School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2022
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
7
8
9
10
11
Page 5 of 11 (530 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
283
597
Sebasitan MARGRIPLIS
Sebasitan MARGRIPLIS #597
Male Y03
00:09:57.32
00:09:57.32
202
(202)
Y03
202
00:02:15.18
Male
202
Holy Rosary
426
14
5
4:58 min/km
00:05:34.86
5:18 min/km
201
146
146
00:04:22.46
4:36 min/km
345
220
220
178
966
Harry SORGIOVANNI
Harry SORGIOVANNI #966
Male Y03
00:09:28.13
00:09:28.13
133
(133)
Y03
133
00:01:46.00
Male
133
Padbury Catholic PS
520
15
2
4:44 min/km
00:05:34.87
5:18 min/km
202
147
147
00:03:53.26
4:05 min/km
170
130
130
179
1343
Saskia DE SOUZA
Saskia DE SOUZA #1343
Female Y03
00:09:28.50
00:09:28.50
46
(46)
Y03
46
00:01:26.04
Female
46
Rosalie PS
372
15
1
4:44 min/km
00:05:34.91
5:18 min/km
203
56
56
00:03:53.58
4:05 min/km
171
41
41
269
1431
Jarrod CAMARDA
Jarrod CAMARDA #1431
Male Y03
00:09:53.86
00:09:53.86
194
(194)
Y03
194
00:02:11.72
Male
194
Settlers PS
3
4:56 min/km
00:05:35.28
5:19 min/km
204
148
148
00:04:18.57
4:32 min/km
325
216
216
287
1454
Zion LEES
Zion LEES #1454
Male Y03
00:09:58.11
00:09:58.11
205
(205)
Y03
205
00:02:15.97
Male
205
South Perth PS
563
18
3
4:59 min/km
00:05:35.28
5:19 min/km
205
149
149
00:04:22.82
4:36 min/km
349
222
222
201
997
Aleira HUGHES
Aleira HUGHES #997
Female Y03
00:09:34.89
00:09:34.89
53
(53)
Y03
53
00:01:32.44
Female
53
Padbury Catholic PS
186
2
3
4:47 min/km
00:05:35.39
5:19 min/km
206
57
57
00:03:59.50
4:12 min/km
211
54
54
214
2043
Daniel KRISTIANTO
Daniel KRISTIANTO #2043
Male Y03
00:09:37.62
00:09:37.62
157
(157)
Y03
157
00:01:55.48
Male
157
Ursula Frayne CC
586
21
3
4:48 min/km
00:05:35.54
5:19 min/km
207
150
150
00:04:02.07
4:14 min/km
231
173
173
184
2172
Flynn DREAVER
Flynn DREAVER #2172
Male Y03
00:09:29.86
00:09:29.86
137
(137)
Y03
137
00:01:47.72
Male
137
Craigie Heights PS
1
4:44 min/km
00:05:35.55
5:19 min/km
208
151
151
00:03:54.31
4:06 min/km
176
133
133
170
1118
Cloe SIEMANS
Cloe SIEMANS #1118
Female Y03
00:09:23.25
00:09:23.25
44
(44)
Y03
44
00:01:20.79
Female
44
Peter Moyes ACS
349
13
1
4:41 min/km
00:05:35.66
5:19 min/km
209
58
58
00:03:47.59
3:59 min/km
128
22
22
198
1598
Emma WEST
Emma WEST #1598
Female Y03
00:09:33.25
00:09:33.25
51
(51)
Y03
51
00:01:30.79
Female
51
St Brigids Bridgetown
1
4:46 min/km
00:05:35.91
5:19 min/km
210
59
59
00:03:57.34
4:09 min/km
195
50
50
205
967
Rhys WHITE
Rhys WHITE #967
Male Y03
00:09:35.62
00:09:35.62
150
(150)
Y03
150
00:01:53.48
Male
150
Padbury Catholic PS
520
15
3
4:47 min/km
00:05:36.05
5:20 min/km
211
152
152
00:03:59.56
4:12 min/km
212
158
158
247
1544
Evan ALDERSON
Evan ALDERSON #1544
Male Y03
00:09:47.60
00:09:47.60
181
(181)
Y03
181
00:02:05.46
Male
181
St Anthony's Wanneroo
604
23
3
4:53 min/km
00:05:36.31
5:20 min/km
212
153
