School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2022
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
5
6
7
8
9
10
11
Page 4 of 11 (530 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
71
624
Emme COPPINI
Emme COPPINI #624
Female Y03
00:08:49.88
00:08:49.88
9
(9)
Y03
9
00:00:47.43
Female
9
Holy Rosary
314
12
1
4:24 min/km
00:05:07.34
4:52 min/km
64
9
9
00:03:42.54
3:54 min/km
96
12
12
110
1054
Addison HARVEY
Addison HARVEY #1054
Female Y03
00:09:05.01
00:09:05.01
17
(17)
Y03
17
00:01:02.55
Female
17
Pearsall PS
420
17
1
4:32 min/km
00:05:22.67
5:07 min/km
129
27
27
00:03:42.34
3:54 min/km
95
11
11
108
750
Marko JOVANOVIC
Marko JOVANOVIC #750
Male Y03
00:09:04.36
00:09:04.36
92
(92)
Y03
92
00:01:22.23
Male
92
Landsdale PS
234
4
4
4:32 min/km
00:05:21.08
5:05 min/km
123
98
98
00:03:43.28
3:55 min/km
100
87
87
85
2116
Evan TAYLOR
Evan TAYLOR #2116
Male Y03
00:08:54.27
00:08:54.27
75
(75)
Y03
75
00:01:12.14
Male
75
Whitford CPS
3
4:27 min/km
00:05:10.17
4:55 min/km
75
64
64
00:03:44.09
3:55 min/km
103
89
89
114
2174
Aaron DUNPHY
Aaron DUNPHY #2174
Male Y03
00:09:07.09
00:09:07.09
97
(97)
Y03
97
00:01:24.96
Male
97
Dalyellup PS
1
4:33 min/km
00:05:23.74
5:08 min/km
133
106
106
00:03:43.35
3:55 min/km
102
88
88
162
2422
Hayley MOORE
Hayley MOORE #2422
Female Y03
00:09:21.11
00:09:21.11
40
(40)
Y03
40
00:01:18.66
Female
40
Spring Hill PS
193
3
2
4:40 min/km
00:05:37.83
5:21 min/km
218
60
60
00:03:43.28
3:55 min/km
101
14
14
75
1851
Jack WAKELING
Jack WAKELING #1851
Male Y03
00:08:51.23
00:08:51.23
66
(66)
Y03
66
00:01:09.10
Male
66
St Stephen's School Carramar
281
7
2
4:25 min/km
00:05:06.89
4:52 min/km
61
53
53
00:03:44.34
3:56 min/km
104
90
90
106
1084
Shay PAGE
Shay PAGE #1084
Male Y03
00:09:03.81
00:09:03.81
91
(91)
Y03
91
00:01:21.67
Male
91
Peter Moyes ACS
333
11
3
4:31 min/km
00:05:19.30
5:04 min/km
109
88
88
00:03:44.50
3:56 min/km
105
91
91
145
536
Nana ANTWI
Nana ANTWI #536
Male Y03
00:09:16.99
00:09:16.99
113
(113)
Y03
113
00:01:34.85
Male
113
Hocking PS
560
17
2
4:38 min/km
00:05:31.33
5:15 min/km
177
131
131
00:03:45.65
3:57 min/km
108
94
94
89
1894
Toby LONGHURST
Toby LONGHURST #1894
Male Y03
00:08:56.61
00:08:56.61
79
(79)
Y03
79
00:01:14.48
Male
79
Subiaco PS
260
6
3
4:28 min/km
00:05:11.42
4:56 min/km
79
68
68
00:03:45.18
3:57 min/km
106
92
92
176
1763
Jordan WERNICKE
Jordan WERNICKE #1763
Male Y03
00:09:27.61
00:09:27.61
131
(131)
Y03
131
00:01:45.47
Male
131
St Peter's Primary
598
22
2
4:43 min/km
00:05:42.09
5:25 min/km
242
175
175
00:03:45.51
3:57 min/km
107
93
93
128
1784
Madeleine EPTON
Madeleine EPTON #1784
Female Y03
00:09:11.75
00:09:11.75
23
(23)
Y03
23
00:01:09.30
Female
23
St Peter's Primary
265
8
1
4:35 min/km
00:05:25.36
5:09 min/km
140
30
30
00:03:46.39
3:58 min/km
109
15
15
