School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2022
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
5
6
7
8
9
10
11
Page 4 of 11 (530 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
105
2411
Kayla FOGARTY
Kayla FOGARTY #2411
Female Y03
00:09:03.67
00:09:03.67
15
(15)
Y03
15
00:01:01.21
Female
15
City Beach PS
1
4:31 min/km
00:05:15.10
5:00 min/km
96
17
17
00:03:48.57
4:00 min/km
133
24
24
90
1499
Jude GRAHAM
Jude GRAHAM #1499
Male Y03
00:08:56.91
00:08:56.91
80
(80)
Y03
80
00:01:14.78
Male
80
Spring Hill PS
322
10
3
4:28 min/km
00:05:16.56
5:01 min/km
100
81
81
00:03:40.35
3:51 min/km
83
75
75
95
1702
Jackson WAIDE
Jackson WAIDE #1702
Male Y03
00:08:59.95
00:08:59.95
85
(85)
Y03
85
00:01:17.82
Male
85
St James' AS
1
4:29 min/km
00:05:16.77
5:01 min/km
101
82
82
00:03:43.18
3:54 min/km
99
86
86
130
2427
Annabelle ROONEY
Annabelle ROONEY #2427
Female Y03
00:09:12.76
00:09:12.76
25
(25)
Y03
25
00:01:10.30
Female
25
City Beach PS
2
4:36 min/km
00:05:17.57
5:02 min/km
103
20
20
00:03:55.19
4:07 min/km
184
46
46
140
2164
Kaden ANTONELLI
Kaden ANTONELLI #2164
Male Y03
00:09:15.11
00:09:15.11
110
(110)
Y03
110
00:01:32.98
Male
110
Settlers PS
1
4:37 min/km
00:05:17.80
5:02 min/km
104
84
84
00:03:57.31
4:09 min/km
194
145
145
109
2707
Heath GRINCERI
Heath GRINCERI #2707
Male Y03
00:09:04.82
00:09:04.82
93
(93)
Y03
93
00:01:22.68
Male
93
Lake Joondalup BC
690
27
1
4:32 min/km
00:05:17.31
5:02 min/km
102
83
83
00:03:47.50
3:59 min/km
126
105
105
126
302
Jordan MUNRO
Jordan MUNRO #302
Female Y03
00:09:11.25
00:09:11.25
22
(22)
Y03
22
00:01:08.79
Female
22
Court GS
216
5
3
4:35 min/km
00:05:18.80
5:03 min/km
107
21
21
00:03:52.45
4:04 min/km
165
37
37
86
325
Nate MICHAEL
Nate MICHAEL #325
Male Y03
00:08:54.36
00:08:54.36
76
(76)
Y03
76
00:01:12.23
Male
76
Dalkeith PS
183
3
4
4:27 min/km
00:05:18.41
5:03 min/km
106
86
86
00:03:35.95
3:47 min/km
60
54
54
113
1311
Leonard BRUCE
Leonard BRUCE #1311
Male Y03
00:09:07.06
00:09:07.06
96
(96)
Y03
96
00:01:24.92
Male
96
Rosalie PS
258
5
4
4:33 min/km
00:05:18.21
5:03 min/km
105
85
85
00:03:48.84
4:00 min/km
138
112
112
171
1219
Kaden FULLER
Kaden FULLER #1219
Male Y03
00:09:23.26
00:09:23.26
127
(127)
Y03
127
00:01:41.13
Male
127
Quinns Rocks PS
622
24
2
4:41 min/km
00:05:19.82
5:04 min/km
112
91
91
00:04:03.44
4:16 min/km
236
176
176
93
1451
Boston BARNES
Boston BARNES #1451
Male Y03
00:08:59.61
00:08:59.61
83
(83)
Y03
83
00:01:17.48
Male
83
South Perth PS
563
18
2
4:29 min/km
00:05:19.55
5:04 min/km
110
89
89
00:03:40.05
3:51 min/km
79
72
72
70
1455
Billy LOWDEN
Billy LOWDEN #1455
Male Y03
00:08:49.37
00:08:49.37
62
(62)
Y03
62
00:01:07.23
Male
62
South Perth PS
563
18
1
4:24 min/km
00:05:19.55
5:04 min/km
111
90
90
00:03:29.81
3:40 min/km
37
32
32
106
1084