153
00:04:11.28
4:24 min/km
277
199
199
246
2192
Joseph MIPPY
Joseph MIPPY #2192
Male Y03
00:09:47.36
00:09:47.36
180
(180)
Y03
180
00:02:05.22
Male
180
Moora PS
1
4:53 min/km
00:05:36.53
5:20 min/km
213
154
154
00:04:10.82
4:24 min/km
274
197
197
207
73
Andrew JEON
Andrew JEON #73
Male Y03
00:09:36.38
00:09:36.38
152
(152)
Y03
152
00:01:54.25
Male
152
Ardross PS
553
16
4
4:48 min/km
00:05:36.95
5:20 min/km
214
155
155
00:03:59.42
4:12 min/km
209
156
156
239
283
Ryan STUART
Ryan STUART #283
Male Y03
00:09:44.11
00:09:44.11
175
(175)
Y03
175
00:02:01.97
Male
175
Court GS
679
26
2
4:52 min/km
00:05:37.15
5:21 min/km
215
156
156
00:04:06.95
4:19 min/km
255
189
189
202
76
Tyrel STACK
Tyrel STACK #76
Male Y03
00:09:35.03
00:09:35.03
149
(149)
Y03
149
00:01:52.90
Male
149
Ardross PS
553
16
3
4:47 min/km
00:05:37.31
5:21 min/km
216
157
157
00:03:57.72
4:10 min/km
196
146
146
175
1760
Dion COLE
Dion COLE #1760
Male Y03
00:09:27.32
00:09:27.32
130
(130)
Y03
130
00:01:45.18
Male
130
St Peter's Primary
598
22
1
4:43 min/km
00:05:37.77
5:21 min/km
217
158
158
00:03:49.54
4:01 min/km
147
119
119
162
2422
Hayley MOORE
Hayley MOORE #2422
Female Y03
00:09:21.11
00:09:21.11
40
(40)
Y03
40
00:01:18.66
Female
40
Spring Hill PS
193
3
2
4:40 min/km
00:05:37.83
5:21 min/km
218
60
60
00:03:43.28
3:55 min/km
101
14
14
195
2197
Benjamin PILKINGTON
Benjamin PILKINGTON #2197
Male Y03
00:09:33.11
00:09:33.11
146
(146)
Y03
146
00:01:50.97
Male
146
Davallia PS
1
4:46 min/km
00:05:38.19
5:22 min/km
219
159
159
00:03:54.92
4:07 min/km
180
136
136
213
2189
Cooper MCDONALD
Cooper MCDONALD #2189
Male Y03
00:09:37.45
00:09:37.45
156
(156)
Y03
156
00:01:55.32
Male
156
Francis Jordan CS
3
4:48 min/km
00:05:38.40
5:22 min/km
220
160
160
00:03:59.05
4:11 min/km
206
154
154
225
965
Levi SKIRVING
Levi SKIRVING #965
Male Y03
00:09:40.54
00:09:40.54
165
(165)
Y03
165
00:01:58.41
Male
165
Padbury Catholic PS
520
15
4
4:50 min/km
00:05:38.79
5:22 min/km
221
161
161
00:04:01.75
4:14 min/km
228
171
171
259
1895
Mael ROBY
Mael ROBY #1895
Male Y03
00:09:50.35
00:09:50.35
187
(187)
Y03
187
00:02:08.22
Male
187
Subiaco PS
260
6
8
4:55 min/km
00:05:39.03
5:22 min/km
222
162
162
00:04:11.32
4:24 min/km
278
200
200
266
157
Lily LUTON
Lily LUTON #157
Female Y03
00:09:53.34
00:09:53.34
73
(73)
Y03
73
00:01:50.89
Female
73
Beaumaris PS
568
27
1
4:56 min/km
00:05:39.05
5:22 min/km
223
61
61
00:04:14.29
4:27 min/km
296
89
89
196
75
Jeffery SHEN
Jeffery SHEN #75
Male Y03
00:09:33.20
00:09:33.20
147
(147)
Y03
147
00:01:51.06
Male
147
Ardross PS
553
16
2
4:46 min/km
00:05:39.20
5:23 min/km
224
163
163
00:03:53.99
4:06 min/km
174
132
132
235
2191
Noah MILLER GROSSMANN
Noah MILLER GROSSMANN #2191
Male Y03
00:09:43.14
00:09:43.14
172
(172)
Y03
172
00:02:01.00
Male
172
Dalyellup PS
2
4:51 min/km
00:05:39.20
5:23 min/km
225
164
164
00:04:03.93
