School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2022
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
[7]
8
9
10
11
Page 7 of 11 (530 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
40
242
Felix LOSCHER
Felix LOSCHER #242
Male Y03
00:08:33.12
00:08:33.12
35
(35)
Y03
35
00:00:50.98
Male
35
Collier PS
748
29
1
4:16 min/km
00:05:05.44
4:50 min/km
52
45
45
00:03:27.67
3:38 min/km
32
28
28
41
2196
Harry PATCHETT
Harry PATCHETT #2196
Male Y03
00:08:33.38
00:08:33.38
36
(36)
Y03
36
00:00:51.24
Male
36
Clifton Hills PS
1
4:16 min/km
00:05:01.31
4:46 min/km
42
37
37
00:03:32.07
3:43 min/km
45
40
40
42
27
Marcus OLDAKOWSKI
Marcus OLDAKOWSKI #27
Male Y03
00:08:34.37
00:08:34.37
37
(37)
Y03
37
00:00:52.23
Male
37
Applecross PS
128
1
2
4:17 min/km
00:05:06.29
4:51 min/km
57
50
50
00:03:28.08
3:39 min/km
34
30
30
43
1611
Ashton PEAKE
Ashton PEAKE #1611
Male Y03
00:08:34.61
00:08:34.61
38
(38)
Y03
38
00:00:52.47
Male
38
St Denis PS
316
9
1
4:17 min/km
00:05:00.51
4:46 min/km
39
34
34
00:03:34.10
3:45 min/km
53
47
47
44
1893
Sam LEVITZKE
Sam LEVITZKE #1893
Male Y03
00:08:35.12
00:08:35.12
39
(39)
Y03
39
00:00:52.98
Male
39
Subiaco PS
260
6
1
4:17 min/km
00:04:57.42
4:43 min/km
31
26
26
00:03:37.69
3:49 min/km
68
61
61
45
175
Dane GIGLIA
Dane GIGLIA #175
Male Y03
00:08:35.61
00:08:35.61
40
(40)
Y03
40
00:00:53.48
Male
40
Bridgetown PS
2
4:17 min/km
00:05:01.06
4:46 min/km
41
36
36
00:03:34.55
3:45 min/km
54
48
48
46
2200
Casey REED
Casey REED #2200
Male Y03
00:08:37.62
00:08:37.62
41
(41)
Y03
41
00:00:55.48
Male
41
Comet Bay PS
1
4:18 min/km
00:04:57.63
4:43 min/km
33
28
28
00:03:39.98
3:51 min/km
78
71
71
47
2115
Cooper MILLARD
Cooper MILLARD #2115
Male Y03
00:08:37.86
00:08:37.86
42
(42)
Y03
42
00:00:55.73
Male
42
Whitford CPS
1
4:18 min/km
00:05:08.96
4:54 min/km
70
59
59
00:03:28.90
3:39 min/km
36
31
31
48
25
Cayl HATTON
Cayl HATTON #25
Male Y03
00:08:39.07
00:08:39.07
43
(43)
Y03
43
00:00:56.93
Male
43
Applecross PS
128
1
3
4:19 min/km
00:05:07.31
4:52 min/km
62
54
54
00:03:31.76
3:42 min/km
44
39
39
49
23
Samir EL-SALLAM
Samir EL-SALLAM #23
Male Y03
00:08:39.87
00:08:39.87
44
(44)
Y03
44
00:00:57.73
Male
44
Applecross PS
128
1
4
4:19 min/km
00:05:09.78
4:55 min/km
72
61
61
00:03:30.09
3:41 min/km
39
34
34
50
541
Van SHAPLESKI
Van SHAPLESKI #541
Male Y03
00:08:39.88
00:08:39.88
45
(45)
Y03
45
00:00:57.74
Male
45
Hocking PS
560
17
1
4:19 min/km
00:05:06.29
4:51 min/km
58
51
51
00:03:33.59
3:44 min/km
51
45
45
51
1032
Tate THOMAS
Tate THOMAS #1032
Male Y03
00:08:40.28
00:08:40.28
46
(46)
Y03
46
00:00:58.14
Male
46
Pearsall PS
282
8
2
4:20 min/km
00:05:02.82
4:48 min/km
44
38
38
00:03:37.46
3:48 min/km
64
