School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2022
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
7
8
9
10
11
Page 5 of 11 (530 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
350
156
Leah LENSING
Leah LENSING #156
Female Y03
00:10:29.00
00:10:29.00
125
(125)
Y03
125
00:02:26.54
Female
125
Beaumaris PS
568
27
2
5:14 min/km
00:05:56.07
5:39 min/km
319
101
101
00:04:32.93
4:47 min/km
378
150
150
99
2198
Maxton RADFORD
Maxton RADFORD #2198
Male Y03
00:09:01.13
00:09:01.13
87
(87)
Y03
87
00:01:19.00
Male
87
Regent College
1
4:30 min/km
00:05:21.70
5:06 min/km
126
101
101
00:03:39.43
3:50 min/km
76
69
69
127
72
Henry DIAS
Henry DIAS #72
Male Y03
00:09:11.61
00:09:11.61
105
(105)
Y03
105
00:01:29.48
Male
105
Ardross PS
553
16
1
4:35 min/km
00:05:22.30
5:06 min/km
128
102
102
00:03:49.30
4:01 min/km
145
117
117
401
1281
Anna FLYNN
Anna FLYNN #1281
Female Y03
00:10:55.98
00:10:55.98
165
(165)
Y03
165
00:02:53.52
Female
165
Richmond PS
3
5:27 min/km
00:05:57.49
5:40 min/km
323
102
102
00:04:58.48
5:14 min/km
433
194
194
314
527
Isla TIONG
Isla TIONG #527
Female Y03
00:10:14.24
00:10:14.24
96
(96)
Y03
96
00:02:11.78
Female
96
Helena College
501
23
2
5:07 min/km
00:05:58.11
5:41 min/km
324
103
103
00:04:16.13
4:29 min/km
310
99
99
143
386
Harrison RENNIE
Harrison RENNIE #386
Male Y03
00:09:15.57
00:09:15.57
111
(111)
Y03
111
00:01:33.44
Male
111
Freshwater Bay PS
636
25
1
4:37 min/km
00:05:22.73
5:07 min/km
130
103
103
00:03:52.84
4:05 min/km
167
129
129
226
593
Thomas COOPER
Thomas COOPER #593
Male Y03
00:09:40.70
00:09:40.70
166
(166)
Y03
166
00:01:58.57
Male
166
Holy Rosary
426
14
4
4:50 min/km
00:05:23.55
5:08 min/km
131
104
104
00:04:17.15
4:30 min/km
316
213
213
376
888
Clara HODGE
Clara HODGE #888
Female Y03
00:10:41.17
00:10:41.17
146
(146)
Y03
146
00:02:38.72
Female
146
MLC
2
5:20 min/km
00:05:58.15
5:41 min/km
325
104
104
00:04:43.02
4:57 min/km
403
169
169
323
1527
Bonnie MAHER
Bonnie MAHER #1527
Female Y03
00:10:18.67
00:10:18.67
104
(104)
Y03
104
00:02:16.21
Female
104
Spring Hill PS
193
3
7
5:09 min/km
00:05:58.15
5:41 min/km
326
105
105
00:04:20.51
4:34 min/km
335
116
116
124
1613
William VASSILIOU
William VASSILIOU #1613
Male Y03
00:09:10.37
00:09:10.37
103
(103)
Y03
103
00:01:28.24
Male
103
St Denis PS
316
9
3
4:35 min/km
00:05:23.74
5:08 min/km
132
105
105
00:03:46.63
3:58 min/km
115
98
98
114
2174
Aaron DUNPHY
Aaron DUNPHY #2174
Male Y03
00:09:07.09
00:09:07.09
97
(97)
Y03
97
00:01:24.96
Male
97
Dalyellup PS
1
4:33 min/km
00:05:23.74
5:08 min/km
133
106
106
00:03:43.35
3:55 min/km
102
88
88
329
1122
Olivia WAGSTAFF
Olivia WAGSTAFF #1122
Female Y03
00:10:19.89
00:10:19.89
109
(109)
Y03
109
00:02:17.43
Female
109
Peter Moyes ACS
349
13
3
5:09 min/km
00:05:58.92
5:41 min/km
329
106
106
00:04:20.97
4:34 min/km
338
