School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2022
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
[7]
8
9
10
11
Page 7 of 11 (530 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
232
261
Chloe KIRKBRIDE
Chloe KIRKBRIDE #261
Female Y03
00:09:42.40
00:09:42.40
62
(62)
Y03
62
00:01:39.94
Female
62
Collier PS
667
29
1
4:51 min/km
00:05:50.35
5:33 min/km
301
94
94
00:03:52.05
4:04 min/km
162
35
35
294
2724
Amiel GUMBO
Amiel GUMBO #2724
Male Y03
00:10:01.59
00:10:01.59
209
(209)
Y03
209
00:02:19.45
Male
209
Lake Joondalup BC
690
27
4
5:00 min/km
00:05:50.49
5:33 min/km
302
208
208
00:04:11.09
4:24 min/km
276
198
198
276
174
Chase CLIFFORD
Chase CLIFFORD #174
Male Y03
00:09:55.86
00:09:55.86
198
(198)
Y03
198
00:02:13.72
Male
198
Bridgetown PS
3
4:57 min/km
00:05:50.70
5:34 min/km
303
209
209
00:04:05.15
4:18 min/km
245
183
183
252
1759
Arche CAMPBELL
Arche CAMPBELL #1759
Male Y03
00:09:48.01
00:09:48.01
184
(184)
Y03
184
00:02:05.87
Male
184
St Peter's Primary
598
22
5
4:54 min/km
00:05:50.90
5:34 min/km
304
210
210
00:03:57.10
4:09 min/km
193
144
144
251
384
William DYER
William DYER #384
Male Y03
00:09:48.00
00:09:48.00
183
(183)
Y03
183
00:02:05.87
Male
183
Freshwater Bay PS
636
25
4
4:54 min/km
00:05:51.05
5:34 min/km
305
211
211
00:03:56.95
4:09 min/km
191
143
143
229
383
Hugo BENNETT
Hugo BENNETT #383
Male Y03
00:09:41.86
00:09:41.86
168
(168)
Y03
168
00:01:59.72
Male
168
Freshwater Bay PS
636
25
2
4:50 min/km
00:05:51.30
5:34 min/km
306
212
212
00:03:50.55
4:02 min/km
152
123
123
297
2046
Blake MOSKWIAK
Blake MOSKWIAK #2046
Male Y03
00:10:07.87
00:10:07.87
211
(211)
Y03
211
00:02:25.74
Male
211
Ursula Frayne CC
586
21
4
5:03 min/km
00:05:51.52
5:34 min/km
307
213
213
00:04:16.35
4:29 min/km
311
212
212
310
218
Indi SAUNDERS
Indi SAUNDERS #218
Female Y03
00:10:12.18
00:10:12.18
93
(93)
Y03
93
00:02:09.73
Female
93
Carramar PS
1
5:06 min/km
00:05:51.59
5:34 min/km
308
95
95
00:04:20.59
4:34 min/km
336
117
117
253
537
Mason HOLDING
Mason HOLDING #537
Male Y03
00:09:48.61
00:09:48.61
185
(185)
Y03
185
00:02:06.47
Male
185
Hocking PS
560
17
3
4:54 min/km
00:05:51.72
5:34 min/km
309
214
214
00:03:56.88
4:09 min/km
190
142
142
288
49
Chloe MALLAND
Chloe MALLAND #49
Female Y03
00:09:58.24
00:09:58.24
83
(83)
Y03
83
00:01:55.78
Female
83
Applecross PS
433
19
2
4:59 min/km
00:05:51.79
5:35 min/km
310
96
96
00:04:06.44
4:19 min/km
248
64
64
316
2412
Leni FOX
Leni FOX #2412
Female Y03
00:10:15.23
00:10:15.23
97
(97)
Y03
97
00:02:12.77
Female
97
Applecross PS
433
19
3
5:07 min/km
00:05:51.80
5:35 min/km
311
97
97
00:04:23.43
4:37 min/km
352
130
130
270
2206
Jamie VAN DONGEN
Jamie VAN DONGEN #2206
Male Y03
00:09:54.08
00:09:54.08
195
(195)
Y03
195
00:02:11.95
Male
195
Pine View PS
1
4:57 min/km
00:05:52.56
5:35 min/km
312
215
215
00:04:01.51
