School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2022
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
5
6
7
8
9
10
11
Page 4 of 11 (530 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
151
135
Angus CULVERWELL
Angus CULVERWELL #135
Male Y03
00:09:18.20
00:09:18.20
116
(116)
Y03
116
00:01:36.06
Male
116
Beaumaris PS
397
12
4
4:39 min/km
00:05:30.95
5:15 min/km
173
129
129
00:03:47.24
3:59 min/km
122
102
102
152
1847
Josiah HARRIS
Josiah HARRIS #1847
Male Y03
00:09:18.63
00:09:18.63
117
(117)
Y03
117
00:01:36.50
Male
117
St Stephen's School Carramar
281
7
4
4:39 min/km
00:05:29.49
5:13 min/km
168
127
127
00:03:49.14
4:01 min/km
141
114
114
153
2430
Pippa STEFANELLI
Pippa STEFANELLI #2430
Female Y03
00:09:19.00
00:09:19.00
36
(36)
Y03
36
00:01:16.54
Female
36
St Michael's School
1
4:39 min/km
00:05:26.38
5:10 min/km
148
32
32
00:03:52.61
4:04 min/km
166
38
38
154
1609
Matteo DI MARTINO
Matteo DI MARTINO #1609
Male Y03
00:09:19.01
00:09:19.01
118
(118)
Y03
118
00:01:36.87
Male
118
St Denis PS
316
9
4
4:39 min/km
00:05:25.05
5:09 min/km
138
109
109
00:03:53.95
4:06 min/km
173
131
131
155
282
Bayden MOODIE
Bayden MOODIE #282
Male Y03
00:09:19.36
00:09:19.36
119
(119)
Y03
119
00:01:37.22
Male
119
Court GS
679
26
1
4:39 min/km
00:05:12.04
4:57 min/km
81
70
70
00:04:07.32
4:20 min/km
256
190
190
156
1524
Pareesa CARTY
Pareesa CARTY #1524
Female Y03
00:09:19.69
00:09:19.69
37
(37)
Y03
37
00:01:17.24
Female
37
Spring Hill PS
193
3
1
4:39 min/km
00:05:32.32
5:16 min/km
186
49
49
00:03:47.37
3:59 min/km
124
21
21
157
2421
Scarlett MCGUIRE
Scarlett MCGUIRE #2421
Female Y03
00:09:19.89
00:09:19.89
38
(38)
Y03
38
00:01:17.44
Female
38
Kapinara PS
1
4:39 min/km
00:05:31.08
5:15 min/km
175
45
45
00:03:48.81
4:00 min/km
137
26
26
158
133
Travis BURKE
Travis BURKE #133
Male Y03
00:09:20.03
00:09:20.03
120
(120)
Y03
120
00:01:37.89
Male
120
Beaumaris PS
397
12
5
4:40 min/km
00:05:21.70
5:06 min/km
124
99
99
00:03:58.32
4:10 min/km
201
151
151
159
749
Jye DALLAS
Jye DALLAS #749
Male Y03
00:09:20.37
00:09:20.37
121
(121)
Y03
121
00:01:38.23
Male
121
Landsdale PS
234
4
5
4:40 min/km
00:05:31.99
5:16 min/km
180
134
134
00:03:48.37
4:00 min/km
132
109
109
160
2083
Benjamin GACA
Benjamin GACA #2083
Male Y03
00:09:20.37
00:09:20.37
122
(122)
Y03
122
00:01:38.23
Male
122
West Leederville PS
576
20
2
4:40 min/km
00:05:20.87
5:05 min/km
120
96
96
00:03:59.49
4:12 min/km
210
157
157
161
1831
Milly WITHERS
Milly WITHERS #1831
Female Y03
00:09:20.90
00:09:20.90
39
(39)
Y03
39
00:01:18.45
Female
39
St Stephens Duncraig
263
7
2
4:40 min/km
00:05:31.09
5:15 min/km
176
46
46
00:03:49.81
4:01 min/km
149
29
29
162
2422
Hayley MOORE
Hayley MOORE #2422
Female Y03
00:09:21.11
00:09:21.11
40
(40)
Y03
40
00:01:18.66
Female
40
Spring Hill PS
193
3
2
4:40 min/km
00:05:37.83
5:21 min/km
218
60
