School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2022
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Page 2 of 11 (530 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2439
Kimberley ZHANG
Kimberley ZHANG #2439
Female Y03
DNS
DNS
Y03
Female
Francis Jordan CS
2701
Kayden COYLE
Kayden COYLE #2701
Male Y03
DNS
DNS
Y03
Male
Lake Joondalup BC
690
27
2706
Angelina BECKX
Angelina BECKX #2706
Female Y03
DNS
DNS
Y03
Female
Lake Joondalup BC
726
30
1
2176
Andrew GODDARD
Andrew GODDARD #2176
Male Y03
00:07:42.13
00:07:42.13
1
(1)
Y03
1
Male
1
Bicton PS
1
3:51 min/km
00:04:33.56
4:20 min/km
3
3
3
00:03:08.57
3:18 min/km
1
1
1
2
2183
Tain KAVANAGH
Tain KAVANAGH #2183
Male Y03
00:07:42.88
00:07:42.88
2
(2)
Y03
2
00:00:00.75
Male
2
Heathridge PS
1
3:51 min/km
00:04:30.81
4:17 min/km
1
1
1
00:03:12.07
3:22 min/km
2
2
2
4
26
Marcus NUTTMAN
Marcus NUTTMAN #26
Male Y03
00:07:49.12
00:07:49.12
4
(4)
Y03
4
00:00:06.99
Male
4
Applecross PS
128
1
1
3:54 min/km
00:04:36.23
4:23 min/km
6
6
6
00:03:12.89
3:23 min/km
3
3
3
5
2168
Jimmy BURNS
Jimmy BURNS #2168
Male Y03
00:07:51.84
00:07:51.84
5
(5)
Y03
5
00:00:09.71
Male
5
Goollelal PS
1
3:55 min/km
00:04:37.26
4:24 min/km
7
7
7
00:03:14.58
3:24 min/km
4
4
4
8
2165
Vincent ARCHER
Vincent ARCHER #2165
Male Y03
00:07:58.93
00:07:58.93
8
(8)
Y03
8
00:00:16.80
Male
8
Bunbury PS
1
3:59 min/km
00:04:43.31
4:29 min/km
12
10
10
00:03:15.62
3:25 min/km
7
7
7
12
2184
Rocky LEGG
Rocky LEGG #2184
Male Y03
00:08:06.02
00:08:06.02
11
(11)
Y03
11
00:00:23.89
Male
11
St Vincent's Primary School
1
4:03 min/km
00:04:50.56
4:36 min/km
22
17
17
00:03:15.46
3:25 min/km
6
6
6
3
176
Levi PRATT
Levi PRATT #176
Male Y03
00:07:48.12
00:07:48.12
3
(3)
Y03
3
00:00:05.99
Male
3
Bridgetown PS
1
3:54 min/km
00:04:32.77
4:19 min/km
2
2
2
00:03:15.35
3:25 min/km
5
5
5
7
2178
Alfie GRAY
Alfie GRAY #2178
Male Y03
00:07:53.46
00:07:53.46
7
(7)
Y03
7
00:00:11.33
Male
7
Beaconsfield PS
1
3:56 min/km
00:04:37.66
4:24 min/km
8
8
8
00:03:15.80
3:26 min/km
8
8
8
16
2201
Elijah RIDGWAY
Elijah RIDGWAY #2201
Male Y03
00:08:09.62
00:08:09.62
14
(14)
Y03
14
00:00:27.49
Male
14
Burns Beach PS
1
4:04 min/km
00:04:51.51
4:37 min/km
24
19
19
00:03:18.11
3:28 min/km
9
9
9
6
2193
Trent MURRAY
Trent MURRAY #2193
Male Y03
00:07:53.37
00:07:53.37
6
(6)
Y03
6
00:00:11.24
Male
6
Karrinyup PS
1
3:56 min/km
00:04:34.80
4:21 min/km
4
4
4
00:03:18.57
3:29 min/km
10
10
10
24
2166
Theo BIGNELL
Theo BIGNELL #2166
Male Y03
00:08:17.59
00:08:17.59
19
(19)
Y03
19
00:00:35.45
Male
19
Broomehill PS
1
