School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2022
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
7
8
[9]
10
11
Page 9 of 11 (530 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
287
1454
Zion LEES
Zion LEES #1454
Male Y03
00:09:58.11
00:09:58.11
205
(205)
Y03
205
00:02:15.97
Male
205
South Perth PS
563
18
3
4:59 min/km
00:05:35.28
5:19 min/km
205
149
149
00:04:22.82
4:36 min/km
349
222
222
337
1932
Maisie GOODHEART
Maisie GOODHEART #1932
Female Y03
00:10:23.14
00:10:23.14
115
(115)
Y03
115
00:02:20.68
Female
115
Subiaco PS
306
11
5
5:11 min/km
00:06:00.90
5:43 min/km
336
113
113
00:04:22.23
4:36 min/km
344
125
125
364
2142
Jessica VAN DER KWAST
Jessica VAN DER KWAST #2142
Female Y03
00:10:34.89
00:10:34.89
135
(135)
Y03
135
00:02:32.43
Female
135
Whitford CPS
472
21
3
5:17 min/km
00:06:11.91
5:54 min/km
380
151
151
00:04:22.97
4:36 min/km
350
128
128
316
2412
Leni FOX
Leni FOX #2412
Female Y03
00:10:15.23
00:10:15.23
97
(97)
Y03
97
00:02:12.77
Female
97
Applecross PS
433
19
3
5:07 min/km
00:05:51.80
5:35 min/km
311
97
97
00:04:23.43
4:37 min/km
352
130
130
321
890
Samara TAN
Samara TAN #890
Female Y03
00:10:17.99
00:10:17.99
102
(102)
Y03
102
00:02:15.53
Female
102
MLC
1
5:08 min/km
00:05:54.65
5:37 min/km
315
100
100
00:04:23.34
4:37 min/km
351
129
129
306
1453
Will LAPSELY
Will LAPSELY #1453
Male Y03
00:10:10.50
00:10:10.50
215
(215)
Y03
215
00:02:28.37
Male
215
South Perth PS
563
18
5
5:05 min/km
00:05:46.80
5:30 min/km
278
198
198
00:04:23.70
4:37 min/km
354
223
223
307
1442
Jessica ZHANG
Jessica ZHANG #1442
Female Y03
00:10:10.74
00:10:10.74
92
(92)
Y03
92
00:02:08.28
Female
92
Settlers PS
1
5:05 min/km
00:05:47.08
5:30 min/km
280
82
82
00:04:23.66
4:37 min/km
353
131
131
362
1739
Alyssa COYNE
Alyssa COYNE #1739
Female Y03
00:10:33.87
00:10:33.87
133
(133)
Y03
133
00:02:31.42
Female
133
St Marks ACS
476
22
2
5:16 min/km
00:06:09.16
5:51 min/km
375
147
147
00:04:24.71
4:38 min/km
355
132
132
377
1740
Zahra GREIVE
Zahra GREIVE #1740
Female Y03
00:10:41.98
00:10:41.98
147
(147)
Y03
147
00:02:39.53
Female
147
St Marks ACS
476
22
4
5:20 min/km
00:06:16.53
5:58 min/km
390
160
160
00:04:25.45
4:39 min/km
356
133
133
369
2182
Patrick JONES
Patrick JONES #2182
Male Y03
00:10:38.85
00:10:38.85
230
(230)
Y03
230
00:02:56.71
Male
230
Doubleview PS
3
5:19 min/km
00:06:12.99
5:55 min/km
383
230
230
00:04:25.85
4:39 min/km
357
224
224
358
1547
Oliver JONES
Oliver JONES #1547
Male Y03
00:10:31.79
00:10:31.79
229
(229)
Y03
229
00:02:49.65
Male
229
St Anthony's Wanneroo
604
23
5
5:15 min/km
00:06:05.25
5:47 min/km
353
225
225
00:04:26.53
4:40 min/km
359
225
225
315
2047
James WALSGOTT
James WALSGOTT #2047
Male Y03
00:10:14.96
00:10:14.96
219
(219)
Y03
219
00:02:32.82
Male
219
Ursula Frayne CC
586
21
5
5:07 min/km
00:05:48.24
5:31 min/km
286
201
201
00:04:26.72
4:40 min/km
362
226
