School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2022
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
All genders
Male
Female
All categories
Y03
All teams
Applecross PS
Ardross PS
Aubin Grove PS
Australian CC
Beaconsfield PS
Beaumaris PS
Bicton PS
Bridgetown PS
Broomehill PS
Bunbury PS
Burns Beach PS
Capel PS
Carramar PS
City Beach PS
Clifton Hills PS
Collier PS
Comet Bay PS
Cooinda PS
Court GS
Craigie Heights PS
Currambine PS
Dalkeith PS
Dalyellup PS
Davallia PS
Deanmore PS
Denmark PS
Doubleview PS
Fairview PS
Falls Road PS
Francis Jordan CS
Freshwater Bay PS
Gingin DHS
Good Shepherd
Goollelal PS
Gooseberry Hill PS
Harmony PS
Hawker Park PS
Heathridge PS
Helena College
Highgate PS
Hocking PS
Holy Rosary
Iona PC
Kapinara PS
Karrinyup PS
Kensington PS
Kingsway CC
Kyilla PS
Lake Joondalup BC
Lake Monger PS
Landsdale PS
Loreto Nedlands PS
Makybe Rise PS
Manning PS
Mel Maria CPS
MLC
Moora PS
Mundijong PS
North Perth PS
Padbury Catholic PS
Pearsall PS
Perth Waldorf School
Peter Moyes ACS
Pine View PS
PLC
Quinns Rocks PS
Regent College
Richmond PS
Rivervale PS
Rosalie PS
Safety Bay PS
Samson PS
Scarborough PS
Serpentine PS
Settlers PS
Sheaok Grove PS
Sorrento PS
South Perth PS
Spring Hill PS
St Anthony's Wanneroo
St Brigids Bridgetown
St Denis PS
St Francis of ACPS
St James' AS
St Jerome's PS
St Joseph's School Moora
St Marks ACS
St Michael's School
St Peter's Primary
St Stephen's School Carramar
St Stephens Duncraig
St Vincent's Primary School
Subiaco PS
Swanbourne PS
Tapping PS
Upper Swan PS
Ursula Frayne CC
West Leederville PS
Whitford CPS
York DHS
Sort by finish order
Sort by race number
Sort by name
Sort by category
Sort by team
1
2
3
4
[5]
6
7
8
9
10
11
Page 5 of 11 (530 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
201
997
Aleira HUGHES
Aleira HUGHES #997
Female Y03
00:09:34.89
00:09:34.89
53
(53)
Y03
53
00:01:32.44
Female
53
Padbury Catholic PS
186
2
3
4:47 min/km
00:05:35.39
5:19 min/km
206
57
57
00:03:59.50
4:12 min/km
211
54
54
202
76
Tyrel STACK
Tyrel STACK #76
Male Y03
00:09:35.03
00:09:35.03
149
(149)
Y03
149
00:01:52.90
Male
149
Ardross PS
553
16
3
4:47 min/km
00:05:37.31
5:21 min/km
216
157
157
00:03:57.72
4:10 min/km
196
146
146
203
1158
Sofia RAJA-SNIJDER
Sofia RAJA-SNIJDER #1158
Female Y03
00:09:35.51
00:09:35.51
54
(54)
Y03
54
00:01:33.05
Female
54
PLC
277
9
2
4:47 min/km
00:05:42.33
5:26 min/km
245
68
68
00:03:53.18
4:05 min/km
169
40
40
204
998
Addisyn JAMES
Addisyn JAMES #998
Female Y03
00:09:35.51
00:09:35.51
55
(55)
Y03
55
00:01:33.06
Female
55
Padbury Catholic PS
186
