School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2022
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
[7]
8
9
10
11
Page 7 of 11 (530 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
293
2085
Ben STRATTON
Ben STRATTON #2085
Male Y03
00:10:01.37
00:10:01.37
208
(208)
Y03
208
00:02:19.24
Male
208
West Leederville PS
576
20
4
5:00 min/km
00:05:43.06
5:26 min/km
250
181
181
00:04:18.31
4:31 min/km
323
215
215
284
963
Michael O'SULLIVAN
Michael O'SULLIVAN #963
Male Y03
00:09:57.32
00:09:57.32
203
(203)
Y03
203
00:02:15.18
Male
203
Padbury Catholic PS
520
15
7
4:58 min/km
00:05:42.93
5:26 min/km
249
180
180
00:04:14.39
4:27 min/km
298
208
208
183
1121
Abigail VAN DE SCHYFF
Abigail VAN DE SCHYFF #1121
Female Y03
00:09:29.83
00:09:29.83
47
(47)
Y03
47
00:01:27.37
Female
47
Peter Moyes ACS
349
13
2
4:44 min/km
00:05:42.66
5:26 min/km
247
69
69
00:03:47.16
3:59 min/km
121
20
20
203
1158
Sofia RAJA-SNIJDER
Sofia RAJA-SNIJDER #1158
Female Y03
00:09:35.51
00:09:35.51
54
(54)
Y03
54
00:01:33.05
Female
54
PLC
277
9
2
4:47 min/km
00:05:42.33
5:26 min/km
245
68
68
00:03:53.18
4:05 min/km
169
40
40
191
1312
Noah CHARPENTIER
Noah CHARPENTIER #1312
Male Y03
00:09:31.98
00:09:31.98
143
(143)
Y03
143
00:01:49.85
Male
143
Rosalie PS
258
5
6
4:45 min/km
00:05:44.15
5:27 min/km
260
186
186
00:03:47.83
3:59 min/km
129
107
107
263
1415
Chance DOWSEN
Chance DOWSEN #1415
Male Y03
00:09:51.45
00:09:51.45
191
(191)
Y03
191
00:02:09.32
Male
191
Serpentine PS
2
4:55 min/km
00:05:43.99
5:27 min/km
259
185
185
00:04:07.46
4:20 min/km
258
191
191
278
2098
Ellie BANDARAGE
Ellie BANDARAGE #2098
Female Y03
00:09:55.97
00:09:55.97
79
(79)
Y03
79
00:01:53.51
Female
79
West Leederville PS
420
18
2
4:57 min/km
00:05:43.38
5:27 min/km
253
72
72
00:04:12.58
4:25 min/km
286
83
83
275
2084
Thomas HOCKING
Thomas HOCKING #2084
Male Y03
00:09:55.61
00:09:55.61
197
(197)
Y03
197
00:02:13.47
Male
197
West Leederville PS
576
20
3
4:57 min/km
00:05:43.57
5:27 min/km
257
184
184
00:04:12.04
4:25 min/km
283
202
202
237
2008
Blake PATTERSON
Blake PATTERSON #2008
Male Y03
00:09:43.54
00:09:43.54
173
(173)
Y03
173
00:02:01.40
Male
173
Tapping PS
3
4:51 min/km
00:05:43.55
5:27 min/km
254
182
182
00:03:59.99
4:12 min/km
216
161
161
230
1896
Jude VISSER
Jude VISSER #1896
Male Y03
00:09:41.91
00:09:41.91
169
(169)
Y03
169
00:01:59.78
Male
169
Subiaco PS
260
6
5
4:50 min/km
00:05:43.56
5:27 min/km
256
183
183
00:03:58.35
4:10 min/km
202
152
152
244
1785
Ava MAINSTONE
Ava MAINSTONE #1785
Female Y03
00:09:46.65
00:09:46.65
66
(66)
Y03
66
00:01:44.19
Female
66
St Peter's Primary
265
8
2
4:53 min/km
00:05:43.77
5:27 min/km
258
74
74
00:04:02.87
4:15 min/km
234
60
60
254
1528
Shanay PRASAD
Shanay PRASAD #1528
Female Y03
00:09:48.67
00:09:48.67
69
(69)
Y03
69
00:01:46.21
Female
69
Spring Hill PS
193
3
5
4:54 min/km
00:05:43.55
