School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2022
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
[6]
7
8
9
10
11
Page 6 of 11 (530 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
251
384
William DYER
William DYER #384
Male Y03
00:09:48.00
00:09:48.00
183
(183)
Y03
183
00:02:05.87
Male
183
Freshwater Bay PS
636
25
4
4:54 min/km
00:05:51.05
5:34 min/km
305
211
211
00:03:56.95
4:09 min/km
191
143
143
252
1759
Arche CAMPBELL
Arche CAMPBELL #1759
Male Y03
00:09:48.01
00:09:48.01
184
(184)
Y03
184
00:02:05.87
Male
184
St Peter's Primary
598
22
5
4:54 min/km
00:05:50.90
5:34 min/km
304
210
210
00:03:57.10
4:09 min/km
193
144
144
253
537
Mason HOLDING
Mason HOLDING #537
Male Y03
00:09:48.61
00:09:48.61
185
(185)
Y03
185
00:02:06.47
Male
185
Hocking PS
560
17
3
4:54 min/km
00:05:51.72
5:34 min/km
309
214
214
00:03:56.88
4:09 min/km
190
142
142
254
1528
Shanay PRASAD
Shanay PRASAD #1528
Female Y03
00:09:48.67
00:09:48.67
69
(69)
Y03
69
00:01:46.21
Female
69
Spring Hill PS
193
3
5
4:54 min/km
00:05:43.55
5:27 min/km
255
73
73
00:04:05.11
4:18 min/km
244
62
62
255
1829
Anna KRYNAUW
Anna KRYNAUW #1829
Female Y03
00:09:49.48
00:09:49.48
70
(70)
Y03
70
00:01:47.03
Female
70
St Stephens Duncraig
263
7
3
4:54 min/km
00:05:40.15
5:23 min/km
231
64
64
00:04:09.33
4:22 min/km
269
76
76
256
1786
Rosheen REARDON
Rosheen REARDON #1786
Female Y03
00:09:49.49
00:09:49.49
71
(71)
Y03
71
00:01:47.04
Female
71
St Peter's Primary
265
8
3
4:54 min/km
00:05:44.60
5:28 min/km
263
76
76
00:04:04.89
4:17 min/km
243
61
61
257
1525
Harper CHRISTENSEN
Harper CHRISTENSEN #1525
Female Y03
00:09:49.68
00:09:49.68
72
(72)
Y03
72
00:01:47.23
Female
72
Spring Hill PS
193
3
6
4:54 min/km
00:05:43.14
5:26 min/km
251
70
70
00:04:06.54
4:19 min/km
251
65
65
258
2190
Gus MCPHERSON
Gus MCPHERSON #2190
Male Y03
00:09:49.83
00:09:49.83
186
(186)
Y03
186
00:02:07.70
Male
186
St Joseph's School Moora
1
4:54 min/km
00:05:48.85
5:32 min/km
291
203
203
00:04:00.98
4:13 min/km
220
165
165
259
1895
Mael ROBY
Mael ROBY #1895
Male Y03
00:09:50.35
00:09:50.35
187
(187)
Y03
187
00:02:08.22
Male
187
Subiaco PS
260
6
8
4:55 min/km
00:05:39.03
5:22 min/km
222
162
162
00:04:11.32
4:24 min/km
278
200
200
260
1610
Elijah HORNER
Elijah HORNER #1610
Male Y03
00:09:50.85
00:09:50.85
188
(188)
Y03
188
00:02:08.72
Male
188
St Denis PS
316
9
5
4:55 min/km
00:05:46.41
5:29 min/km
277
197
197
00:04:04.44
4:17 min/km
241
181
181
261
1258
Levi LEEDER
Levi LEEDER #1258
Male Y03
00:09:51.26
00:09:51.26
189
(189)
Y03
189
00:02:09.12
Male
189
Richmond PS
3
4:55 min/km
00:05:32.19
5:16 min/km
184
136
136
00:04:19.06
4:32 min/km
329
217
217
262
961
Peter KADAK
Peter KADAK #961
Male Y03
00:09:51.35
00:09:51.35
190
(190)
Y03
190
00:02:09.22
Male
190
Padbury Catholic PS
520
15
5
4:55 min/km
00:05:50.06
5:33 min/km
299
206
206