4:08 min/km
00:04:57.01
4:42 min/km
30
25
25
00:03:20.57
3:31 min/km
11
11
11
15
324
Felix BRITTEN
Felix BRITTEN #324
Male Y03
00:08:08.46
00:08:08.46
13
(13)
Y03
13
00:00:26.33
Male
13
Dalkeith PS
183
3
1
4:04 min/km
00:04:47.25
4:33 min/km
16
12
12
00:03:21.21
3:31 min/km
12
12
12
35
1502
Blake THOMPSON
Blake THOMPSON #1502
Male Y03
00:08:29.62
00:08:29.62
30
(30)
Y03
30
00:00:47.48
Male
30
Spring Hill PS
322
10
1
4:14 min/km
00:05:07.31
4:52 min/km
63
55
55
00:03:22.30
3:32 min/km
13
13
13
21
1970
Solomon REID
Solomon REID #1970
Male Y03
00:08:12.52
00:08:12.52
17
(17)
Y03
17
00:00:30.39
Male
17
Swanbourne PS
131
2
1
4:06 min/km
00:04:49.47
4:35 min/km
20
16
16
00:03:23.04
3:33 min/km
17
17
17
18
2185
Oscar LO PROTO
Oscar LO PROTO #2185
Male Y03
00:08:10.70
00:08:10.70
15
(15)
Y03
15
00:00:28.57
Male
15
St Jerome's PS
1
4:05 min/km
00:04:48.26
4:34 min/km
18
14
14
00:03:22.44
3:33 min/km
14
14
14
19
2208
Leo WHISHAW
Leo WHISHAW #2208
Male Y03
00:08:12.32
00:08:12.32
16
(16)
Y03
16
00:00:30.18
Male
16
Highgate PS
1
4:06 min/km
00:04:49.29
4:35 min/km
19
15
15
00:03:23.02
3:33 min/km
15
15
15
34
752
Aston THROSSELL
Aston THROSSELL #752
Male Y03
00:08:28.12
00:08:28.12
29
(29)
Y03
29
00:00:45.98
Male
29
Landsdale PS
234
4
2
4:14 min/km
00:05:05.08
4:50 min/km
51
44
44
00:03:23.04
3:33 min/km
16
16
16
32
751
Lansana KANDE
Lansana KANDE #751
Male Y03
00:08:27.93
00:08:27.93
27
(27)
Y03
27
00:00:45.79
Male
27
Landsdale PS
234
4
1
4:13 min/km
00:05:03.81
4:49 min/km
47
41
41
00:03:24.11
3:34 min/km
19
19
19
11
1416
Hunter SMITH
Hunter SMITH #1416
Male Y03
00:08:04.41
00:08:04.41
10
(10)
Y03
10
00:00:22.28
Male
10
Serpentine PS
1
4:02 min/km
00:04:40.31
4:26 min/km
11
9
9
00:03:24.10
3:34 min/km
18
18
18
27
191
Lincoln MALONE
Lincoln MALONE #191
Male Y03
00:08:21.03
00:08:21.03
22
(22)
Y03
22
00:00:38.90
Male
22
Carramar PS
1
4:10 min/km
00:04:56.81
4:42 min/km
29
24
24
00:03:24.22
3:34 min/km
20
20
20
29
328
Jack TAY
Jack TAY #328
Male Y03
00:08:23.87
00:08:23.87
24
(24)
Y03
24
00:00:41.74
Male
24
Dalkeith PS
183
3
2
4:11 min/km
00:04:59.06
4:44 min/km
36
31
31
00:03:24.81
3:35 min/km
23
22
22
28
2209
Oliver WHITING
Oliver WHITING #2209
Male Y03
00:08:23.86
00:08:23.86
23
(23)
Y03
23
00:00:41.73
Male
23
Manning PS
1
4:11 min/km
00:04:58.81
4:44 min/km
35
30
30
00:03:25.05
3:35 min/km
24
23
23
9
2428
Merize SMIT
Merize SMIT #2428
Female Y03
00:08:02.45
00:08:02.45
1
(1)
Y03
1
Female
1
Kingsway CC
1
4:01 min/km
00:04:38.16
4:24 min/km
10
2
2
00:03:24.29
3:35 min/km
22
1
1
14
2186
