School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2022
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
[6]
7
8
9
10
11
Page 6 of 11 (530 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
158
133
Travis BURKE
Travis BURKE #133
Male Y03
00:09:20.03
00:09:20.03
120
(120)
Y03
120
00:01:37.89
Male
120
Beaumaris PS
397
12
5
4:40 min/km
00:05:21.70
5:06 min/km
124
99
99
00:03:58.32
4:10 min/km
201
151
151
217
326
Greg SMALL
Greg SMALL #326
Male Y03
00:09:37.86
00:09:37.86
158
(158)
Y03
158
00:01:55.72
Male
158
Dalkeith PS
183
3
7
4:48 min/km
00:05:39.80
5:23 min/km
227
166
166
00:03:58.05
4:10 min/km
200
150
150
173
1432
Roman HUSSEY
Roman HUSSEY #1432
Male Y03
00:09:23.86
00:09:23.86
128
(128)
Y03
128
00:01:41.73
Male
128
Settlers PS
2
4:41 min/km
00:05:25.98
5:10 min/km
143
113
113
00:03:57.88
4:10 min/km
199
149
149
230
1896
Jude VISSER
Jude VISSER #1896
Male Y03
00:09:41.91
00:09:41.91
169
(169)
Y03
169
00:01:59.78
Male
169
Subiaco PS
260
6
5
4:50 min/km
00:05:43.56
5:27 min/km
256
183
183
00:03:58.35
4:10 min/km
202
152
152
188
2042
Nguyen HUYNH
Nguyen HUYNH #2042
Male Y03
00:09:31.36
00:09:31.36
140
(140)
Y03
140
00:01:49.22
Male
140
Ursula Frayne CC
586
21
2
4:45 min/km
00:05:33.56
5:17 min/km
194
141
141
00:03:57.79
4:10 min/km
198
148
148
211
2171
Elias DE VOS
Elias DE VOS #2171
Male Y03
00:09:37.05
00:09:37.05
154
(154)
Y03
154
00:01:54.91
Male
154
Cooinda PS
2
4:48 min/km
00:05:39.32
5:23 min/km
226
165
165
00:03:57.72
4:10 min/km
197
147
147
222
2169
Jobe COLLINS
Jobe COLLINS #2169
Male Y03
00:09:39.29
00:09:39.29
162
(162)
Y03
162
00:01:57.16
Male
162
Perth Waldorf School
1
4:49 min/km
00:05:40.02
5:23 min/km
228
167
167
00:03:59.27
4:11 min/km
208
155
155
213
2189
Cooper MCDONALD
Cooper MCDONALD #2189
Male Y03
00:09:37.45
00:09:37.45
156
(156)
Y03
156
00:01:55.32
Male
156
Francis Jordan CS
3
4:48 min/km
00:05:38.40
5:22 min/km
220
160
160
00:03:59.05
4:11 min/km
206
154
154
249
2423
Chloe NEAME
Chloe NEAME #2423
Female Y03
00:09:47.66
00:09:47.66
68
(68)
Y03
68
00:01:45.20
Female
68
Sorrento PS
1
4:53 min/km
00:05:48.91
5:32 min/km
292
89
89
00:03:58.74
4:11 min/km
205
52
52
131
2438
Lucy WOOD
Lucy WOOD #2438
Female Y03
00:09:13.20
00:09:13.20
26
(26)
Y03
26
00:01:10.75
Female
26
Fairview PS
1
4:36 min/km
00:05:14.07
4:59 min/km
91
15
15
00:03:59.13
4:11 min/km
207
53
53
200
1523
Layla BOYLAND
Layla BOYLAND #1523
Female Y03
00:09:33.47
00:09:33.47
52
(52)
Y03
52
00:01:31.02
Female
52
Spring Hill PS
193
3
3
4:46 min/km
00:05:34.77
5:18 min/km
200
55
55
00:03:58.70
4:11 min/km
204
51
51
240
1761
Asher RAVEENDRAKUMAR
Asher RAVEENDRAKUMAR #1761
Male Y03
00:09:45.57
00:09:45.57
176
(176)
Y03
176
00:02:03.43
Male
176
St Peter's Primary
598
22
4
4:52 min/km
00:05:45.81
5:29 min/km
269
192
192
00:03:59.76
4:12 min/km
213
159