5:27 min/km
255
73
73
00:04:05.11
4:18 min/km
244
62
62
290
2716
Ryder MANSELL
Ryder MANSELL #2716
Male Y03
00:09:58.94
00:09:58.94
206
(206)
Y03
206
00:02:16.81
Male
206
Lake Joondalup BC
690
27
3
4:59 min/km
00:05:44.35
5:27 min/km
261
187
187
00:04:14.59
4:27 min/km
301
210
210
245
2204
Lachie SNELL
Lachie SNELL #2204
Male Y03
00:09:46.98
00:09:46.98
179
(179)
Y03
179
00:02:04.85
Male
179
Samson PS
1
4:53 min/km
00:05:44.98
5:28 min/km
266
189
189
00:04:02.00
4:14 min/km
230
172
172
256
1786
Rosheen REARDON
Rosheen REARDON #1786
Female Y03
00:09:49.49
00:09:49.49
71
(71)
Y03
71
00:01:47.04
Female
71
St Peter's Primary
265
8
3
4:54 min/km
00:05:44.60
5:28 min/km
263
76
76
00:04:04.89
4:17 min/km
243
61
61
190
1811
Ben VAN STADEN
Ben VAN STADEN #1811
Male Y03
00:09:31.78
00:09:31.78
142
(142)
Y03
142
00:01:49.65
Male
142
St Stephens Duncraig
575
19
3
4:45 min/km
00:05:45.17
5:28 min/km
267
190
190
00:03:46.60
3:58 min/km
114
97
97
224
1849
Jax RICHARDSON
Jax RICHARDSON #1849
Male Y03
00:09:39.86
00:09:39.86
164
(164)
Y03
164
00:01:57.72
Male
164
St Stephen's School Carramar
281
7
5
4:49 min/km
00:05:44.77
5:28 min/km
264
188
188
00:03:55.08
4:07 min/km
183
138
138
268
1988
Meg DAVEY
Meg DAVEY #1988
Female Y03
00:09:53.34
00:09:53.34
75
(75)
Y03
75
00:01:50.89
Female
75
Swanbourne PS
415
16
1
4:56 min/km
00:05:44.91
5:28 min/km
265
77
77
00:04:08.43
4:21 min/km
264
72
72
285
996
Halle GRIFFITHS
Halle GRIFFITHS #996
Female Y03
00:09:57.99
00:09:57.99
82
(82)
Y03
82
00:01:55.54
Female
82
Padbury Catholic PS
186
2
6
4:58 min/km
00:05:44.41
5:28 min/km
262
75
75
00:04:13.58
4:26 min/km
292
87
87
286
964
Tyson SITA
Tyson SITA #964
Male Y03
00:09:58.11
00:09:58.11
204
(204)
Y03
204
00:02:15.97
Male
204
Padbury Catholic PS
520
15
8
4:59 min/km
00:05:46.21
5:29 min/km
274
195
195
00:04:11.89
4:25 min/km
282
201
201
267
995
Giada DA RUI
Giada DA RUI #995
Female Y03
00:09:53.34
00:09:53.34
74
(74)
Y03
74
00:01:50.89
Female
74
Padbury Catholic PS
186
2
5
4:56 min/km
00:05:45.83
5:29 min/km
270
78
78
00:04:07.51
4:20 min/km
259
68
68
216
814
Luana HOLM
Luana HOLM #814
Female Y03
00:09:37.73
00:09:37.73
59
(59)
Y03
59
00:01:35.28
Female
59
Makybe Rise PS
185
1
4
4:48 min/km
00:05:46.16
5:29 min/km
272
79
79
00:03:51.57
4:03 min/km
160
33
33
234
539
Jasper V E JENKINS
Jasper V E JENKINS #539
Male Y03
00:09:42.86
00:09:42.86
171
(171)
Y03
171
00:02:00.72
Male
171
Harmony PS
760
30
2
4:51 min/km
00:05:46.41
5:29 min/km
276
196
196
00:03:56.45
4:08 min/km
188
140
140
238
385
Teddy RATNESER
Teddy RATNESER #385
Male Y03
00:09:43.94
00:09:43.94
174
(174)
Y03
174
00:02:01.81
Male
174
Freshwater Bay PS
636
25
3
4:51 min/km
00:05:45.55
5:29 min/km
268
191
191
00:03:58.39
4:10 min/km
203
153
153
273
2065
Halle MANNING
Halle MANNING #2065
Female Y03
00:09:54.74
00:09:54.74
77
(77)
Y03
77
00:01:52.29
Female
77
