School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2022
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
Page 1 of 7 (324 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
2km
Pace
O/Pos
1
Jing Ming CHONG
Jing Ming CHONG #1
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
All Saints' College
11
Jett GARDINER
Jett GARDINER #11
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Amaroo PS
01:26:59.96
22:51 min/km
83
Liam PALMER
Liam PALMER #83
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Ardross PS
232
5
86
Nicholas YOUNG
Nicholas YOUNG #86
Male Y04
Query
Query
Y04
Male
Ardross PS
232
5
00:06:55.65
6:35 min/km
138
Wil GUYMER
Wil GUYMER #138
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Beaumaris PS
415
9
431
Cillian COADY-RYAN
Cillian COADY-RYAN #431
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Good Shepherd
432
Esbee KLUVER
Esbee KLUVER #432
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Good Shepherd
433
Mason LIM
Mason LIM #433
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Good Shepherd
434
Luke SCANLON
Luke SCANLON #434
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Good Shepherd
482
Noah PARSONS
Noah PARSONS #482
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Gooseberry Hill PS
493
17
517
Tekoha GALLAGHER
Tekoha GALLAGHER #517
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Helena College
519
Keegan NICHOLLS
Keegan NICHOLLS #519
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Helena College
658
Jaxon RENTON
Jaxon RENTON #658
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Meadow Springs Primary
935
Zac PETERSEN
Zac PETERSEN #935
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Mundijong PS
936
Harley SKINNER
Harley SKINNER #936
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Mundijong PS
1265
Finn SINCLAIR
Finn SINCLAIR #1265
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Richmond PS
714
28
1552
Chase MANNELLA
Chase MANNELLA #1552
Male Y04
Query
Query
Y04
Male
St Anthony's Wanneroo
919
31
2122
Lucas SLATER
Lucas SLATER #2122
Male Y04
Query
Query
Y04
Male
Whitford CPS
236
6
2213
James BAUDIA
James BAUDIA #2213
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
St John's School
2248
Hudson NIPPERESS
Hudson NIPPERESS #2248
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Chidlow PS
2249
Logan OAKES
Logan OAKES #2249
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
St Simon Peter CPS
2250
Jack ORCHARD
Jack ORCHARD #2250
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Darlington PS
2266
Henry STAPLETON
Henry STAPLETON #2266
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Darlington PS
2688
Kade ROGERS
Kade ROGERS #2688
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Lake Joondalup BC
2689
Corey MCKINLAY
Corey MCKINLAY #2689
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Lake Joondalup BC
1
1505
Dominic MOORE
Dominic MOORE #1505
Male Y04
00:07:11.48
00:07:11.48
1
(1)
Y04
1
Male
1
Spring Hill PS
167
4
1
3:35 min/km
00:04:13.40
4:01 min/km
1
00:02:58.08
3:07 min/km
1
2
81
Bentley NIELSEN
Bentley NIELSEN #81
Male Y04
00:07:20.81
00:07:20.81
2
(2)
Y04
2
00:00:09.32
Male
2
Ardross PS
232
5
1
3:40 min/km
00:04:21.14
4:08 min/km
6
00:02:59.66
3:09 min/km
2
6
2243
Blake MELIS
Blake MELIS #2243
Male Y04
00:07:25.94
00:07:25.94
6
(6)
Y04
6
00:00:14.45
Male
6
Floreat Park PS
1
3:42 min/km
00:04:23.92
4:11 min/km
7
00:03:02.01
3:11 min/km
3
8
1319
Alfie MILLER-MACDONALD
Alfie MILLER-MACDONALD #1319
Male Y04
00:07:32.36
00:07:32.36
8
(8)
Y04
8
00:00:20.87
Male
8
Rosalie PS
93
1
1
3:46 min/km
00:04:29.67
4:16 min/km
12
00:03:02.69
3:12 min/km
4
3
2247
Tom MURPHY
Tom MURPHY #2247
Male Y04
00:07:21.55
00:07:21.55
3
(3)
Y04
3
00:00:10.06
Male
3
Bridgetown PS
1
3:40 min/km
00:04:17.06
4:04 min/km
2
00:03:04.48
3:14 min/km
5
34
2240
Lincoln MCKEOWN
Lincoln MCKEOWN #2240