159
237
2008
Blake PATTERSON
Blake PATTERSON #2008
Male Y03
00:09:43.54
00:09:43.54
173
(173)
Y03
173
00:02:01.40
Male
173
Tapping PS
3
4:51 min/km
00:05:43.55
5:27 min/km
254
182
182
00:03:59.99
4:12 min/km
216
161
161
160
2083
Benjamin GACA
Benjamin GACA #2083
Male Y03
00:09:20.37
00:09:20.37
122
(122)
Y03
122
00:01:38.23
Male
122
West Leederville PS
576
20
2
4:40 min/km
00:05:20.87
5:05 min/km
120
96
96
00:03:59.49
4:12 min/km
210
157
157
241
1890
Paxton DO
Paxton DO #1890
Male Y03
00:09:45.97
00:09:45.97
177
(177)
Y03
177
00:02:03.84
Male
177
Subiaco PS
260
6
7
4:52 min/km
00:05:46.21
5:29 min/km
273
194
194
00:03:59.76
4:12 min/km
214
160
160
182
1086
Thomas RICKWOOD
Thomas RICKWOOD #1086
Male Y03
00:09:28.94
00:09:28.94
136
(136)
Y03
136
00:01:46.81
Male
136
Peter Moyes ACS
333
11
5
4:44 min/km
00:05:28.68
5:13 min/km
166
126
126
00:04:00.26
4:12 min/km
217
162
162
205
967
Rhys WHITE
Rhys WHITE #967
Male Y03
00:09:35.62
00:09:35.62
150
(150)
Y03
150
00:01:53.48
Male
150
Padbury Catholic PS
520
15
3
4:47 min/km
00:05:36.05
5:20 min/km
211
152
152
00:03:59.56
4:12 min/km
212
158
158
201
997
Aleira HUGHES
Aleira HUGHES #997
Female Y03
00:09:34.89
00:09:34.89
53
(53)
Y03
53
00:01:32.44
Female
53
Padbury Catholic PS
186
2
3
4:47 min/km
00:05:35.39
5:19 min/km
206
57
57
00:03:59.50
4:12 min/km
211
54
54
207
73
Andrew JEON
Andrew JEON #73
Male Y03
00:09:36.38
00:09:36.38
152
(152)
Y03
152
00:01:54.25
Male
152
Ardross PS
553
16
4
4:48 min/km
00:05:36.95
5:20 min/km
214
155
155
00:03:59.42
4:12 min/km
209
156
156
116
526
Isla MCLEAN
Isla MCLEAN #526
Female Y03
00:09:07.73
00:09:07.73
18
(18)
Y03
18
00:01:05.27
Female
18
Helena College
501
23
1
4:33 min/km
00:05:07.91
4:53 min/km
67
11
11
00:03:59.81
4:12 min/km
215
55
55
181
323
Mark BOYLE
Mark BOYLE #323
Male Y03
00:09:28.86
00:09:28.86
135
(135)
Y03
135
00:01:46.72
Male
135
Dalkeith PS
183
3
6
4:44 min/km
00:05:28.07
5:12 min/km
159
121
121
00:04:00.79
4:13 min/km
219
164
164
262
961
Peter KADAK
Peter KADAK #961
Male Y03
00:09:51.35
00:09:51.35
190
(190)
Y03
190
00:02:09.22
Male
190
Padbury Catholic PS
520
15
5
4:55 min/km
00:05:50.06
5:33 min/km
299
206
206
00:04:01.29
4:13 min/km
223
167
167
197
1002
Georgie RUDD
Georgie RUDD #1002
Female Y03
00:09:33.25
00:09:33.25
50
(50)
Y03
50
00:01:30.79
Female
50
Padbury Catholic PS
186
2
2
4:46 min/km
00:05:32.12
5:16 min/km
183
48
48
00:04:01.12
4:13 min/km
221
56
56
250
2726
Greg IRVINE
Greg IRVINE #2726
Male Y03
00:09:47.84
00:09:47.84
182
(182)
Y03
182
00:02:05.71
Male
182
Lake Joondalup BC
690
27
2
4:53 min/km
00:05:47.22
5:30 min/km
281
199
199
00:04:00.62
4:13 min/km
218
163
163
258
2190
Gus MCPHERSON
Gus MCPHERSON #2190
Male Y03
00:09:49.83
00:09:49.83
186
(186)
Y03
186
00:02:07.70
Male
186
St Joseph's School Moora
1
4:54 min/km
00:05:48.85