119
119
399
1306
Evee COLLARD
Evee COLLARD #1306
Female Y03
00:10:54.73
00:10:54.73
163
(163)
Y03
163
00:02:52.28
Female
163
Rivervale PS
1
5:27 min/km
00:05:59.13
5:42 min/km
330
107
107
00:04:55.60
5:11 min/km
427
189
189
103
134
Rohan COLLINS
Rohan COLLINS #134
Male Y03
00:09:03.01
00:09:03.01
89
(89)
Y03
89
00:01:20.87
Male
89
Beaumaris PS
397
12
2
4:31 min/km
00:05:24.57
5:09 min/km
136
107
107
00:03:38.44
3:49 min/km
72
65
65
174
2167
Adam BROCKLESBY
Adam BROCKLESBY #2167
Male Y03
00:09:25.71
00:09:25.71
129
(129)
Y03
129
00:01:43.58
Male
129
Francis Jordan CS
2
4:42 min/km
00:05:24.57
5:09 min/km
137
108
108
00:04:01.14
4:13 min/km
222
166
166
326
1930
Olivia FOO
Olivia FOO #1930
Female Y03
00:10:19.24
00:10:19.24
107
(107)
Y03
107
00:02:16.78
Female
107
Subiaco PS
306
11
3
5:09 min/km
00:05:59.34
5:42 min/km
331
108
108
00:04:19.90
4:33 min/km
334
115
115
154
1609
Matteo DI MARTINO
Matteo DI MARTINO #1609
Male Y03
00:09:19.01
00:09:19.01
118
(118)
Y03
118
00:01:36.87
Male
118
St Denis PS
316
9
4
4:39 min/km
00:05:25.05
5:09 min/km
138
109
109
00:03:53.95
4:06 min/km
173
131
131
333
1001
Tiffany PELLICANO
Tiffany PELLICANO #1001
Female Y03
00:10:22.31
00:10:22.31
113
(113)
Y03
113
00:02:19.86
Female
113
Padbury Catholic PS
186
2
9
5:11 min/km
00:05:59.57
5:42 min/km
332
109
109
00:04:22.74
4:36 min/km
348
127
127
97
753
Zaden WENSEL
Zaden WENSEL #753
Male Y03
00:09:00.76
00:09:00.76
86
(86)
Y03
86
00:01:18.63
Male
86
Landsdale PS
234
4
3
4:30 min/km
00:05:25.16
5:09 min/km
139
110
110
00:03:35.60
3:46 min/km
56
50
50
312
2067
Ava O'HARE
Ava O'HARE #2067
Female Y03
00:10:13.00
00:10:13.00
95
(95)
Y03
95
00:02:10.54
Female
95
Ursula Frayne CC
305
10
3
5:06 min/km
00:05:59.74
5:42 min/km
333
110
110
00:04:13.25
4:26 min/km
291
86
86
359
2063
Ruby BANFIELD
Ruby BANFIELD #2063
Female Y03
00:10:31.99
00:10:31.99
130
(130)
Y03
130
00:02:29.53
Female
130
Ursula Frayne CC
305
10
4
5:15 min/km
00:06:00.57
5:43 min/km
334
111
111
00:04:31.42
4:45 min/km
376
148
148
164
2177
Jayce GOODALL
Jayce GOODALL #2177
Male Y03
00:09:22.25
00:09:22.25
123
(123)
Y03
123
00:01:40.11
Male
123
Capel PS
2
4:41 min/km
00:05:25.55
5:10 min/km
141
111
111
00:03:56.69
4:09 min/km
189
141
141
324
1783
Grace COX
Grace COX #1783
Female Y03
00:10:18.87
00:10:18.87
105
(105)
Y03
105
00:02:16.41
Female
105
St Peter's Primary
265
8
4
5:09 min/km
00:06:00.65
5:43 min/km
335
112
112
00:04:18.22
4:31 min/km
322
108
108
115
327
Sho TATENO
Sho TATENO #327
Male Y03
00:09:07.61
00:09:07.61
98
(98)
Y03
98
00:01:25.48
Male
98
Dalkeith PS
183
3
5
4:33 min/km
00:05:25.98
5:10 min/km
142
112
112
00:03:41.63
3:53 min/km
94
84
84
173
1432
Roman HUSSEY
Roman HUSSEY #1432
Male Y03
00:09:23.86
00:09:23.86
128
(128)
Y03
128
00:01:41.73
Male
128
Settlers PS
2
4:41 min/km
00:05:25.98
5:10 min/km