Ali MACDONALD
Ali MACDONALD #2186
Male Y03
00:08:08.27
00:08:08.27
12
(12)
Y03
12
00:00:26.13
Male
12
Currambine PS
1
4:04 min/km
00:04:43.98
4:30 min/km
13
11
11
00:03:24.29
3:35 min/km
21
21
21
17
2066
Isabella O'HARE
Isabella O'HARE #2066
Female Y03
00:08:10.52
00:08:10.52
3
(3)
Y03
3
00:00:08.06
Female
3
Ursula Frayne CC
305
10
1
4:05 min/km
00:04:44.91
4:31 min/km
14
3
3
00:03:25.60
3:36 min/km
25
2
2
39
2009
Henry WALKER
Henry WALKER #2009
Male Y03
00:08:32.38
00:08:32.38
34
(34)
Y03
34
00:00:50.24
Male
34
Tapping PS
1
4:16 min/km
00:05:05.65
4:51 min/km
53
46
46
00:03:26.72
3:37 min/km
28
25
25
25
1967
Benjamin COUANIS
Benjamin COUANIS #1967
Male Y03
00:08:18.60
00:08:18.60
20
(20)
Y03
20
00:00:36.46
Male
20
Swanbourne PS
131
2
2
4:09 min/km
00:04:51.51
4:37 min/km
23
18
18
00:03:27.08
3:37 min/km
30
27
27
10
2199
Levi RASULOV
Levi RASULOV #2199
Male Y03
00:08:02.80
00:08:02.80
9
(9)
Y03
9
00:00:20.66
Male
9
Sheaok Grove PS
1
4:01 min/km
00:04:36.04
4:22 min/km
5
5
5
00:03:26.75
3:37 min/km
29
26
26
22
2417
Emmerson JONES
Emmerson JONES #2417
Female Y03
00:08:16.64
00:08:16.64
5
(5)
Y03
5
00:00:14.18
Female
5
Mel Maria CPS
1
4:08 min/km
00:04:50.04
4:36 min/km
21
5
5
00:03:26.60
3:37 min/km
27
3
3
26
504
Jordan COUMBE
Jordan COUMBE #504
Male Y03
00:08:20.63
00:08:20.63
21
(21)
Y03
21
00:00:38.49
Male
21
Hawker Park PS
1
4:10 min/km
00:04:54.31
4:40 min/km
25
20
20
00:03:26.32
3:37 min/km
26
24
24
40
242
Felix LOSCHER
Felix LOSCHER #242
Male Y03
00:08:33.12
00:08:33.12
35
(35)
Y03
35
00:00:50.98
Male
35
Collier PS
748
29
1
4:16 min/km
00:05:05.44
4:50 min/km
52
45
45
00:03:27.67
3:38 min/km
32
28
28
20
2416
Ava HILDEBRANDT
Ava HILDEBRANDT #2416
Female Y03
00:08:12.39
00:08:12.39
4
(4)
Y03
4
00:00:09.93
Female
4
Aubin Grove PS
1
4:06 min/km
00:04:45.15
4:31 min/km
15
4
4
00:03:27.24
3:38 min/km
31
4
4
30
1850
Neil SCHOEMAN
Neil SCHOEMAN #1850
Male Y03
00:08:25.64
00:08:25.64
25
(25)
Y03
25
00:00:43.50
Male
25
St Stephen's School Carramar
281
7
1
4:12 min/km
00:04:57.63
4:43 min/km
32
27
27
00:03:28.00
3:38 min/km
33
29
29
47
2115
Cooper MILLARD
Cooper MILLARD #2115
Male Y03
00:08:37.86
00:08:37.86
42
(42)
Y03
42
00:00:55.73
Male
42
Whitford CPS
1
4:18 min/km
00:05:08.96
4:54 min/km
70
59
59
00:03:28.90
3:39 min/km
36
31
31
42
27
Marcus OLDAKOWSKI
Marcus OLDAKOWSKI #27
Male Y03
00:08:34.37
00:08:34.37
37
(37)
Y03
37
00:00:52.23
Male
37
Applecross PS
128
1
2
4:17 min/km
00:05:06.29
4:51 min/km
57
50
50
00:03:28.08
3:39 min/km
34
30
30
13
405
Lola WEBSTER
Lola WEBSTER #405