5:32 min/km
291
203
203
00:04:00.98
4:13 min/km
220
165
165
174
2167
Adam BROCKLESBY
Adam BROCKLESBY #2167
Male Y03
00:09:25.71
00:09:25.71
129
(129)
Y03
129
00:01:43.58
Male
129
Francis Jordan CS
2
4:42 min/km
00:05:24.57
5:09 min/km
137
108
108
00:04:01.14
4:13 min/km
222
166
166
245
2204
Lachie SNELL
Lachie SNELL #2204
Male Y03
00:09:46.98
00:09:46.98
179
(179)
Y03
179
00:02:04.85
Male
179
Samson PS
1
4:53 min/km
00:05:44.98
5:28 min/km
266
189
189
00:04:02.00
4:14 min/km
230
172
172
270
2206
Jamie VAN DONGEN
Jamie VAN DONGEN #2206
Male Y03
00:09:54.08
00:09:54.08
195
(195)
Y03
195
00:02:11.95
Male
195
Pine View PS
1
4:57 min/km
00:05:52.56
5:35 min/km
312
215
215
00:04:01.51
4:14 min/km
226
169
169
214
2043
Daniel KRISTIANTO
Daniel KRISTIANTO #2043
Male Y03
00:09:37.62
00:09:37.62
157
(157)
Y03
157
00:01:55.48
Male
157
Ursula Frayne CC
586
21
3
4:48 min/km
00:05:35.54
5:19 min/km
207
150
150
00:04:02.07
4:14 min/km
231
173
173
282
1762
Dylan SHAH
Dylan SHAH #1762
Male Y03
00:09:56.60
00:09:56.60
201
(201)
Y03
201
00:02:14.47
Male
201
St Peter's Primary
598
22
6
4:58 min/km
00:05:55.03
5:38 min/km
316
216
216
00:04:01.57
4:14 min/km
227
170
170
236
1522
Chloe ARNOLD
Chloe ARNOLD #1522
Female Y03
00:09:43.41
00:09:43.41
64
(64)
Y03
64
00:01:40.95
Female
64
Spring Hill PS
193
3
4
4:51 min/km
00:05:41.91
5:25 min/km
240
67
67
00:04:01.50
4:14 min/km
225
57
57
225
965
Levi SKIRVING
Levi SKIRVING #965
Male Y03
00:09:40.54
00:09:40.54
165
(165)
Y03
165
00:01:58.41
Male
165
Padbury Catholic PS
520
15
4
4:50 min/km
00:05:38.79
5:22 min/km
221
161
161
00:04:01.75
4:14 min/km
228
171
171
177
699
Jake EPIS
Jake EPIS #699
Male Y03
00:09:27.93
00:09:27.93
132
(132)
Y03
132
00:01:45.79
Male
132
Kyilla PS
1
4:43 min/km
00:05:26.55
5:11 min/km
149
117
117
00:04:01.37
4:14 min/km
224
168
168
185
813
Lucy HARTLEY
Lucy HARTLEY #813
Female Y03
00:09:30.01
00:09:30.01
48
(48)
Y03
48
00:01:27.55
Female
48
Makybe Rise PS
185
1
3
4:45 min/km
00:05:28.21
5:12 min/km
161
40
40
00:04:01.79
4:14 min/km
229
58
58
264
284
Jack TANNER
Jack TANNER #284
Male Y03
00:09:52.46
00:09:52.46
192
(192)
Y03
192
00:02:10.32
Male
192
Court GS
679
26
3
4:56 min/km
00:05:49.47
5:32 min/km
294
204
204
00:04:02.98
4:15 min/km
235
175
175
206
1503
Taylor VAUGHAN
Taylor VAUGHAN #1503
Male Y03
00:09:36.24
00:09:36.24
151
(151)
Y03
151
00:01:54.10
Male
151
Spring Hill PS
322
10
4
4:48 min/km
00:05:33.43
5:17 min/km
193
140
140
00:04:02.80
4:15 min/km
233
174
174
244
1785
Ava MAINSTONE
Ava MAINSTONE #1785
Female Y03
00:09:46.65
00:09:46.65
66
(66)
Y03
66
00:01:44.19
Female
66
St Peter's Primary
265
8
2
4:53 min/km
00:05:43.77
5:27 min/km
258
74
74
00:04:02.87
4:15 min/km
234
60
60
233
2408
Bella BOURN
Bella BOURN #2408
Female Y03
00:09:42.74
00:09:42.74
63
(63)
Y03
63
00:01:40.29
Female
63
