School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2022
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[10]
11
Page 10 of 11 (530 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
253
537
Mason HOLDING
Mason HOLDING #537
Male Y03
00:09:48.61
00:09:48.61
185
(185)
Y03
185
00:02:06.47
Male
185
Hocking PS
560
17
3
4:54 min/km
00:05:51.72
5:34 min/km
309
214
214
00:03:56.88
4:09 min/km
190
142
142
258
2190
Gus MCPHERSON
Gus MCPHERSON #2190
Male Y03
00:09:49.83
00:09:49.83
186
(186)
Y03
186
00:02:07.70
Male
186
St Joseph's School Moora
1
4:54 min/km
00:05:48.85
5:32 min/km
291
203
203
00:04:00.98
4:13 min/km
220
165
165
259
1895
Mael ROBY
Mael ROBY #1895
Male Y03
00:09:50.35
00:09:50.35
187
(187)
Y03
187
00:02:08.22
Male
187
Subiaco PS
260
6
8
4:55 min/km
00:05:39.03
5:22 min/km
222
162
162
00:04:11.32
4:24 min/km
278
200
200
260
1610
Elijah HORNER
Elijah HORNER #1610
Male Y03
00:09:50.85
00:09:50.85
188
(188)
Y03
188
00:02:08.72
Male
188
St Denis PS
316
9
5
4:55 min/km
00:05:46.41
5:29 min/km
277
197
197
00:04:04.44
4:17 min/km
241
181
181
261
1258
Levi LEEDER
Levi LEEDER #1258
Male Y03
00:09:51.26
00:09:51.26
189
(189)
Y03
189
00:02:09.12
Male
189
Richmond PS
3
4:55 min/km
00:05:32.19
5:16 min/km
184
136
136
00:04:19.06
4:32 min/km
329
217
217
262
961
Peter KADAK
Peter KADAK #961
Male Y03
00:09:51.35
00:09:51.35
190
(190)
Y03
190
00:02:09.22
Male
190
Padbury Catholic PS
520
15
5
4:55 min/km
00:05:50.06
5:33 min/km
299
206
206
00:04:01.29
4:13 min/km
223
167
167
263
1415
Chance DOWSEN
Chance DOWSEN #1415
Male Y03
00:09:51.45
00:09:51.45
191
(191)
Y03
191
00:02:09.32
Male
191
Serpentine PS
2
4:55 min/km
00:05:43.99
5:27 min/km
259
185
185
00:04:07.46
4:20 min/km
258
191
191
264
284
Jack TANNER
Jack TANNER #284
Male Y03
00:09:52.46
00:09:52.46
192
(192)
Y03
192
00:02:10.32
Male
192
Court GS
679
26
3
4:56 min/km
00:05:49.47
5:32 min/km
294
204
204
00:04:02.98
4:15 min/km
235
175
175
265
285
Liam VAN HOUWELINGEN
Liam VAN HOUWELINGEN #285
Male Y03
00:09:52.46
00:09:52.46
193
(193)
Y03
193
00:02:10.32
Male
193
Court GS
679
26
4
4:56 min/km
00:05:48.67
5:32 min/km
289
202
202
00:04:03.78
4:16 min/km
237
177
177
269
1431
Jarrod CAMARDA
Jarrod CAMARDA #1431
Male Y03
00:09:53.86
00:09:53.86
194
(194)
Y03
194
00:02:11.72
Male
194
Settlers PS
3
4:56 min/km
00:05:35.28
5:19 min/km
204
148
148
00:04:18.57
4:32 min/km
325
216
216
270
2206
Jamie VAN DONGEN
Jamie VAN DONGEN #2206
Male Y03
00:09:54.08
00:09:54.08
195
(195)
Y03
195
00:02:11.95
Male
195
Pine View PS
1
4:57 min/km
00:05:52.56
5:35 min/km
312
215
215
00:04:01.51
4:14 min/km
226
169
169
272
960
Nathaniel DAYMAN
Nathaniel DAYMAN #960
Male Y03
00:09:54.69
00:09:54.69
196
(196)
Y03
196
00:02:12.55
Male
196
Padbury Catholic PS
520
15
6
4:57 min/km
00:05:48.04
5:31 min/km
285
200
200
00:04:06.65
4:19 min/km
252
187
187
275
2084