58
58
52
2114
Lucas CRAIG
Lucas CRAIG #2114
Male Y03
00:08:40.68
00:08:40.68
47
(47)
Y03
47
00:00:58.55
Male
47
Whitford CPS
2
4:20 min/km
00:05:02.82
4:48 min/km
45
39
39
00:03:37.86
3:49 min/km
69
62
62
53
596
Luke MAISEY
Luke MAISEY #596
Male Y03
00:08:41.09
00:08:41.09
48
(48)
Y03
48
00:00:58.95
Male
48
Holy Rosary
426
14
1
4:20 min/km
00:05:00.71
4:46 min/km
40
35
35
00:03:40.37
3:51 min/km
84
76
76
54
2082
Elijah DEVITT
Elijah DEVITT #2082
Male Y03
00:08:41.49
00:08:41.49
49
(49)
Y03
49
00:00:59.36
Male
49
West Leederville PS
576
20
1
4:20 min/km
00:05:09.15
4:54 min/km
71
60
60
00:03:32.34
3:43 min/km
46
41
41
55
2205
Judah TE AHO
Judah TE AHO #2205
Male Y03
00:08:41.90
00:08:41.90
50
(50)
Y03
50
00:00:59.77
Male
50
Cooinda PS
1
4:20 min/km
00:05:08.74
4:54 min/km
68
57
57
00:03:33.15
3:44 min/km
48
43
43
57
1315
Jack ROBERTS
Jack ROBERTS #1315
Male Y03
00:08:43.33
00:08:43.33
51
(51)
Y03
51
00:01:01.19
Male
51
Rosalie PS
258
5
1
4:21 min/km
00:05:06.89
4:52 min/km
60
52
52
00:03:36.43
3:47 min/km
61
55
55
58
2203
George RYAN
George RYAN #2203
Male Y03
00:08:43.86
00:08:43.86
52
(52)
Y03
52
00:01:01.73
Male
52
St Michael's School
1
4:21 min/km
00:05:05.65
4:51 min/km
54
47
47
00:03:38.21
3:49 min/km
70
63
63
60
1314
Archie MURCHISON
Archie MURCHISON #1314
Male Y03
00:08:44.55
00:08:44.55
53
(53)
Y03
53
00:01:02.42
Male
53
Rosalie PS
258
5
2
4:22 min/km
00:05:08.75
4:54 min/km
69
58
58
00:03:35.80
3:47 min/km
58
52
52
61
122
Elijah BRESANELLO
Elijah BRESANELLO #122
Male Y03
00:08:45.16
00:08:45.16
54
(54)
Y03
54
00:01:03.03
Male
54
Australian CC
1
4:22 min/km
00:05:05.80
4:51 min/km
55
48
48
00:03:39.36
3:50 min/km
75
68
68
63
24
Samuel ENZOR
Samuel ENZOR #24
Male Y03
00:08:46.37
00:08:46.37
55
(55)
Y03
55
00:01:04.24
Male
55
Applecross PS
128
1
5
4:23 min/km
00:05:13.68
4:58 min/km
87
74
74
00:03:32.69
3:43 min/km
47
42
42
64
1081
Deng DENG
Deng DENG #1081
Male Y03
00:08:46.58
00:08:46.58
56
(56)
Y03
56
00:01:04.44
Male
56
Peter Moyes ACS
333
11
1
4:23 min/km
00:04:59.49
4:45 min/km
37
32
32
00:03:47.08
3:59 min/km
118
100
100
65
1612
Henry PORIC
Henry PORIC #1612
Male Y03
00:08:47.79
00:08:47.79
57
(57)
Y03
57
00:01:05.66
Male
57
St Denis PS
316
9
2
4:23 min/km
00:05:10.17
4:55 min/km
74
63
63
00:03:37.62
3:49 min/km
67
60
60
66
1316
Patrick RYAN
Patrick RYAN #1316
Male Y03
00:08:48.11
00:08:48.11
58
(58)
Y03
58
00:01:05.98
Male
58
Rosalie PS
258
5
3
4:24 min/km
00:05:10.80
4:56 min/km
76
65
65
00:03:37.31
3:48 min/km
63
57
57
67
2173
Maxwell DUNN
Maxwell DUNN #2173
Male Y03
00:08:49.00
00:08:49.00
59
(59)
Y03
59
00:01:06.87
Male
59
Kensington PS
1
4:24 min/km
00:05:14.05
4:59 min/km
90
76
76
00:03:34.94