2
4
4:47 min/km
00:05:29.86
5:14 min/km
169
42
42
00:04:05.65
4:18 min/km
247
63
63
205
967
Rhys WHITE
Rhys WHITE #967
Male Y03
00:09:35.62
00:09:35.62
150
(150)
Y03
150
00:01:53.48
Male
150
Padbury Catholic PS
520
15
3
4:47 min/km
00:05:36.05
5:20 min/km
211
152
152
00:03:59.56
4:12 min/km
212
158
158
206
1503
Taylor VAUGHAN
Taylor VAUGHAN #1503
Male Y03
00:09:36.24
00:09:36.24
151
(151)
Y03
151
00:01:54.10
Male
151
Spring Hill PS
322
10
4
4:48 min/km
00:05:33.43
5:17 min/km
193
140
140
00:04:02.80
4:15 min/km
233
174
174
207
73
Andrew JEON
Andrew JEON #73
Male Y03
00:09:36.38
00:09:36.38
152
(152)
Y03
152
00:01:54.25
Male
152
Ardross PS
553
16
4
4:48 min/km
00:05:36.95
5:20 min/km
214
155
155
00:03:59.42
4:12 min/km
209
156
156
208
2419
Vivienne LANG
Vivienne LANG #2419
Female Y03
00:09:36.52
00:09:36.52
56
(56)
Y03
56
00:01:34.06
Female
56
Kensington PS
1
4:48 min/km
00:05:40.09
5:23 min/km
230
63
63
00:03:56.43
4:08 min/km
187
48
48
209
1741
Poppy GROWDEN
Poppy GROWDEN #1741
Female Y03
00:09:36.72
00:09:36.72
57
(57)
Y03
57
00:01:34.26
Female
57
St Marks ACS
476
22
1
4:48 min/km
00:05:27.60
5:12 min/km
155
37
37
00:04:09.11
4:22 min/km
267
74
74
210
1808
Rory MCKENZIE
Rory MCKENZIE #1808
Male Y03
00:09:37.05
00:09:37.05
153
(153)
Y03
153
00:01:54.91
Male
153
St Stephens Duncraig
575
19
4
4:48 min/km
00:05:42.09
5:25 min/km
243
176
176
00:03:54.95
4:07 min/km
182
137
137
211
2171
Elias DE VOS
Elias DE VOS #2171
Male Y03
00:09:37.05
00:09:37.05
154
(154)
Y03
154
00:01:54.91
Male
154
Cooinda PS
2
4:48 min/km
00:05:39.32
5:23 min/km
226
165
165
00:03:57.72
4:10 min/km
197
147
147
212
1810
Hamish SUTHERLAND
Hamish SUTHERLAND #1810
Male Y03
00:09:37.45
00:09:37.45
155
(155)
Y03
155
00:01:55.32
Male
155
St Stephens Duncraig
575
19
5
4:48 min/km
00:05:42.07
5:25 min/km
241
174
174
00:03:55.38
4:07 min/km
186
139
139
213
2189
Cooper MCDONALD
Cooper MCDONALD #2189
Male Y03
00:09:37.45
00:09:37.45
156
(156)
Y03
156
00:01:55.32
Male
156
Francis Jordan CS
3
4:48 min/km
00:05:38.40
5:22 min/km
220
160
160
00:03:59.05
4:11 min/km
206
154
154
214
2043
Daniel KRISTIANTO
Daniel KRISTIANTO #2043
Male Y03
00:09:37.62
00:09:37.62
157
(157)
Y03
157
00:01:55.48
Male
157
Ursula Frayne CC
586
21
3
4:48 min/km
00:05:35.54
5:19 min/km
207
150
150
00:04:02.07
4:14 min/km
231
173
173
215
1282
Ella ROBERT
Ella ROBERT #1282
Female Y03
00:09:37.73
00:09:37.73
58
(58)
Y03
58
00:01:35.27
Female
58
Richmond PS
1
4:48 min/km
00:05:30.29
5:14 min/km
170
43
43
00:04:07.44
4:20 min/km
257
67
67
216
814
Luana HOLM
Luana HOLM #814
Female Y03