00:04:01.29
4:13 min/km
223
167
167
263
1415
Chance DOWSEN
Chance DOWSEN #1415
Male Y03
00:09:51.45
00:09:51.45
191
(191)
Y03
191
00:02:09.32
Male
191
Serpentine PS
2
4:55 min/km
00:05:43.99
5:27 min/km
259
185
185
00:04:07.46
4:20 min/km
258
191
191
264
284
Jack TANNER
Jack TANNER #284
Male Y03
00:09:52.46
00:09:52.46
192
(192)
Y03
192
00:02:10.32
Male
192
Court GS
679
26
3
4:56 min/km
00:05:49.47
5:32 min/km
294
204
204
00:04:02.98
4:15 min/km
235
175
175
265
285
Liam VAN HOUWELINGEN
Liam VAN HOUWELINGEN #285
Male Y03
00:09:52.46
00:09:52.46
193
(193)
Y03
193
00:02:10.32
Male
193
Court GS
679
26
4
4:56 min/km
00:05:48.67
5:32 min/km
289
202
202
00:04:03.78
4:16 min/km
237
177
177
266
157
Lily LUTON
Lily LUTON #157
Female Y03
00:09:53.34
00:09:53.34
73
(73)
Y03
73
00:01:50.89
Female
73
Beaumaris PS
568
27
1
4:56 min/km
00:05:39.05
5:22 min/km
223
61
61
00:04:14.29
4:27 min/km
296
89
89
267
995
Giada DA RUI
Giada DA RUI #995
Female Y03
00:09:53.34
00:09:53.34
74
(74)
Y03
74
00:01:50.89
Female
74
Padbury Catholic PS
186
2
5
4:56 min/km
00:05:45.83
5:29 min/km
270
78
78
00:04:07.51
4:20 min/km
259
68
68
268
1988
Meg DAVEY
Meg DAVEY #1988
Female Y03
00:09:53.34
00:09:53.34
75
(75)
Y03
75
00:01:50.89
Female
75
Swanbourne PS
415
16
1
4:56 min/km
00:05:44.91
5:28 min/km
265
77
77
00:04:08.43
4:21 min/km
264
72
72
269
1431
Jarrod CAMARDA
Jarrod CAMARDA #1431
Male Y03
00:09:53.86
00:09:53.86
194
(194)
Y03
194
00:02:11.72
Male
194
Settlers PS
3
4:56 min/km
00:05:35.28
5:19 min/km
204
148
148
00:04:18.57
4:32 min/km
325
216
216
270
2206
Jamie VAN DONGEN
Jamie VAN DONGEN #2206
Male Y03
00:09:54.08
00:09:54.08
195
(195)
Y03
195
00:02:11.95
Male
195
Pine View PS
1
4:57 min/km
00:05:52.56
5:35 min/km
312
215
215
00:04:01.51
4:14 min/km
226
169
169
271
1989
Mila HOOLEY
Mila HOOLEY #1989
Female Y03
00:09:54.49
00:09:54.49
76
(76)
Y03
76
00:01:52.03
Female
76
Swanbourne PS
415
16
2
4:57 min/km
00:05:43.14
5:26 min/km
252
71
71
00:04:11.34
4:24 min/km
279
79
79
272
960
Nathaniel DAYMAN
Nathaniel DAYMAN #960
Male Y03
00:09:54.69
00:09:54.69
196
(196)
Y03
196
00:02:12.55
Male
196
Padbury Catholic PS
520
15
6
4:57 min/km
00:05:48.04
5:31 min/km
285
200
200
00:04:06.65
4:19 min/km
252
187
187
273
2065
Halle MANNING
Halle MANNING #2065
Female Y03
00:09:54.74
00:09:54.74
77
(77)
Y03
77
00:01:52.29
Female
77
Ursula Frayne CC
305
10
2
4:57 min/km
00:05:46.25
5:29 min/km
275
80
80
00:04:08.49
4:21 min/km
266
73
73
274
1986
Matilda ALLEN
Matilda ALLEN #1986
Female Y03
00:09:55.25
00:09:55.25
78
(78)
Y03
78
00:01:52.79
Female
78
Swanbourne PS
415
16
3
4:57 min/km
00:05:47.66
5:31 min/km
282
83
83
00:04:07.59
4:20 min/km
260
69
69
275
2084
Thomas HOCKING
Thomas HOCKING #2084
Male Y03
00:09:55.61
00:09:55.61
197
(197)
Y03
197
00:02:13.47
Male
197
West Leederville PS
576
20
3
4:57 min/km
00:05:43.57
