School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2022
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
[7]
8
9
10
11
Page 7 of 11 (530 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
158
133
Travis BURKE
Travis BURKE #133
Male Y03
00:09:20.03
00:09:20.03
120
(120)
Y03
120
00:01:37.89
Male
120
Beaumaris PS
397
12
5
4:40 min/km
00:05:21.70
5:06 min/km
124
99
99
00:03:58.32
4:10 min/km
201
151
151
435
2695
Zia VAN COLLER
Zia VAN COLLER #2695
Female Y03
00:11:40.97
00:11:40.97
195
(195)
Y03
195
00:03:38.52
Female
195
Lake Joondalup BC
726
30
2
5:50 min/km
00:07:07.83
6:47 min/km
453
210
210
00:04:33.14
4:47 min/km
379
151
151
407
2025
Pola BORYSOW
Pola BORYSOW #2025
Female Y03
00:11:00.98
00:11:00.98
171
(171)
Y03
171
00:02:58.53
Female
171
Tapping PS
1
5:30 min/km
00:06:26.90
6:08 min/km
415
178
178
00:04:34.08
4:48 min/km
382
152
152
230
1896
Jude VISSER
Jude VISSER #1896
Male Y03
00:09:41.91
00:09:41.91
169
(169)
Y03
169
00:01:59.78
Male
169
Subiaco PS
260
6
5
4:50 min/km
00:05:43.56
5:27 min/km
256
183
183
00:03:58.35
4:10 min/km
202
152
152
238
385
Teddy RATNESER
Teddy RATNESER #385
Male Y03
00:09:43.94
00:09:43.94
174
(174)
Y03
174
00:02:01.81
Male
174
Freshwater Bay PS
636
25
3
4:51 min/km
00:05:45.55
5:29 min/km
268
191
191
00:03:58.39
4:10 min/km
203
153
153
371
491
Keeva BROADLEY
Keeva BROADLEY #491
Female Y03
00:10:39.23
00:10:39.23
141
(141)
Y03
141
00:02:36.78
Female
141
Gooseberry Hill PS
357
14
4
5:19 min/km
00:06:05.09
5:47 min/km
352
128
128
00:04:34.14
4:48 min/km
383
153
153
398
404
Eve SIKIRICH
Eve SIKIRICH #404
Female Y03
00:10:54.50
00:10:54.50
162
(162)
Y03
162
00:02:52.04
Female
162
Freshwater Bay PS
3
5:27 min/km
00:06:19.62
6:01 min/km
402
167
167
00:04:34.88
4:49 min/km
384
154
154
213
2189
Cooper MCDONALD
Cooper MCDONALD #2189
Male Y03
00:09:37.45
00:09:37.45
156
(156)
Y03
156
00:01:55.32
Male
156
Francis Jordan CS
3
4:48 min/km
00:05:38.40
5:22 min/km
220
160
160
00:03:59.05
4:11 min/km
206
154
154
222
2169
Jobe COLLINS
Jobe COLLINS #2169
Male Y03
00:09:39.29
00:09:39.29
162
(162)
Y03
162
00:01:57.16
Male
162
Perth Waldorf School
1
4:49 min/km
00:05:40.02
5:23 min/km
228
167
167
00:03:59.27
4:11 min/km
208
155
155
382
103
Alana MORAR
Alana MORAR #103
Female Y03
00:10:46.64
00:10:46.64
152
(152)
Y03
152
00:02:44.18
Female
152
Ardross PS
438
20
3
5:23 min/km
00:06:11.41
5:53 min/km
379
150
150
00:04:35.23
4:49 min/km
385
155
155
207
73
Andrew JEON
Andrew JEON #73
Male Y03
00:09:36.38
00:09:36.38
152
(152)
Y03
152
00:01:54.25
Male
152
Ardross PS
553
16
4
4:48 min/km
00:05:36.95
5:20 min/km
214
155
155
00:03:59.42
4:12 min/km
209
156
156
408
2027
Yuhan ZHANG
Yuhan ZHANG #2027
Female Y03
00:11:01.24
00:11:01.24
172
(172)
Y03
172
00:02:58.78
Female
172
Tapping PS
2
5:30 min/km
00:06:25.53
6:07 min/km
413
176
176
00:04:35.71
4:50 min/km
