Female 12-13
00:47:51.11
00:47:51.11
17
(24)
12-13
17
Female
24
AUS
UWCSEA Dover
71.77
3:59 min/km
00:08:43.36
70
18
26
00:01:59.11
77
20
29
00:25:29.80
73
21
28
00:01:33.01
59
16
22
00:10:05.82
53
14
18
65
294
Mihika Rao
Mihika Rao #294
Female 12-13
00:47:51.36
00:47:51.36
18
(25)
12-13
18
Female
25
IND
71.77
3:59 min/km
00:08:41.21
67
16
24
00:01:58.51
76
19
28
00:23:59.80
62
17
22
00:02:19.84
82
24
34
00:10:51.99
62
16
22
70
291
Rayna John
Rayna John #291
Female 12-13
00:50:22.61
00:50:22.61
19
(26)
12-13
19
Female
26
IND
NPS International
68.17
4:11 min/km
00:09:17.54
77
23
32
00:01:53.90
72
17
26
00:24:49.07
68
19
25
00:01:40.37
63
17
23
00:12:41.72
73
21
29
71
281
Aarini Balasubramanian
Aarini Balasubramanian #281
Female 12-13
00:50:30.86
00:50:30.86
20
(27)
12-13
20
Female
27
Singapore Swimming Club
IND
UWCSEA Dover
67.99
4:12 min/km
00:08:41.78
69
17
25
00:02:00.17
79
22
31
00:25:28.93
72
20
27
00:02:19.23
81
23
33
00:12:00.73
67
18
25
72
216
Skylar Lloyd
Skylar Lloyd #216
Female 12-13
00:50:31.68
00:50:31.68
21
(28)
12-13
21
Female
28
AUS
UWCSEA Dover
67.97
4:12 min/km
00:08:44.39
71
19
27
00:02:48.31
86
25
35
00:26:01.07
75
22
29
00:01:45.61
66
18
25
00:11:12.29
63
17
23
78
282
Celeste Roxanne Cocks
Celeste Roxanne Cocks #282
Female 12-13
00:55:14.35
00:55:14.35
22
(30)
12-13
22
Female
30
AUS
62.17
4:36 min/km
00:10:36.79
84
24
34
00:01:44.90
68
16
25
00:24:13.24
64
18
24
00:02:15.43
80
22
32
00:16:23.98
84
23
33
82
297
Shih Ann Tang
Shih Ann Tang #297
Female 12-13
00:58:11.44
00:58:11.44
23
(32)
12-13
23
Female
32
SIN
59.02
4:50 min/km
00:09:03.22
74
22
30
00:01:57.50
74
18
27
00:32:23.75
83
25
34
00:01:54.31
71
20
28
00:12:52.65
76
22
30
85
295
Katyayini Ratanjee
Katyayini Ratanjee #295
Female 12-13
01:05:25.63
01:05:25.63
24
(35)
12-13
24
Female
35
IND
52.49
5:27 min/km
00:11:19.19
85
25
35
00:03:13.69
87
26
36
00:28:55.33
79
24
32
00:04:53.07
88
26
36
00:17:04.34
86
25
35
87
290
Lee Jia Xin
Lee Jia Xin #290
Female 12-13
01:06:26.88
01:06:26.88
25
(36)
12-13
25
Female
36
SIN
Greendale Secondary School
51.69
5:32 min/km
00:15:14.30
88
26
36
00:02:12.43
84
24
33
00:26:09.30
76
23
30
00:02:50.80
86
25
35
00:20:00.04
88
26
36
88
287
Nur Alisha Shahromey
Nur Alisha Shahromey #287
Female 12-13
01:07:13.88
01:07:13.88
26
(37)
12-13
26
Female
37
SIN
South View Primary School
51.08
5:36 min/km
00:09:02.79
73
21
29
00:02:02.06
80
23
32
00:36:56.27
88
26
37
00:02:15.14
79
21
31
00:16:57.61
85
24
34
283
Nolwenn Feddal
Nolwenn Feddal #283
Female 12-13
Not started
Not started
12-13
Female
FRA
LFS
min/km
217
Sophia Hamlen
Sophia Hamlen #217
Female 12-13
Not started
Not started
12-13
Female
USA
min/km
203
Siobhain Doyle
Siobhain Doyle #203
Female 12-13
Not started
Not started
12-13
Female
MAL
min/km
204
Emma Corbett
Emma Corbett #204
Female 12-13
Not started
Not started
12-13
Female
NZL
min/km
205
Reilly Grose-Hodge
Reilly Grose-Hodge #205
Female 12-13
Not started
Not started
12-13
Female
ES
Marlborough College Malaysia
min/km
206
Skylar Gen Johnson
Skylar Gen Johnson #206
