South 32 Rottnest Channel Swim
25 Feb 2023
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Solo
Duo
Team
Lavan Charity Challenge
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Page 1 of 1 (39 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Swimmer1
Swimmer2
Swimmer3
Swimmer4
AddAge
Dist
Pace
Wave
8
840
Saba's Mermaids
Saba's Mermaids #840
Female 56+
05:49:57.63
05:49:57.63
1
(1)
56+
1
Female
1
Ginger Archer
Lilarni King
Ruby Smith
Tahlee Jones
60
19.7
17:45 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
28
841
Saba's Spot's
Saba's Spot's #841
Female 100+
06:45:48.80
06:45:48.80
1
(2)
100+
1
Female
2
Amy Litton
Lisa Gore
Natalie Stehbens
Shelby-Ellen Walquist
124
19.7
20:35 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
30
861
Whale Sharks
Whale Sharks #861
Female 150+
06:50:44.37
06:50:44.37
1
(3)
150+
1
Female
3
Danella Ashwin
Desiree Silva
Jane Valentine
Sarah Donovan
178
19.7
20:50 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
33
839
Saba Sistas
Saba Sistas #839
Female 150+
06:58:30.78
06:58:30.78
2
(4)
150+
2
00:07:46.41
Female
4
Julz Johnson
Kacy Mazzini
Rhian Chin
Sally Kelly
181
19.7
21:14 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
39
844
Sofishticated Friends
Sofishticated Friends #844
Female 100+
08:10:27.70
08:10:27.70
2
(5)
100+
2
01:24:38.90
Female
5
Lauren Murphy
Paige Whitelaw
Stacey Van Der Heiden
Tara Mccrone
106
19.7
24:53 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
1
848
Swim For Proudie
Swim For Proudie #848
Male 100+
04:36:08.93
04:36:08.93
1
(1)
100+
1
Male
1
Alex Chin
Chris Bingemann
Chris Guard
Harry Garland
132
19.7
14:01 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
2
842
Saba's Swimmers
Saba's Swimmers #842
Male 100+
04:48:42.19
04:48:42.19
2
(2)
100+
2
00:12:33.26
Male
2
Brad Headling
Hayden Headling
Hudson Baird
Troy Baird
125
19.7
14:39 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
4
851
Team Indianic
Team Indianic #851
Male 100+
05:16:54.25
05:16:54.25
3
(3)
100+
3
00:40:45.32
Male
3
Ben Lyons
Jordan Brindle
Scott Deakin
Tom Waddell
132
19.7
16:05 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
5
836
Norton Rose Fulbright
Norton Rose Fulbright #836
Male 100+
05:34:00.99
05:34:00.99
4
(4)
100+
4
00:57:52.06
Male
4
Alen Pazin
David Jewkes
Isabella Bynevelt
Kyle Robinson
141
19.7
16:57 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
6
828
Channel 10
Channel 10 #828
Male 150+
05:39:23.52
05:39:23.52
1
(5)
150+
1
Male
5
Andrew Reid
Bruce Hopkins
Karl Carosella
Harrison Reid
175
19.7
17:13 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
7
855
Team Saba Newbery
Team Saba Newbery #855
Male 56+
05:44:53.65
05:44:53.65
1
(6)
56+
1
Male
6
Angus Dodson
Caleb Mcwaters
Harry Longhorn
Jarrod Watson
87
19.7
17:30 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
9
850
Team Cogs
Team Cogs #850
Male 100+
05:50:42.43
05:50:42.43
5
(7)
100+
5
01:14:33.50
Male
7
Daniel Coughlan
Jesse Coughlan
Kalen Coughlan
Keith Coughlan
129
19.7
17:48 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
10
847
Survey Group Swimmers
Survey Group Swimmers #847
Male 150+
05:51:31.16
05:51:31.16
2
(8)
150+
2
00:12:07.64
Male