386
156
156
160
2083
Benjamin GACA
Benjamin GACA #2083
Male Y03
00:09:20.37
00:09:20.37
122
(122)
Y03
122
00:01:38.23
Male
122
West Leederville PS
576
20
2
4:40 min/km
00:05:20.87
5:05 min/km
120
96
96
00:03:59.49
4:12 min/km
210
157
157
340
105
Mila VAN LOGGENBURG
Mila VAN LOGGENBURG #105
Female Y03
00:10:24.77
00:10:24.77
118
(118)
Y03
118
00:02:22.31
Female
118
Ardross PS
438
20
2
5:12 min/km
00:05:48.72
5:32 min/km
290
88
88
00:04:36.05
4:50 min/km
389
157
157
412
346
Willow NEWTON
Willow NEWTON #346
Female Y03
00:11:06.51
00:11:06.51
175
(175)
Y03
175
00:03:04.06
Female
175
Dalkeith PS
3
5:33 min/km
00:06:29.15
6:10 min/km
420
182
182
00:04:37.36
4:51 min/km
390
158
158
205
967
Rhys WHITE
Rhys WHITE #967
Male Y03
00:09:35.62
00:09:35.62
150
(150)
Y03
150
00:01:53.48
Male
150
Padbury Catholic PS
520
15
3
4:47 min/km
00:05:36.05
5:20 min/km
211
152
152
00:03:59.56
4:12 min/km
212
158
158
240
1761
Asher RAVEENDRAKUMAR
Asher RAVEENDRAKUMAR #1761
Male Y03
00:09:45.57
00:09:45.57
176
(176)
Y03
176
00:02:03.43
Male
176
St Peter's Primary
598
22
4
4:52 min/km
00:05:45.81
5:29 min/km
269
192
192
00:03:59.76
4:12 min/km
213
159
159
346
2692
Elissa GRAINDORGE
Elissa GRAINDORGE #2692
Female Y03
00:10:26.74
00:10:26.74
122
(122)
Y03
122
00:02:24.28
Female
122
Lake Joondalup BC
726
30
1
5:13 min/km
00:05:49.34
5:32 min/km
293
90
90
00:04:37.39
4:51 min/km
391
159
159
241
1890
Paxton DO
Paxton DO #1890
Male Y03
00:09:45.97
00:09:45.97
177
(177)
Y03
177
00:02:03.84
Male
177
Subiaco PS
260
6
7
4:52 min/km
00:05:46.21
5:29 min/km
273
194
194
00:03:59.76
4:12 min/km
214
160
160
374
770
Cataleya DARLEY-BENTLEY
Cataleya DARLEY-BENTLEY #770
Female Y03
00:10:40.48
00:10:40.48
144
(144)
Y03
144
00:02:38.03
Female
144
Landsdale PS
741
32
1
5:20 min/km
00:06:03.05
5:45 min/km
342
119
119
00:04:37.43
4:52 min/km
392
160
160
429
52
Juliette STUART
Juliette STUART #52
Female Y03
00:11:27.49
00:11:27.49
190
(190)
Y03
190
00:03:25.03
Female
190
Applecross PS
433
19
5
5:43 min/km
00:06:47.90
6:28 min/km
448
205
205
00:04:39.58
4:54 min/km
393
161
161
237
2008
Blake PATTERSON
Blake PATTERSON #2008
Male Y03
00:09:43.54
00:09:43.54
173
(173)
Y03
173
00:02:01.40
Male
173
Tapping PS
3
4:51 min/km
00:05:43.55
5:27 min/km
254
182
182
00:03:59.99
4:12 min/km
216
161
161
378
1926
Kinda ABDULRAHMAN
Kinda ABDULRAHMAN #1926
Female Y03
00:10:43.74
00:10:43.74
148
(148)
Y03
148
00:02:41.28
Female
148
Subiaco PS
306
11
7
5:21 min/km
00:06:03.86
5:46 min/km
346
123
123
00:04:39.87
4:54 min/km
394
162
162
182
1086
Thomas RICKWOOD
Thomas RICKWOOD #1086
Male Y03
00:09:28.94
00:09:28.94
136
(136)
Y03
136
00:01:46.81
Male
136
Peter Moyes ACS
333
11
5
4:44 min/km
00:05:28.68
5:13 min/km
166
126
126
00:04:00.26
4:12 min/km
217
162
162
352
717
Emma SCOTT
Emma SCOTT #717
Female Y03
00:10:30.42
00:10:30.42
127
(127)
Y03
127
