School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2022
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
Page 1 of 7 (343 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.5km
Pace
O/Pos
2.5km
Pace
O/Pos
92
Tom CRAWSHAW
Tom CRAWSHAW #92
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Ardross PS
640
27
215
Coast HICKS
Coast HICKS #215
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Carramar PS
362
8
444
Lucas BLANCHARD
Lucas BLANCHARD #444
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Good Shepherd
574
23
445
Spencer HOEDEN
Spencer HOEDEN #445
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Good Shepherd
574
23
446
Archie MORRIS
Archie MORRIS #446
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Good Shepherd
574
23
1047
Lachlan CASS
Lachlan CASS #1047
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Pearsall PS
651
28
1109
Alex AGOSTINI
Alex AGOSTINI #1109
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Peter Moyes ACS
689
29
1110
Eli CLARKE
Eli CLARKE #1110
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Peter Moyes ACS
689
29
1440
Jordi JACKSON
Jordi JACKSON #1440
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Settlers PS
1568
Corey RYAN
Corey RYAN #1568
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
St Anthony's Wanneroo
550
21
1738
Dylan PAAP
Dylan PAAP #1738
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
St Marks ACS
267
4
1921
Griffin MURRAY
Griffin MURRAY #1921
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Subiaco PS
233
2
2061
Tanxsta HARRIS
Tanxsta HARRIS #2061
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Ursula Frayne CC
2346
Benjamin BARKER
Benjamin BARKER #2346
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Dalyellup PS
2350
Jordan CREWS
Jordan CREWS #2350
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Mosman Park PS
2357
Samuel FLEMING
Samuel FLEMING #2357
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
St Benedict's PS
2366
Charlie JOHNSON
Charlie JOHNSON #2366
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Mount Hawthorn PS
2372
Oliver LEFROY
Oliver LEFROY #2372
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
St Joseph's School Moora
2393
Tyson ROSS
Tyson ROSS #2393
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Embleton PS
2396
Zakaria SOUTHERN
Zakaria SOUTHERN #2396
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Kensington PS
2404
Eddie WATSON
Eddie WATSON #2404
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Moora PS
2673
Lucas CLARKE
Lucas CLARKE #2673
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Meadow Springs Primary
2674
Liam MCDEVITT
Liam MCDEVITT #2674
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Meadow Springs Primary
3014
Kai MCKINLAY
Kai MCKINLAY #3014
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Lake Joondalup BC
2984
Max TAEUBER
Max TAEUBER #2984
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Lake Joondalup BC
2992
Lee VON BARGEN
Lee VON BARGEN #2992
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Lake Joondalup BC
1
2380
Sam O SULLIVAN
Sam O SULLIVAN #2380
Male Y06
00:08:11.84
00:08:11.84
1
(1)
Y06
1
Male
1
Glengarry PS
1
3:16 min/km
00:05:17.59
3:31 min/km
1
00:02:54.25
2:54 min/km
4
2
2365
Jaison JASCHINSKY
Jaison JASCHINSKY #2365
Male Y06
00:08:24.99
00:08:24.99
2
(2)
Y06
2
00:00:13.14
Male
2
St Andrews
1
3:21 min/km
00:05:31.59
3:41 min/km
2
00:02:53.39
2:53 min/km
2
3
2400
Harry THOMAS
Harry THOMAS #2400
Male Y06
00:08:30.87
00:08:30.87
3
(3)
Y06
3
00:00:19.03
Male
3
City Beach PS
1
3:24 min/km
00:05:39.78
3:46 min/km
4
00:02:51.09
2:51 min/km
1
5
2132
Patrick CAMPBELL
Patrick CAMPBELL #2132
Male Y06
00:08:43.03
00:08:43.03
5
(5)
Y06
5
00:00:31.19
Male
5
Whitford CPS
289
5
1
3:29 min/km
00:05:39.35
3:46 min/km
3
00:03:03.67
3:03 min/km
18
6
398
Jackson HILL
Jackson HILL #398