5:27 min/km
257
184
184
00:04:12.04
4:25 min/km
283
202
202
276
174
Chase CLIFFORD
Chase CLIFFORD #174
Male Y03
00:09:55.86
00:09:55.86
198
(198)
Y03
198
00:02:13.72
Male
198
Bridgetown PS
3
4:57 min/km
00:05:50.70
5:34 min/km
303
209
209
00:04:05.15
4:18 min/km
245
183
183
277
1891
Elijah FOO
Elijah FOO #1891
Male Y03
00:09:55.86
00:09:55.86
199
(199)
Y03
199
00:02:13.72
Male
199
Subiaco PS
260
6
9
4:57 min/km
00:05:46.01
5:29 min/km
271
193
193
00:04:09.84
4:22 min/km
271
194
194
278
2098
Ellie BANDARAGE
Ellie BANDARAGE #2098
Female Y03
00:09:55.97
00:09:55.97
79
(79)
Y03
79
00:01:53.51
Female
79
West Leederville PS
420
18
2
4:57 min/km
00:05:43.38
5:27 min/km
253
72
72
00:04:12.58
4:25 min/km
286
83
83
279
48
Alexa GLOVAC
Alexa GLOVAC #48
Female Y03
00:09:56.18
00:09:56.18
80
(80)
Y03
80
00:01:53.72
Female
80
Applecross PS
433
19
1
4:58 min/km
00:05:48.51
5:31 min/km
288
87
87
00:04:07.67
4:20 min/km
261
70
70
280
1218
Kai DONNELLY
Kai DONNELLY #1218
Male Y03
00:09:56.51
00:09:56.51
200
(200)
Y03
200
00:02:14.38
Male
200
Quinns Rocks PS
622
24
3
4:58 min/km
00:05:50.06
5:33 min/km
300
207
207
00:04:06.45
4:19 min/km
249
185
185
281
1571
Finley JEPP
Finley JEPP #1571
Female Y03
00:09:56.57
00:09:56.57
81
(81)
Y03
81
00:01:54.12
Female
81
St Anthony's Wanneroo
524
24
2
4:58 min/km
00:05:41.67
5:25 min/km
238
66
66
00:04:14.90
4:28 min/km
306
95
95
282
1762
Dylan SHAH
Dylan SHAH #1762
Male Y03
00:09:56.60
00:09:56.60
201
(201)
Y03
201
00:02:14.47
Male
201
St Peter's Primary
598
22
6
4:58 min/km
00:05:55.03
5:38 min/km
316
216
216
00:04:01.57
4:14 min/km
227
170
170
283
597
Sebasitan MARGRIPLIS
Sebasitan MARGRIPLIS #597
Male Y03
00:09:57.32
00:09:57.32
202
(202)
Y03
202
00:02:15.18
Male
202
Holy Rosary
426
14
5
4:58 min/km
00:05:34.86
5:18 min/km
201
146
146
00:04:22.46
4:36 min/km
345
220
220
284
963
Michael O'SULLIVAN
Michael O'SULLIVAN #963
Male Y03
00:09:57.32
00:09:57.32
203
(203)
Y03
203
00:02:15.18
Male
203
Padbury Catholic PS
520
15
7
4:58 min/km
00:05:42.93
5:26 min/km
249
180
180
00:04:14.39
4:27 min/km
298
208
208
285
996
Halle GRIFFITHS
Halle GRIFFITHS #996
Female Y03
00:09:57.99
00:09:57.99
82
(82)
Y03
82
00:01:55.54
Female
82
Padbury Catholic PS
186
2
6
4:58 min/km
00:05:44.41
5:28 min/km
262
75
75
00:04:13.58
4:26 min/km
292
87
87
286
964
Tyson SITA
Tyson SITA #964
Male Y03
00:09:58.11
00:09:58.11
204
(204)
Y03
204
00:02:15.97
Male
204
Padbury Catholic PS
520
15
8
4:59 min/km
00:05:46.21
5:29 min/km
274
195
195
00:04:11.89
4:25 min/km
282
201
201
287
1454
Zion LEES
Zion LEES #1454
Male Y03
00:09:58.11
00:09:58.11
205
(205)
Y03
205
00:02:15.97
Male
205
South Perth PS
563
18
3
4:59 min/km
00:05:35.28
5:19 min/km
205
149
149
00:04:22.82
4:36 min/km
349
222
222
288
49
Chloe MALLAND
Chloe MALLAND #49
Female Y03
00:09:58.24
00:09:58.24
83
(83)
Y03
83
00:01:55.78