00:02:27.97
Female
127
Kyilla PS
1
5:15 min/km
00:05:49.94
5:33 min/km
298
93
93
00:04:40.48
4:55 min/km
395
163
163
250
2726
Greg IRVINE
Greg IRVINE #2726
Male Y03
00:09:47.84
00:09:47.84
182
(182)
Y03
182
00:02:05.71
Male
182
Lake Joondalup BC
690
27
2
4:53 min/km
00:05:47.22
5:30 min/km
281
199
199
00:04:00.62
4:13 min/km
218
163
163
421
1159
Sophie RUMPUS
Sophie RUMPUS #1159
Female Y03
00:11:17.66
00:11:17.66
184
(184)
Y03
184
00:03:15.20
Female
184
PLC
277
9
6
5:38 min/km
00:06:37.15
6:18 min/km
435
193
193
00:04:40.51
4:55 min/km
396
164
164
181
323
Mark BOYLE
Mark BOYLE #323
Male Y03
00:09:28.86
00:09:28.86
135
(135)
Y03
135
00:01:46.72
Male
135
Dalkeith PS
183
3
6
4:44 min/km
00:05:28.07
5:12 min/km
159
121
121
00:04:00.79
4:13 min/km
219
164
164
384
1238
Hayley BULLOCK
Hayley BULLOCK #1238
Female Y03
00:10:47.45
00:10:47.45
153
(153)
Y03
153
00:02:44.99
Female
153
Quinns Rocks PS
547
26
3
5:23 min/km
00:06:06.52
5:49 min/km
362
137
137
00:04:40.92
4:55 min/km
397
165
165
258
2190
Gus MCPHERSON
Gus MCPHERSON #2190
Male Y03
00:09:49.83
00:09:49.83
186
(186)
Y03
186
00:02:07.70
Male
186
St Joseph's School Moora
1
4:54 min/km
00:05:48.85
5:32 min/km
291
203
203
00:04:00.98
4:13 min/km
220
165
165
174
2167
Adam BROCKLESBY
Adam BROCKLESBY #2167
Male Y03
00:09:25.71
00:09:25.71
129
(129)
Y03
129
00:01:43.58
Male
129
Francis Jordan CS
2
4:42 min/km
00:05:24.57
5:09 min/km
137
108
108
00:04:01.14
4:13 min/km
222
166
166
422
2413
Khloe FRIEL
Khloe FRIEL #2413
Female Y03
00:11:19.23
00:11:19.23
185
(185)
Y03
185
00:03:16.77
Female
185
Pine View PS
1
5:39 min/km
00:06:37.99
6:19 min/km
436
194
194
00:04:41.23
4:56 min/km
398
166
166
396
1929
Stephanie EL-HOSS
Stephanie EL-HOSS #1929
Female Y03
00:10:54.23
00:10:54.23
161
(161)
Y03
161
00:02:51.78
Female
161
Subiaco PS
306
11
8
5:27 min/km
00:06:12.44
5:54 min/km
382
153
153
00:04:41.79
4:56 min/km
399
167
167
262
961
Peter KADAK
Peter KADAK #961
Male Y03
00:09:51.35
00:09:51.35
190
(190)
Y03
190
00:02:09.22
Male
190
Padbury Catholic PS
520
15
5
4:55 min/km
00:05:50.06
5:33 min/km
299
206
206
00:04:01.29
4:13 min/km
223
167
167
177
699
Jake EPIS
Jake EPIS #699
Male Y03
00:09:27.93
00:09:27.93
132
(132)
Y03
132
00:01:45.79
Male
132
Kyilla PS
1
4:43 min/km
00:05:26.55
5:11 min/km
149
117
117
00:04:01.37
4:14 min/km
224
168
168
379
1120
Olivia TICKNER
Olivia TICKNER #1120
Female Y03
00:10:44.74
00:10:44.74
149
(149)
Y03
149
00:02:42.28
Female
149
Peter Moyes ACS
349
13
4
5:22 min/km
00:06:02.22
5:44 min/km
338
115
115
00:04:42.51
4:57 min/km
402
168
168
376
888
Clara HODGE
Clara HODGE #888
Female Y03
00:10:41.17
00:10:41.17
146
(146)
Y03
146
00:02:38.72
Female
146
MLC
2
5:20 min/km
00:05:58.15
5:41 min/km
325
104
104
00:04:43.02
4:57 min/km
403
169
169
270
2206
Jamie VAN DONGEN
Jamie VAN DONGEN #2206
Male Y03
00:09:54.08
00:09:54.08
195