3:46 min/km
55
49
49
68
1897
Joel WYRZYNSKI
Joel WYRZYNSKI #1897
Male Y03
00:08:49.01
00:08:49.01
60
(60)
Y03
60
00:01:06.87
Male
60
Subiaco PS
260
6
2
4:24 min/km
00:05:11.43
4:56 min/km
80
69
69
00:03:37.58
3:49 min/km
65
59
59
69
1500
Lachlan MCLAREN
Lachlan MCLAREN #1500
Male Y03
00:08:49.21
00:08:49.21
61
(61)
Y03
61
00:01:07.07
Male
61
Spring Hill PS
322
10
2
4:24 min/km
00:05:13.49
4:58 min/km
86
73
73
00:03:35.72
3:47 min/km
57
51
51
70
1455
Billy LOWDEN
Billy LOWDEN #1455
Male Y03
00:08:49.37
00:08:49.37
62
(62)
Y03
62
00:01:07.23
Male
62
South Perth PS
563
18
1
4:24 min/km
00:05:19.55
5:04 min/km
111
90
90
00:03:29.81
3:40 min/km
37
32
32
72
1969
Lincoln HOFFMAN
Lincoln HOFFMAN #1969
Male Y03
00:08:50.62
00:08:50.62
63
(63)
Y03
63
00:01:08.49
Male
63
Swanbourne PS
131
2
4
4:25 min/km
00:05:10.05
4:55 min/km
73
62
62
00:03:40.57
3:52 min/km
86
77
77
73
2175
Max GARDINER
Max GARDINER #2175
Male Y03
00:08:50.62
00:08:50.62
64
(64)
Y03
64
00:01:08.49
Male
64
Doubleview PS
1
4:25 min/km
00:05:20.28
5:05 min/km
115
92
92
00:03:30.34
3:41 min/km
41
36
36
74
951
Miles MCNISH
Miles MCNISH #951
Male Y03
00:08:50.63
00:08:50.63
65
(65)
Y03
65
00:01:08.50
Male
65
North Perth PS
1
4:25 min/km
00:05:04.23
4:49 min/km
50
43
43
00:03:46.40
3:58 min/km
110
95
95
75
1851
Jack WAKELING
Jack WAKELING #1851
Male Y03
00:08:51.23
00:08:51.23
66
(66)
Y03
66
00:01:09.10
Male
66
St Stephen's School Carramar
281
7
2
4:25 min/km
00:05:06.89
4:52 min/km
61
53
53
00:03:44.34
3:56 min/km
104
90
90
76
2194
Louis NORTON
Louis NORTON #2194
Male Y03
00:08:52.36
00:08:52.36
67
(67)
Y03
67
00:01:10.23
Male
67
Capel PS
1
4:26 min/km
00:05:11.22
4:56 min/km
77
66
66
00:03:41.14
3:52 min/km
89
79
79
77
598
Orlando MESSINA
Orlando MESSINA #598
Male Y03
00:08:52.61
00:08:52.61
68
(68)
Y03
68
00:01:10.48
Male
68
Holy Rosary
426
14
2
4:26 min/km
00:05:05.81
4:51 min/km
56
49
49
00:03:46.80
3:58 min/km
117
99
99
79
2007
Harvey BROWN
Harvey BROWN #2007
Male Y03
00:08:52.86
00:08:52.86
69
(69)
Y03
69
00:01:10.72
Male
69
Tapping PS
2
4:26 min/km
00:05:14.31
4:59 min/km
94
78
78
00:03:38.55
3:50 min/km
73
66
66
80
322
Jude BELL
Jude BELL #322
Male Y03
00:08:53.06
00:08:53.06
70
(70)
Y03
70
00:01:10.93
Male
70
Dalkeith PS
183
3
3
4:26 min/km
00:05:14.70
4:59 min/km
95
79
79
00:03:38.35
3:49 min/km
71
64
64
81
1968
Miles HAYAT
Miles HAYAT #1968
Male Y03
00:08:53.27
00:08:53.27
71
(71)
Y03
71
00:01:11.13
Male
71
Swanbourne PS
131
2
5
4:26 min/km
00:05:13.06
4:58 min/km
84
72
72
00:03:40.21
3:51 min/km
81
74
74
82
962
Gabe MARPOLE
Gabe MARPOLE #962
Male Y03
00:08:54.07
00:08:54.07
72
(72)
Y03
72
00:01:11.94
Male
72
Padbury Catholic PS
520
15
1
4:27 min/km
