School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2022
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
[6]
7
8
9
10
11
Page 6 of 11 (530 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
182
1086
Thomas RICKWOOD
Thomas RICKWOOD #1086
Male Y03
00:09:28.94
00:09:28.94
136
(136)
Y03
136
00:01:46.81
Male
136
Peter Moyes ACS
333
11
5
4:44 min/km
00:05:28.68
5:13 min/km
166
126
126
00:04:00.26
4:12 min/km
217
162
162
332
1931
Lulu GOODHEART
Lulu GOODHEART #1931
Female Y03
00:10:21.10
00:10:21.10
112
(112)
Y03
112
00:02:18.65
Female
112
Subiaco PS
306
11
4
5:10 min/km
00:06:04.16
5:46 min/km
349
126
126
00:04:16.94
4:30 min/km
314
102
102
152
1847
Josiah HARRIS
Josiah HARRIS #1847
Male Y03
00:09:18.63
00:09:18.63
117
(117)
Y03
117
00:01:36.50
Male
117
St Stephen's School Carramar
281
7
4
4:39 min/km
00:05:29.49
5:13 min/km
168
127
127
00:03:49.14
4:01 min/km
141
114
114
406
2420
Maisy MARTIN
Maisy MARTIN #2420
Female Y03
00:10:59.63
00:10:59.63
170
(170)
Y03
170
00:02:57.17
Female
170
Safety Bay PS
1
5:29 min/km
00:06:04.41
5:47 min/km
350
127
127
00:04:55.22
5:10 min/km
426
188
188
168
2202
Dustin ROBERTS
Dustin ROBERTS #2202
Male Y03
00:09:23.06
00:09:23.06
126
(126)
Y03
126
00:01:40.93
Male
126
Capel PS
3
4:41 min/km
00:05:30.94
5:15 min/km
172
128
128
00:03:52.12
4:04 min/km
163
128
128
371
491
Keeva BROADLEY
Keeva BROADLEY #491
Female Y03
00:10:39.23
00:10:39.23
141
(141)
Y03
141
00:02:36.78
Female
141
Gooseberry Hill PS
357
14
4
5:19 min/km
00:06:05.09
5:47 min/km
352
128
128
00:04:34.14
4:48 min/km
383
153
153
151
135
Angus CULVERWELL
Angus CULVERWELL #135
Male Y03
00:09:18.20
00:09:18.20
116
(116)
Y03
116
00:01:36.06
Male
116
Beaumaris PS
397
12
4
4:39 min/km
00:05:30.95
5:15 min/km
173
129
129
00:03:47.24
3:59 min/km
122
102
102
356
1056
Lillian TURVEY
Lillian TURVEY #1056
Female Y03
00:10:31.64
00:10:31.64
129
(129)
Y03
129
00:02:29.18
Female
129
Pearsall PS
420
17
3
5:15 min/km
00:06:05.34
5:47 min/km
354
129
129
00:04:26.30
4:40 min/km
358
134
134
319
1147
Ruby EDEN
Ruby EDEN #1147
Female Y03
00:10:17.04
00:10:17.04
100
(100)
Y03
100
00:02:14.58
Female
100
PLC
277
9
3
5:08 min/km
00:06:05.34
5:47 min/km
355
130
130
00:04:11.70
4:24 min/km
280
80
80
223
192
Ethan THOMAS SWEETIN
Ethan THOMAS SWEETIN #192
Male Y03
00:09:39.50
00:09:39.50
163
(163)
Y03
163
00:01:57.37
Male
163
Carramar PS
2
4:49 min/km
00:05:31.06
5:15 min/km
174
130
130
00:04:08.44
4:21 min/km
265
193
193
145
536
Nana ANTWI
Nana ANTWI #536
Male Y03
00:09:16.99
00:09:16.99
113
(113)
Y03
113
00:01:34.85
Male
113
Hocking PS
560
17
2
4:38 min/km
00:05:31.33
5:15 min/km
177
131
131
00:03:45.65
3:57 min/km
108
94
94
330
1150
Sascha HARDWICK
Sascha HARDWICK #1150
Female Y03
00:10:20.24
00:10:20.24
110
(110)
Y03
110
00:02:17.78
Female
110
PLC
277
9
4
5:10 min/km
00:06:05.50
5:48 min/km
356
131
131
00:04:14.74