143
113
113
00:03:57.88
4:10 min/km
199
149
149
337
1932
Maisie GOODHEART
Maisie GOODHEART #1932
Female Y03
00:10:23.14
00:10:23.14
115
(115)
Y03
115
00:02:20.68
Female
115
Subiaco PS
306
11
5
5:11 min/km
00:06:00.90
5:43 min/km
336
113
113
00:04:22.23
4:36 min/km
344
125
125
320
1477
Ji-A KYUNG
Ji-A KYUNG #1477
Female Y03
00:10:17.46
00:10:17.46
101
(101)
Y03
101
00:02:15.00
Female
101
South Perth PS
206
4
4
5:08 min/km
00:06:01.61
5:44 min/km
337
114
114
00:04:15.84
4:29 min/km
309
98
98
144
1257
James BROWN
James BROWN #1257
Male Y03
00:09:16.98
00:09:16.98
112
(112)
Y03
112
00:01:34.85
Male
112
Richmond PS
2
4:38 min/km
00:05:25.98
5:10 min/km
144
114
114
00:03:50.99
4:03 min/km
155
126
126
379
1120
Olivia TICKNER
Olivia TICKNER #1120
Female Y03
00:10:44.74
00:10:44.74
149
(149)
Y03
149
00:02:42.28
Female
149
Peter Moyes ACS
349
13
4
5:22 min/km
00:06:02.22
5:44 min/km
338
115
115
00:04:42.51
4:57 min/km
402
168
168
139
1083
Hayden NAICKER
Hayden NAICKER #1083
Male Y03
00:09:14.76
00:09:14.76
109
(109)
Y03
109
00:01:32.62
Male
109
Peter Moyes ACS
333
11
4
4:37 min/km
00:05:25.99
5:10 min/km
145
115
115
00:03:48.77
4:00 min/km
136
111
111
132
1031
Zayden RICE
Zayden RICE #1031
Male Y03
00:09:13.33
00:09:13.33
106
(106)
Y03
106
00:01:31.20
Male
106
Pearsall PS
282
8
5
4:36 min/km
00:05:26.18
5:10 min/km
147
116
116
00:03:47.15
3:59 min/km
120
101
101
361
1479
Skylar PHAM
Skylar PHAM #1479
Female Y03
00:10:32.86
00:10:32.86
132
(132)
Y03
132
00:02:30.40
Female
132
South Perth PS
206
4
5
5:16 min/km
00:06:02.41
5:45 min/km
339
116
116
00:04:30.45
4:44 min/km
373
146
146
177
699
Jake EPIS
Jake EPIS #699
Male Y03
00:09:27.93
00:09:27.93
132
(132)
Y03
132
00:01:45.79
Male
132
Kyilla PS
1
4:43 min/km
00:05:26.55
5:11 min/km
149
117
117
00:04:01.37
4:14 min/km
224
168
168
331
1341
Ruby BADCOCK
Ruby BADCOCK #1341
Female Y03
00:10:21.10
00:10:21.10
111
(111)
Y03
111
00:02:18.65
Female
111
Rosalie PS
372
15
3
5:10 min/km
00:06:02.64
5:45 min/km
340
117
117
00:04:18.46
4:32 min/km
324
109
109
414
154
Neveah COLEMAN
Neveah COLEMAN #154
Female Y03
00:11:07.94
00:11:07.94
177
(177)
Y03
177
00:03:05.48
Female
177
Beaumaris PS
568
27
3
5:33 min/km
00:06:02.85
5:45 min/km
341
118
118
00:05:05.09
5:21 min/km
441
201
201
192
599
Fox SPENCER
Fox SPENCER #599
Male Y03
00:09:32.36
00:09:32.36
144
(144)
Y03
144
00:01:50.22
Male
144
Holy Rosary
426
14
3
4:46 min/km
00:05:27.01
5:11 min/km
153
118
118
00:04:05.34
4:18 min/km
246
184
184
374
770
Cataleya DARLEY-BENTLEY
Cataleya DARLEY-BENTLEY #770
Female Y03
00:10:40.48
00:10:40.48
144
(144)
Y03
144
00:02:38.03
Female
144
Landsdale PS
741
32
1
5:20 min/km
00:06:03.05
5:45 min/km
342
119
119
00:04:37.43
4:52 min/km
392
160
160
119
1033
Dylan WEBB
Dylan WEBB #1033
Male Y03
00:09:08.48
00:09:08.48
101
(101)
Y03
101