190
1811
Ben VAN STADEN
Ben VAN STADEN #1811
Male Y03
00:09:31.78
00:09:31.78
142
(142)
Y03
142
00:01:49.65
Male
142
St Stephens Duncraig
575
19
3
4:45 min/km
00:05:45.17
5:28 min/km
267
190
190
00:03:46.60
3:58 min/km
114
97
97
124
1613
William VASSILIOU
William VASSILIOU #1613
Male Y03
00:09:10.37
00:09:10.37
103
(103)
Y03
103
00:01:28.24
Male
103
St Denis PS
316
9
3
4:35 min/km
00:05:23.74
5:08 min/km
132
105
105
00:03:46.63
3:58 min/km
115
98
98
77
598
Orlando MESSINA
Orlando MESSINA #598
Male Y03
00:08:52.61
00:08:52.61
68
(68)
Y03
68
00:01:10.48
Male
68
Holy Rosary
426
14
2
4:26 min/km
00:05:05.81
4:51 min/km
56
49
49
00:03:46.80
3:58 min/km
117
99
99
102
102
Nathalie LEROY
Nathalie LEROY #102
Female Y03
00:09:02.00
00:09:02.00
14
(14)
Y03
14
00:00:59.54
Female
14
Ardross PS
438
20
1
4:31 min/km
00:05:15.31
5:00 min/km
97
18
18
00:03:46.69
3:58 min/km
116
18
18
74
951
Miles MCNISH
Miles MCNISH #951
Male Y03
00:08:50.63
00:08:50.63
65
(65)
Y03
65
00:01:08.50
Male
65
North Perth PS
1
4:25 min/km
00:05:04.23
4:49 min/km
50
43
43
00:03:46.40
3:58 min/km
110
95
95
136
999
Sofie LYNCH
Sofie LYNCH #999
Female Y03
00:09:13.75
00:09:13.75
28
(28)
Y03
28
00:01:11.29
Female
28
Padbury Catholic PS
186
2
1
4:36 min/km
00:05:27.17
5:11 min/km
154
36
36
00:03:46.58
3:58 min/km
113
17
17
133
660
Violet HOLLOW
Violet HOLLOW #660
Female Y03
00:09:13.40
00:09:13.40
27
(27)
Y03
27
00:01:10.94
Female
27
Iona PC
544
25
1
4:36 min/km
00:05:26.91
5:11 min/km
152
35
35
00:03:46.48
3:58 min/km
112
16
16
150
1313
Emmett HARMAN
Emmett HARMAN #1313
Male Y03
00:09:17.79
00:09:17.79
115
(115)
Y03
115
00:01:35.66
Male
115
Rosalie PS
258
5
5
4:38 min/km
00:05:31.33
5:15 min/km
178
132
132
00:03:46.46
3:58 min/km
111
96
96
191
1312
Noah CHARPENTIER
Noah CHARPENTIER #1312
Male Y03
00:09:31.98
00:09:31.98
143
(143)
Y03
143
00:01:49.85
Male
143
Rosalie PS
258
5
6
4:45 min/km
00:05:44.15
5:27 min/km
260
186
186
00:03:47.83
3:59 min/km
129
107
107
183
1121
Abigail VAN DE SCHYFF
Abigail VAN DE SCHYFF #1121
Female Y03
00:09:29.83
00:09:29.83
47
(47)
Y03
47
00:01:27.37
Female
47
Peter Moyes ACS
349
13
2
4:44 min/km
00:05:42.66
5:26 min/km
247
69
69
00:03:47.16
3:59 min/km
121
20
20
170
1118
Cloe SIEMANS
Cloe SIEMANS #1118
Female Y03
00:09:23.25
00:09:23.25
44
(44)
Y03
44
00:01:20.79
Female
44
Peter Moyes ACS
349
13
1
4:41 min/km
00:05:35.66
5:19 min/km
209
58
58
00:03:47.59
3:59 min/km
128
22
22
180
805
Cooper VELZEN
Cooper VELZEN #805
Male Y03
00:09:28.74
00:09:28.74
134
(134)
Y03
134
00:01:46.61
Male
134
Harmony PS
760
30
1
4:44 min/km
00:05:41.29
5:25 min/km
237
172
172
00:03:47.45
3:59 min/km
125
104
104
64
1081
Deng DENG
Deng DENG #1081
Male Y03
00:08:46.58
00:08:46.58
56
(56)
Y03
56
00:01:04.44
Male
56
Peter Moyes ACS
333
11
1
4:23 min/km
00:04:59.49