4:28 min/km
303
92
92
150
1313
Emmett HARMAN
Emmett HARMAN #1313
Male Y03
00:09:17.79
00:09:17.79
115
(115)
Y03
115
00:01:35.66
Male
115
Rosalie PS
258
5
5
4:38 min/km
00:05:31.33
5:15 min/km
178
132
132
00:03:46.46
3:58 min/km
111
96
96
343
816
Lyla TAYLOR
Lyla TAYLOR #816
Female Y03
00:10:25.55
00:10:25.55
120
(120)
Y03
120
00:02:23.09
Female
120
Makybe Rise PS
185
1
6
5:12 min/km
00:06:05.65
5:48 min/km
357
132
132
00:04:19.89
4:33 min/km
333
114
114
349
815
Drew MCCALL
Drew MCCALL #815
Female Y03
00:10:28.20
00:10:28.20
124
(124)
Y03
124
00:02:25.74
Female
124
Makybe Rise PS
185
1
7
5:14 min/km
00:06:05.66
5:48 min/km
358
133
133
00:04:22.54
4:36 min/km
346
126
126
227
1549
Lennon POWER
Lennon POWER #1549
Male Y03
00:09:41.31
00:09:41.31
167
(167)
Y03
167
00:01:59.18
Male
167
St Anthony's Wanneroo
604
23
2
4:50 min/km
00:05:31.35
5:15 min/km
179
133
133
00:04:09.96
4:23 min/km
272
195
195
159
749
Jye DALLAS
Jye DALLAS #749
Male Y03
00:09:20.37
00:09:20.37
121
(121)
Y03
121
00:01:38.23
Male
121
Landsdale PS
234
4
5
4:40 min/km
00:05:31.99
5:16 min/km
180
134
134
00:03:48.37
4:00 min/km
132
109
109
328
1052
Nyssa BENNETT
Nyssa BENNETT #1052
Female Y03
00:10:19.89
00:10:19.89
108
(108)
Y03
108
00:02:17.43
Female
108
Pearsall PS
420
17
2
5:09 min/km
00:06:05.91
5:48 min/km
359
134
134
00:04:13.97
4:27 min/km
295
88
88
339
1347
Gabriella OUD
Gabriella OUD #1347
Female Y03
00:10:24.76
00:10:24.76
117
(117)
Y03
117
00:02:22.30
Female
117
Rosalie PS
372
15
4
5:12 min/km
00:06:06.12
5:48 min/km
360
135
135
00:04:18.64
4:32 min/km
327
111
111
135
2170
Raph CORNELIUS
Raph CORNELIUS #2170
Male Y03
00:09:13.54
00:09:13.54
108
(108)
Y03
108
00:01:31.40
Male
108
Doubleview PS
2
4:36 min/km
00:05:32.05
5:16 min/km
181
135
135
00:03:41.48
3:53 min/km
92
82
82
261
1258
Levi LEEDER
Levi LEEDER #1258
Male Y03
00:09:51.26
00:09:51.26
189
(189)
Y03
189
00:02:09.12
Male
189
Richmond PS
3
4:55 min/km
00:05:32.19
5:16 min/km
184
136
136
00:04:19.06
4:32 min/km
329
217
217
411
525
Kirrily MARTIN
Kirrily MARTIN #525
Female Y03
00:11:04.09
00:11:04.09
174
(174)
Y03
174
00:03:01.63
Female
174
Helena College
501
23
3
5:32 min/km
00:06:06.32
5:48 min/km
361
136
136
00:04:57.77
5:13 min/km
431
192
192
134
1259
Spencer VENTOURAS
Spencer VENTOURAS #1259
Male Y03
00:09:13.53
00:09:13.53
107
(107)
Y03
107
00:01:31.40
Male
107
Richmond PS
1
4:36 min/km
00:05:32.30
5:16 min/km
185
137
137
00:03:41.23
3:52 min/km
91
81
81
384
1238
Hayley BULLOCK
Hayley BULLOCK #1238
Female Y03
00:10:47.45
00:10:47.45
153
(153)
Y03
153
00:02:44.99
Female
153
Quinns Rocks PS
547
26
3
5:23 min/km
00:06:06.52
5:49 min/km
362
137
137
00:04:40.92
4:55 min/km
397
165
165
390
342
Lilian BREWIN
Lilian BREWIN #342
Female Y03
00:10:51.23
00:10:51.23
157
(157)
Y03
157
00:02:48.78
Female
157
Dalkeith PS
2
5:25 min/km
00:06:06.91
5:49 min/km
363
138
138
00:04:44.32
