School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2022
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
7
8
[9]
10
11
Page 9 of 11 (530 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
442
1868
Riya KARANIA
Riya KARANIA #1868
Female Y03
00:11:51.49
00:11:51.49
200
(200)
Y03
200
00:03:49.04
Female
200
St Stephen's School Carramar
654
28
4
5:55 min/km
00:06:45.17
6:25 min/km
444
201
201
00:05:06.32
5:22 min/km
442
202
202
315
2047
James WALSGOTT
James WALSGOTT #2047
Male Y03
00:10:14.96
00:10:14.96
219
(219)
Y03
219
00:02:32.82
Male
219
Ursula Frayne CC
586
21
5
5:07 min/km
00:05:48.24
5:31 min/km
286
201
201
00:04:26.72
4:40 min/km
362
226
226
441
259
Jessie ELSEGOOD
Jessie ELSEGOOD #259
Female Y03
00:11:46.23
00:11:46.23
199
(199)
Y03
199
00:03:43.77
Female
199
Collier PS
667
29
3
5:53 min/km
00:06:45.77
6:26 min/km
445
202
202
00:05:00.46
5:16 min/km
436
197
197
265
285
Liam VAN HOUWELINGEN
Liam VAN HOUWELINGEN #285
Male Y03
00:09:52.46
00:09:52.46
193
(193)
Y03
193
00:02:10.32
Male
193
Court GS
679
26
4
4:56 min/km
00:05:48.67
5:32 min/km
289
202
202
00:04:03.78
4:16 min/km
237
177
177
450
1239
Lacey MACNEENEY
Lacey MACNEENEY #1239
Female Y03
00:12:30.85
00:12:30.85
208
(208)
Y03
208
00:04:28.39
Female
208
Quinns Rocks PS
547
26
5
6:15 min/km
00:06:47.18
6:27 min/km
446
203
203
00:05:43.67
6:01 min/km
465
223
223
258
2190
Gus MCPHERSON
Gus MCPHERSON #2190
Male Y03
00:09:49.83
00:09:49.83
186
(186)
Y03
186
00:02:07.70
Male
186
St Joseph's School Moora
1
4:54 min/km
00:05:48.85
5:32 min/km
291
203
203
00:04:00.98
4:13 min/km
220
165
165
473
1987
Elina CHEGENI ZADEH
Elina CHEGENI ZADEH #1987
Female Y03
00:13:53.53
00:13:53.53
231
(231)
Y03
231
00:05:51.08
Female
231
Swanbourne PS
415
16
5
6:56 min/km
00:06:47.62
6:28 min/km
447
204
204
00:07:05.91
7:28 min/km
476
234
234
264
284
Jack TANNER
Jack TANNER #284
Male Y03
00:09:52.46
00:09:52.46
192
(192)
Y03
192
00:02:10.32
Male
192
Court GS
679
26
3
4:56 min/km
00:05:49.47
5:32 min/km
294
204
204
00:04:02.98
4:15 min/km
235
175
175
429
52
Juliette STUART
Juliette STUART #52
Female Y03
00:11:27.49
00:11:27.49
190
(190)
Y03
190
00:03:25.03
Female
190
Applecross PS
433
19
5
5:43 min/km
00:06:47.90
6:28 min/km
448
205
205
00:04:39.58
4:54 min/km
393
161
161
336
1221
George WASHER
George WASHER #1221
Male Y03
00:10:23.07
00:10:23.07
222
(222)
Y03
222
00:02:40.94
Male
222
Quinns Rocks PS
622
24
5
5:11 min/km
00:05:49.89
5:33 min/km
297
205
205
00:04:33.18
4:47 min/km
380
229
229
262
961
Peter KADAK
Peter KADAK #961
Male Y03
00:09:51.35
00:09:51.35
190
(190)
Y03
190
00:02:09.22
Male
190
Padbury Catholic PS
520
15
5
4:55 min/km
00:05:50.06
5:33 min/km
299
206
206
00:04:01.29
4:13 min/km
223
167
167
454
1871
Amelia WALDOCK
Amelia WALDOCK #1871
Female Y03
00:12:39.54
00:12:39.54
212
(212)
Y03
212
00:04:37.09
Female
212
St Stephen's School Carramar