Female
83
Applecross PS
433
19
2
4:59 min/km
00:05:51.79
5:35 min/km
310
96
96
00:04:06.44
4:19 min/km
248
64
64
289
817
Lara THOMPSON
Lara THOMPSON #817
Female Y03
00:09:58.60
00:09:58.60
84
(84)
Y03
84
00:01:56.14
Female
84
Makybe Rise PS
185
1
5
4:59 min/km
00:05:47.66
5:31 min/km
283
84
84
00:04:10.93
4:24 min/km
275
78
78
290
2716
Ryder MANSELL
Ryder MANSELL #2716
Male Y03
00:09:58.94
00:09:58.94
206
(206)
Y03
206
00:02:16.81
Male
206
Lake Joondalup BC
690
27
3
4:59 min/km
00:05:44.35
5:27 min/km
261
187
187
00:04:14.59
4:27 min/km
301
210
210
291
1889
Jorge CHOOLAIKOTTIL
Jorge CHOOLAIKOTTIL #1889
Male Y03
00:10:00.78
00:10:00.78
207
(207)
Y03
207
00:02:18.64
Male
207
Subiaco PS
260
6
10
5:00 min/km
00:05:41.29
5:25 min/km
236
171
171
00:04:19.48
4:33 min/km
330
218
218
292
568
Coby MORRIS
Coby MORRIS #568
Female Y03
00:10:01.24
00:10:01.24
85
(85)
Y03
85
00:01:58.78
Female
85
Hocking PS
254
6
3
5:00 min/km
00:05:49.53
5:32 min/km
296
92
92
00:04:11.70
4:24 min/km
281
81
81
293
2085
Ben STRATTON
Ben STRATTON #2085
Male Y03
00:10:01.37
00:10:01.37
208
(208)
Y03
208
00:02:19.24
Male
208
West Leederville PS
576
20
4
5:00 min/km
00:05:43.06
5:26 min/km
250
181
181
00:04:18.31
4:31 min/km
323
215
215
294
2724
Amiel GUMBO
Amiel GUMBO #2724
Male Y03
00:10:01.59
00:10:01.59
209
(209)
Y03
209
00:02:19.45
Male
209
Lake Joondalup BC
690
27
4
5:00 min/km
00:05:50.49
5:33 min/km
302
208
208
00:04:11.09
4:24 min/km
276
198
198
295
1301
Mason HOWARD
Mason HOWARD #1301
Male Y03
00:10:02.60
00:10:02.60
210
(210)
Y03
210
00:02:20.46
Male
210
Rivervale PS
1
5:01 min/km
00:05:55.80
5:38 min/km
318
218
218
00:04:06.79
4:19 min/km
253
188
188
296
1000
Quinn PEARCE
Quinn PEARCE #1000
Female Y03
00:10:05.49
00:10:05.49
86
(86)
Y03
86
00:02:03.03
Female
86
Padbury Catholic PS
186
2
7
5:02 min/km
00:05:53.01
5:36 min/km
313
98
98
00:04:12.47
4:25 min/km
284
82
82
297
2046
Blake MOSKWIAK
Blake MOSKWIAK #2046
Male Y03
00:10:07.87
00:10:07.87
211
(211)
Y03
211
00:02:25.74
Male
211
Ursula Frayne CC
586
21
4
5:03 min/km
00:05:51.52
5:34 min/km
307
213
213
00:04:16.35
4:29 min/km
311
212
212
298
74
Par OSTLIN
Par OSTLIN #74
Male Y03
00:10:08.07
00:10:08.07
212
(212)
Y03
212
00:02:25.94
Male
212
Ardross PS
553
16
5
5:04 min/km
00:05:57.48
5:40 min/km
322
221
221
00:04:10.59
4:23 min/km
273
196
196
299
1475
Willow CHILLEMI
Willow CHILLEMI #1475
Female Y03
00:10:08.13
00:10:08.13
87
(87)
Y03
87
00:02:05.68
Female
87
South Perth PS
206
4
3
5:04 min/km
00:05:49.53
5:32 min/km
295
91
91
00:04:18.60
4:32 min/km
326
110
110
300
994
Isabelle COUSINS
Isabelle COUSINS #994
Female Y03
00:10:08.25
00:10:08.25
88
(88)
Y03
88
00:02:05.79
Female
88
Padbury Catholic PS
186
2
8
5:04 min/km
00:05:41.11
5:24 min/km
234
65
65
00:04:27.14
4:41 min/km
363
137
137
1
2
3
4
5
[6]
7
8
9
10
11
Page 6 of 11 (530 items)
© 2023