4:14 min/km
226
169
169
296
1000
Quinn PEARCE
Quinn PEARCE #1000
Female Y03
00:10:05.49
00:10:05.49
86
(86)
Y03
86
00:02:03.03
Female
86
Padbury Catholic PS
186
2
7
5:02 min/km
00:05:53.01
5:36 min/km
313
98
98
00:04:12.47
4:25 min/km
284
82
82
302
2100
Bethan LEWIS
Bethan LEWIS #2100
Female Y03
00:10:08.94
00:10:08.94
90
(90)
Y03
90
00:02:06.48
Female
90
West Leederville PS
420
18
3
5:04 min/km
00:05:54.16
5:37 min/km
314
99
99
00:04:14.77
4:28 min/km
304
93
93
321
890
Samara TAN
Samara TAN #890
Female Y03
00:10:17.99
00:10:17.99
102
(102)
Y03
102
00:02:15.53
Female
102
MLC
1
5:08 min/km
00:05:54.65
5:37 min/km
315
100
100
00:04:23.34
4:37 min/km
351
129
129
282
1762
Dylan SHAH
Dylan SHAH #1762
Male Y03
00:09:56.60
00:09:56.60
201
(201)
Y03
201
00:02:14.47
Male
201
St Peter's Primary
598
22
6
4:58 min/km
00:05:55.03
5:38 min/km
316
216
216
00:04:01.57
4:14 min/km
227
170
170
347
430
Zayven REBERO
Zayven REBERO #430
Male Y03
00:10:26.92
00:10:26.92
225
(225)
Y03
225
00:02:44.79
Male
225
Good Shepherd
1
5:13 min/km
00:05:55.57
5:38 min/km
317
217
217
00:04:31.35
4:45 min/km
375
228
228
295
1301
Mason HOWARD
Mason HOWARD #1301
Male Y03
00:10:02.60
00:10:02.60
210
(210)
Y03
210
00:02:20.46
Male
210
Rivervale PS
1
5:01 min/km
00:05:55.80
5:38 min/km
318
218
218
00:04:06.79
4:19 min/km
253
188
188
350
156
Leah LENSING
Leah LENSING #156
Female Y03
00:10:29.00
00:10:29.00
125
(125)
Y03
125
00:02:26.54
Female
125
Beaumaris PS
568
27
2
5:14 min/km
00:05:56.07
5:39 min/km
319
101
101
00:04:32.93
4:47 min/km
378
150
150
305
654
Foxton WOOD
Foxton WOOD #654
Male Y03
00:10:10.50
00:10:10.50
214
(214)
Y03
214
00:02:28.37
Male
214
Iona PC
1
5:05 min/km
00:05:56.80
5:39 min/km
320
219
219
00:04:13.70
4:27 min/km
293
206
206
327
653
Jameson DEVITT
Jameson DEVITT #653
Male Y03
00:10:19.63
00:10:19.63
220
(220)
Y03
220
00:02:37.50
Male
220
Iona PC
2
5:09 min/km
00:05:57.08
5:40 min/km
321
220
220
00:04:22.55
4:36 min/km
347
221
221
298
74
Par OSTLIN
Par OSTLIN #74
Male Y03
00:10:08.07
00:10:08.07
212
(212)
Y03
212
00:02:25.94
Male
212
Ardross PS
553
16
5
5:04 min/km
00:05:57.48
5:40 min/km
322
221
221
00:04:10.59
4:23 min/km
273
196
196
401
1281
Anna FLYNN
Anna FLYNN #1281
Female Y03
00:10:55.98
00:10:55.98
165
(165)
Y03
165
00:02:53.52
Female
165
Richmond PS
3
5:27 min/km
00:05:57.49
5:40 min/km
323
102
102
00:04:58.48
5:14 min/km
433
194
194
314
527
Isla TIONG
Isla TIONG #527
Female Y03
00:10:14.24
00:10:14.24
96
(96)
Y03
96
00:02:11.78
Female
96
Helena College
501
23
2
5:07 min/km
00:05:58.11
5:41 min/km
324
103
103
00:04:16.13
4:29 min/km
310
99
99
376
888
Clara HODGE
Clara HODGE #888
Female Y03
00:10:41.17
00:10:41.17
146
(146)
Y03
146
00:02:38.72
Female
146
MLC
2
5:20 min/km
00:05:58.15
5:41 min/km
325
104
104
00:04:43.02
4:57 min/km
403
169
169
323
1527
Bonnie MAHER