Male Y04
00:07:59.52
00:07:59.52
34
(34)
Y04
34
00:00:48.04
Male
34
City Beach PS
2
3:59 min/km
00:04:53.58
4:39 min/km
56
00:03:05.94
3:15 min/km
9
4
2225
Makai HOLMES
Makai HOLMES #2225
Male Y04
00:07:23.25
00:07:23.25
4
(4)
Y04
4
00:00:11.76
Male
4
Samson PS
1
3:41 min/km
00:04:17.47
4:05 min/km
3
00:03:05.77
3:15 min/km
8
9
137
Atticus GALLEN
Atticus GALLEN #137
Male Y04
00:07:33.78
00:07:33.78
9
(9)
Y04
9
00:00:22.29
Male
9
Beaumaris PS
415
9
1
3:46 min/km
00:04:28.08
4:15 min/km
11
00:03:05.69
3:15 min/km
7
5
952
Jack CAIRNS
Jack CAIRNS #952
Male Y04
00:07:25.87
00:07:25.87
5
(5)
Y04
5
00:00:14.39
Male
5
North Perth PS
1
3:42 min/km
00:04:20.33
4:07 min/km
5
00:03:05.54
3:15 min/km
6
27
2263
Lucas SEXTON
Lucas SEXTON #2263
Male Y04
00:07:55.89
00:07:55.89
27
(27)
Y04
27
00:00:44.40
Male
27
Parkerville PS
1
3:57 min/km
00:04:47.87
4:34 min/km
40
00:03:08.01
3:17 min/km
11
10
2265
Amon STANCOMBE
Amon STANCOMBE #2265
Male Y04
00:07:33.98
00:07:33.98
10
(10)
Y04
10
00:00:22.50
Male
10
West Greenwood PS
1
3:46 min/km
00:04:26.63
4:13 min/km
9
00:03:07.35
3:17 min/km
10
14
2231
Jax JOHNSON
Jax JOHNSON #2231
Male Y04
00:07:42.29
00:07:42.29
14
(14)
Y04
14
00:00:30.80
Male
14
Calista PS
1
3:51 min/km
00:04:33.79
4:20 min/km
19
00:03:08.50
3:18 min/km
12
18
2117
Fionnon FENLON
Fionnon FENLON #2117
Male Y04
00:07:46.55
00:07:46.55
18
(18)
Y04
18
00:00:35.07
Male
18
Whitford CPS
236
6
1
3:53 min/km
00:04:37.87
4:24 min/km
24
00:03:08.68
3:18 min/km
13
15
331
Austin SUTHERLAND
Austin SUTHERLAND #331
Male Y04
00:07:42.49
00:07:42.49
15
(15)
Y04
15
00:00:31.01
Male
15
Dalkeith PS
1
3:51 min/km
00:04:32.80
4:19 min/km
16
00:03:09.69
3:19 min/km
15
31
2259
Pierce ROVIRA
Pierce ROVIRA #2259
Male Y04
00:07:57.54
00:07:57.54
31
(31)
Y04
31
00:00:46.06
Male
31
Mosman Park PS
1
3:58 min/km
00:04:48.17
4:34 min/km
41
00:03:09.37
3:19 min/km
14
11
2254
Kyan PESCOD
Kyan PESCOD #2254
Male Y04
00:07:37.30
00:07:37.30
11
(11)
Y04
11
00:00:25.81
Male
11
North Parmelia PS
1
3:48 min/km
00:04:26.63
4:13 min/km
8
00:03:10.66
3:20 min/km
18
32
2232
James JOHNSON
James JOHNSON #2232
Male Y04
00:07:58.29
00:07:58.29
32
(32)
Y04
32
00:00:46.81
Male
32
Mount Helena PS
1
3:59 min/km
00:04:47.87
4:34 min/km
39
00:03:10.42
3:20 min/km
17
13
1320
Griffin PIENAAR
Griffin PIENAAR #1320
Male Y04
00:07:41.28
00:07:41.28
13
(13)
Y04
13
00:00:29.80
Male
13
Rosalie PS
93
1
2
3:50 min/km
00:04:30.92
4:18 min/km
13
00:03:10.36
3:20 min/km
16
46
1317
Elliot BAILEY
Elliot BAILEY #1317
Male Y04
00:08:11.80
00:08:11.80
46
(46)
Y04
46
00:01:00.32
Male
46
Rosalie PS
93
1
4
4:05 min/km
00:04:59.94
4:45 min/km
75
00:03:11.86
3:21 min/km
24
26
1323
Jeremy WATES
Jeremy WATES #1323
Male Y04
00:07:55.80
00:07:55.80
26
(26)
Y04
26
00:00:44.31
Male
26
Rosalie PS
93
1
3
3:57 min/km
00:04:44.59
4:31 min/km
34
00:03:11.20
3:21 min/km
21
16
1971
Donovan ALLEN
Donovan ALLEN #1971
Male Y04
00:07:43.05
00:07:43.05
16
(16)
Y04
16
00:00:31.56
Male
16
Swanbourne PS
119
2
1
3:51 min/km
00:04:31.93
4:18 min/km
15
00:03:11.12
3:21 min/km
19
19
85
Jake TONDUT-NEWEY
Jake TONDUT-NEWEY #85
Male Y04
00:07:47.56
00:07:47.56
19
(19)
Y04
19
00:00:36.07
Male
19
Ardross PS
232
5
2
3:53 min/km
00:04:36.23
4:23 min/km
22
00:03:11.32
3:21 min/km
22
35
953
Fletcher WYLIE
Fletcher WYLIE #953
Male Y04
00:07:59.73
00:07:59.73
35
(35)
Y04
35
00:00:48.24
Male
35
North Perth PS
2
3:59 min/km
00:04:48.28
4:34 min/km
42
00:03:11.45
3:21 min/km
23
20
2267
Jack STARKEY
Jack STARKEY #2267
Male Y04
00:07:47.56
00:07:47.56
20
(20)
Y04
20
00:00:36.07
Male
20
Baldivis PS
1
3:53 min/km
00:04:36.43
4:23 min/km
23
00:03:11.12
3:21 min/km
20
17
2242
Zachary MCNALLY
Zachary MCNALLY #2242
Male Y04
00:07:43.71
00:07:43.71
17
(17)
Y04
17
00:00:32.22
Male
17
Holy Spirit PS
1
3:51 min/km
00:04:31.75
4:18 min/km
14
00:03:11.96
3:22 min/km
25
[1]
2
3
4
5
6
7
Page 1 of 7 (324 items)
© 2023