4:45 min/km
37
32
32
00:03:47.08
3:59 min/km
118
100
100
120
1030
Boston RANSFIELD
Boston RANSFIELD #1030
Male Y03
00:09:09.07
00:09:09.07
102
(102)
Y03
102
00:01:26.94
Male
102
Pearsall PS
282
8
4
4:34 min/km
00:05:21.70
5:06 min/km
125
100
100
00:03:47.37
3:59 min/km
123
103
103
132
1031
Zayden RICE
Zayden RICE #1031
Male Y03
00:09:13.33
00:09:13.33
106
(106)
Y03
106
00:01:31.20
Male
106
Pearsall PS
282
8
5
4:36 min/km
00:05:26.18
5:10 min/km
147
116
116
00:03:47.15
3:59 min/km
120
101
101
151
135
Angus CULVERWELL
Angus CULVERWELL #135
Male Y03
00:09:18.20
00:09:18.20
116
(116)
Y03
116
00:01:36.06
Male
116
Beaumaris PS
397
12
4
4:39 min/km
00:05:30.95
5:15 min/km
173
129
129
00:03:47.24
3:59 min/km
122
102
102
156
1524
Pareesa CARTY
Pareesa CARTY #1524
Female Y03
00:09:19.69
00:09:19.69
37
(37)
Y03
37
00:01:17.24
Female
37
Spring Hill PS
193
3
1
4:39 min/km
00:05:32.32
5:16 min/km
186
49
49
00:03:47.37
3:59 min/km
124
21
21
92
1888
Archie BOGLE
Archie BOGLE #1888
Male Y03
00:08:59.35
00:08:59.35
82
(82)
Y03
82
00:01:17.21
Male
82
Subiaco PS
260
6
4
4:29 min/km
00:05:11.42
4:56 min/km
78
67
67
00:03:47.92
3:59 min/km
131
108
108
88
2045
Fionn MCCRANN
Fionn MCCRANN #2045
Male Y03
00:08:55.28
00:08:55.28
78
(78)
Y03
78
00:01:13.14
Male
78
Ursula Frayne CC
586
21
1
4:27 min/km
00:05:07.72
4:53 min/km
66
56
56
00:03:47.56
3:59 min/km
127
106
106
138
2431
Poppy TAPPENDEN
Poppy TAPPENDEN #2431
Female Y03
00:09:14.50
00:09:14.50
30
(30)
Y03
30
00:01:12.04
Female
30
Bunbury PS
1
4:37 min/km
00:05:26.59
5:11 min/km
150
33
33
00:03:47.91
3:59 min/km
130
23
23
98
2410
Georgia FLOWERS
Georgia FLOWERS #2410
Female Y03
00:09:01.00
00:09:01.00
12
(12)
Y03
12
00:00:58.54
Female
12
Deanmore PS
1
4:30 min/km
00:05:13.87
4:58 min/km
89
14
14
00:03:47.13
3:59 min/km
119
19
19
109
2707
Heath GRINCERI
Heath GRINCERI #2707
Male Y03
00:09:04.82
00:09:04.82
93
(93)
Y03
93
00:01:22.68
Male
93
Lake Joondalup BC
690
27
1
4:32 min/km
00:05:17.31
5:02 min/km
102
83
83
00:03:47.50
3:59 min/km
126
105
105
78
2435
Evelyn WARD
Evelyn WARD #2435
Female Y03
00:08:52.72
00:08:52.72
10
(10)
Y03
10
00:00:50.26
Female
10
Francis Jordan CS
1
4:26 min/km
00:05:04.08
4:49 min/km
49
7
7
00:03:48.64
4:00 min/km
134
25
25
105
2411
Kayla FOGARTY
Kayla FOGARTY #2411
Female Y03
00:09:03.67
00:09:03.67
15
(15)
Y03
15
00:01:01.21
Female
15
City Beach PS
1
4:31 min/km
00:05:15.10
5:00 min/km
96
17
17
00:03:48.57
4:00 min/km
133
24
24
157
2421
Scarlett MCGUIRE
Scarlett MCGUIRE #2421
Female Y03
00:09:19.89
00:09:19.89
38
(38)
Y03
38
00:01:17.44
Female
38
Kapinara PS
1
4:39 min/km
00:05:31.08
5:15 min/km
175
45
45
00:03:48.81
4:00 min/km
137
26
26
189
1809
Kai SIMPSON
Kai SIMPSON #1809
Male Y03
00:09:31.37
00:09:31.37
141
(141)
Y03
141
00:01:49.24
Male
141
St Stephens Duncraig