60
00:03:43.28
3:55 min/km
101
14
14
163
343
Felicity ESLER
Felicity ESLER #343
Female Y03
00:09:21.72
00:09:21.72
41
(41)
Y03
41
00:01:19.26
Female
41
Dalkeith PS
1
4:40 min/km
00:05:30.67
5:14 min/km
171
44
44
00:03:51.04
4:03 min/km
157
31
31
164
2177
Jayce GOODALL
Jayce GOODALL #2177
Male Y03
00:09:22.25
00:09:22.25
123
(123)
Y03
123
00:01:40.11
Male
123
Capel PS
2
4:41 min/km
00:05:25.55
5:10 min/km
141
111
111
00:03:56.69
4:09 min/km
189
141
141
165
360
Nixie HAIR
Nixie HAIR #360
Female Y03
00:09:22.25
00:09:22.25
42
(42)
Y03
42
00:01:19.79
Female
42
Denmark PS
1
4:41 min/km
00:05:28.00
5:12 min/km
158
38
38
00:03:54.24
4:06 min/km
175
43
43
166
731
Jayden WILLIAMSON
Jayden WILLIAMSON #731
Male Y03
00:09:22.62
00:09:22.62
124
(124)
Y03
124
00:01:40.48
Male
124
Lake Monger PS
1
4:41 min/km
00:05:27.81
5:12 min/km
157
120
120
00:03:54.81
4:07 min/km
179
135
135
167
21
Finlay BRIDGES
Finlay BRIDGES #21
Male Y03
00:09:22.86
00:09:22.86
125
(125)
Y03
125
00:01:40.72
Male
125
Applecross PS
128
1
7
4:41 min/km
00:05:33.43
5:17 min/km
192
139
139
00:03:49.42
4:01 min/km
146
118
118
168
2202
Dustin ROBERTS
Dustin ROBERTS #2202
Male Y03
00:09:23.06
00:09:23.06
126
(126)
Y03
126
00:01:40.93
Male
126
Capel PS
3
4:41 min/km
00:05:30.94
5:15 min/km
172
128
128
00:03:52.12
4:04 min/km
163
128
128
169
811
Avery BALLANTYNE
Avery BALLANTYNE #811
Female Y03
00:09:23.14
00:09:23.14
43
(43)
Y03
43
00:01:20.68
Female
43
Makybe Rise PS
185
1
2
4:41 min/km
00:05:29.25
5:13 min/km
167
41
41
00:03:53.89
4:06 min/km
172
42
42
170
1118
Cloe SIEMANS
Cloe SIEMANS #1118
Female Y03
00:09:23.25
00:09:23.25
44
(44)
Y03
44
00:01:20.79
Female
44
Peter Moyes ACS
349
13
1
4:41 min/km
00:05:35.66
5:19 min/km
209
58
58
00:03:47.59
3:59 min/km
128
22
22
171
1219
Kaden FULLER
Kaden FULLER #1219
Male Y03
00:09:23.26
00:09:23.26
127
(127)
Y03
127
00:01:41.13
Male
127
Quinns Rocks PS
622
24
2
4:41 min/km
00:05:19.82
5:04 min/km
112
91
91
00:04:03.44
4:16 min/km
236
176
176
172
564
Charlotte BULL
Charlotte BULL #564
Female Y03
00:09:23.34
00:09:23.34
45
(45)
Y03
45
00:01:20.88
Female
45
Hocking PS
254
6
2
4:41 min/km
00:05:32.12
5:16 min/km
182
47
47
00:03:51.21
4:03 min/km
159
32
32
173
1432
Roman HUSSEY
Roman HUSSEY #1432
Male Y03
00:09:23.86
00:09:23.86
128
(128)
Y03
128
00:01:41.73
Male
128
Settlers PS
2
4:41 min/km
00:05:25.98
5:10 min/km
143
113
113
00:03:57.88
4:10 min/km
199
149
149
174
2167
Adam BROCKLESBY
Adam BROCKLESBY #2167
Male Y03
00:09:25.71
00:09:25.71
129
(129)
Y03
129
00:01:43.58
Male
129
Francis Jordan CS
2
4:42 min/km
00:05:24.57
5:09 min/km
137
108
108
00:04:01.14
4:13 min/km
222
166
166
175
1760
Dion COLE
Dion COLE #1760
Male Y03
00:09:27.32
00:09:27.32
130
(130)
Y03
130
00:01:45.18
Male
130
St Peter's Primary
598
22
1
4:43 min/km
00:05:37.77
5:21 min/km
217
158
158
00:03:49.54
4:01 min/km