Bonnie MAHER #1527
Female Y03
00:10:18.67
00:10:18.67
104
(104)
Y03
104
00:02:16.21
Female
104
Spring Hill PS
193
3
7
5:09 min/km
00:05:58.15
5:41 min/km
326
105
105
00:04:20.51
4:34 min/km
335
116
116
313
1498
Lewis GIBSON
Lewis GIBSON #1498
Male Y03
00:10:13.34
00:10:13.34
218
(218)
Y03
218
00:02:31.21
Male
218
Spring Hill PS
322
10
6
5:06 min/km
00:05:58.82
5:41 min/km
327
222
222
00:04:14.52
4:27 min/km
300
209
209
309
538
Ricky KELLY
Ricky KELLY #538
Male Y03
00:10:11.52
00:10:11.52
217
(217)
Y03
217
00:02:29.38
Male
217
Hocking PS
560
17
4
5:05 min/km
00:05:58.90
5:41 min/km
328
223
223
00:04:12.61
4:25 min/km
287
204
204
329
1122
Olivia WAGSTAFF
Olivia WAGSTAFF #1122
Female Y03
00:10:19.89
00:10:19.89
109
(109)
Y03
109
00:02:17.43
Female
109
Peter Moyes ACS
349
13
3
5:09 min/km
00:05:58.92
5:41 min/km
329
106
106
00:04:20.97
4:34 min/km
338
119
119
399
1306
Evee COLLARD
Evee COLLARD #1306
Female Y03
00:10:54.73
00:10:54.73
163
(163)
Y03
163
00:02:52.28
Female
163
Rivervale PS
1
5:27 min/km
00:05:59.13
5:42 min/km
330
107
107
00:04:55.60
5:11 min/km
427
189
189
326
1930
Olivia FOO
Olivia FOO #1930
Female Y03
00:10:19.24
00:10:19.24
107
(107)
Y03
107
00:02:16.78
Female
107
Subiaco PS
306
11
3
5:09 min/km
00:05:59.34
5:42 min/km
331
108
108
00:04:19.90
4:33 min/km
334
115
115
333
1001
Tiffany PELLICANO
Tiffany PELLICANO #1001
Female Y03
00:10:22.31
00:10:22.31
113
(113)
Y03
113
00:02:19.86
Female
113
Padbury Catholic PS
186
2
9
5:11 min/km
00:05:59.57
5:42 min/km
332
109
109
00:04:22.74
4:36 min/km
348
127
127
312
2067
Ava O'HARE
Ava O'HARE #2067
Female Y03
00:10:13.00
00:10:13.00
95
(95)
Y03
95
00:02:10.54
Female
95
Ursula Frayne CC
305
10
3
5:06 min/km
00:05:59.74
5:42 min/km
333
110
110
00:04:13.25
4:26 min/km
291
86
86
359
2063
Ruby BANFIELD
Ruby BANFIELD #2063
Female Y03
00:10:31.99
00:10:31.99
130
(130)
Y03
130
00:02:29.53
Female
130
Ursula Frayne CC
305
10
4
5:15 min/km
00:06:00.57
5:43 min/km
334
111
111
00:04:31.42
4:45 min/km
376
148
148
324
1783
Grace COX
Grace COX #1783
Female Y03
00:10:18.87
00:10:18.87
105
(105)
Y03
105
00:02:16.41
Female
105
St Peter's Primary
265
8
4
5:09 min/km
00:06:00.65
5:43 min/km
335
112
112
00:04:18.22
4:31 min/km
322
108
108
337
1932
Maisie GOODHEART
Maisie GOODHEART #1932
Female Y03
00:10:23.14
00:10:23.14
115
(115)
Y03
115
00:02:20.68
Female
115
Subiaco PS
306
11
5
5:11 min/km
00:06:00.90
5:43 min/km
336
113
113
00:04:22.23
4:36 min/km
344
125
125
320
1477
Ji-A KYUNG
Ji-A KYUNG #1477
Female Y03
00:10:17.46
00:10:17.46
101
(101)
Y03
101
00:02:15.00
Female
101
South Perth PS
206
4
4
5:08 min/km
00:06:01.61
5:44 min/km
337
114
114
00:04:15.84
4:29 min/km
309
98
98
379
1120
Olivia TICKNER
Olivia TICKNER #1120
Female Y03
00:10:44.74
00:10:44.74
149
(149)
Y03
149
00:02:42.28
Female
149
Peter Moyes ACS
349
13
4
5:22 min/km
