School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2022
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
[6]
7
8
9
10
11
Page 6 of 11 (530 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
257
1525
Harper CHRISTENSEN
Harper CHRISTENSEN #1525
Female Y03
00:09:49.68
00:09:49.68
72
(72)
Y03
72
00:01:47.23
Female
72
Spring Hill PS
193
3
6
4:54 min/km
00:05:43.14
5:26 min/km
251
70
70
00:04:06.54
4:19 min/km
251
65
65
272
960
Nathaniel DAYMAN
Nathaniel DAYMAN #960
Male Y03
00:09:54.69
00:09:54.69
196
(196)
Y03
196
00:02:12.55
Male
196
Padbury Catholic PS
520
15
6
4:57 min/km
00:05:48.04
5:31 min/km
285
200
200
00:04:06.65
4:19 min/km
252
187
187
295
1301
Mason HOWARD
Mason HOWARD #1301
Male Y03
00:10:02.60
00:10:02.60
210
(210)
Y03
210
00:02:20.46
Male
210
Rivervale PS
1
5:01 min/km
00:05:55.80
5:38 min/km
318
218
218
00:04:06.79
4:19 min/km
253
188
188
228
1283
Vida VINCI
Vida VINCI #1283
Female Y03
00:09:41.57
00:09:41.57
61
(61)
Y03
61
00:01:39.12
Female
61
Richmond PS
2
4:50 min/km
00:05:34.66
5:18 min/km
199
54
54
00:04:06.91
4:19 min/km
254
66
66
239
283
Ryan STUART
Ryan STUART #283
Male Y03
00:09:44.11
00:09:44.11
175
(175)
Y03
175
00:02:01.97
Male
175
Court GS
679
26
2
4:52 min/km
00:05:37.15
5:21 min/km
215
156
156
00:04:06.95
4:19 min/km
255
189
189
155
282
Bayden MOODIE
Bayden MOODIE #282
Male Y03
00:09:19.36
00:09:19.36
119
(119)
Y03
119
00:01:37.22
Male
119
Court GS
679
26
1
4:39 min/km
00:05:12.04
4:57 min/km
81
70
70
00:04:07.32
4:20 min/km
256
190
190
215
1282
Ella ROBERT
Ella ROBERT #1282
Female Y03
00:09:37.73
00:09:37.73
58
(58)
Y03
58
00:01:35.27
Female
58
Richmond PS
1
4:48 min/km
00:05:30.29
5:14 min/km
170
43
43
00:04:07.44
4:20 min/km
257
67
67
263
1415
Chance DOWSEN
Chance DOWSEN #1415
Male Y03
00:09:51.45
00:09:51.45
191
(191)
Y03
191
00:02:09.32
Male
191
Serpentine PS
2
4:55 min/km
00:05:43.99
5:27 min/km
259
185
185
00:04:07.46
4:20 min/km
258
191
191
267
995
Giada DA RUI
Giada DA RUI #995
Female Y03
00:09:53.34
00:09:53.34
74
(74)
Y03
74
00:01:50.89
Female
74
Padbury Catholic PS
186
2
5
4:56 min/km
00:05:45.83
5:29 min/km
270
78
78
00:04:07.51
4:20 min/km
259
68
68
274
1986
Matilda ALLEN
Matilda ALLEN #1986
Female Y03
00:09:55.25
00:09:55.25
78
(78)
Y03
78
00:01:52.79
Female
78
Swanbourne PS
415
16
3
4:57 min/km
00:05:47.66
5:31 min/km
282
83
83
00:04:07.59
4:20 min/km
260
69
69
279
48
Alexa GLOVAC
Alexa GLOVAC #48
Female Y03
00:09:56.18
00:09:56.18
80
(80)
Y03
80
00:01:53.72
Female
80
Applecross PS
433
19
1
4:58 min/km
00:05:48.51
5:31 min/km
288
87
87
00:04:07.67
4:20 min/km
261
70
70
231
1892
Brody KERRIDGE
Brody KERRIDGE #1892
Male Y03
00:09:42.11
00:09:42.11
170
(170)
Y03
170
00:01:59.97
Male
170
Subiaco PS
260
6
6
4:51 min/km
00:05:34.24
5:18 min/km
196
143
143
00:04:07.86
4:20 min/km
262
192