4:59 min/km
405
170
170
221
1764
Jack WILKINS
Jack WILKINS #1764
Male Y03
00:09:39.08
00:09:39.08
161
(161)
Y03
161
00:01:56.95
Male
161
St Peter's Primary
598
22
3
4:49 min/km
00:05:32.56
5:16 min/km
188
138
138
00:04:06.52
4:19 min/km
250
186
186
394
1476
Destiny KARLSSON
Destiny KARLSSON #1476
Female Y03
00:10:53.53
00:10:53.53
160
(160)
Y03
160
00:02:51.08
Female
160
South Perth PS
206
4
6
5:26 min/km
00:06:07.13
5:49 min/km
364
139
139
00:04:46.40
5:01 min/km
410
174
174
167
21
Finlay BRIDGES
Finlay BRIDGES #21
Male Y03
00:09:22.86
00:09:22.86
125
(125)
Y03
125
00:01:40.72
Male
125
Applecross PS
128
1
7
4:41 min/km
00:05:33.43
5:17 min/km
192
139
139
00:03:49.42
4:01 min/km
146
118
118
206
1503
Taylor VAUGHAN
Taylor VAUGHAN #1503
Male Y03
00:09:36.24
00:09:36.24
151
(151)
Y03
151
00:01:54.10
Male
151
Spring Hill PS
322
10
4
4:48 min/km
00:05:33.43
5:17 min/km
193
140
140
00:04:02.80
4:15 min/km
233
174
174
338
2141
Paige ROBINSON
Paige ROBINSON #2141
Female Y03
00:10:24.24
00:10:24.24
116
(116)
Y03
116
00:02:21.78
Female
116
Whitford CPS
472
21
2
5:12 min/km
00:06:07.14
5:49 min/km
365
140
140
00:04:17.09
4:30 min/km
315
103
103
344
1787
Nyla SUNDERLAND
Nyla SUNDERLAND #1787
Female Y03
00:10:25.96
00:10:25.96
121
(121)
Y03
121
00:02:23.50
Female
121
St Peter's Primary
265
8
5
5:12 min/km
00:06:07.75
5:50 min/km
367
141
141
00:04:18.21
4:31 min/km
321
107
107
188
2042
Nguyen HUYNH
Nguyen HUYNH #2042
Male Y03
00:09:31.36
00:09:31.36
140
(140)
Y03
140
00:01:49.22
Male
140
Ursula Frayne CC
586
21
2
4:45 min/km
00:05:33.56
5:17 min/km
194
141
141
00:03:57.79
4:10 min/km
198
148
148
243
1501
Hudson SMITH
Hudson SMITH #1501
Male Y03
00:09:46.58
00:09:46.58
178
(178)
Y03
178
00:02:04.45
Male
178
Spring Hill PS
322
10
5
4:53 min/km
00:05:33.81
5:17 min/km
195
142
142
00:04:12.77
4:26 min/km
288
205
205
405
303
Trinity ROBINSON
Trinity ROBINSON #303
Female Y03
00:10:59.45
00:10:59.45
169
(169)
Y03
169
00:02:57.00
Female
169
Court GS
216
5
4
5:29 min/km
00:06:07.95
5:50 min/km
369
142
142
00:04:51.50
5:06 min/km
420
182
182
404
940
Isabella MAGORWA
Isabella MAGORWA #940
Female Y03
00:10:57.40
00:10:57.40
168
(168)
Y03
168
00:02:54.94
Female
168
Mundijong PS
1
5:28 min/km
00:06:07.95
5:50 min/km
370
143
143
00:04:49.44
5:04 min/km
414
177
177
231
1892
Brody KERRIDGE
Brody KERRIDGE #1892
Male Y03
00:09:42.11
00:09:42.11
170
(170)
Y03
170
00:01:59.97
Male
170
Subiaco PS
260
6
6
4:51 min/km
00:05:34.24
5:18 min/km
196
143
143
00:04:07.86
4:20 min/km
262
192
192
348
1827
Mila BELLOTTI
Mila BELLOTTI #1827
Female Y03
00:10:27.99
00:10:27.99
123
(123)
Y03
123
00:02:25.53
Female
123
St Stephens Duncraig
263
7
4
5:13 min/km
00:06:08.37
5:50 min/km
371
144
144
00:04:19.61
4:33 min/km
331
113
113
220
934
Isaac MAGORWA
Isaac MAGORWA #934
Male Y03
00:09:39.08
00:09:39.08
160
(160)
Y03
160
00:01:56.95
Male
160