654
28
5
6:19 min/km
00:06:56.20
6:36 min/km
449
206
206
00:05:43.34
6:01 min/km
462
220
220
448
1240
Lucca-Mae MOORE
Lucca-Mae MOORE #1240
Female Y03
00:12:20.09
00:12:20.09
206
(206)
Y03
206
00:04:17.63
Female
206
Quinns Rocks PS
547
26
4
6:10 min/km
00:06:56.62
6:36 min/km
450
207
207
00:05:23.46
5:40 min/km
450
208
208
280
1218
Kai DONNELLY
Kai DONNELLY #1218
Male Y03
00:09:56.51
00:09:56.51
200
(200)
Y03
200
00:02:14.38
Male
200
Quinns Rocks PS
622
24
3
4:58 min/km
00:05:50.06
5:33 min/km
300
207
207
00:04:06.45
4:19 min/km
249
185
185
449
2415
Charlotte HARRIS
Charlotte HARRIS #2415
Female Y03
00:12:21.23
00:12:21.23
207
(207)
Y03
207
00:04:18.77
Female
207
Dalyellup PS
3
6:10 min/km
00:06:57.40
6:37 min/km
451
208
208
00:05:23.82
5:40 min/km
451
209
209
294
2724
Amiel GUMBO
Amiel GUMBO #2724
Male Y03
00:10:01.59
00:10:01.59
209
(209)
Y03
209
00:02:19.45
Male
209
Lake Joondalup BC
690
27
4
5:00 min/km
00:05:50.49
5:33 min/km
302
208
208
00:04:11.09
4:24 min/km
276
198
198
452
1570
Savi JAGTAP
Savi JAGTAP #1570
Female Y03
00:12:34.47
00:12:34.47
210
(210)
Y03
210
00:04:32.01
Female
210
St Anthony's Wanneroo
524
24
4
6:17 min/km
00:07:07.40
6:47 min/km
452
209
209
00:05:27.07
5:44 min/km
453
211
211
276
174
Chase CLIFFORD
Chase CLIFFORD #174
Male Y03
00:09:55.86
00:09:55.86
198
(198)
Y03
198
00:02:13.72
Male
198
Bridgetown PS
3
4:57 min/km
00:05:50.70
5:34 min/km
303
209
209
00:04:05.15
4:18 min/km
245
183
183
252
1759
Arche CAMPBELL
Arche CAMPBELL #1759
Male Y03
00:09:48.01
00:09:48.01
184
(184)
Y03
184
00:02:05.87
Male
184
St Peter's Primary
598
22
5
4:54 min/km
00:05:50.90
5:34 min/km
304
210
210
00:03:57.10
4:09 min/km
193
144
144
435
2695
Zia VAN COLLER
Zia VAN COLLER #2695
Female Y03
00:11:40.97
00:11:40.97
195
(195)
Y03
195
00:03:38.52
Female
195
Lake Joondalup BC
726
30
2
5:50 min/km
00:07:07.83
6:47 min/km
453
210
210
00:04:33.14
4:47 min/km
379
151
151
447
2694
Piper ADDISON
Piper ADDISON #2694
Female Y03
00:12:08.34
00:12:08.34
205
(205)
Y03
205
00:04:05.88
Female
205
Lake Joondalup BC
726
30
4
6:04 min/km
00:07:08.04
6:47 min/km
454
211
211
00:05:00.29
5:16 min/km
435
196
196
251
384
William DYER
William DYER #384
Male Y03
00:09:48.00
00:09:48.00
183
(183)
Y03
183
00:02:05.87
Male
183
Freshwater Bay PS
636
25
4
4:54 min/km
00:05:51.05
5:34 min/km
305
211
211
00:03:56.95
4:09 min/km
191
143
143
229
383
Hugo BENNETT
Hugo BENNETT #383
Male Y03
00:09:41.86
00:09:41.86
168
(168)
Y03
168
00:01:59.72
Male
168
Freshwater Bay PS
636
25
2
4:50 min/km
00:05:51.30
5:34 min/km
306
212
212
00:03:50.55
4:02 min/km
152
123
123
453
454
Alvia PRESLEY
Alvia PRESLEY #454
Female Y03
00:12:37.47
00:12:37.47
211
(211)
Y03
211
00:04:35.01
Female
211
Good Shepherd
1
6:18 min/km
00:07:09.86
6:49 min/km
455
212
212
00:05:27.60
5:44 min/km
454
212
212
460
772
Vanaya PATEL
Vanaya PATEL #772
Female Y03
00:13:14.21