8
Benjamin Simpson
Chris Mitchell
Gavin Wearne
Matthew Morris
184
19.7
17:50 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
11
846
Straight Off The Couch
Straight Off The Couch #846
Male 100+
06:02:53.58
06:02:53.58
6
(9)
100+
6
01:26:44.65
Male
9
Ben Glatz
Lily Betteridge
Mitch Keppel
Paul Keppel
119
19.7
18:25 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
12
823
3 old fat guys and zac
3 old fat guys and zac #823
Male 150+
06:04:38.46
06:04:38.46
3
(10)
150+
3
00:25:14.94
Male
10
Ben Kelley
Dean Hely
Greg Omeara
Zac Vinten
199
19.7
18:30 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
13
845
Southern Wrongs
Southern Wrongs #845
Male 200+
06:05:13.42
06:05:13.42
1
(11)
200+
1
Male
11
Dean Thornton
Mark Weller
Simon Smith
Thomas Smith
208
19.7
18:32 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
14
856
Kindy Dads
Kindy Dads #856
Male 150+
06:08:59.42
06:08:59.42
4
(12)
150+
4
00:29:35.90
Male
12
Alastair Kerr
David Barham
Michael Dodd
Tommy Mcneil
167
19.7
18:43 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
15
838
Pirate Ship Foundation
Pirate Ship Foundation #838
Male 100+
06:13:04.99
06:13:04.99
7
(13)
100+
7
01:36:56.05
Male
13
Hamish Turner
Luke Pardini
Michael Rimbas
Nicholas Mirco
108
19.7
18:56 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
18
833
Longreach Sperm Whales
Longreach Sperm Whales #833
Male 150+
06:16:29.16
06:16:29.16
5
(14)
150+
5
00:37:05.64
Male
14
Ben Colreavy
Chris Anderson
Jeff Dillon
John Mcnally
177
19.7
19:06 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
19
837
Old Habits
Old Habits #837
Male 100+
06:18:54.89
06:18:54.89
8
(15)
100+
8
01:42:45.96
Male
15
Darren Miles
Jacob Buck
James Hugill
Jessie Badge
140
19.7
19:14 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
20
824
Alleycats Espresso
Alleycats Espresso #824
Male 150+
06:21:21.66
06:21:21.66
6
(16)
150+
6
00:41:58.14
Male
16
Danielle Mcgrath
Dean Clarke
Lee Hall
Wayne Mcgrath
164
19.7
19:21 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
24
831
Hesperia Channel Cruisers
Hesperia Channel Cruisers #831
Male 100+
06:33:28.50
06:33:28.50
9
(17)
100+
9
01:57:19.56
Male
17
Christie Savage
Corey Scidone
Harry Seward
Ian Smyth
126
19.7
19:58 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
25
834
Monadelphous Manta Rays
Monadelphous Manta Rays #834
Male 150+
06:34:50.51
06:34:50.51
7
(18)
150+
7
00:55:26.99
Male
18
Alastair Reid
Farran Medhurst
Paul Francis
Stevan Kuhn
188
19.7
20:02 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
27
854
Team Oi
Team Oi #854
Male 200+
06:39:28.39
06:39:28.39
2
(19)
200+
2
00:34:14.97
Male
19
Christopher Murphy
Jon Stagg
Nathan Mcintosh
Nicholas Stagg
219
19.7
20:16 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
29
830
Hammered Heads
Hammered Heads #830
Male 200+
06:48:31.19
06:48:31.19
3
(20)
200+
3
00:43:17.77
Male
20
Adam Volkerts
Danii Paterson
Mark Cox
162
19.7
20:44 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
32
853
Team Leishman
Team Leishman #853
Male 56+
06:53:23.36
06:53:23.36
2
(21)
56+
2
01:08:29.71
Male
21
Callum Lovegrove
Jayden Quill
Mathew John
Travis Austen
95
19.7
20:59 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