226
402
1053
Jorja CHRISTOFFELSZ
Jorja CHRISTOFFELSZ #1053
Female Y03
00:10:56.48
00:10:56.48
166
(166)
Y03
166
00:02:54.03
Female
166
Pearsall PS
420
17
4
5:28 min/km
00:06:29.90
6:11 min/km
421
183
183
00:04:26.58
4:40 min/km
361
136
136
356
1056
Lillian TURVEY
Lillian TURVEY #1056
Female Y03
00:10:31.64
00:10:31.64
129
(129)
Y03
129
00:02:29.18
Female
129
Pearsall PS
420
17
3
5:15 min/km
00:06:05.34
5:47 min/km
354
129
129
00:04:26.30
4:40 min/km
358
134
134
410
51
Isabelle SLEE
Isabelle SLEE #51
Female Y03
00:11:03.24
00:11:03.24
173
(173)
Y03
173
00:03:00.78
Female
173
Applecross PS
433
19
4
5:31 min/km
00:06:36.69
6:17 min/km
432
190
190
00:04:26.54
4:40 min/km
360
135
135
385
101
Maddison HALL
Maddison HALL #101
Female Y03
00:10:47.98
00:10:47.98
154
(154)
Y03
154
00:02:45.53
Female
154
Ardross PS
438
20
4
5:23 min/km
00:06:20.63
6:02 min/km
406
170
170
00:04:27.35
4:41 min/km
364
138
138
372
569
Ester NORTH
Ester NORTH #569
Female Y03
00:10:39.75
00:10:39.75
142
(142)
Y03
142
00:02:37.29
Female
142
Hocking PS
254
6
6
5:19 min/km
00:06:12.23
5:54 min/km
381
152
152
00:04:27.51
4:41 min/km
366
139
139
300
994
Isabelle COUSINS
Isabelle COUSINS #994
Female Y03
00:10:08.25
00:10:08.25
88
(88)
Y03
88
00:02:05.79
Female
88
Padbury Catholic PS
186
2
8
5:04 min/km
00:05:41.11
5:24 min/km
234
65
65
00:04:27.14
4:41 min/km
363
137
137
383
1456
Connor OGILVIE
Connor OGILVIE #1456
Male Y03
00:10:46.98
00:10:46.98
231
(231)
Y03
231
00:03:04.85
Male
231
South Perth PS
563
18
6
5:23 min/km
00:06:19.52
6:01 min/km
401
235
235
00:04:27.45
4:41 min/km
365
227
227
387
1344
Rosie DUDLEY
Rosie DUDLEY #1344
Female Y03
00:10:49.49
00:10:49.49
155
(155)
Y03
155
00:02:47.03
Female
155
Rosalie PS
372
15
5
5:24 min/km
00:06:21.66
6:03 min/km
407
171
171
00:04:27.83
4:41 min/km
369
142
142
318
1241
Maddy WESTON
Maddy WESTON #1241
Female Y03
00:10:16.03
00:10:16.03
99
(99)
Y03
99
00:02:13.57
Female
99
Quinns Rocks PS
547
26
2
5:08 min/km
00:05:48.41
5:31 min/km
287
86
86
00:04:27.62
4:41 min/km
367
140
140
388
2140
Ashtyn O'HALLORAN
Ashtyn O'HALLORAN #2140
Female Y03
00:10:49.49
00:10:49.49
156
(156)
Y03
156
00:02:47.03
Female
156
Whitford CPS
472
21
4
5:24 min/km
00:06:21.84
6:03 min/km
408
172
172
00:04:27.64
4:41 min/km
368
141
141
366
2064
Ava BRADLEY
Ava BRADLEY #2064
Female Y03
00:10:36.92
00:10:36.92
137
(137)
Y03
137
00:02:34.47
Female
137
Ursula Frayne CC
305
10
5
5:18 min/km
00:06:08.67
5:51 min/km
373
146
146
00:04:28.25
4:42 min/km
370
143
143
381
1742
Tessa LOVELL
Tessa LOVELL #1742
Female Y03
00:10:45.74
00:10:45.74
151
(151)
Y03
151
00:02:43.28
Female
151
St Marks ACS
476
22
5
5:22 min/km
00:06:16.91
5:58 min/km
391
161
161
00:04:28.82
4:42 min/km
372
145
145
368
1743
Maddison WEBB
Maddison WEBB #1743
Female Y03
00:10:37.73
00:10:37.73
139
(139)
Y03
139
00:02:35.28
Female
139
St Marks ACS
476
22
3