Ursula Frayne CC
305
10
2
4:57 min/km
00:05:46.25
5:29 min/km
275
80
80
00:04:08.49
4:21 min/km
266
73
73
241
1890
Paxton DO
Paxton DO #1890
Male Y03
00:09:45.97
00:09:45.97
177
(177)
Y03
177
00:02:03.84
Male
177
Subiaco PS
260
6
7
4:52 min/km
00:05:46.21
5:29 min/km
273
194
194
00:03:59.76
4:12 min/km
214
160
160
277
1891
Elijah FOO
Elijah FOO #1891
Male Y03
00:09:55.86
00:09:55.86
199
(199)
Y03
199
00:02:13.72
Male
199
Subiaco PS
260
6
9
4:57 min/km
00:05:46.01
5:29 min/km
271
193
193
00:04:09.84
4:22 min/km
271
194
194
240
1761
Asher RAVEENDRAKUMAR
Asher RAVEENDRAKUMAR #1761
Male Y03
00:09:45.57
00:09:45.57
176
(176)
Y03
176
00:02:03.43
Male
176
St Peter's Primary
598
22
4
4:52 min/km
00:05:45.81
5:29 min/km
269
192
192
00:03:59.76
4:12 min/km
213
159
159
260
1610
Elijah HORNER
Elijah HORNER #1610
Male Y03
00:09:50.85
00:09:50.85
188
(188)
Y03
188
00:02:08.72
Male
188
St Denis PS
316
9
5
4:55 min/km
00:05:46.41
5:29 min/km
277
197
197
00:04:04.44
4:17 min/km
241
181
181
250
2726
Greg IRVINE
Greg IRVINE #2726
Male Y03
00:09:47.84
00:09:47.84
182
(182)
Y03
182
00:02:05.71
Male
182
Lake Joondalup BC
690
27
2
4:53 min/km
00:05:47.22
5:30 min/km
281
199
199
00:04:00.62
4:13 min/km
218
163
163
306
1453
Will LAPSELY
Will LAPSELY #1453
Male Y03
00:10:10.50
00:10:10.50
215
(215)
Y03
215
00:02:28.37
Male
215
South Perth PS
563
18
5
5:05 min/km
00:05:46.80
5:30 min/km
278
198
198
00:04:23.70
4:37 min/km
354
223
223
307
1442
Jessica ZHANG
Jessica ZHANG #1442
Female Y03
00:10:10.74
00:10:10.74
92
(92)
Y03
92
00:02:08.28
Female
92
Settlers PS
1
5:05 min/km
00:05:47.08
5:30 min/km
280
82
82
00:04:23.66
4:37 min/km
353
131
131
301
1237
Brooklyn BOWLEY
Brooklyn BOWLEY #1237
Female Y03
00:10:08.36
00:10:08.36
89
(89)
Y03
89
00:02:05.90
Female
89
Quinns Rocks PS
547
26
1
5:04 min/km
00:05:47.08
5:30 min/km
279
81
81
00:04:21.28
4:35 min/km
341
122
122
318
1241
Maddy WESTON
Maddy WESTON #1241
Female Y03
00:10:16.03
00:10:16.03
99
(99)
Y03
99
00:02:13.57
Female
99
Quinns Rocks PS
547
26
2
5:08 min/km
00:05:48.41
5:31 min/km
287
86
86
00:04:27.62
4:41 min/km
367
140
140
289
817
Lara THOMPSON
Lara THOMPSON #817
Female Y03
00:09:58.60
00:09:58.60
84
(84)
Y03
84
00:01:56.14
Female
84
Makybe Rise PS
185
1
5
4:59 min/km
00:05:47.66
5:31 min/km
283
84
84
00:04:10.93
4:24 min/km
275
78
78
272
960
Nathaniel DAYMAN
Nathaniel DAYMAN #960
Male Y03
00:09:54.69
00:09:54.69
196
(196)
Y03
196
00:02:12.55
Male
196
Padbury Catholic PS
520
15
6
4:57 min/km
00:05:48.04
5:31 min/km
285
200
200
00:04:06.65
4:19 min/km
252
187
187
303
565
Scarlett COOPER
Scarlett COOPER #565
Female Y03
00:10:09.39
00:10:09.39
91
(91)
Y03
91
00:02:06.93
Female
91
Hocking PS
254
6
4
5:04 min/km
00:05:47.89
5:31 min/km
284
85
85
00:04:21.49
4:35 min/km
342
123
123
279
48
Alexa GLOVAC
Alexa GLOVAC #48
Female Y03
00:09:56.18
00:09:56.18
80
(80)
Y03
80