00:09:37.73
00:09:37.73
59
(59)
Y03
59
00:01:35.28
Female
59
Makybe Rise PS
185
1
4
4:48 min/km
00:05:46.16
5:29 min/km
272
79
79
00:03:51.57
4:03 min/km
160
33
33
217
326
Greg SMALL
Greg SMALL #326
Male Y03
00:09:37.86
00:09:37.86
158
(158)
Y03
158
00:01:55.72
Male
158
Dalkeith PS
183
3
7
4:48 min/km
00:05:39.80
5:23 min/km
227
166
166
00:03:58.05
4:10 min/km
200
150
150
218
2433
Indie TURNER
Indie TURNER #2433
Female Y03
00:09:37.93
00:09:37.93
60
(60)
Y03
60
00:01:35.48
Female
60
Cooinda PS
1
4:48 min/km
00:05:28.16
5:12 min/km
160
39
39
00:04:09.77
4:22 min/km
270
77
77
219
513
Harry ALLAN
Harry ALLAN #513
Male Y03
00:09:38.47
00:09:38.47
159
(159)
Y03
159
00:01:56.33
Male
159
Helena College
716
28
2
4:49 min/km
00:05:34.55
5:18 min/km
198
145
145
00:04:03.91
4:16 min/km
238
178
178
220
934
Isaac MAGORWA
Isaac MAGORWA #934
Male Y03
00:09:39.08
00:09:39.08
160
(160)
Y03
160
00:01:56.95
Male
160
Mundijong PS
1
4:49 min/km
00:05:34.48
5:18 min/km
197
144
144
00:04:04.60
4:17 min/km
242
182
182
221
1764
Jack WILKINS
Jack WILKINS #1764
Male Y03
00:09:39.08
00:09:39.08
161
(161)
Y03
161
00:01:56.95
Male
161
St Peter's Primary
598
22
3
4:49 min/km
00:05:32.56
5:16 min/km
188
138
138
00:04:06.52
4:19 min/km
250
186
186
222
2169
Jobe COLLINS
Jobe COLLINS #2169
Male Y03
00:09:39.29
00:09:39.29
162
(162)
Y03
162
00:01:57.16
Male
162
Perth Waldorf School
1
4:49 min/km
00:05:40.02
5:23 min/km
228
167
167
00:03:59.27
4:11 min/km
208
155
155
223
192
Ethan THOMAS SWEETIN
Ethan THOMAS SWEETIN #192
Male Y03
00:09:39.50
00:09:39.50
163
(163)
Y03
163
00:01:57.37
Male
163
Carramar PS
2
4:49 min/km
00:05:31.06
5:15 min/km
174
130
130
00:04:08.44
4:21 min/km
265
193
193
224
1849
Jax RICHARDSON
Jax RICHARDSON #1849
Male Y03
00:09:39.86
00:09:39.86
164
(164)
Y03
164
00:01:57.72
Male
164
St Stephen's School Carramar
281
7
5
4:49 min/km
00:05:44.77
5:28 min/km
264
188
188
00:03:55.08
4:07 min/km
183
138
138
225
965
Levi SKIRVING
Levi SKIRVING #965
Male Y03
00:09:40.54
00:09:40.54
165
(165)
Y03
165
00:01:58.41
Male
165
Padbury Catholic PS
520
15
4
4:50 min/km
00:05:38.79
5:22 min/km
221
161
161
00:04:01.75
4:14 min/km
228
171
171
226
593
Thomas COOPER
Thomas COOPER #593
Male Y03
00:09:40.70
00:09:40.70
166
(166)
Y03
166
00:01:58.57
Male
166
Holy Rosary
426
14
4
4:50 min/km
00:05:23.55
5:08 min/km
131
104
104
00:04:17.15
4:30 min/km
316
213
213
227
1549
Lennon POWER
Lennon POWER #1549
Male Y03
00:09:41.31
00:09:41.31
167
(167)
Y03
167
00:01:59.18
Male
167
St Anthony's Wanneroo
604
23
2
4:50 min/km
00:05:31.35
5:15 min/km
179
133
133