Thomas HOCKING
Thomas HOCKING #2084
Male Y03
00:09:55.61
00:09:55.61
197
(197)
Y03
197
00:02:13.47
Male
197
West Leederville PS
576
20
3
4:57 min/km
00:05:43.57
5:27 min/km
257
184
184
00:04:12.04
4:25 min/km
283
202
202
276
174
Chase CLIFFORD
Chase CLIFFORD #174
Male Y03
00:09:55.86
00:09:55.86
198
(198)
Y03
198
00:02:13.72
Male
198
Bridgetown PS
3
4:57 min/km
00:05:50.70
5:34 min/km
303
209
209
00:04:05.15
4:18 min/km
245
183
183
277
1891
Elijah FOO
Elijah FOO #1891
Male Y03
00:09:55.86
00:09:55.86
199
(199)
Y03
199
00:02:13.72
Male
199
Subiaco PS
260
6
9
4:57 min/km
00:05:46.01
5:29 min/km
271
193
193
00:04:09.84
4:22 min/km
271
194
194
280
1218
Kai DONNELLY
Kai DONNELLY #1218
Male Y03
00:09:56.51
00:09:56.51
200
(200)
Y03
200
00:02:14.38
Male
200
Quinns Rocks PS
622
24
3
4:58 min/km
00:05:50.06
5:33 min/km
300
207
207
00:04:06.45
4:19 min/km
249
185
185
282
1762
Dylan SHAH
Dylan SHAH #1762
Male Y03
00:09:56.60
00:09:56.60
201
(201)
Y03
201
00:02:14.47
Male
201
St Peter's Primary
598
22
6
4:58 min/km
00:05:55.03
5:38 min/km
316
216
216
00:04:01.57
4:14 min/km
227
170
170
283
597
Sebasitan MARGRIPLIS
Sebasitan MARGRIPLIS #597
Male Y03
00:09:57.32
00:09:57.32
202
(202)
Y03
202
00:02:15.18
Male
202
Holy Rosary
426
14
5
4:58 min/km
00:05:34.86
5:18 min/km
201
146
146
00:04:22.46
4:36 min/km
345
220
220
284
963
Michael O'SULLIVAN
Michael O'SULLIVAN #963
Male Y03
00:09:57.32
00:09:57.32
203
(203)
Y03
203
00:02:15.18
Male
203
Padbury Catholic PS
520
15
7
4:58 min/km
00:05:42.93
5:26 min/km
249
180
180
00:04:14.39
4:27 min/km
298
208
208
286
964
Tyson SITA
Tyson SITA #964
Male Y03
00:09:58.11
00:09:58.11
204
(204)
Y03
204
00:02:15.97
Male
204
Padbury Catholic PS
520
15
8
4:59 min/km
00:05:46.21
5:29 min/km
274
195
195
00:04:11.89
4:25 min/km
282
201
201
287
1454
Zion LEES
Zion LEES #1454
Male Y03
00:09:58.11
00:09:58.11
205
(205)
Y03
205
00:02:15.97
Male
205
South Perth PS
563
18
3
4:59 min/km
00:05:35.28
5:19 min/km
205
149
149
00:04:22.82
4:36 min/km
349
222
222
290
2716
Ryder MANSELL
Ryder MANSELL #2716
Male Y03
00:09:58.94
00:09:58.94
206
(206)
Y03
206
00:02:16.81
Male
206
Lake Joondalup BC
690
27
3
4:59 min/km
00:05:44.35
5:27 min/km
261
187
187
00:04:14.59
4:27 min/km
301
210
210
291
1889
Jorge CHOOLAIKOTTIL
Jorge CHOOLAIKOTTIL #1889
Male Y03
00:10:00.78
00:10:00.78
207
(207)
Y03
207
00:02:18.64
Male
207
Subiaco PS
260
6
10
5:00 min/km
00:05:41.29
5:25 min/km
236
171
171
00:04:19.48
4:33 min/km
330
218
218
293
2085
Ben STRATTON
Ben STRATTON #2085
Male Y03
00:10:01.37
00:10:01.37
208
(208)
Y03
208
00:02:19.24
Male
208
West Leederville PS
576
20
4
5:00 min/km
00:05:43.06
5:26 min/km
250
181
181
00:04:18.31
4:31 min/km
323
215
215
294
2724
Amiel GUMBO
Amiel GUMBO #2724
Male Y03
00:10:01.59
00:10:01.59
209
(209)
Y03
209
00:02:19.45
Male
209
Lake Joondalup BC
690
27
4
5:00 min/km
00:05:50.49