5:18 min/km
00:06:09.39
5:51 min/km
376
148
148
00:04:28.34
4:42 min/km
371
144
144
361
1479
Skylar PHAM
Skylar PHAM #1479
Female Y03
00:10:32.86
00:10:32.86
132
(132)
Y03
132
00:02:30.40
Female
132
South Perth PS
206
4
5
5:16 min/km
00:06:02.41
5:45 min/km
339
116
116
00:04:30.45
4:44 min/km
373
146
146
359
2063
Ruby BANFIELD
Ruby BANFIELD #2063
Female Y03
00:10:31.99
00:10:31.99
130
(130)
Y03
130
00:02:29.53
Female
130
Ursula Frayne CC
305
10
4
5:15 min/km
00:06:00.57
5:43 min/km
334
111
111
00:04:31.42
4:45 min/km
376
148
148
393
661
Tessa HOOPER
Tessa HOOPER #661
Female Y03
00:10:53.13
00:10:53.13
159
(159)
Y03
159
00:02:50.67
Female
159
Iona PC
544
25
2
5:26 min/km
00:06:22.26
6:04 min/km
410
174
174
00:04:30.87
4:45 min/km
374
147
147
347
430
Zayven REBERO
Zayven REBERO #430
Male Y03
00:10:26.92
00:10:26.92
225
(225)
Y03
225
00:02:44.79
Male
225
Good Shepherd
1
5:13 min/km
00:05:55.57
5:38 min/km
317
217
217
00:04:31.35
4:45 min/km
375
228
228
392
402
Jemimah BRIGGS
Jemimah BRIGGS #402
Female Y03
00:10:52.72
00:10:52.72
158
(158)
Y03
158
00:02:50.27
Female
158
Freshwater Bay PS
2
5:26 min/km
00:06:20.16
6:02 min/km
404
169
169
00:04:32.56
4:46 min/km
377
149
149
395
540
Tom ROWBOTTAM
Tom ROWBOTTAM #540
Male Y03
00:10:53.67
00:10:53.67
235
(235)
Y03
235
00:03:11.54
Male
235
Hocking PS
560
17
6
5:26 min/km
00:06:20.31
6:02 min/km
405
236
236
00:04:33.36
4:47 min/km
381
230
230
350
156
Leah LENSING
Leah LENSING #156
Female Y03
00:10:29.00
00:10:29.00
125
(125)
Y03
125
00:02:26.54
Female
125
Beaumaris PS
568
27
2
5:14 min/km
00:05:56.07
5:39 min/km
319
101
101
00:04:32.93
4:47 min/km
378
150
150
336
1221
George WASHER
George WASHER #1221
Male Y03
00:10:23.07
00:10:23.07
222
(222)
Y03
222
00:02:40.94
Male
222
Quinns Rocks PS
622
24
5
5:11 min/km
00:05:49.89
5:33 min/km
297
205
205
00:04:33.18
4:47 min/km
380
229
229
435
2695
Zia VAN COLLER
Zia VAN COLLER #2695
Female Y03
00:11:40.97
00:11:40.97
195
(195)
Y03
195
00:03:38.52
Female
195
Lake Joondalup BC
726
30
2
5:50 min/km
00:07:07.83
6:47 min/km
453
210
210
00:04:33.14
4:47 min/km
379
151
151
407
2025
Pola BORYSOW
Pola BORYSOW #2025
Female Y03
00:11:00.98
00:11:00.98
171
(171)
Y03
171
00:02:58.53
Female
171
Tapping PS
1
5:30 min/km
00:06:26.90
6:08 min/km
415
178
178
00:04:34.08
4:48 min/km
382
152
152
371
491
Keeva BROADLEY
Keeva BROADLEY #491
Female Y03
00:10:39.23
00:10:39.23
141
(141)
Y03
141
00:02:36.78
Female
141
Gooseberry Hill PS
357
14
4
5:19 min/km
00:06:05.09
5:47 min/km
352
128
128
00:04:34.14
4:48 min/km
383
153
153
398
404
Eve SIKIRICH
Eve SIKIRICH #404
Female Y03
00:10:54.50
00:10:54.50
162
(162)
Y03
162
00:02:52.04
Female
162
Freshwater Bay PS
3
5:27 min/km
00:06:19.62
6:01 min/km
402
167
167
00:04:34.88
4:49 min/km
384
154
154
382
103
Alana MORAR
Alana MORAR #103
Female Y03
00:10:46.64
00:10:46.64
152
(152)
Y03
152
00:02:44.18