00:04:09.96
4:23 min/km
272
195
195
228
1283
Vida VINCI
Vida VINCI #1283
Female Y03
00:09:41.57
00:09:41.57
61
(61)
Y03
61
00:01:39.12
Female
61
Richmond PS
2
4:50 min/km
00:05:34.66
5:18 min/km
199
54
54
00:04:06.91
4:19 min/km
254
66
66
229
383
Hugo BENNETT
Hugo BENNETT #383
Male Y03
00:09:41.86
00:09:41.86
168
(168)
Y03
168
00:01:59.72
Male
168
Freshwater Bay PS
636
25
2
4:50 min/km
00:05:51.30
5:34 min/km
306
212
212
00:03:50.55
4:02 min/km
152
123
123
230
1896
Jude VISSER
Jude VISSER #1896
Male Y03
00:09:41.91
00:09:41.91
169
(169)
Y03
169
00:01:59.78
Male
169
Subiaco PS
260
6
5
4:50 min/km
00:05:43.56
5:27 min/km
256
183
183
00:03:58.35
4:10 min/km
202
152
152
231
1892
Brody KERRIDGE
Brody KERRIDGE #1892
Male Y03
00:09:42.11
00:09:42.11
170
(170)
Y03
170
00:01:59.97
Male
170
Subiaco PS
260
6
6
4:51 min/km
00:05:34.24
5:18 min/km
196
143
143
00:04:07.86
4:20 min/km
262
192
192
232
261
Chloe KIRKBRIDE
Chloe KIRKBRIDE #261
Female Y03
00:09:42.40
00:09:42.40
62
(62)
Y03
62
00:01:39.94
Female
62
Collier PS
667
29
1
4:51 min/km
00:05:50.35
5:33 min/km
301
94
94
00:03:52.05
4:04 min/km
162
35
35
233
2408
Bella BOURN
Bella BOURN #2408
Female Y03
00:09:42.74
00:09:42.74
63
(63)
Y03
63
00:01:40.29
Female
63
Kensington PS
2
4:51 min/km
00:05:40.09
5:23 min/km
229
62
62
00:04:02.65
4:15 min/km
232
59
59
234
539
Jasper V E JENKINS
Jasper V E JENKINS #539
Male Y03
00:09:42.86
00:09:42.86
171
(171)
Y03
171
00:02:00.72
Male
171
Harmony PS
760
30
2
4:51 min/km
00:05:46.41
5:29 min/km
276
196
196
00:03:56.45
4:08 min/km
188
140
140
235
2191
Noah MILLER GROSSMANN
Noah MILLER GROSSMANN #2191
Male Y03
00:09:43.14
00:09:43.14
172
(172)
Y03
172
00:02:01.00
Male
172
Dalyellup PS
2
4:51 min/km
00:05:39.20
5:23 min/km
225
164
164
00:04:03.93
4:16 min/km
239
179
179
236
1522
Chloe ARNOLD
Chloe ARNOLD #1522
Female Y03
00:09:43.41
00:09:43.41
64
(64)
Y03
64
00:01:40.95
Female
64
Spring Hill PS
193
3
4
4:51 min/km
00:05:41.91
5:25 min/km
240
67
67
00:04:01.50
4:14 min/km
225
57
57
237
2008
Blake PATTERSON
Blake PATTERSON #2008
Male Y03
00:09:43.54
00:09:43.54
173
(173)
Y03
173
00:02:01.40
Male
173
Tapping PS
3
4:51 min/km
00:05:43.55
5:27 min/km
254
182
182
00:03:59.99
4:12 min/km
216
161
161
238
385
Teddy RATNESER
Teddy RATNESER #385
Male Y03
00:09:43.94
00:09:43.94
174
(174)
Y03
174
00:02:01.81
Male
174
Freshwater Bay PS
636
25
3
4:51 min/km
00:05:45.55
5:29 min/km
268
191
191
00:03:58.39
4:10 min/km
203
153
153
239
283
Ryan STUART
Ryan STUART #283
Male Y03
00:09:44.11
00:09:44.11
175
(175)
Y03
175
00:02:01.97
Male
175
Court GS
679