4:16 min/km
239
179
179
211
2171
Elias DE VOS
Elias DE VOS #2171
Male Y03
00:09:37.05
00:09:37.05
154
(154)
Y03
154
00:01:54.91
Male
154
Cooinda PS
2
4:48 min/km
00:05:39.32
5:23 min/km
226
165
165
00:03:57.72
4:10 min/km
197
147
147
217
326
Greg SMALL
Greg SMALL #326
Male Y03
00:09:37.86
00:09:37.86
158
(158)
Y03
158
00:01:55.72
Male
158
Dalkeith PS
183
3
7
4:48 min/km
00:05:39.80
5:23 min/km
227
166
166
00:03:58.05
4:10 min/km
200
150
150
222
2169
Jobe COLLINS
Jobe COLLINS #2169
Male Y03
00:09:39.29
00:09:39.29
162
(162)
Y03
162
00:01:57.16
Male
162
Perth Waldorf School
1
4:49 min/km
00:05:40.02
5:23 min/km
228
167
167
00:03:59.27
4:11 min/km
208
155
155
208
2419
Vivienne LANG
Vivienne LANG #2419
Female Y03
00:09:36.52
00:09:36.52
56
(56)
Y03
56
00:01:34.06
Female
56
Kensington PS
1
4:48 min/km
00:05:40.09
5:23 min/km
230
63
63
00:03:56.43
4:08 min/km
187
48
48
233
2408
Bella BOURN
Bella BOURN #2408
Female Y03
00:09:42.74
00:09:42.74
63
(63)
Y03
63
00:01:40.29
Female
63
Kensington PS
2
4:51 min/km
00:05:40.09
5:23 min/km
229
62
62
00:04:02.65
4:15 min/km
232
59
59
255
1829
Anna KRYNAUW
Anna KRYNAUW #1829
Female Y03
00:09:49.48
00:09:49.48
70
(70)
Y03
70
00:01:47.03
Female
70
St Stephens Duncraig
263
7
3
4:54 min/km
00:05:40.15
5:23 min/km
231
64
64
00:04:09.33
4:22 min/km
269
76
76
186
1082
Sebastian JOYCE
Sebastian JOYCE #1082
Male Y03
00:09:30.77
00:09:30.77
138
(138)
Y03
138
00:01:48.64
Male
138
Peter Moyes ACS
333
11
6
4:45 min/km
00:05:40.64
5:24 min/km
232
168
168
00:03:50.13
4:02 min/km
150
121
121
335
1220
Ethan SKILTON
Ethan SKILTON #1220
Male Y03
00:10:23.07
00:10:23.07
221
(221)
Y03
221
00:02:40.94
Male
221
Quinns Rocks PS
622
24
4
5:11 min/km
00:05:40.82
5:24 min/km
233
169
169
00:04:42.25
4:57 min/km
400
233
233
300
994
Isabelle COUSINS
Isabelle COUSINS #994
Female Y03
00:10:08.25
00:10:08.25
88
(88)
Y03
88
00:02:05.79
Female
88
Padbury Catholic PS
186
2
8
5:04 min/km
00:05:41.11
5:24 min/km
234
65
65
00:04:27.14
4:41 min/km
363
137
137
180
805
Cooper VELZEN
Cooper VELZEN #805
Male Y03
00:09:28.74
00:09:28.74
134
(134)
Y03
134
00:01:46.61
Male
134
Harmony PS
760
30
1
4:44 min/km
00:05:41.29
5:25 min/km
237
172
172
00:03:47.45
3:59 min/km
125
104
104
357
657
Jaxon FEAST
Jaxon FEAST #657
Male Y03
00:10:31.79
00:10:31.79
228
(228)
Y03
228
00:02:49.65
Male
228
Harmony PS
760
30
4
5:15 min/km
00:05:41.29
5:25 min/km
235
170
170
00:04:50.49
5:05 min/km
417
238
238
291
1889
Jorge CHOOLAIKOTTIL
Jorge CHOOLAIKOTTIL #1889
Male Y03
00:10:00.78
00:10:00.78
207
(207)
Y03
207
00:02:18.64
Male
207
Subiaco PS
260
6
10
5:00 min/km
00:05:41.29
5:25 min/km
236
171
171
00:04:19.48
4:33 min/km
330
218
218
281
1571
Finley JEPP
Finley JEPP #1571
Female Y03
00:09:56.57
00:09:56.57
81
(81)
Y03
81
00:01:54.12
Female
81
St Anthony's Wanneroo
524
24
2
4:58 min/km
00:05:41.67
5:25 min/km
238