575
19
2
4:45 min/km
00:05:42.52
5:26 min/km
246
178
178
00:03:48.85
4:00 min/km
139
113
113
146
1721
Max DAVIDSON
Max DAVIDSON #1721
Male Y03
00:09:17.00
00:09:17.00
114
(114)
Y03
114
00:01:34.86
Male
114
St Marks ACS
425
13
2
4:38 min/km
00:05:28.28
5:12 min/km
162
122
122
00:03:48.72
4:00 min/km
135
110
110
139
1083
Hayden NAICKER
Hayden NAICKER #1083
Male Y03
00:09:14.76
00:09:14.76
109
(109)
Y03
109
00:01:32.62
Male
109
Peter Moyes ACS
333
11
4
4:37 min/km
00:05:25.99
5:10 min/km
145
115
115
00:03:48.77
4:00 min/km
136
111
111
159
749
Jye DALLAS
Jye DALLAS #749
Male Y03
00:09:20.37
00:09:20.37
121
(121)
Y03
121
00:01:38.23
Male
121
Landsdale PS
234
4
5
4:40 min/km
00:05:31.99
5:16 min/km
180
134
134
00:03:48.37
4:00 min/km
132
109
109
113
1311
Leonard BRUCE
Leonard BRUCE #1311
Male Y03
00:09:07.06
00:09:07.06
96
(96)
Y03
96
00:01:24.92
Male
96
Rosalie PS
258
5
4
4:33 min/km
00:05:18.21
5:03 min/km
105
85
85
00:03:48.84
4:00 min/km
138
112
112
167
21
Finlay BRIDGES
Finlay BRIDGES #21
Male Y03
00:09:22.86
00:09:22.86
125
(125)
Y03
125
00:01:40.72
Male
125
Applecross PS
128
1
7
4:41 min/km
00:05:33.43
5:17 min/km
192
139
139
00:03:49.42
4:01 min/km
146
118
118
118
22
Riley COHEN
Riley COHEN #22
Male Y03
00:09:08.48
00:09:08.48
100
(100)
Y03
100
00:01:26.34
Male
100
Applecross PS
128
1
6
4:34 min/km
00:05:19.24
5:04 min/km
108
87
87
00:03:49.23
4:01 min/km
143
115
115
127
72
Henry DIAS
Henry DIAS #72
Male Y03
00:09:11.61
00:09:11.61
105
(105)
Y03
105
00:01:29.48
Male
105
Ardross PS
553
16
1
4:35 min/km
00:05:22.30
5:06 min/km
128
102
102
00:03:49.30
4:01 min/km
145
117
117
121
304
Everlee TYLER
Everlee TYLER #304
Female Y03
00:09:09.15
00:09:09.15
19
(19)
Y03
19
00:01:06.69
Female
19
Court GS
216
5
2
4:34 min/km
00:05:20.16
5:04 min/km
114
23
23
00:03:48.98
4:01 min/km
140
27
27
193
1720
Blake CLEMENTS
Blake CLEMENTS #1720
Male Y03
00:09:32.59
00:09:32.59
145
(145)
Y03
145
00:01:50.46
Male
145
St Marks ACS
425
13
3
4:46 min/km
00:05:42.80
5:26 min/km
248
179
179
00:03:49.79
4:01 min/km
148
120
120
175
1760
Dion COLE
Dion COLE #1760
Male Y03
00:09:27.32
00:09:27.32
130
(130)
Y03
130
00:01:45.18
Male
130
St Peter's Primary
598
22
1
4:43 min/km
00:05:37.77
5:21 min/km
217
158
158
00:03:49.54
4:01 min/km
147
119
119
161
1831
Milly WITHERS
Milly WITHERS #1831
Female Y03
00:09:20.90
00:09:20.90
39
(39)
Y03
39
00:01:18.45
Female
39
St Stephens Duncraig
263
7
2
4:40 min/km
00:05:31.09
5:15 min/km
176
46
46
00:03:49.81
4:01 min/km
149
29
29
152
1847
Josiah HARRIS
Josiah HARRIS #1847
Male Y03
00:09:18.63
00:09:18.63
117
(117)
Y03
117
00:01:36.50
Male
117
St Stephen's School Carramar
281
7
4
4:39 min/km
00:05:29.49
5:13 min/km
168
127
127
00:03:49.14
4:01 min/km
141
114
114
1
2
3
[4]
5
6
7
8
9
10
11
Page 4 of 11 (530 items)
© 2023