Shay PAGE
Shay PAGE #1084
Male Y03
00:09:03.81
00:09:03.81
91
(91)
Y03
91
00:01:21.67
Male
91
Peter Moyes ACS
333
11
3
4:31 min/km
00:05:19.30
5:04 min/km
109
88
88
00:03:44.50
3:56 min/km
105
91
91
121
304
Everlee TYLER
Everlee TYLER #304
Female Y03
00:09:09.15
00:09:09.15
19
(19)
Y03
19
00:01:06.69
Female
19
Court GS
216
5
2
4:34 min/km
00:05:20.16
5:04 min/km
114
23
23
00:03:48.98
4:01 min/km
140
27
27
118
22
Riley COHEN
Riley COHEN #22
Male Y03
00:09:08.48
00:09:08.48
100
(100)
Y03
100
00:01:26.34
Male
100
Applecross PS
128
1
6
4:34 min/km
00:05:19.24
5:04 min/km
108
87
87
00:03:49.23
4:01 min/km
143
115
115
122
1933
Charlotte PERKS
Charlotte PERKS #1933
Female Y03
00:09:09.25
00:09:09.25
20
(20)
Y03
20
00:01:06.79
Female
20
Subiaco PS
306
11
1
4:34 min/km
00:05:20.03
5:04 min/km
113
22
22
00:03:49.22
4:01 min/km
142
28
28
160
2083
Benjamin GACA
Benjamin GACA #2083
Male Y03
00:09:20.37
00:09:20.37
122
(122)
Y03
122
00:01:38.23
Male
122
West Leederville PS
576
20
2
4:40 min/km
00:05:20.87
5:05 min/km
120
96
96
00:03:59.49
4:12 min/km
210
157
157
142
1572
Emily KILGALLON
Emily KILGALLON #1572
Female Y03
00:09:15.42
00:09:15.42
32
(32)
Y03
32
00:01:12.97
Female
32
St Anthony's Wanneroo
524
24
1
4:37 min/km
00:05:20.63
5:05 min/km
119
24
24
00:03:54.79
4:07 min/km
178
44
44
94
3477
Ollie BRENNAN
Ollie BRENNAN #3477
Male Y03
00:08:59.90
00:08:59.90
84
(84)
Y03
84
00:01:17.76
Male
84
Francis Jordan CS
1
4:29 min/km
00:05:20.87
5:05 min/km
121
97
97
00:03:39.02
3:50 min/km
74
67
67
104
2181
Raphael ITHIER
Raphael ITHIER #2181
Male Y03
00:09:03.11
00:09:03.11
90
(90)
Y03
90
00:01:20.98
Male
90
St Vincent's Primary School
2
4:31 min/km
00:05:20.55
5:05 min/km
118
95
95
00:03:42.56
3:54 min/km
97
85
85
73
2175
Max GARDINER
Max GARDINER #2175
Male Y03
00:08:50.62
00:08:50.62
64
(64)
Y03
64
00:01:08.49
Male
64
Doubleview PS
1
4:25 min/km
00:05:20.28
5:05 min/km
115
92
92
00:03:30.34
3:41 min/km
41
36
36
125
136
Ben MCCAFFREY
Ben MCCAFFREY #136
Male Y03
00:09:10.86
00:09:10.86
104
(104)
Y03
104
00:01:28.73
Male
104
Beaumaris PS
397
12
3
4:35 min/km
00:05:20.46
5:05 min/km
116
93
93
00:03:50.40
4:02 min/km
151
122
122
108
750
Marko JOVANOVIC
Marko JOVANOVIC #750
Male Y03
00:09:04.36
00:09:04.36
92
(92)
Y03
92
00:01:22.23
Male
92
Landsdale PS
234
4
4
4:32 min/km
00:05:21.08
5:05 min/km
123
98
98
00:03:43.28
3:55 min/km
100
87
87
304
1452
Maverik HOPKINS
Maverik HOPKINS #1452
Male Y03
00:10:09.49
00:10:09.49
213
(213)
Y03
213
00:02:27.36
Male
213
South Perth PS
563
18
4
5:04 min/km
00:05:20.46
5:05 min/km
117
94
94
00:04:49.03
5:04 min/km
413
237
237
100
1145
Audrey BARRETT
Audrey BARRETT #1145
Female Y03
00:09:01.44
00:09:01.44
13
(13)
Y03
13
00:00:58.98
Female
13
PLC
277
9
1
4:30 min/km
00:05:21.05
5:05 min/km
122
25
25