00:01:26.34
Male
101
Pearsall PS
282
8
3
4:34 min/km
00:05:27.64
5:12 min/km
156
119
119
00:03:40.84
3:52 min/km
87
78
78
166
731
Jayden WILLIAMSON
Jayden WILLIAMSON #731
Male Y03
00:09:22.62
00:09:22.62
124
(124)
Y03
124
00:01:40.48
Male
124
Lake Monger PS
1
4:41 min/km
00:05:27.81
5:12 min/km
157
120
120
00:03:54.81
4:07 min/km
179
135
135
311
494
Lacey SCHURMAN
Lacey SCHURMAN #494
Female Y03
00:10:12.58
00:10:12.58
94
(94)
Y03
94
00:02:10.13
Female
94
Gooseberry Hill PS
357
14
2
5:06 min/km
00:06:03.25
5:45 min/km
343
120
120
00:04:09.33
4:22 min/km
268
75
75
181
323
Mark BOYLE
Mark BOYLE #323
Male Y03
00:09:28.86
00:09:28.86
135
(135)
Y03
135
00:01:46.72
Male
135
Dalkeith PS
183
3
6
4:44 min/km
00:05:28.07
5:12 min/km
159
121
121
00:04:00.79
4:13 min/km
219
164
164
325
2407
Amelia BLIGHT
Amelia BLIGHT #2407
Female Y03
00:10:19.08
00:10:19.08
106
(106)
Y03
106
00:02:16.63
Female
106
Gooseberry Hill PS
357
14
3
5:09 min/km
00:06:03.26
5:45 min/km
344
121
121
00:04:15.82
4:29 min/km
308
97
97
322
2425
Indi PASKETT
Indi PASKETT #2425
Female Y03
00:10:18.27
00:10:18.27
103
(103)
Y03
103
00:02:15.81
Female
103
Dalyellup PS
1
5:09 min/km
00:06:03.85
5:46 min/km
345
122
122
00:04:14.41
4:27 min/km
299
91
91
146
1721
Max DAVIDSON
Max DAVIDSON #1721
Male Y03
00:09:17.00
00:09:17.00
114
(114)
Y03
114
00:01:34.86
Male
114
St Marks ACS
425
13
2
4:38 min/km
00:05:28.28
5:12 min/km
162
122
122
00:03:48.72
4:00 min/km
135
110
110
378
1926
Kinda ABDULRAHMAN
Kinda ABDULRAHMAN #1926
Female Y03
00:10:43.74
00:10:43.74
148
(148)
Y03
148
00:02:41.28
Female
148
Subiaco PS
306
11
7
5:21 min/km
00:06:03.86
5:46 min/km
346
123
123
00:04:39.87
4:54 min/km
394
162
162
117
477
Benjamin KELLY
Benjamin KELLY #477
Male Y03
00:09:08.08
00:09:08.08
99
(99)
Y03
99
00:01:25.94
Male
99
Gooseberry Hill PS
2
4:34 min/km
00:05:28.30
5:12 min/km
163
123
123
00:03:39.77
3:51 min/km
77
70
70
101
132
Louie BAGIER
Louie BAGIER #132
Male Y03
00:09:01.78
00:09:01.78
88
(88)
Y03
88
00:01:19.65
Male
88
Beaumaris PS
397
12
1
4:30 min/km
00:05:28.47
5:12 min/km
164
124
124
00:03:33.30
3:44 min/km
49
44
44
341
2418
Maddie KENT
Maddie KENT #2418
Female Y03
00:10:24.77
00:10:24.77
119
(119)
Y03
119
00:02:22.32
Female
119
Dalyellup PS
2
5:12 min/km
00:06:03.86
5:46 min/km
347
124
124
00:04:20.91
4:34 min/km
337
118
118
111
478
Reuben MARCIANO
Reuben MARCIANO #478
Male Y03
00:09:05.36
00:09:05.36
94
(94)
Y03
94
00:01:23.23
Male
94
Gooseberry Hill PS
1
4:32 min/km
00:05:28.47
5:12 min/km
165
125
125
00:03:36.88
3:48 min/km
62
56
56
334
570
Jazmin WOODS
Jazmin WOODS #570
Female Y03
00:10:22.92
00:10:22.92
114
(114)
Y03
114
00:02:20.47
Female
114
Hocking PS
254
6
5
5:11 min/km
00:06:04.05
5:46 min/km
348
125
125
00:04:18.87
4:32 min/km
328
112
112
1
2
3
4
[5]
6
7
8
9
10
11
Page 5 of 11 (530 items)
© 2023