147
119
119
176
1763
Jordan WERNICKE
Jordan WERNICKE #1763
Male Y03
00:09:27.61
00:09:27.61
131
(131)
Y03
131
00:01:45.47
Male
131
St Peter's Primary
598
22
2
4:43 min/km
00:05:42.09
5:25 min/km
242
175
175
00:03:45.51
3:57 min/km
107
93
93
177
699
Jake EPIS
Jake EPIS #699
Male Y03
00:09:27.93
00:09:27.93
132
(132)
Y03
132
00:01:45.79
Male
132
Kyilla PS
1
4:43 min/km
00:05:26.55
5:11 min/km
149
117
117
00:04:01.37
4:14 min/km
224
168
168
178
966
Harry SORGIOVANNI
Harry SORGIOVANNI #966
Male Y03
00:09:28.13
00:09:28.13
133
(133)
Y03
133
00:01:46.00
Male
133
Padbury Catholic PS
520
15
2
4:44 min/km
00:05:34.87
5:18 min/km
202
147
147
00:03:53.26
4:05 min/km
170
130
130
179
1343
Saskia DE SOUZA
Saskia DE SOUZA #1343
Female Y03
00:09:28.50
00:09:28.50
46
(46)
Y03
46
00:01:26.04
Female
46
Rosalie PS
372
15
1
4:44 min/km
00:05:34.91
5:18 min/km
203
56
56
00:03:53.58
4:05 min/km
171
41
41
180
805
Cooper VELZEN
Cooper VELZEN #805
Male Y03
00:09:28.74
00:09:28.74
134
(134)
Y03
134
00:01:46.61
Male
134
Harmony PS
760
30
1
4:44 min/km
00:05:41.29
5:25 min/km
237
172
172
00:03:47.45
3:59 min/km
125
104
104
181
323
Mark BOYLE
Mark BOYLE #323
Male Y03
00:09:28.86
00:09:28.86
135
(135)
Y03
135
00:01:46.72
Male
135
Dalkeith PS
183
3
6
4:44 min/km
00:05:28.07
5:12 min/km
159
121
121
00:04:00.79
4:13 min/km
219
164
164
182
1086
Thomas RICKWOOD
Thomas RICKWOOD #1086
Male Y03
00:09:28.94
00:09:28.94
136
(136)
Y03
136
00:01:46.81
Male
136
Peter Moyes ACS
333
11
5
4:44 min/km
00:05:28.68
5:13 min/km
166
126
126
00:04:00.26
4:12 min/km
217
162
162
183
1121
Abigail VAN DE SCHYFF
Abigail VAN DE SCHYFF #1121
Female Y03
00:09:29.83
00:09:29.83
47
(47)
Y03
47
00:01:27.37
Female
47
Peter Moyes ACS
349
13
2
4:44 min/km
00:05:42.66
5:26 min/km
247
69
69
00:03:47.16
3:59 min/km
121
20
20
184
2172
Flynn DREAVER
Flynn DREAVER #2172
Male Y03
00:09:29.86
00:09:29.86
137
(137)
Y03
137
00:01:47.72
Male
137
Craigie Heights PS
1
4:44 min/km
00:05:35.55
5:19 min/km
208
151
151
00:03:54.31
4:06 min/km
176
133
133
185
813
Lucy HARTLEY
Lucy HARTLEY #813
Female Y03
00:09:30.01
00:09:30.01
48
(48)
Y03
48
00:01:27.55
Female
48
Makybe Rise PS
185
1
3
4:45 min/km
00:05:28.21
5:12 min/km
161
40
40
00:04:01.79
4:14 min/km
229
58
58
186
1082
Sebastian JOYCE
Sebastian JOYCE #1082
Male Y03
00:09:30.77
00:09:30.77
138
(138)
Y03
138
00:01:48.64
Male
138
Peter Moyes ACS
333
11
6
4:45 min/km
00:05:40.64
5:24 min/km
232
168
168
00:03:50.13
4:02 min/km
150
121
121
187
1807
Liam HANSON
Liam HANSON #1807
Male Y03
00:09:30.97
00:09:30.97
139
(139)
Y03
139
00:01:48.84
Male
139
St Stephens Duncraig
575
19
1
4:45 min/km
00:05:41.68
5:25 min/km
239
173
173
00:03:49.29
4:01 min/km
144
116
116
188
2042
Nguyen HUYNH
Nguyen HUYNH #2042
Male Y03
00:09:31.36
00:09:31.36
140
(140)
Y03
140
00:01:49.22
Male
140
Ursula Frayne CC
586
21
2