00:06:02.22
5:44 min/km
338
115
115
00:04:42.51
4:57 min/km
402
168
168
361
1479
Skylar PHAM
Skylar PHAM #1479
Female Y03
00:10:32.86
00:10:32.86
132
(132)
Y03
132
00:02:30.40
Female
132
South Perth PS
206
4
5
5:16 min/km
00:06:02.41
5:45 min/km
339
116
116
00:04:30.45
4:44 min/km
373
146
146
331
1341
Ruby BADCOCK
Ruby BADCOCK #1341
Female Y03
00:10:21.10
00:10:21.10
111
(111)
Y03
111
00:02:18.65
Female
111
Rosalie PS
372
15
3
5:10 min/km
00:06:02.64
5:45 min/km
340
117
117
00:04:18.46
4:32 min/km
324
109
109
414
154
Neveah COLEMAN
Neveah COLEMAN #154
Female Y03
00:11:07.94
00:11:07.94
177
(177)
Y03
177
00:03:05.48
Female
177
Beaumaris PS
568
27
3
5:33 min/km
00:06:02.85
5:45 min/km
341
118
118
00:05:05.09
5:21 min/km
441
201
201
374
770
Cataleya DARLEY-BENTLEY
Cataleya DARLEY-BENTLEY #770
Female Y03
00:10:40.48
00:10:40.48
144
(144)
Y03
144
00:02:38.03
Female
144
Landsdale PS
741
32
1
5:20 min/km
00:06:03.05
5:45 min/km
342
119
119
00:04:37.43
4:52 min/km
392
160
160
311
494
Lacey SCHURMAN
Lacey SCHURMAN #494
Female Y03
00:10:12.58
00:10:12.58
94
(94)
Y03
94
00:02:10.13
Female
94
Gooseberry Hill PS
357
14
2
5:06 min/km
00:06:03.25
5:45 min/km
343
120
120
00:04:09.33
4:22 min/km
268
75
75
325
2407
Amelia BLIGHT
Amelia BLIGHT #2407
Female Y03
00:10:19.08
00:10:19.08
106
(106)
Y03
106
00:02:16.63
Female
106
Gooseberry Hill PS
357
14
3
5:09 min/km
00:06:03.26
5:45 min/km
344
121
121
00:04:15.82
4:29 min/km
308
97
97
322
2425
Indi PASKETT
Indi PASKETT #2425
Female Y03
00:10:18.27
00:10:18.27
103
(103)
Y03
103
00:02:15.81
Female
103
Dalyellup PS
1
5:09 min/km
00:06:03.85
5:46 min/km
345
122
122
00:04:14.41
4:27 min/km
299
91
91
341
2418
Maddie KENT
Maddie KENT #2418
Female Y03
00:10:24.77
00:10:24.77
119
(119)
Y03
119
00:02:22.32
Female
119
Dalyellup PS
2
5:12 min/km
00:06:03.86
5:46 min/km
347
124
124
00:04:20.91
4:34 min/km
337
118
118
378
1926
Kinda ABDULRAHMAN
Kinda ABDULRAHMAN #1926
Female Y03
00:10:43.74
00:10:43.74
148
(148)
Y03
148
00:02:41.28
Female
148
Subiaco PS
306
11
7
5:21 min/km
00:06:03.86
5:46 min/km
346
123
123
00:04:39.87
4:54 min/km
394
162
162
334
570
Jazmin WOODS
Jazmin WOODS #570
Female Y03
00:10:22.92
00:10:22.92
114
(114)
Y03
114
00:02:20.47
Female
114
Hocking PS
254
6
5
5:11 min/km
00:06:04.05
5:46 min/km
348
125
125
00:04:18.87
4:32 min/km
328
112
112
332
1931
Lulu GOODHEART
Lulu GOODHEART #1931
Female Y03
00:10:21.10
00:10:21.10
112
(112)
Y03
112
00:02:18.65
Female
112
Subiaco PS
306
11
4
5:10 min/km
00:06:04.16
5:46 min/km
349
126
126
00:04:16.94
4:30 min/km
314
102
102
406
2420
Maisy MARTIN
Maisy MARTIN #2420
Female Y03
00:10:59.63
00:10:59.63
170
(170)
Y03
170
00:02:57.17
Female
170
Safety Bay PS
1
5:29 min/km
00:06:04.41
5:47 min/km
350
127
127
00:04:55.22
5:10 min/km
426
188
188
1
2
3
4
5
6
[7]
8
9
10
11
Page 7 of 11 (530 items)
© 2023