Kensington PS
2
4:51 min/km
00:05:40.09
5:23 min/km
229
62
62
00:04:02.65
4:15 min/km
232
59
59
235
2191
Noah MILLER GROSSMANN
Noah MILLER GROSSMANN #2191
Male Y03
00:09:43.14
00:09:43.14
172
(172)
Y03
172
00:02:01.00
Male
172
Dalyellup PS
2
4:51 min/km
00:05:39.20
5:23 min/km
225
164
164
00:04:03.93
4:16 min/km
239
179
179
265
285
Liam VAN HOUWELINGEN
Liam VAN HOUWELINGEN #285
Male Y03
00:09:52.46
00:09:52.46
193
(193)
Y03
193
00:02:10.32
Male
193
Court GS
679
26
4
4:56 min/km
00:05:48.67
5:32 min/km
289
202
202
00:04:03.78
4:16 min/km
237
177
177
308
595
Brodie LOVELL
Brodie LOVELL #595
Male Y03
00:10:11.32
00:10:11.32
216
(216)
Y03
216
00:02:29.18
Male
216
Holy Rosary
426
14
6
5:05 min/km
00:06:07.28
5:49 min/km
366
226
226
00:04:04.03
4:16 min/km
240
180
180
219
513
Harry ALLAN
Harry ALLAN #513
Male Y03
00:09:38.47
00:09:38.47
159
(159)
Y03
159
00:01:56.33
Male
159
Helena College
716
28
2
4:49 min/km
00:05:34.55
5:18 min/km
198
145
145
00:04:03.91
4:16 min/km
238
178
178
171
1219
Kaden FULLER
Kaden FULLER #1219
Male Y03
00:09:23.26
00:09:23.26
127
(127)
Y03
127
00:01:41.13
Male
127
Quinns Rocks PS
622
24
2
4:41 min/km
00:05:19.82
5:04 min/km
112
91
91
00:04:03.44
4:16 min/km
236
176
176
220
934
Isaac MAGORWA
Isaac MAGORWA #934
Male Y03
00:09:39.08
00:09:39.08
160
(160)
Y03
160
00:01:56.95
Male
160
Mundijong PS
1
4:49 min/km
00:05:34.48
5:18 min/km
197
144
144
00:04:04.60
4:17 min/km
242
182
182
256
1786
Rosheen REARDON
Rosheen REARDON #1786
Female Y03
00:09:49.49
00:09:49.49
71
(71)
Y03
71
00:01:47.04
Female
71
St Peter's Primary
265
8
3
4:54 min/km
00:05:44.60
5:28 min/km
263
76
76
00:04:04.89
4:17 min/km
243
61
61
260
1610
Elijah HORNER
Elijah HORNER #1610
Male Y03
00:09:50.85
00:09:50.85
188
(188)
Y03
188
00:02:08.72
Male
188
St Denis PS
316
9
5
4:55 min/km
00:05:46.41
5:29 min/km
277
197
197
00:04:04.44
4:17 min/km
241
181
181
254
1528
Shanay PRASAD
Shanay PRASAD #1528
Female Y03
00:09:48.67
00:09:48.67
69
(69)
Y03
69
00:01:46.21
Female
69
Spring Hill PS
193
3
5
4:54 min/km
00:05:43.55
5:27 min/km
255
73
73
00:04:05.11
4:18 min/km
244
62
62
204
998
Addisyn JAMES
Addisyn JAMES #998
Female Y03
00:09:35.51
00:09:35.51
55
(55)
Y03
55
00:01:33.06
Female
55
Padbury Catholic PS
186
2
4
4:47 min/km
00:05:29.86
5:14 min/km
169
42
42
00:04:05.65
4:18 min/km
247
63
63
192
599
Fox SPENCER
Fox SPENCER #599
Male Y03
00:09:32.36
00:09:32.36
144
(144)
Y03
144
00:01:50.22
Male
144
Holy Rosary
426
14
3
4:46 min/km
00:05:27.01
5:11 min/km
153
118
118
00:04:05.34
4:18 min/km
246
184
184
276
174
Chase CLIFFORD
Chase CLIFFORD #174
Male Y03
00:09:55.86
00:09:55.86
198
(198)
Y03
198
00:02:13.72
Male
198
Bridgetown PS
3
4:57 min/km
00:05:50.70
5:34 min/km
303
209
209
00:04:05.15
4:18 min/km
245
183
183
1
2
3
4
5
[6]
7
8
9
10
11
Page 6 of 11 (530 items)
© 2023