00:13:14.21
218
(218)
Y03
218
00:05:11.75
Female
218
Landsdale PS
741
32
4
6:37 min/km
00:07:15.76
6:55 min/km
456
213
213
00:05:58.45
6:17 min/km
474
232
232
297
2046
Blake MOSKWIAK
Blake MOSKWIAK #2046
Male Y03
00:10:07.87
00:10:07.87
211
(211)
Y03
211
00:02:25.74
Male
211
Ursula Frayne CC
586
21
4
5:03 min/km
00:05:51.52
5:34 min/km
307
213
213
00:04:16.35
4:29 min/km
311
212
212
457
2026
Emily WILLIAMS-KERR
Emily WILLIAMS-KERR #2026
Female Y03
00:12:53.72
00:12:53.72
215
(215)
Y03
215
00:04:51.26
Female
215
Tapping PS
3
6:26 min/km
00:07:16.78
6:55 min/km
457
214
214
00:05:36.93
5:54 min/km
457
215
215
253
537
Mason HOLDING
Mason HOLDING #537
Male Y03
00:09:48.61
00:09:48.61
185
(185)
Y03
185
00:02:06.47
Male
185
Hocking PS
560
17
3
4:54 min/km
00:05:51.72
5:34 min/km
309
214
214
00:03:56.88
4:09 min/km
190
142
142
455
524
Madison EASTWELL
Madison EASTWELL #524
Female Y03
00:12:45.84
00:12:45.84
213
(213)
Y03
213
00:04:43.38
Female
213
Helena College
501
23
4
6:22 min/km
00:07:19.22
6:58 min/km
458
215
215
00:05:26.61
5:43 min/km
452
210
210
270
2206
Jamie VAN DONGEN
Jamie VAN DONGEN #2206
Male Y03
00:09:54.08
00:09:54.08
195
(195)
Y03
195
00:02:11.95
Male
195
Pine View PS
1
4:57 min/km
00:05:52.56
5:35 min/km
312
215
215
00:04:01.51
4:14 min/km
226
169
169
282
1762
Dylan SHAH
Dylan SHAH #1762
Male Y03
00:09:56.60
00:09:56.60
201
(201)
Y03
201
00:02:14.47
Male
201
St Peter's Primary
598
22
6
4:58 min/km
00:05:55.03
5:38 min/km
316
216
216
00:04:01.57
4:14 min/km
227
170
170
464
1574
Isabel WALKER
Isabel WALKER #1574
Female Y03
00:13:21.10
00:13:21.10
222
(222)
Y03
222
00:05:18.64
Female
222
St Anthony's Wanneroo
524
24
5
6:40 min/km
00:07:23.29
7:02 min/km
459
216
216
00:05:57.80
6:16 min/km
473
231
231
347
430
Zayven REBERO
Zayven REBERO #430
Male Y03
00:10:26.92
00:10:26.92
225
(225)
Y03
225
00:02:44.79
Male
225
Good Shepherd
1
5:13 min/km
00:05:55.57
5:38 min/km
317
217
217
00:04:31.35
4:45 min/km
375
228
228
451
262
Milla LEMMEY
Milla LEMMEY #262
Female Y03
00:12:31.65
00:12:31.65
209
(209)
Y03
209
00:04:29.20
Female
209
Collier PS
667
29
4
6:15 min/km
00:07:24.53
7:03 min/km
460
217
217
00:05:07.12
5:23 min/km
443
203
203
295
1301
Mason HOWARD
Mason HOWARD #1301
Male Y03
00:10:02.60
00:10:02.60
210
(210)
Y03
210
00:02:20.46
Male
210
Rivervale PS
1
5:01 min/km
00:05:55.80
5:38 min/km
318
218
218
00:04:06.79
4:19 min/km
253
188
188
462
2062
Mya ATKINSON
Mya ATKINSON #2062
Female Y03
00:13:14.82
00:13:14.82
220
(220)
Y03
220
00:05:12.36
Female
220
Ursula Frayne CC
305
10
6
6:37 min/km
00:07:24.89
7:03 min/km
461
218
218
00:05:49.92
6:08 min/km
468
226
226
461
1633
Ava STEVENS
Ava STEVENS #1633
Female Y03
00:13:14.82
00:13:14.82
219
(219)
Y03
219
00:05:12.36
Female
219
St Denis PS
736
31
3
6:37 min/km
00:07:28.39
7:07 min/km
462
219
219
00:05:46.43
6:04 min/km
466
224
224
305
654
Foxton WOOD
Foxton WOOD #654