192
194
2101
Alex TRILLING-KIRKWOOD
Alex TRILLING-KIRKWOOD #2101
Female Y03
00:09:32.65
00:09:32.65
49
(49)
Y03
49
00:01:30.20
Female
49
West Leederville PS
420
18
1
4:46 min/km
00:05:24.41
5:08 min/km
135
29
29
00:04:08.24
4:21 min/km
263
71
71
268
1988
Meg DAVEY
Meg DAVEY #1988
Female Y03
00:09:53.34
00:09:53.34
75
(75)
Y03
75
00:01:50.89
Female
75
Swanbourne PS
415
16
1
4:56 min/km
00:05:44.91
5:28 min/km
265
77
77
00:04:08.43
4:21 min/km
264
72
72
223
192
Ethan THOMAS SWEETIN
Ethan THOMAS SWEETIN #192
Male Y03
00:09:39.50
00:09:39.50
163
(163)
Y03
163
00:01:57.37
Male
163
Carramar PS
2
4:49 min/km
00:05:31.06
5:15 min/km
174
130
130
00:04:08.44
4:21 min/km
265
193
193
273
2065
Halle MANNING
Halle MANNING #2065
Female Y03
00:09:54.74
00:09:54.74
77
(77)
Y03
77
00:01:52.29
Female
77
Ursula Frayne CC
305
10
2
4:57 min/km
00:05:46.25
5:29 min/km
275
80
80
00:04:08.49
4:21 min/km
266
73
73
209
1741
Poppy GROWDEN
Poppy GROWDEN #1741
Female Y03
00:09:36.72
00:09:36.72
57
(57)
Y03
57
00:01:34.26
Female
57
St Marks ACS
476
22
1
4:48 min/km
00:05:27.60
5:12 min/km
155
37
37
00:04:09.11
4:22 min/km
267
74
74
311
494
Lacey SCHURMAN
Lacey SCHURMAN #494
Female Y03
00:10:12.58
00:10:12.58
94
(94)
Y03
94
00:02:10.13
Female
94
Gooseberry Hill PS
357
14
2
5:06 min/km
00:06:03.25
5:45 min/km
343
120
120
00:04:09.33
4:22 min/km
268
75
75
255
1829
Anna KRYNAUW
Anna KRYNAUW #1829
Female Y03
00:09:49.48
00:09:49.48
70
(70)
Y03
70
00:01:47.03
Female
70
St Stephens Duncraig
263
7
3
4:54 min/km
00:05:40.15
5:23 min/km
231
64
64
00:04:09.33
4:22 min/km
269
76
76
218
2433
Indie TURNER
Indie TURNER #2433
Female Y03
00:09:37.93
00:09:37.93
60
(60)
Y03
60
00:01:35.48
Female
60
Cooinda PS
1
4:48 min/km
00:05:28.16
5:12 min/km
160
39
39
00:04:09.77
4:22 min/km
270
77
77
277
1891
Elijah FOO
Elijah FOO #1891
Male Y03
00:09:55.86
00:09:55.86
199
(199)
Y03
199
00:02:13.72
Male
199
Subiaco PS
260
6
9
4:57 min/km
00:05:46.01
5:29 min/km
271
193
193
00:04:09.84
4:22 min/km
271
194
194
227
1549
Lennon POWER
Lennon POWER #1549
Male Y03
00:09:41.31
00:09:41.31
167
(167)
Y03
167
00:01:59.18
Male
167
St Anthony's Wanneroo
604
23
2
4:50 min/km
00:05:31.35
5:15 min/km
179
133
133
00:04:09.96
4:23 min/km
272
195
195
298
74
Par OSTLIN
Par OSTLIN #74
Male Y03
00:10:08.07
00:10:08.07
212
(212)
Y03
212
00:02:25.94
Male
212
Ardross PS
553
16
5
5:04 min/km
00:05:57.48
5:40 min/km
322
221
221
00:04:10.59
4:23 min/km
273
196
196
246
2192
Joseph MIPPY
Joseph MIPPY #2192
Male Y03
00:09:47.36
00:09:47.36
180
(180)
Y03
180
00:02:05.22
Male
180
Moora PS
1
4:53 min/km
00:05:36.53
5:20 min/km
213
154
154
00:04:10.82
4:24 min/km
274
197
197
289
817
Lara THOMPSON
Lara THOMPSON #817
Female Y03
00:09:58.60
00:09:58.60
84
(84)
Y03
84
00:01:56.14
Female
84
Makybe Rise PS
185
1
5
4:59 min/km
00:05:47.66