Female 12-13
Not started
Not started
12-13
Female
USA
HENRY PARK PRIMARY SCHOOL
min/km
214
Sophia Dallimore
Sophia Dallimore #214
Female 12-13
Not started
Not started
12-13
Female
AUS
min/km
208
Charlotte Strand
Charlotte Strand #208
Female 12-13
Not started
Not started
12-13
Female
ES
UWCSEA Dover
min/km
4
250
Matthew David Trott
Matthew David Trott #250
Male 12-13
00:29:40.83
00:29:40.83
1
(4)
12-13
1
Male
4
Team Time
ES
Alice Smith International School
100.00
2:28 min/km
00:05:41.63
8
2
8
00:00:54.10
4
1
3
00:15:56.00
5
1
5
00:00:45.89
1
1
1
00:06:23.20
6
1
6
10
232
Nigel Ng Kar Kean
Nigel Ng Kar Kean #232
Male 12-13
00:31:41.88
00:31:41.88
2
(9)
12-13
2
Male
9
Tri-Amateur Triathlon Club
MAL
Sri Sempurna International School
93.64
2:38 min/km
00:05:37.62
7
1
7
00:01:04.33
16
4
12
00:16:27.78
9
2
9
00:01:04.99
24
8
17
00:07:27.14
22
5
18
13
314
Martin Inglin
Martin Inglin #314
Male 12-13
00:32:25.43
00:32:25.43
3
(12)
12-13
3
Male
12
SIN
St Joseph's Institution (Independent)
91.54
2:42 min/km
00:06:26.44
17
4
16
00:00:56.43
7
2
5
00:17:05.36
15
3
14
00:00:59.15
12
3
9
00:06:58.04
13
4
12
17
238
Lucas May
Lucas May #238
Male 12-13
00:34:26.69
00:34:26.69
4
(15)
12-13
4
Male
15
ES
UWCSEA East
86.17
2:52 min/km
00:06:52.79
27
7
22
00:01:08.16
25
6
16
00:18:19.28
22
6
21
00:01:10.34
29
9
20
00:06:56.11
11
3
10
19
235
Samuel Compton
Samuel Compton #235
Male 12-13
00:34:46.83
00:34:46.83
5
(16)
12-13
5
Male
16
ES
85.34
2:53 min/km
00:06:59.18
29
9
24
00:01:10.89
30
8
19
00:17:22.16
16
4
15
00:01:03.12
22
7
16
00:08:11.46
30
9
23
20
248
Austin Cocks
Austin Cocks #248
Male 12-13
00:34:47.45
00:34:47.45
6
(17)
12-13
6
Male
17
AUS
United World College SEA East
85.31
2:53 min/km
00:06:50.18
25
5
20
00:00:58.74
12
3
9
00:18:02.57
20
5
19
00:00:59.91
13
4
10
00:07:56.04
28
8
22
22
312
Ben Daniels
Ben Daniels #312
Male 12-13
00:35:00.72
00:35:00.72
7
(18)
12-13
7
Male
18
ES
UWCSEA Dover
84.77
2:55 min/km
00:06:05.78
14
3
13
00:01:08.86
27
7
17
00:20:00.34
35
10
25
00:01:00.86
15
5
11
00:06:44.87
10
2
9
24
241
Shaun Pexton
Shaun Pexton #241
Male 12-13
00:35:27.49
00:35:27.49
8
(20)
12-13
8
Male
20
UWC Dragon
ES
UWCSEA East
83.71
2:57 min/km
00:07:00.28
31
11
26
00:01:05.28
19
5
14
00:18:43.18
27
7
22
00:00:57.04
10
2
8
00:07:41.70
24
6
20
27
239
Yongqi Josh Seet
Yongqi Josh Seet #239
Male 12-13
00:36:44.26
00:36:44.26
9
(22)
12-13
9
Male
22
Team Fabian
SIN
80.79
3:03 min/km
00:07:05.52
35
13
29
00:01:12.93
34
10
22
00:18:43.47
28
8
23
00:01:12.50
30
10
21
00:08:29.83
34
10
24
39
306
Anshul Dash
Anshul Dash #306
Male 12-13
00:38:39.35
00:38:39.35
10
(27)
12-13
10
Male
27
Fabian Williams Coaching Concepts (FWCC)
IND
76.78
3:13 min/km
00:07:03.67
32
12
27
00:01:18.53
42
14
27
00:20:36.29
44
14
31
00:01:01.38
19
6
14
00:08:39.47
36
11
25
41
313
Harry Ford
Harry Ford #313
Male 12-13
00:39:10.59
00:39:10.59
11
(28)
12-13
11
Male
28
AUS
75.76
3:15 min/km
00:07:30.53
48
15
35
00:02:02.42
81
28
49
00:20:12.96
36
11
26
00:01:31.46
57
20
37
00:07:53.20
27
7
21
43
316
Tristan Loo