Female
152
Ardross PS
438
20
3
5:23 min/km
00:06:11.41
5:53 min/km
379
150
150
00:04:35.23
4:49 min/km
385
155
155
340
105
Mila VAN LOGGENBURG
Mila VAN LOGGENBURG #105
Female Y03
00:10:24.77
00:10:24.77
118
(118)
Y03
118
00:02:22.31
Female
118
Ardross PS
438
20
2
5:12 min/km
00:05:48.72
5:32 min/km
290
88
88
00:04:36.05
4:50 min/km
389
157
157
397
516
Elias SAMIMI
Elias SAMIMI #516
Male Y03
00:10:54.28
00:10:54.28
236
(236)
Y03
236
00:03:12.15
Male
236
Helena College
716
28
4
5:27 min/km
00:06:18.30
6:00 min/km
397
233
233
00:04:35.98
4:50 min/km
388
232
232
408
2027
Yuhan ZHANG
Yuhan ZHANG #2027
Female Y03
00:11:01.24
00:11:01.24
172
(172)
Y03
172
00:02:58.78
Female
172
Tapping PS
2
5:30 min/km
00:06:25.53
6:07 min/km
413
176
176
00:04:35.71
4:50 min/km
386
156
156
409
2179
Preston HARLEN
Preston HARLEN #2179
Male Y03
00:11:03.01
00:11:03.01
237
(237)
Y03
237
00:03:20.88
Male
237
Samson PS
2
5:31 min/km
00:06:27.05
6:08 min/km
416
238
238
00:04:35.96
4:50 min/km
387
231
231
346
2692
Elissa GRAINDORGE
Elissa GRAINDORGE #2692
Female Y03
00:10:26.74
00:10:26.74
122
(122)
Y03
122
00:02:24.28
Female
122
Lake Joondalup BC
726
30
1
5:13 min/km
00:05:49.34
5:32 min/km
293
90
90
00:04:37.39
4:51 min/km
391
159
159
412
346
Willow NEWTON
Willow NEWTON #346
Female Y03
00:11:06.51
00:11:06.51
175
(175)
Y03
175
00:03:04.06
Female
175
Dalkeith PS
3
5:33 min/km
00:06:29.15
6:10 min/km
420
182
182
00:04:37.36
4:51 min/km
390
158
158
374
770
Cataleya DARLEY-BENTLEY
Cataleya DARLEY-BENTLEY #770
Female Y03
00:10:40.48
00:10:40.48
144
(144)
Y03
144
00:02:38.03
Female
144
Landsdale PS
741
32
1
5:20 min/km
00:06:03.05
5:45 min/km
342
119
119
00:04:37.43
4:52 min/km
392
160
160
429
52
Juliette STUART
Juliette STUART #52
Female Y03
00:11:27.49
00:11:27.49
190
(190)
Y03
190
00:03:25.03
Female
190
Applecross PS
433
19
5
5:43 min/km
00:06:47.90
6:28 min/km
448
205
205
00:04:39.58
4:54 min/km
393
161
161
378
1926
Kinda ABDULRAHMAN
Kinda ABDULRAHMAN #1926
Female Y03
00:10:43.74
00:10:43.74
148
(148)
Y03
148
00:02:41.28
Female
148
Subiaco PS
306
11
7
5:21 min/km
00:06:03.86
5:46 min/km
346
123
123
00:04:39.87
4:54 min/km
394
162
162
352
717
Emma SCOTT
Emma SCOTT #717
Female Y03
00:10:30.42
00:10:30.42
127
(127)
Y03
127
00:02:27.97
Female
127
Kyilla PS
1
5:15 min/km
00:05:49.94
5:33 min/km
298
93
93
00:04:40.48
4:55 min/km
395
163
163
384
1238
Hayley BULLOCK
Hayley BULLOCK #1238
Female Y03
00:10:47.45
00:10:47.45
153
(153)
Y03
153
00:02:44.99
Female
153
Quinns Rocks PS
547
26
3
5:23 min/km
00:06:06.52
5:49 min/km
362
137
137
00:04:40.92
4:55 min/km
397
165
165
421
1159
Sophie RUMPUS
Sophie RUMPUS #1159
Female Y03
00:11:17.66
00:11:17.66
184
(184)
Y03
184
00:03:15.20
Female
184
PLC
277
9
6
5:38 min/km
00:06:37.15
6:18 min/km
435
193
193
00:04:40.51
4:55 min/km
396
164
164
1
2
3
4
5
6
7
8
[9]
10
11
Page 9 of 11 (530 items)
© 2023