5:31 min/km
283
84
84
00:04:10.93
4:24 min/km
275
78
78
294
2724
Amiel GUMBO
Amiel GUMBO #2724
Male Y03
00:10:01.59
00:10:01.59
209
(209)
Y03
209
00:02:19.45
Male
209
Lake Joondalup BC
690
27
4
5:00 min/km
00:05:50.49
5:33 min/km
302
208
208
00:04:11.09
4:24 min/km
276
198
198
247
1544
Evan ALDERSON
Evan ALDERSON #1544
Male Y03
00:09:47.60
00:09:47.60
181
(181)
Y03
181
00:02:05.46
Male
181
St Anthony's Wanneroo
604
23
3
4:53 min/km
00:05:36.31
5:20 min/km
212
153
153
00:04:11.28
4:24 min/km
277
199
199
259
1895
Mael ROBY
Mael ROBY #1895
Male Y03
00:09:50.35
00:09:50.35
187
(187)
Y03
187
00:02:08.22
Male
187
Subiaco PS
260
6
8
4:55 min/km
00:05:39.03
5:22 min/km
222
162
162
00:04:11.32
4:24 min/km
278
200
200
271
1989
Mila HOOLEY
Mila HOOLEY #1989
Female Y03
00:09:54.49
00:09:54.49
76
(76)
Y03
76
00:01:52.03
Female
76
Swanbourne PS
415
16
2
4:57 min/km
00:05:43.14
5:26 min/km
252
71
71
00:04:11.34
4:24 min/km
279
79
79
319
1147
Ruby EDEN
Ruby EDEN #1147
Female Y03
00:10:17.04
00:10:17.04
100
(100)
Y03
100
00:02:14.58
Female
100
PLC
277
9
3
5:08 min/km
00:06:05.34
5:47 min/km
355
130
130
00:04:11.70
4:24 min/km
280
80
80
292
568
Coby MORRIS
Coby MORRIS #568
Female Y03
00:10:01.24
00:10:01.24
85
(85)
Y03
85
00:01:58.78
Female
85
Hocking PS
254
6
3
5:00 min/km
00:05:49.53
5:32 min/km
296
92
92
00:04:11.70
4:24 min/km
281
81
81
286
964
Tyson SITA
Tyson SITA #964
Male Y03
00:09:58.11
00:09:58.11
204
(204)
Y03
204
00:02:15.97
Male
204
Padbury Catholic PS
520
15
8
4:59 min/km
00:05:46.21
5:29 min/km
274
195
195
00:04:11.89
4:25 min/km
282
201
201
275
2084
Thomas HOCKING
Thomas HOCKING #2084
Male Y03
00:09:55.61
00:09:55.61
197
(197)
Y03
197
00:02:13.47
Male
197
West Leederville PS
576
20
3
4:57 min/km
00:05:43.57
5:27 min/km
257
184
184
00:04:12.04
4:25 min/km
283
202
202
296
1000
Quinn PEARCE
Quinn PEARCE #1000
Female Y03
00:10:05.49
00:10:05.49
86
(86)
Y03
86
00:02:03.03
Female
86
Padbury Catholic PS
186
2
7
5:02 min/km
00:05:53.01
5:36 min/km
313
98
98
00:04:12.47
4:25 min/km
284
82
82
353
514
Axel FOX
Axel FOX #514
Male Y03
00:10:30.58
00:10:30.58
226
(226)
Y03
226
00:02:48.44
Male
226
Helena College
716
28
3
5:15 min/km
00:06:18.04
6:00 min/km
396
232
232
00:04:12.53
4:25 min/km
285
203
203
278
2098
Ellie BANDARAGE
Ellie BANDARAGE #2098
Female Y03
00:09:55.97
00:09:55.97
79
(79)
Y03
79
00:01:53.51
Female
79
West Leederville PS
420
18
2
4:57 min/km
00:05:43.38
5:27 min/km
253
72
72
00:04:12.58
4:25 min/km
286
83
83
309
538
Ricky KELLY
Ricky KELLY #538
Male Y03
00:10:11.52
00:10:11.52
217
(217)
Y03
217
00:02:29.38
Male
217
Hocking PS
560
17
4
5:05 min/km
00:05:58.90
5:41 min/km
328
223
223
00:04:12.61
4:25 min/km
287
204
204
243
1501
Hudson SMITH
Hudson SMITH #1501
Male Y03
00:09:46.58
00:09:46.58
178
(178)
Y03
178
00:02:04.45
Male
178
Spring Hill PS