00:05:12.55
4:57 min/km
83
71
71
00:03:41.52
3:53 min/km
93
83
83
83
1848
Israel MADZIWA
Israel MADZIWA #1848
Male Y03
00:08:54.27
00:08:54.27
73
(73)
Y03
73
00:01:12.13
Male
73
St Stephen's School Carramar
281
7
3
4:27 min/km
00:05:03.41
4:48 min/km
46
40
40
00:03:50.85
4:03 min/km
154
125
125
84
1217
Sam BROWNRIGG
Sam BROWNRIGG #1217
Male Y03
00:08:54.27
00:08:54.27
74
(74)
Y03
74
00:01:12.14
Male
74
Quinns Rocks PS
622
24
1
4:27 min/km
00:05:14.08
4:59 min/km
92
77
77
00:03:40.18
3:51 min/km
80
73
73
85
2116
Evan TAYLOR
Evan TAYLOR #2116
Male Y03
00:08:54.27
00:08:54.27
75
(75)
Y03
75
00:01:12.14
Male
75
Whitford CPS
3
4:27 min/km
00:05:10.17
4:55 min/km
75
64
64
00:03:44.09
3:55 min/km
103
89
89
86
325
Nate MICHAEL
Nate MICHAEL #325
Male Y03
00:08:54.36
00:08:54.36
76
(76)
Y03
76
00:01:12.23
Male
76
Dalkeith PS
183
3
4
4:27 min/km
00:05:18.41
5:03 min/km
106
86
86
00:03:35.95
3:47 min/km
60
54
54
87
1087
Jack WILKINSON
Jack WILKINSON #1087
Male Y03
00:08:54.87
00:08:54.87
77
(77)
Y03
77
00:01:12.74
Male
77
Peter Moyes ACS
333
11
2
4:27 min/km
00:05:13.68
4:58 min/km
88
75
75
00:03:41.19
3:52 min/km
90
80
80
88
2045
Fionn MCCRANN
Fionn MCCRANN #2045
Male Y03
00:08:55.28
00:08:55.28
78
(78)
Y03
78
00:01:13.14
Male
78
Ursula Frayne CC
586
21
1
4:27 min/km
00:05:07.72
4:53 min/km
66
56
56
00:03:47.56
3:59 min/km
127
106
106
89
1894
Toby LONGHURST
Toby LONGHURST #1894
Male Y03
00:08:56.61
00:08:56.61
79
(79)
Y03
79
00:01:14.48
Male
79
Subiaco PS
260
6
3
4:28 min/km
00:05:11.42
4:56 min/km
79
68
68
00:03:45.18
3:57 min/km
106
92
92
90
1499
Jude GRAHAM
Jude GRAHAM #1499
Male Y03
00:08:56.91
00:08:56.91
80
(80)
Y03
80
00:01:14.78
Male
80
Spring Hill PS
322
10
3
4:28 min/km
00:05:16.56
5:01 min/km
100
81
81
00:03:40.35
3:51 min/km
83
75
75
91
2187
Kamron MAKAWA
Kamron MAKAWA #2187
Male Y03
00:08:58.53
00:08:58.53
81
(81)
Y03
81
00:01:16.39
Male
81
St Francis of ACPS
1
4:29 min/km
00:05:04.04
4:49 min/km
48
42
42
00:03:54.48
4:06 min/km
177
134
134
92
1888
Archie BOGLE
Archie BOGLE #1888
Male Y03
00:08:59.35
00:08:59.35
82
(82)
Y03
82
00:01:17.21
Male
82
Subiaco PS
260
6
4
4:29 min/km
00:05:11.42
4:56 min/km
78
67
67
00:03:47.92
3:59 min/km
131
108
108
93
1451
Boston BARNES
Boston BARNES #1451
Male Y03
00:08:59.61
00:08:59.61
83
(83)
Y03
83
00:01:17.48
Male
83
South Perth PS
563
18
2
4:29 min/km
00:05:19.55
5:04 min/km
110
89
89
00:03:40.05
3:51 min/km
79
72
72
94
3477
Ollie BRENNAN
Ollie BRENNAN #3477
Male Y03
00:08:59.90
00:08:59.90
84
(84)
Y03
84
00:01:17.76
Male
84
Francis Jordan CS
1
4:29 min/km
00:05:20.87
5:05 min/km
121
97
97
00:03:39.02
3:50 min/km
74
67
67
1
2
3
4
5
6
[7]
8
9
10
11
Page 7 of 11 (530 items)
© 2023