(195)
Y03
195
00:02:11.95
Male
195
Pine View PS
1
4:57 min/km
00:05:52.56
5:35 min/km
312
215
215
00:04:01.51
4:14 min/km
226
169
169
282
1762
Dylan SHAH
Dylan SHAH #1762
Male Y03
00:09:56.60
00:09:56.60
201
(201)
Y03
201
00:02:14.47
Male
201
St Peter's Primary
598
22
6
4:58 min/km
00:05:55.03
5:38 min/km
316
216
216
00:04:01.57
4:14 min/km
227
170
170
390
342
Lilian BREWIN
Lilian BREWIN #342
Female Y03
00:10:51.23
00:10:51.23
157
(157)
Y03
157
00:02:48.78
Female
157
Dalkeith PS
2
5:25 min/km
00:06:06.91
5:49 min/km
363
138
138
00:04:44.32
4:59 min/km
405
170
170
419
889
Elodie SEABURNE-MAY
Elodie SEABURNE-MAY #889
Female Y03
00:11:12.99
00:11:12.99
182
(182)
Y03
182
00:03:10.53
Female
182
MLC
3
5:36 min/km
00:06:28.39
6:09 min/km
418
180
180
00:04:44.59
4:59 min/km
406
171
171
225
965
Levi SKIRVING
Levi SKIRVING #965
Male Y03
00:09:40.54
00:09:40.54
165
(165)
Y03
165
00:01:58.41
Male
165
Padbury Catholic PS
520
15
4
4:50 min/km
00:05:38.79
5:22 min/km
221
161
161
00:04:01.75
4:14 min/km
228
171
171
400
740
Ella DEBARI
Ella DEBARI #740
Female Y03
00:10:55.56
00:10:55.56
164
(164)
Y03
164
00:02:53.10
Female
164
Lake Monger PS
1
5:27 min/km
00:06:10.40
5:52 min/km
377
149
149
00:04:45.16
5:00 min/km
407
172
172
245
2204
Lachie SNELL
Lachie SNELL #2204
Male Y03
00:09:46.98
00:09:46.98
179
(179)
Y03
179
00:02:04.85
Male
179
Samson PS
1
4:53 min/km
00:05:44.98
5:28 min/km
266
189
189
00:04:02.00
4:14 min/km
230
172
172
214
2043
Daniel KRISTIANTO
Daniel KRISTIANTO #2043
Male Y03
00:09:37.62
00:09:37.62
157
(157)
Y03
157
00:01:55.48
Male
157
Ursula Frayne CC
586
21
3
4:48 min/km
00:05:35.54
5:19 min/km
207
150
150
00:04:02.07
4:14 min/km
231
173
173
423
1990
Eva TYDDE
Eva TYDDE #1990
Female Y03
00:11:20.72
00:11:20.72
186
(186)
Y03
186
00:03:18.26
Female
186
Swanbourne PS
415
16
4
5:40 min/km
00:06:34.90
6:16 min/km
427
185
185
00:04:45.81
5:00 min/km
409
173
173
394
1476
Destiny KARLSSON
Destiny KARLSSON #1476
Female Y03
00:10:53.53
00:10:53.53
160
(160)
Y03
160
00:02:51.08
Female
160
South Perth PS
206
4
6
5:26 min/km
00:06:07.13
5:49 min/km
364
139
139
00:04:46.40
5:01 min/km
410
174
174
206
1503
Taylor VAUGHAN
Taylor VAUGHAN #1503
Male Y03
00:09:36.24
00:09:36.24
151
(151)
Y03
151
00:01:54.10
Male
151
Spring Hill PS
322
10
4
4:48 min/km
00:05:33.43
5:17 min/km
193
140
140
00:04:02.80
4:15 min/km
233
174
174
456
1155
Sofia NATTA
Sofia NATTA #1155
Female Y03
00:12:48.22
00:12:48.22
214
(214)
Y03
214
00:04:45.76
Female
214
PLC
277
9
7
6:24 min/km
00:08:01.00
7:38 min/km
470
227
227
00:04:47.21
5:02 min/km
411
175
175
264
284
Jack TANNER
Jack TANNER #284
Male Y03
00:09:52.46
00:09:52.46
192
(192)
Y03
192
00:02:10.32
Male
192
Court GS
679
26
3
4:56 min/km
00:05:49.47
5:32 min/km
294
204
204
00:04:02.98
4:15 min/km
235
175
175
1
2
3
4
5
6
[7]
8
9
10
11
Page 7 of 11 (530 items)
© 2023