Female Y03
00:08:06.92
00:08:06.92
2
(2)
Y03
2
00:00:04.46
Female
2
Freshwater Bay PS
1
4:03 min/km
00:04:38.04
4:24 min/km
9
1
1
00:03:28.88
3:39 min/km
35
5
5
70
1455
Billy LOWDEN
Billy LOWDEN #1455
Male Y03
00:08:49.37
00:08:49.37
62
(62)
Y03
62
00:01:07.23
Male
62
South Perth PS
563
18
1
4:24 min/km
00:05:19.55
5:04 min/km
111
90
90
00:03:29.81
3:40 min/km
37
32
32
23
1723
Mason WATERS
Mason WATERS #1723
Male Y03
00:08:17.37
00:08:17.37
18
(18)
Y03
18
00:00:35.24
Male
18
St Marks ACS
425
13
1
4:08 min/km
00:04:47.45
4:33 min/km
17
13
13
00:03:29.92
3:40 min/km
38
33
33
36
1966
Hamish BUCKLE
Hamish BUCKLE #1966
Male Y03
00:08:30.15
00:08:30.15
31
(31)
Y03
31
00:00:48.01
Male
31
Swanbourne PS
131
2
3
4:15 min/km
00:04:59.90
4:45 min/km
38
33
33
00:03:30.25
3:41 min/km
40
35
35
73
2175
Max GARDINER
Max GARDINER #2175
Male Y03
00:08:50.62
00:08:50.62
64
(64)
Y03
64
00:01:08.49
Male
64
Doubleview PS
1
4:25 min/km
00:05:20.28
5:05 min/km
115
92
92
00:03:30.34
3:41 min/km
41
36
36
49
23
Samir EL-SALLAM
Samir EL-SALLAM #23
Male Y03
00:08:39.87
00:08:39.87
44
(44)
Y03
44
00:00:57.73
Male
44
Applecross PS
128
1
4
4:19 min/km
00:05:09.78
4:55 min/km
72
61
61
00:03:30.09
3:41 min/km
39
34
34
48
25
Cayl HATTON
Cayl HATTON #25
Male Y03
00:08:39.07
00:08:39.07
43
(43)
Y03
43
00:00:56.93
Male
43
Applecross PS
128
1
3
4:19 min/km
00:05:07.31
4:52 min/km
62
54
54
00:03:31.76
3:42 min/km
44
39
39
33
2195
Levi PASCOE
Levi PASCOE #2195
Male Y03
00:08:27.93
00:08:27.93
28
(28)
Y03
28
00:00:45.79
Male
28
Gingin DHS
1
4:13 min/km
00:04:56.58
4:42 min/km
28
23
23
00:03:31.34
3:42 min/km
42
37
37
31
2180
Ethan HEAL
Ethan HEAL #2180
Male Y03
00:08:25.70
00:08:25.70
26
(26)
Y03
26
00:00:43.56
Male
26
Kapinara PS
1
4:12 min/km
00:04:54.31
4:40 min/km
26
21
21
00:03:31.39
3:42 min/km
43
38
38
41
2196
Harry PATCHETT
Harry PATCHETT #2196
Male Y03
00:08:33.38
00:08:33.38
36
(36)
Y03
36
00:00:51.24
Male
36
Clifton Hills PS
1
4:16 min/km
00:05:01.31
4:46 min/km
42
37
37
00:03:32.07
3:43 min/km
45
40
40
54
2082
Elijah DEVITT
Elijah DEVITT #2082
Male Y03
00:08:41.49
00:08:41.49
49
(49)
Y03
49
00:00:59.36
Male
49
West Leederville PS
576
20
1
4:20 min/km
00:05:09.15
4:54 min/km
71
60
60
00:03:32.34
3:43 min/km
46
41
41
63
24
Samuel ENZOR
Samuel ENZOR #24
Male Y03
00:08:46.37
00:08:46.37
55
(55)
Y03
55
00:01:04.24
Male
55
Applecross PS
128
1
5
4:23 min/km
00:05:13.68
4:58 min/km
87
74
74
00:03:32.69
3:43 min/km
47
42
42
1
[2]
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Page 2 of 11 (530 items)
© 2023