00:01:53.72
Female
80
Applecross PS
433
19
1
4:58 min/km
00:05:48.51
5:31 min/km
288
87
87
00:04:07.67
4:20 min/km
261
70
70
315
2047
James WALSGOTT
James WALSGOTT #2047
Male Y03
00:10:14.96
00:10:14.96
219
(219)
Y03
219
00:02:32.82
Male
219
Ursula Frayne CC
586
21
5
5:07 min/km
00:05:48.24
5:31 min/km
286
201
201
00:04:26.72
4:40 min/km
362
226
226
274
1986
Matilda ALLEN
Matilda ALLEN #1986
Female Y03
00:09:55.25
00:09:55.25
78
(78)
Y03
78
00:01:52.79
Female
78
Swanbourne PS
415
16
3
4:57 min/km
00:05:47.66
5:31 min/km
282
83
83
00:04:07.59
4:20 min/km
260
69
69
299
1475
Willow CHILLEMI
Willow CHILLEMI #1475
Female Y03
00:10:08.13
00:10:08.13
87
(87)
Y03
87
00:02:05.68
Female
87
South Perth PS
206
4
3
5:04 min/km
00:05:49.53
5:32 min/km
295
91
91
00:04:18.60
4:32 min/km
326
110
110
346
2692
Elissa GRAINDORGE
Elissa GRAINDORGE #2692
Female Y03
00:10:26.74
00:10:26.74
122
(122)
Y03
122
00:02:24.28
Female
122
Lake Joondalup BC
726
30
1
5:13 min/km
00:05:49.34
5:32 min/km
293
90
90
00:04:37.39
4:51 min/km
391
159
159
249
2423
Chloe NEAME
Chloe NEAME #2423
Female Y03
00:09:47.66
00:09:47.66
68
(68)
Y03
68
00:01:45.20
Female
68
Sorrento PS
1
4:53 min/km
00:05:48.91
5:32 min/km
292
89
89
00:03:58.74
4:11 min/km
205
52
52
258
2190
Gus MCPHERSON
Gus MCPHERSON #2190
Male Y03
00:09:49.83
00:09:49.83
186
(186)
Y03
186
00:02:07.70
Male
186
St Joseph's School Moora
1
4:54 min/km
00:05:48.85
5:32 min/km
291
203
203
00:04:00.98
4:13 min/km
220
165
165
340
105
Mila VAN LOGGENBURG
Mila VAN LOGGENBURG #105
Female Y03
00:10:24.77
00:10:24.77
118
(118)
Y03
118
00:02:22.31
Female
118
Ardross PS
438
20
2
5:12 min/km
00:05:48.72
5:32 min/km
290
88
88
00:04:36.05
4:50 min/km
389
157
157
264
284
Jack TANNER
Jack TANNER #284
Male Y03
00:09:52.46
00:09:52.46
192
(192)
Y03
192
00:02:10.32
Male
192
Court GS
679
26
3
4:56 min/km
00:05:49.47
5:32 min/km
294
204
204
00:04:02.98
4:15 min/km
235
175
175
265
285
Liam VAN HOUWELINGEN
Liam VAN HOUWELINGEN #285
Male Y03
00:09:52.46
00:09:52.46
193
(193)
Y03
193
00:02:10.32
Male
193
Court GS
679
26
4
4:56 min/km
00:05:48.67
5:32 min/km
289
202
202
00:04:03.78
4:16 min/km
237
177
177
292
568
Coby MORRIS
Coby MORRIS #568
Female Y03
00:10:01.24
00:10:01.24
85
(85)
Y03
85
00:01:58.78
Female
85
Hocking PS
254
6
3
5:00 min/km
00:05:49.53
5:32 min/km
296
92
92
00:04:11.70
4:24 min/km
281
81
81
232
261
Chloe KIRKBRIDE
Chloe KIRKBRIDE #261
Female Y03
00:09:42.40
00:09:42.40
62
(62)
Y03
62
00:01:39.94
Female
62
Collier PS
667
29
1
4:51 min/km
00:05:50.35
5:33 min/km
301
94
94
00:03:52.05
4:04 min/km
162
35
35
262
961
Peter KADAK
Peter KADAK #961
Male Y03
00:09:51.35
00:09:51.35
190
(190)
Y03
190
00:02:09.22
Male
190
Padbury Catholic PS
520
15
5
4:55 min/km
00:05:50.06
5:33 min/km
299
206
206
00:04:01.29
4:13 min/km
223
167
167
1
2
3
4
5
6
[7]
8
9
10
11
Page 7 of 11 (530 items)
© 2023