34
829
Coast 2 Coast Attachments
Coast 2 Coast Attachments #829
Male 150+
07:02:06.03
07:02:06.03
8
(22)
150+
8
01:22:42.51
Male
22
Andy Dean
Daiman Clarke
Luke Preston
Sean Clarke
180
19.7
21:25 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
35
860
Wetter The Better
Wetter The Better #860
Male 150+
07:06:27.28
07:06:27.28
9
(23)
150+
9
01:27:03.76
Male
23
Adam Gillie
Brooke Kempton
Chenae King
Matt Gillie
193
19.7
21:38 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
37
857
Thirsty Thirds
Thirsty Thirds #857
Male 100+
07:16:52.81
07:16:52.81
10
(24)
100+
10
02:40:43.87
Male
24
Daniel Grace
Ian Cook
Jono Owen
Tim Parks
149
19.7
22:10 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
38
835
Most Valuable Pagers
Most Valuable Pagers #835
Male 100+
07:39:04.75
07:39:04.75
11
(25)
100+
11
03:02:55.82
Male
25
David George
Emma Hewett
Oliver Voorn
Seaton Thompson
117
19.7
23:18 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
3
862
Whittens
Whittens #862
Mixed 150+ Mixed
05:07:01.85
05:07:01.85
1
(1)
150+ Mixed
1
Mixed
1
Justine Spurr
Jacqueline Johnston
Jason Evans
Todd Rintoul
153
19.7
15:35 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
16
852
Team Kalgoorlie
Team Kalgoorlie #852
Mixed 150+ Mixed
06:13:34.46
06:13:34.46
2
(2)
150+ Mixed
2
01:06:32.61
Mixed
2
Erin Harwood
Kelly Bodman
Nikki Norrish
Shawn Brogden
150
19.7
18:57 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
17
827
Caruccio
Caruccio #827
Mixed 150+ Mixed
06:15:25.72
06:15:25.72
3
(3)
150+ Mixed
3
01:08:23.87
Mixed
3
Amy Crothers
Hannah Samsa
Jason Battley
117
19.7
19:03 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
21
832
Hesperia Heroes
Hesperia Heroes #832
Mixed 100+ Mixed
06:25:28.38
06:25:28.38
1
(4)
100+ Mixed
1
Mixed
4
Grainne Byrne
Jamie Fini
Penny Grant
Robert Tucker
125
19.7
19:34 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
22
826
Bigwood Crew
Bigwood Crew #826
Mixed 150+ Mixed
06:26:02.87
06:26:02.87
4
(5)
150+ Mixed
4
01:19:01.02
Mixed
5
Ben Taylor
Lizzie Bigwood
Ruby Bigwood
Simon Bigwood
165
19.7
19:35 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
23
843
Sea Otters
Sea Otters #843
Mixed 150+ Mixed
06:33:01.98
06:33:01.98
5
(6)
150+ Mixed
5
01:26:00.13
Mixed
6
Lee-Anne King
Megan Pentony
Melina Argyle
Shane Pentony
192
19.7
19:57 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
26
825
Baldilocks And The 3 Hairs
Baldilocks And The 3 Hairs #825
Mixed 100+ Mixed
06:39:26.26
06:39:26.26
2
(7)
100+ Mixed
2
00:13:57.88
Mixed
7
Emily Bongers
Gerry O Sullivan
Pascale Brockman
Phillipa Pantin
131
19.7
20:16 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
31
849
Swim For Saba
Swim For Saba #849
Mixed 150+ Mixed
06:52:29.27
06:52:29.27
6
(8)
150+ Mixed
6
01:45:27.42
Mixed
8
Annika Rasmussen
Kirsten Button
Mick Button
Shar Baird
173
19.7
20:56 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
36
858
Water We Doing
Water We Doing #858
Mixed 150+ Mixed
07:09:11.76
07:09:11.76
7
(9)
150+ Mixed
7
02:02:09.91
Mixed
9
Jane Dumville
Jenna Hurrey
Peter Bouteloup
Wendy Belford
160
19.7
21:47 min/km
Wave 10 200+ Green & LLC Red
Page 1 of 1 (39 items)
© 2023