66
66
00:04:14.90
4:28 min/km
306
95
95
187
1807
Liam HANSON
Liam HANSON #1807
Male Y03
00:09:30.97
00:09:30.97
139
(139)
Y03
139
00:01:48.84
Male
139
St Stephens Duncraig
575
19
1
4:45 min/km
00:05:41.68
5:25 min/km
239
173
173
00:03:49.29
4:01 min/km
144
116
116
236
1522
Chloe ARNOLD
Chloe ARNOLD #1522
Female Y03
00:09:43.41
00:09:43.41
64
(64)
Y03
64
00:01:40.95
Female
64
Spring Hill PS
193
3
4
4:51 min/km
00:05:41.91
5:25 min/km
240
67
67
00:04:01.50
4:14 min/km
225
57
57
212
1810
Hamish SUTHERLAND
Hamish SUTHERLAND #1810
Male Y03
00:09:37.45
00:09:37.45
155
(155)
Y03
155
00:01:55.32
Male
155
St Stephens Duncraig
575
19
5
4:48 min/km
00:05:42.07
5:25 min/km
241
174
174
00:03:55.38
4:07 min/km
186
139
139
210
1808
Rory MCKENZIE
Rory MCKENZIE #1808
Male Y03
00:09:37.05
00:09:37.05
153
(153)
Y03
153
00:01:54.91
Male
153
St Stephens Duncraig
575
19
4
4:48 min/km
00:05:42.09
5:25 min/km
243
176
176
00:03:54.95
4:07 min/km
182
137
137
176
1763
Jordan WERNICKE
Jordan WERNICKE #1763
Male Y03
00:09:27.61
00:09:27.61
131
(131)
Y03
131
00:01:45.47
Male
131
St Peter's Primary
598
22
2
4:43 min/km
00:05:42.09
5:25 min/km
242
175
175
00:03:45.51
3:57 min/km
107
93
93
199
1724
Freddie WHITTINGHAM
Freddie WHITTINGHAM #1724
Male Y03
00:09:33.37
00:09:33.37
148
(148)
Y03
148
00:01:51.23
Male
148
St Marks ACS
425
13
4
4:46 min/km
00:05:42.30
5:26 min/km
244
177
177
00:03:51.07
4:03 min/km
158
127
127
203
1158
Sofia RAJA-SNIJDER
Sofia RAJA-SNIJDER #1158
Female Y03
00:09:35.51
00:09:35.51
54
(54)
Y03
54
00:01:33.05
Female
54
PLC
277
9
2
4:47 min/km
00:05:42.33
5:26 min/km
245
68
68
00:03:53.18
4:05 min/km
169
40
40
189
1809
Kai SIMPSON
Kai SIMPSON #1809
Male Y03
00:09:31.37
00:09:31.37
141
(141)
Y03
141
00:01:49.24
Male
141
St Stephens Duncraig
575
19
2
4:45 min/km
00:05:42.52
5:26 min/km
246
178
178
00:03:48.85
4:00 min/km
139
113
113
183
1121
Abigail VAN DE SCHYFF
Abigail VAN DE SCHYFF #1121
Female Y03
00:09:29.83
00:09:29.83
47
(47)
Y03
47
00:01:27.37
Female
47
Peter Moyes ACS
349
13
2
4:44 min/km
00:05:42.66
5:26 min/km
247
69
69
00:03:47.16
3:59 min/km
121
20
20
193
1720
Blake CLEMENTS
Blake CLEMENTS #1720
Male Y03
00:09:32.59
00:09:32.59
145
(145)
Y03
145
00:01:50.46
Male
145
St Marks ACS
425
13
3
4:46 min/km
00:05:42.80
5:26 min/km
248
179
179
00:03:49.79
4:01 min/km
148
120
120
284
963
Michael O'SULLIVAN
Michael O'SULLIVAN #963
Male Y03
00:09:57.32
00:09:57.32
203
(203)
Y03
203
00:02:15.18
Male
203
Padbury Catholic PS
520
15
7
4:58 min/km
00:05:42.93
5:26 min/km
249
180
180
00:04:14.39
4:27 min/km
298
208
208
293
2085
Ben STRATTON
Ben STRATTON #2085
Male Y03
00:10:01.37
00:10:01.37
208
(208)
Y03
208
00:02:19.24
Male
208
West Leederville PS
576
20
4
5:00 min/km
00:05:43.06
5:26 min/km
250
181
181
00:04:18.31
4:31 min/km
323
215
215
1
2
3
4
[5]
6
7
8
9
10
11
Page 5 of 11 (530 items)
© 2023