00:03:40.38
3:51 min/km
85
9
9
120
1030
Boston RANSFIELD
Boston RANSFIELD #1030
Male Y03
00:09:09.07
00:09:09.07
102
(102)
Y03
102
00:01:26.94
Male
102
Pearsall PS
282
8
4
4:34 min/km
00:05:21.70
5:06 min/km
125
100
100
00:03:47.37
3:59 min/km
123
103
103
158
133
Travis BURKE
Travis BURKE #133
Male Y03
00:09:20.03
00:09:20.03
120
(120)
Y03
120
00:01:37.89
Male
120
Beaumaris PS
397
12
5
4:40 min/km
00:05:21.70
5:06 min/km
124
99
99
00:03:58.32
4:10 min/km
201
151
151
127
72
Henry DIAS
Henry DIAS #72
Male Y03
00:09:11.61
00:09:11.61
105
(105)
Y03
105
00:01:29.48
Male
105
Ardross PS
553
16
1
4:35 min/km
00:05:22.30
5:06 min/km
128
102
102
00:03:49.30
4:01 min/km
145
117
117
147
567
Lily MORIARTY
Lily MORIARTY #567
Female Y03
00:09:17.05
00:09:17.05
33
(33)
Y03
33
00:01:14.59
Female
33
Hocking PS
254
6
1
4:38 min/km
00:05:22.09
5:06 min/km
127
26
26
00:03:54.95
4:07 min/km
181
45
45
99
2198
Maxton RADFORD
Maxton RADFORD #2198
Male Y03
00:09:01.13
00:09:01.13
87
(87)
Y03
87
00:01:19.00
Male
87
Regent College
1
4:30 min/km
00:05:21.70
5:06 min/km
126
101
101
00:03:39.43
3:50 min/km
76
69
69
143
386
Harrison RENNIE
Harrison RENNIE #386
Male Y03
00:09:15.57
00:09:15.57
111
(111)
Y03
111
00:01:33.44
Male
111
Freshwater Bay PS
636
25
1
4:37 min/km
00:05:22.73
5:07 min/km
130
103
103
00:03:52.84
4:05 min/km
167
129
129
110
1054
Addison HARVEY
Addison HARVEY #1054
Female Y03
00:09:05.01
00:09:05.01
17
(17)
Y03
17
00:01:02.55
Female
17
Pearsall PS
420
17
1
4:32 min/km
00:05:22.67
5:07 min/km
129
27
27
00:03:42.34
3:54 min/km
95
11
11
226
593
Thomas COOPER
Thomas COOPER #593
Male Y03
00:09:40.70
00:09:40.70
166
(166)
Y03
166
00:01:58.57
Male
166
Holy Rosary
426
14
4
4:50 min/km
00:05:23.55
5:08 min/km
131
104
104
00:04:17.15
4:30 min/km
316
213
213
148
622
Georgie BARNS
Georgie BARNS #622
Female Y03
00:09:17.25
00:09:17.25
34
(34)
Y03
34
00:01:14.79
Female
34
Holy Rosary
314
12
2
4:38 min/km
00:05:24.18
5:08 min/km
134
28
28
00:03:53.07
4:05 min/km
168
39
39
114
2174
Aaron DUNPHY
Aaron DUNPHY #2174
Male Y03
00:09:07.09
00:09:07.09
97
(97)
Y03
97
00:01:24.96
Male
97
Dalyellup PS
1
4:33 min/km
00:05:23.74
5:08 min/km
133
106
106
00:03:43.35
3:55 min/km
102
88
88
194
2101
Alex TRILLING-KIRKWOOD
Alex TRILLING-KIRKWOOD #2101
Female Y03
00:09:32.65
00:09:32.65
49
(49)
Y03
49
00:01:30.20
Female
49
West Leederville PS
420
18
1
4:46 min/km
00:05:24.41
5:08 min/km
135
29
29
00:04:08.24
4:21 min/km
263
71
71
124
1613
William VASSILIOU
William VASSILIOU #1613
Male Y03
00:09:10.37
00:09:10.37
103
(103)
Y03
103
00:01:28.24
Male
103
St Denis PS
316
9
3
4:35 min/km
00:05:23.74
5:08 min/km
132
105
105
00:03:46.63
3:58 min/km
115
98
98
128
1784
Madeleine EPTON
Madeleine EPTON #1784
Female Y03
00:09:11.75
00:09:11.75
23
(23)
Y03
23
00:01:09.30