26
2
4:52 min/km
00:05:37.15
5:21 min/km
215
156
156
00:04:06.95
4:19 min/km
255
189
189
240
1761
Asher RAVEENDRAKUMAR
Asher RAVEENDRAKUMAR #1761
Male Y03
00:09:45.57
00:09:45.57
176
(176)
Y03
176
00:02:03.43
Male
176
St Peter's Primary
598
22
4
4:52 min/km
00:05:45.81
5:29 min/km
269
192
192
00:03:59.76
4:12 min/km
213
159
159
241
1890
Paxton DO
Paxton DO #1890
Male Y03
00:09:45.97
00:09:45.97
177
(177)
Y03
177
00:02:03.84
Male
177
Subiaco PS
260
6
7
4:52 min/km
00:05:46.21
5:29 min/km
273
194
194
00:03:59.76
4:12 min/km
214
160
160
242
2139
Mia HARRISON
Mia HARRISON #2139
Female Y03
00:09:46.03
00:09:46.03
65
(65)
Y03
65
00:01:43.58
Female
65
Whitford CPS
472
21
1
4:53 min/km
00:05:32.96
5:17 min/km
189
51
51
00:04:13.07
4:26 min/km
289
84
84
243
1501
Hudson SMITH
Hudson SMITH #1501
Male Y03
00:09:46.58
00:09:46.58
178
(178)
Y03
178
00:02:04.45
Male
178
Spring Hill PS
322
10
5
4:53 min/km
00:05:33.81
5:17 min/km
195
142
142
00:04:12.77
4:26 min/km
288
205
205
244
1785
Ava MAINSTONE
Ava MAINSTONE #1785
Female Y03
00:09:46.65
00:09:46.65
66
(66)
Y03
66
00:01:44.19
Female
66
St Peter's Primary
265
8
2
4:53 min/km
00:05:43.77
5:27 min/km
258
74
74
00:04:02.87
4:15 min/km
234
60
60
245
2204
Lachie SNELL
Lachie SNELL #2204
Male Y03
00:09:46.98
00:09:46.98
179
(179)
Y03
179
00:02:04.85
Male
179
Samson PS
1
4:53 min/km
00:05:44.98
5:28 min/km
266
189
189
00:04:02.00
4:14 min/km
230
172
172
246
2192
Joseph MIPPY
Joseph MIPPY #2192
Male Y03
00:09:47.36
00:09:47.36
180
(180)
Y03
180
00:02:05.22
Male
180
Moora PS
1
4:53 min/km
00:05:36.53
5:20 min/km
213
154
154
00:04:10.82
4:24 min/km
274
197
197
247
1544
Evan ALDERSON
Evan ALDERSON #1544
Male Y03
00:09:47.60
00:09:47.60
181
(181)
Y03
181
00:02:05.46
Male
181
St Anthony's Wanneroo
604
23
3
4:53 min/km
00:05:36.31
5:20 min/km
212
153
153
00:04:11.28
4:24 min/km
277
199
199
248
1934
Josephine SULLIVAN
Josephine SULLIVAN #1934
Female Y03
00:09:47.66
00:09:47.66
67
(67)
Y03
67
00:01:45.20
Female
67
Subiaco PS
306
11
2
4:53 min/km
00:05:33.35
5:17 min/km
191
53
53
00:04:14.30
4:27 min/km
297
90
90
249
2423
Chloe NEAME
Chloe NEAME #2423
Female Y03
00:09:47.66
00:09:47.66
68
(68)
Y03
68
00:01:45.20
Female
68
Sorrento PS
1
4:53 min/km
00:05:48.91
5:32 min/km
292
89
89
00:03:58.74
4:11 min/km
205
52
52
250
2726
Greg IRVINE
Greg IRVINE #2726
Male Y03
00:09:47.84
00:09:47.84
182
(182)
Y03
182
00:02:05.71
Male
182
Lake Joondalup BC
690
27
2
4:53 min/km
00:05:47.22
5:30 min/km
281
199
199
00:04:00.62
4:13 min/km
218
163
163
1
2
3
4
[5]
6
7
8
9
10
11
Page 5 of 11 (530 items)
© 2023