Male Y03
00:10:10.50
00:10:10.50
214
(214)
Y03
214
00:02:28.37
Male
214
Iona PC
1
5:05 min/km
00:05:56.80
5:39 min/km
320
219
219
00:04:13.70
4:27 min/km
293
206
206
327
653
Jameson DEVITT
Jameson DEVITT #653
Male Y03
00:10:19.63
00:10:19.63
220
(220)
Y03
220
00:02:37.50
Male
220
Iona PC
2
5:09 min/km
00:05:57.08
5:40 min/km
321
220
220
00:04:22.55
4:36 min/km
347
221
221
465
1573
Lily OLIVER
Lily OLIVER #1573
Female Y03
00:13:26.22
00:13:26.22
223
(223)
Y03
223
00:05:23.76
Female
223
St Anthony's Wanneroo
524
24
6
6:43 min/km
00:07:31.87
7:10 min/km
463
220
220
00:05:54.35
6:13 min/km
471
229
229
467
104
Aleiyah MORRISON
Aleiyah MORRISON #104
Female Y03
00:13:31.24
00:13:31.24
225
(225)
Y03
225
00:05:28.79
Female
225
Ardross PS
438
20
5
6:45 min/km
00:07:35.54
7:13 min/km
464
221
221
00:05:55.70
6:14 min/km
472
230
230
298
74
Par OSTLIN
Par OSTLIN #74
Male Y03
00:10:08.07
00:10:08.07
212
(212)
Y03
212
00:02:25.94
Male
212
Ardross PS
553
16
5
5:04 min/km
00:05:57.48
5:40 min/km
322
221
221
00:04:10.59
4:23 min/km
273
196
196
463
771
Amelie HILLYER
Amelie HILLYER #771
Female Y03
00:13:17.04
00:13:17.04
221
(221)
Y03
221
00:05:14.59
Female
221
Landsdale PS
741
32
5
6:38 min/km
00:07:37.76
7:15 min/km
465
222
222
00:05:39.28
5:57 min/km
460
218
218
313
1498
Lewis GIBSON
Lewis GIBSON #1498
Male Y03
00:10:13.34
00:10:13.34
218
(218)
Y03
218
00:02:31.21
Male
218
Spring Hill PS
322
10
6
5:06 min/km
00:05:58.82
5:41 min/km
327
222
222
00:04:14.52
4:27 min/km
300
209
209
466
1156
Vivienne NUNN
Vivienne NUNN #1156
Female Y03
00:13:27.71
00:13:27.71
224
(224)
Y03
224
00:05:25.25
Female
224
PLC
277
9
8
6:43 min/km
00:07:38.58
7:16 min/km
466
223
223
00:05:49.13
6:07 min/km
467
225
225
309
538
Ricky KELLY
Ricky KELLY #538
Male Y03
00:10:11.52
00:10:11.52
217
(217)
Y03
217
00:02:29.38
Male
217
Hocking PS
560
17
4
5:05 min/km
00:05:58.90
5:41 min/km
328
223
223
00:04:12.61
4:25 min/km
287
204
204
386
426
Caelen CULLETON
Caelen CULLETON #426
Male Y03
00:10:48.81
00:10:48.81
232
(232)
Y03
232
00:03:06.68
Male
232
Good Shepherd
2
5:24 min/km
00:06:05.07
5:47 min/km
351
224
224
00:04:43.74
4:58 min/km
404
235
235
459
2376
Kayley WRIGHT
Kayley WRIGHT #2376
Female Y03
00:13:03.06
00:13:03.06
217
(217)
Y03
217
00:05:00.60
Female
217
Harmony PS
2
6:31 min/km
00:07:45.32
7:23 min/km
467
224
224
00:05:17.74
5:34 min/km
447
206
206
458
3063
Sophia JONES
Sophia JONES #3063
Female Y03
00:13:02.65
00:13:02.65
216
(216)
Y03
216
00:05:00.20
Female
216
Harmony PS
1
6:31 min/km
00:07:45.64
7:23 min/km
468
225
225
00:05:17.01
5:33 min/km
446
205
205
358
1547
Oliver JONES
Oliver JONES #1547
Male Y03
00:10:31.79
00:10:31.79
229
(229)
Y03
229
00:02:49.65
Male
229
St Anthony's Wanneroo
604
23
5
5:15 min/km
00:06:05.25
5:47 min/km
353
225
225
00:04:26.53
4:40 min/km
359
225
225
1
2
3
4
5
6
7
8
[9]
10
11
Page 9 of 11 (530 items)
© 2023