Female
23
St Peter's Primary
265
8
1
4:35 min/km
00:05:25.36
5:09 min/km
140
30
30
00:03:46.39
3:58 min/km
109
15
15
154
1609
Matteo DI MARTINO
Matteo DI MARTINO #1609
Male Y03
00:09:19.01
00:09:19.01
118
(118)
Y03
118
00:01:36.87
Male
118
St Denis PS
316
9
4
4:39 min/km
00:05:25.05
5:09 min/km
138
109
109
00:03:53.95
4:06 min/km
173
131
131
174
2167
Adam BROCKLESBY
Adam BROCKLESBY #2167
Male Y03
00:09:25.71
00:09:25.71
129
(129)
Y03
129
00:01:43.58
Male
129
Francis Jordan CS
2
4:42 min/km
00:05:24.57
5:09 min/km
137
108
108
00:04:01.14
4:13 min/km
222
166
166
103
134
Rohan COLLINS
Rohan COLLINS #134
Male Y03
00:09:03.01
00:09:03.01
89
(89)
Y03
89
00:01:20.87
Male
89
Beaumaris PS
397
12
2
4:31 min/km
00:05:24.57
5:09 min/km
136
107
107
00:03:38.44
3:49 min/km
72
65
65
97
753
Zaden WENSEL
Zaden WENSEL #753
Male Y03
00:09:00.76
00:09:00.76
86
(86)
Y03
86
00:01:18.63
Male
86
Landsdale PS
234
4
3
4:30 min/km
00:05:25.16
5:09 min/km
139
110
110
00:03:35.60
3:46 min/km
56
50
50
149
812
Alexis DANDIE
Alexis DANDIE #812
Female Y03
00:09:17.76
00:09:17.76
35
(35)
Y03
35
00:01:15.30
Female
35
Makybe Rise PS
185
1
1
4:38 min/km
00:05:26.16
5:10 min/km
146
31
31
00:03:51.59
4:03 min/km
161
34
34
132
1031
Zayden RICE
Zayden RICE #1031
Male Y03
00:09:13.33
00:09:13.33
106
(106)
Y03
106
00:01:31.20
Male
106
Pearsall PS
282
8
5
4:36 min/km
00:05:26.18
5:10 min/km
147
116
116
00:03:47.15
3:59 min/km
120
101
101
139
1083
Hayden NAICKER
Hayden NAICKER #1083
Male Y03
00:09:14.76
00:09:14.76
109
(109)
Y03
109
00:01:32.62
Male
109
Peter Moyes ACS
333
11
4
4:37 min/km
00:05:25.99
5:10 min/km
145
115
115
00:03:48.77
4:00 min/km
136
111
111
144
1257
James BROWN
James BROWN #1257
Male Y03
00:09:16.98
00:09:16.98
112
(112)
Y03
112
00:01:34.85
Male
112
Richmond PS
2
4:38 min/km
00:05:25.98
5:10 min/km
144
114
114
00:03:50.99
4:03 min/km
155
126
126
173
1432
Roman HUSSEY
Roman HUSSEY #1432
Male Y03
00:09:23.86
00:09:23.86
128
(128)
Y03
128
00:01:41.73
Male
128
Settlers PS
2
4:41 min/km
00:05:25.98
5:10 min/km
143
113
113
00:03:57.88
4:10 min/km
199
149
149
115
327
Sho TATENO
Sho TATENO #327
Male Y03
00:09:07.61
00:09:07.61
98
(98)
Y03
98
00:01:25.48
Male
98
Dalkeith PS
183
3
5
4:33 min/km
00:05:25.98
5:10 min/km
142
112
112
00:03:41.63
3:53 min/km
94
84
84
164
2177
Jayce GOODALL
Jayce GOODALL #2177
Male Y03
00:09:22.25
00:09:22.25
123
(123)
Y03
123
00:01:40.11
Male
123
Capel PS
2
4:41 min/km
00:05:25.55
5:10 min/km
141
111
111
00:03:56.69
4:09 min/km
189
141
141
153
2430
Pippa STEFANELLI
Pippa STEFANELLI #2430
Female Y03
00:09:19.00
00:09:19.00
36
(36)
Y03
36
00:01:16.54
Female
36
St Michael's School
1
4:39 min/km
00:05:26.38
5:10 min/km
148
32
32
00:03:52.61
4:04 min/km
166
38
38
1
2
3
[4]
5
6
7
8
9
10
11
Page 4 of 11 (530 items)
© 2023