4:45 min/km
00:05:33.56
5:17 min/km
194
141
141
00:03:57.79
4:10 min/km
198
148
148
189
1809
Kai SIMPSON
Kai SIMPSON #1809
Male Y03
00:09:31.37
00:09:31.37
141
(141)
Y03
141
00:01:49.24
Male
141
St Stephens Duncraig
575
19
2
4:45 min/km
00:05:42.52
5:26 min/km
246
178
178
00:03:48.85
4:00 min/km
139
113
113
190
1811
Ben VAN STADEN
Ben VAN STADEN #1811
Male Y03
00:09:31.78
00:09:31.78
142
(142)
Y03
142
00:01:49.65
Male
142
St Stephens Duncraig
575
19
3
4:45 min/km
00:05:45.17
5:28 min/km
267
190
190
00:03:46.60
3:58 min/km
114
97
97
191
1312
Noah CHARPENTIER
Noah CHARPENTIER #1312
Male Y03
00:09:31.98
00:09:31.98
143
(143)
Y03
143
00:01:49.85
Male
143
Rosalie PS
258
5
6
4:45 min/km
00:05:44.15
5:27 min/km
260
186
186
00:03:47.83
3:59 min/km
129
107
107
192
599
Fox SPENCER
Fox SPENCER #599
Male Y03
00:09:32.36
00:09:32.36
144
(144)
Y03
144
00:01:50.22
Male
144
Holy Rosary
426
14
3
4:46 min/km
00:05:27.01
5:11 min/km
153
118
118
00:04:05.34
4:18 min/km
246
184
184
193
1720
Blake CLEMENTS
Blake CLEMENTS #1720
Male Y03
00:09:32.59
00:09:32.59
145
(145)
Y03
145
00:01:50.46
Male
145
St Marks ACS
425
13
3
4:46 min/km
00:05:42.80
5:26 min/km
248
179
179
00:03:49.79
4:01 min/km
148
120
120
194
2101
Alex TRILLING-KIRKWOOD
Alex TRILLING-KIRKWOOD #2101
Female Y03
00:09:32.65
00:09:32.65
49
(49)
Y03
49
00:01:30.20
Female
49
West Leederville PS
420
18
1
4:46 min/km
00:05:24.41
5:08 min/km
135
29
29
00:04:08.24
4:21 min/km
263
71
71
195
2197
Benjamin PILKINGTON
Benjamin PILKINGTON #2197
Male Y03
00:09:33.11
00:09:33.11
146
(146)
Y03
146
00:01:50.97
Male
146
Davallia PS
1
4:46 min/km
00:05:38.19
5:22 min/km
219
159
159
00:03:54.92
4:07 min/km
180
136
136
196
75
Jeffery SHEN
Jeffery SHEN #75
Male Y03
00:09:33.20
00:09:33.20
147
(147)
Y03
147
00:01:51.06
Male
147
Ardross PS
553
16
2
4:46 min/km
00:05:39.20
5:23 min/km
224
163
163
00:03:53.99
4:06 min/km
174
132
132
197
1002
Georgie RUDD
Georgie RUDD #1002
Female Y03
00:09:33.25
00:09:33.25
50
(50)
Y03
50
00:01:30.79
Female
50
Padbury Catholic PS
186
2
2
4:46 min/km
00:05:32.12
5:16 min/km
183
48
48
00:04:01.12
4:13 min/km
221
56
56
198
1598
Emma WEST
Emma WEST #1598
Female Y03
00:09:33.25
00:09:33.25
51
(51)
Y03
51
00:01:30.79
Female
51
St Brigids Bridgetown
1
4:46 min/km
00:05:35.91
5:19 min/km
210
59
59
00:03:57.34
4:09 min/km
195
50
50
199
1724
Freddie WHITTINGHAM
Freddie WHITTINGHAM #1724
Male Y03
00:09:33.37
00:09:33.37
148
(148)
Y03
148
00:01:51.23
Male
148
St Marks ACS
425
13
4
4:46 min/km
00:05:42.30
5:26 min/km
244
177
177
00:03:51.07
4:03 min/km
158
127
127
200
1523
Layla BOYLAND
Layla BOYLAND #1523
Female Y03
00:09:33.47
00:09:33.47
52
(52)
Y03
52
00:01:31.02
Female
52
Spring Hill PS
193
3
3
4:46 min/km
00:05:34.77
5:18 min/km
200
55
55
00:03:58.70
4:11 min/km
204
51
51
1
2
3
[4]
5
6
7
8
9
10
11
Page 4 of 11 (530 items)
© 2023