Male Y06
00:08:44.25
00:08:44.25
6
(6)
Y06
6
00:00:32.41
Male
6
Freshwater Bay PS
462
12
1
3:29 min/km
00:05:41.34
3:47 min/km
5
00:03:02.91
3:02 min/km
15
4
987
Elijah GRIFFITHS
Elijah GRIFFITHS #987
Male Y06
00:08:35.71
00:08:35.71
4
(4)
Y06
4
00:00:23.86
Male
4
Padbury Catholic PS
235
3
1
3:26 min/km
00:05:42.03
3:48 min/km
6
00:02:53.67
2:53 min/km
3
7
2363
Max HAWKINS
Max HAWKINS #2363
Male Y06
00:08:44.65
00:08:44.65
7
(7)
Y06
7
00:00:32.81
Male
7
Loreto Nedlands PS
1
3:29 min/km
00:05:42.84
3:48 min/km
7
00:03:01.81
3:01 min/km
11
9
2362
Cooper HART
Cooper HART #2362
Male Y06
00:08:44.68
00:08:44.68
9
(9)
Y06
9
00:00:32.84
Male
9
Guildford GS
1
3:29 min/km
00:05:47.33
3:51 min/km
8
00:02:57.34
2:57 min/km
8
8
5
Nate PAULINE
Nate PAULINE #5
Male Y06
00:08:44.67
00:08:44.67
8
(8)
Y06
8
00:00:32.82
Male
8
All Saints' College
1
3:29 min/km
00:05:48.34
3:52 min/km
9
00:02:56.32
2:56 min/km
6
11
6
Austin SARATSIS
Austin SARATSIS #6
Male Y06
00:08:45.67
00:08:45.67
11
(11)
Y06
11
00:00:33.82
Male
11
All Saints' College
2
3:30 min/km
00:05:49.17
3:52 min/km
12
00:02:56.49
2:56 min/km
7
23
2394
James SHUCK
James SHUCK #2394
Male Y06
00:09:16.24
00:09:16.24
23
(23)
Y06
23
00:01:04.40
Male
23
Currambine PS
1
3:42 min/km
00:05:49.17
3:52 min/km
11
00:03:27.07
3:27 min/km
109
10
2373
Henry MALKIN
Henry MALKIN #2373
Male Y06
00:08:44.95
00:08:44.95
10
(10)
Y06
10
00:00:33.11
Male
10
St Marks ACS
267
4
1
3:29 min/km
00:05:48.77
3:52 min/km
10
00:02:56.18
2:56 min/km
5
19
2397
Dane SPROXTON
Dane SPROXTON #2397
Male Y06
00:09:11.20
00:09:11.20
19
(19)
Y06
19
00:00:59.36
Male
19
West Byford PS
1
3:40 min/km
00:05:51.82
3:54 min/km
13
00:03:19.38
3:19 min/km
65
12
2406
Tighe WYNNE
Tighe WYNNE #2406
Male Y06
00:09:00.27
00:09:00.27
12
(12)
Y06
12
00:00:48.42
Male
12
St Andrews
2
3:36 min/km
00:05:52.83
3:55 min/km
14
00:03:07.44
3:07 min/km
23
15
2395
Keiran SMITH
Keiran SMITH #2395
Male Y06
00:09:06.35
00:09:06.35
15
(15)
Y06
15
00:00:54.51
Male
15
Our Lady of Mount Carmel
1
3:38 min/km
00:06:00.57
4:00 min/km
15
00:03:05.78
3:05 min/km
21
17
2361
Joshua GODDARD
Joshua GODDARD #2361
Male Y06
00:09:09.59
00:09:09.59
17
(17)
Y06
17
00:00:57.75
Male
17
Bicton PS
1
3:39 min/km
00:06:02.24
4:01 min/km
17
00:03:07.35
3:07 min/km
22
14
2351
Travis DEANE
Travis DEANE #2351
Male Y06
00:09:04.95
00:09:04.95
14
(14)
Y06
14
00:00:53.11
Male
14
Yanchep Lagoon PS
1
3:37 min/km
00:06:02.43
4:01 min/km
19
00:03:02.52
3:02 min/km
14
16
1918
Ferdi ELLIS
Ferdi ELLIS #1918
Male Y06
00:09:07.37
00:09:07.37
16
(16)
Y06
16
00:00:55.52
Male
16
Subiaco PS
233
2
1
3:38 min/km
00:06:02.34
4:01 min/km
18
00:03:05.03
3:05 min/km
19
13
1737
Charlie KILLOH
Charlie KILLOH #1737
Male Y06
00:09:01.89
00:09:01.89
13
(13)
Y06
13
00:00:50.05
Male
13
St Marks ACS
267
4
2
3:36 min/km
00:06:01.59
4:01 min/km
16
00:03:00.30
3:00 min/km
9
18
217
Dean SKROZA
Dean SKROZA #217
Male Y06
00:09:11.01
00:09:11.01
18
(18)
Y06
18
00:00:59.16
Male
18
Carramar PS
362
8
1
3:40 min/km
00:06:05.69
4:03 min/km
20
00:03:05.32
3:05 min/km
20
25
1916
Fraser ALLEN
Fraser ALLEN #1916
Male Y06
00:09:17.91
00:09:17.91
25
(25)
Y06
25
00:01:06.06
Male
25
Subiaco PS
233
2
2
3:43 min/km
00:06:06.50
4:04 min/km
21
00:03:11.41
3:11 min/km
33
21
1705
Freddie SMITH
Freddie SMITH #1705
Male Y06
00:09:16.14
00:09:16.14
21
(21)
Y06
21
00:01:04.30
Male
21
St James' AS
1
3:42 min/km
00:06:08.36
4:05 min/km
22
00:03:07.77
3:07 min/km
24
27
808
Austin GREEN
Austin GREEN #808
Male Y06
00:09:23.80
00:09:23.80
27
(27)
Y06
27
00:01:11.96
Male
27
Makybe Rise PS
616
26
1
3:45 min/km
00:06:11.43
4:07 min/km
23
00:03:12.37
3:12 min/km
37
32
257
Brodie MOIR
Brodie MOIR #257
Male Y06
00:09:29.68
00:09:29.68
32
(32)
Y06
32
00:01:17.83
Male
32
Collier PS
544
20
1
3:47 min/km
00:06:12.25
4:08 min/km
24
00:03:17.43
3:17 min/km
56
[1]
2
3
4
5
6
7
Page 1 of 7 (343 items)
© 2023