322
10
5
4:53 min/km
00:05:33.81
5:17 min/km
195
142
142
00:04:12.77
4:26 min/km
288
205
205
242
2139
Mia HARRISON
Mia HARRISON #2139
Female Y03
00:09:46.03
00:09:46.03
65
(65)
Y03
65
00:01:43.58
Female
65
Whitford CPS
472
21
1
4:53 min/km
00:05:32.96
5:17 min/km
189
51
51
00:04:13.07
4:26 min/km
289
84
84
360
627
Addision WINTERBORN
Addision WINTERBORN #627
Female Y03
00:10:32.66
00:10:32.66
131
(131)
Y03
131
00:02:30.20
Female
131
Holy Rosary
314
12
3
5:16 min/km
00:06:19.41
6:01 min/km
400
166
166
00:04:13.24
4:26 min/km
290
85
85
312
2067
Ava O'HARE
Ava O'HARE #2067
Female Y03
00:10:13.00
00:10:13.00
95
(95)
Y03
95
00:02:10.54
Female
95
Ursula Frayne CC
305
10
3
5:06 min/km
00:05:59.74
5:42 min/km
333
110
110
00:04:13.25
4:26 min/km
291
86
86
285
996
Halle GRIFFITHS
Halle GRIFFITHS #996
Female Y03
00:09:57.99
00:09:57.99
82
(82)
Y03
82
00:01:55.54
Female
82
Padbury Catholic PS
186
2
6
4:58 min/km
00:05:44.41
5:28 min/km
262
75
75
00:04:13.58
4:26 min/km
292
87
87
305
654
Foxton WOOD
Foxton WOOD #654
Male Y03
00:10:10.50
00:10:10.50
214
(214)
Y03
214
00:02:28.37
Male
214
Iona PC
1
5:05 min/km
00:05:56.80
5:39 min/km
320
219
219
00:04:13.70
4:27 min/km
293
206
206
355
1619
Zane HOWARD
Zane HOWARD #1619
Male Y03
00:10:31.58
00:10:31.58
227
(227)
Y03
227
00:02:49.45
Male
227
Harmony PS
760
30
3
5:15 min/km
00:06:17.80
5:59 min/km
395
231
231
00:04:13.78
4:27 min/km
294
207
207
328
1052
Nyssa BENNETT
Nyssa BENNETT #1052
Female Y03
00:10:19.89
00:10:19.89
108
(108)
Y03
108
00:02:17.43
Female
108
Pearsall PS
420
17
2
5:09 min/km
00:06:05.91
5:48 min/km
359
134
134
00:04:13.97
4:27 min/km
295
88
88
266
157
Lily LUTON
Lily LUTON #157
Female Y03
00:09:53.34
00:09:53.34
73
(73)
Y03
73
00:01:50.89
Female
73
Beaumaris PS
568
27
1
4:56 min/km
00:05:39.05
5:22 min/km
223
61
61
00:04:14.29
4:27 min/km
296
89
89
248
1934
Josephine SULLIVAN
Josephine SULLIVAN #1934
Female Y03
00:09:47.66
00:09:47.66
67
(67)
Y03
67
00:01:45.20
Female
67
Subiaco PS
306
11
2
4:53 min/km
00:05:33.35
5:17 min/km
191
53
53
00:04:14.30
4:27 min/km
297
90
90
284
963
Michael O'SULLIVAN
Michael O'SULLIVAN #963
Male Y03
00:09:57.32
00:09:57.32
203
(203)
Y03
203
00:02:15.18
Male
203
Padbury Catholic PS
520
15
7
4:58 min/km
00:05:42.93
5:26 min/km
249
180
180
00:04:14.39
4:27 min/km
298
208
208
322
2425
Indi PASKETT
Indi PASKETT #2425
Female Y03
00:10:18.27
00:10:18.27
103
(103)
Y03
103
00:02:15.81
Female
103
Dalyellup PS
1
5:09 min/km
00:06:03.85
5:46 min/km
345
122
122
00:04:14.41
4:27 min/km
299
91
91
313
1498
Lewis GIBSON
Lewis GIBSON #1498
Male Y03
00:10:13.34
00:10:13.34
218
(218)
Y03
218
00:02:31.21
Male
218
Spring Hill PS
322
10
6
5:06 min/km
00:05:58.82
5:41 min/km
327
222
222
00:04:14.52
4:27 min/km
300
209
209
1
2
3
4
5
[6]
7
8
9
10
11
Page 6 of 11 (530 items)
© 2023