Mundijong PS
1
4:49 min/km
00:05:34.48
5:18 min/km
197
144
144
00:04:04.60
4:17 min/km
242
182
182
219
513
Harry ALLAN
Harry ALLAN #513
Male Y03
00:09:38.47
00:09:38.47
159
(159)
Y03
159
00:01:56.33
Male
159
Helena College
716
28
2
4:49 min/km
00:05:34.55
5:18 min/km
198
145
145
00:04:03.91
4:16 min/km
238
178
178
351
1830
Olivia PETROPULOS
Olivia PETROPULOS #1830
Female Y03
00:10:29.81
00:10:29.81
126
(126)
Y03
126
00:02:27.35
Female
126
St Stephens Duncraig
263
7
5
5:14 min/km
00:06:08.56
5:51 min/km
372
145
145
00:04:21.24
4:34 min/km
340
121
121
366
2064
Ava BRADLEY
Ava BRADLEY #2064
Female Y03
00:10:36.92
00:10:36.92
137
(137)
Y03
137
00:02:34.47
Female
137
Ursula Frayne CC
305
10
5
5:18 min/km
00:06:08.67
5:51 min/km
373
146
146
00:04:28.25
4:42 min/km
370
143
143
283
597
Sebasitan MARGRIPLIS
Sebasitan MARGRIPLIS #597
Male Y03
00:09:57.32
00:09:57.32
202
(202)
Y03
202
00:02:15.18
Male
202
Holy Rosary
426
14
5
4:58 min/km
00:05:34.86
5:18 min/km
201
146
146
00:04:22.46
4:36 min/km
345
220
220
178
966
Harry SORGIOVANNI
Harry SORGIOVANNI #966
Male Y03
00:09:28.13
00:09:28.13
133
(133)
Y03
133
00:01:46.00
Male
133
Padbury Catholic PS
520
15
2
4:44 min/km
00:05:34.87
5:18 min/km
202
147
147
00:03:53.26
4:05 min/km
170
130
130
362
1739
Alyssa COYNE
Alyssa COYNE #1739
Female Y03
00:10:33.87
00:10:33.87
133
(133)
Y03
133
00:02:31.42
Female
133
St Marks ACS
476
22
2
5:16 min/km
00:06:09.16
5:51 min/km
375
147
147
00:04:24.71
4:38 min/km
355
132
132
368
1743
Maddison WEBB
Maddison WEBB #1743
Female Y03
00:10:37.73
00:10:37.73
139
(139)
Y03
139
00:02:35.28
Female
139
St Marks ACS
476
22
3
5:18 min/km
00:06:09.39
5:51 min/km
376
148
148
00:04:28.34
4:42 min/km
371
144
144
269
1431
Jarrod CAMARDA
Jarrod CAMARDA #1431
Male Y03
00:09:53.86
00:09:53.86
194
(194)
Y03
194
00:02:11.72
Male
194
Settlers PS
3
4:56 min/km
00:05:35.28
5:19 min/km
204
148
148
00:04:18.57
4:32 min/km
325
216
216
287
1454
Zion LEES
Zion LEES #1454
Male Y03
00:09:58.11
00:09:58.11
205
(205)
Y03
205
00:02:15.97
Male
205
South Perth PS
563
18
3
4:59 min/km
00:05:35.28
5:19 min/km
205
149
149
00:04:22.82
4:36 min/km
349
222
222
400
740
Ella DEBARI
Ella DEBARI #740
Female Y03
00:10:55.56
00:10:55.56
164
(164)
Y03
164
00:02:53.10
Female
164
Lake Monger PS
1
5:27 min/km
00:06:10.40
5:52 min/km
377
149
149
00:04:45.16
5:00 min/km
407
172
172
382
103
Alana MORAR
Alana MORAR #103
Female Y03
00:10:46.64
00:10:46.64
152
(152)
Y03
152
00:02:44.18
Female
152
Ardross PS
438
20
3
5:23 min/km
00:06:11.41
5:53 min/km
379
150
150
00:04:35.23
4:49 min/km
385
155
155
214
2043
Daniel KRISTIANTO
Daniel KRISTIANTO #2043
Male Y03
00:09:37.62
00:09:37.62
157
(157)
Y03
157
00:01:55.48
Male
157
Ursula Frayne CC
586
21
3
4:48 min/km
00:05:35.54
5:19 min/km
207
150
150
00:04:02.07
4:14 min/km
231
173
173
1
2
3
4
5
[6]
7
8
9
10
11
Page 6 of 11 (530 items)
© 2023