Tristan Loo #316
Male 12-13
00:39:44.74
00:39:44.74
12
(30)
12-13
12
Male
30
SIN
Ngee Ann Secondary School
74.68
3:18 min/km
00:06:52.13
26
6
21
00:01:14.66
36
11
23
00:20:17.95
38
12
28
00:01:39.46
62
22
40
00:09:40.53
45
14
30
44
317
Muhammad Hazeem Mohamed Huzaini
Muhammad Hazeem Mohamed Huzaini #317
Male 12-13
00:39:46.79
00:39:46.79
13
(31)
12-13
13
Male
31
SIN
Changkat Changi Secondary School
74.61
3:18 min/km
00:06:57.13
28
8
23
00:01:34.07
54
20
36
00:19:50.26
34
9
24
00:01:20.26
42
13
28
00:10:05.06
52
17
35
47
233
Choo Shinn Gee
Choo Shinn Gee #233
Male 12-13
00:40:52.96
00:40:52.96
14
(33)
12-13
14
Male
33
MAL
sjkc yoke nam kuala lumpur
72.60
3:24 min/km
00:07:53.53
54
17
38
00:01:11.01
31
9
20
00:20:32.51
42
13
30
00:01:22.22
47
16
32
00:09:53.68
49
15
33
48
305
Luka Cherriman
Luka Cherriman #305
Male 12-13
00:41:14.26
00:41:14.26
15
(34)
12-13
15
Male
34
ES
71.97
3:26 min/km
00:06:59.18
30
10
25
00:01:27.13
51
19
33
00:21:04.36
49
15
34
00:01:29.69
56
19
36
00:10:13.88
54
18
36
50
243
Artyom Lukasevits
Artyom Lukasevits #243
Male 12-13
00:41:45.96
00:41:45.96
16
(35)
12-13
16
Male
35
Olympia Swimming Club
EST
Tanjong Katong Primary School
71.06
3:28 min/km
00:08:04.20
56
19
40
00:01:21.19
46
16
30
00:21:05.23
50
16
35
00:01:15.58
33
11
22
00:09:59.74
50
16
34
51
240
Riley Smith
Riley Smith #240
Male 12-13
00:42:03.92
00:42:03.92
17
(36)
12-13
17
Male
36
NZL
Canadian International School Lakeside
70.56
3:30 min/km
00:07:17.23
44
14
34
00:01:15.90
37
12
24
00:23:20.86
60
19
39
00:01:26.25
53
17
34
00:08:43.65
37
12
26
55
319
Glen Ong Wei Ming
Glen Ong Wei Ming #319
Male 12-13
00:44:21.30
00:44:21.30
18
(37)
12-13
18
Male
37
SIN
66.92
3:41 min/km
00:08:35.77
64
22
43
00:01:22.19
47
17
31
00:21:57.50
53
17
36
00:01:35.07
61
21
39
00:10:50.76
61
20
40
56
234
Scott Patterson
Scott Patterson #234
Male 12-13
00:44:37.18
00:44:37.18
19
(38)
12-13
19
Male
38
TriEdge
ES
66.52
3:43 min/km
00:08:25.36
61
20
41
00:01:23.54
49
18
32
00:24:25.74
65
20
41
00:01:20.86
44
14
30
00:09:01.67
41
13
28
66
318
Kenta Nakajima
Kenta Nakajima #318
Male 12-13
00:47:58.90
00:47:58.90
20
(41)
12-13
20
Male
41
JPN
61.86
3:59 min/km
00:07:56.59
55
18
39
00:01:17.83
40
13
26
00:22:58.54
59
18
38
00:01:29.24
55
18
35
00:14:16.68
81
27
49
67
311
Zachary Chua
Zachary Chua #311
Male 12-13
00:48:26.60
00:48:26.60
21
(42)
12-13
21
Male
42
SIN
Anglo-Chinese School (Junior)
61.27
4:02 min/km
00:07:32.89
49
16
36
00:01:36.79
60
22
39
00:25:36.92
74
24
46
00:02:06.62
77
27
47
00:11:33.37
64
21
41
68
245
Alexander Knott
Alexander Knott #245
Male 12-13
00:48:33.10
00:48:33.10
22
(43)
12-13
22
Male
43
ES
61.13
4:02 min/km
00:08:41.38
68
23
44
00:01:20.33
44
15
29
00:26:46.63
78
25
47
00:01:16.15
36
12
25
00:10:28.60
55
19
37
69
307
Cheng Xin Ong
Cheng Xin Ong #307
Male 12-13
00:49:45.57
00:49:45.57
23
(44)
12-13
23
Male
44
MAL
Red swastika school
59.65
4:08 min/km
00:08:28.78
63
21
42
00:01:34.16
55
21
37
00:25:00.79
69
22
44
00:01:51.04
69
23
42
00:12:50.78
75
24
46
1
[2]
3
Page 2 of 3 (112 items)