5:33 min/km
302
208
208
00:04:11.09
4:24 min/km
276
198
198
295
1301
Mason HOWARD
Mason HOWARD #1301
Male Y03
00:10:02.60
00:10:02.60
210
(210)
Y03
210
00:02:20.46
Male
210
Rivervale PS
1
5:01 min/km
00:05:55.80
5:38 min/km
318
218
218
00:04:06.79
4:19 min/km
253
188
188
297
2046
Blake MOSKWIAK
Blake MOSKWIAK #2046
Male Y03
00:10:07.87
00:10:07.87
211
(211)
Y03
211
00:02:25.74
Male
211
Ursula Frayne CC
586
21
4
5:03 min/km
00:05:51.52
5:34 min/km
307
213
213
00:04:16.35
4:29 min/km
311
212
212
298
74
Par OSTLIN
Par OSTLIN #74
Male Y03
00:10:08.07
00:10:08.07
212
(212)
Y03
212
00:02:25.94
Male
212
Ardross PS
553
16
5
5:04 min/km
00:05:57.48
5:40 min/km
322
221
221
00:04:10.59
4:23 min/km
273
196
196
304
1452
Maverik HOPKINS
Maverik HOPKINS #1452
Male Y03
00:10:09.49
00:10:09.49
213
(213)
Y03
213
00:02:27.36
Male
213
South Perth PS
563
18
4
5:04 min/km
00:05:20.46
5:05 min/km
117
94
94
00:04:49.03
5:04 min/km
413
237
237
305
654
Foxton WOOD
Foxton WOOD #654
Male Y03
00:10:10.50
00:10:10.50
214
(214)
Y03
214
00:02:28.37
Male
214
Iona PC
1
5:05 min/km
00:05:56.80
5:39 min/km
320
219
219
00:04:13.70
4:27 min/km
293
206
206
306
1453
Will LAPSELY
Will LAPSELY #1453
Male Y03
00:10:10.50
00:10:10.50
215
(215)
Y03
215
00:02:28.37
Male
215
South Perth PS
563
18
5
5:05 min/km
00:05:46.80
5:30 min/km
278
198
198
00:04:23.70
4:37 min/km
354
223
223
308
595
Brodie LOVELL
Brodie LOVELL #595
Male Y03
00:10:11.32
00:10:11.32
216
(216)
Y03
216
00:02:29.18
Male
216
Holy Rosary
426
14
6
5:05 min/km
00:06:07.28
5:49 min/km
366
226
226
00:04:04.03
4:16 min/km
240
180
180
309
538
Ricky KELLY
Ricky KELLY #538
Male Y03
00:10:11.52
00:10:11.52
217
(217)
Y03
217
00:02:29.38
Male
217
Hocking PS
560
17
4
5:05 min/km
00:05:58.90
5:41 min/km
328
223
223
00:04:12.61
4:25 min/km
287
204
204
313
1498
Lewis GIBSON
Lewis GIBSON #1498
Male Y03
00:10:13.34
00:10:13.34
218
(218)
Y03
218
00:02:31.21
Male
218
Spring Hill PS
322
10
6
5:06 min/km
00:05:58.82
5:41 min/km
327
222
222
00:04:14.52
4:27 min/km
300
209
209
315
2047
James WALSGOTT
James WALSGOTT #2047
Male Y03
00:10:14.96
00:10:14.96
219
(219)
Y03
219
00:02:32.82
Male
219
Ursula Frayne CC
586
21
5
5:07 min/km
00:05:48.24
5:31 min/km
286
201
201
00:04:26.72
4:40 min/km
362
226
226
327
653
Jameson DEVITT
Jameson DEVITT #653
Male Y03
00:10:19.63
00:10:19.63
220
(220)
Y03
220
00:02:37.50
Male
220
Iona PC
2
5:09 min/km
00:05:57.08
5:40 min/km
321
220
220
00:04:22.55
4:36 min/km
347
221
221
335
1220
Ethan SKILTON
Ethan SKILTON #1220
Male Y03
00:10:23.07
00:10:23.07
221
(221)
Y03
221
00:02:40.94
Male
221
Quinns Rocks PS
622
24
4
5:11 min/km
00:05:40.82
5:24 min/km
233
169
169
00:04:42.25
4:57 min/km
400
233
233
336
1221
George WASHER
George WASHER #1221
Male Y03
00:10:23.07
00:10:23.07
222
(222)
Y03
222
00:02:40.94
Male
222
Quinns Rocks PS
622
24
5
5:11 min/km
00:05:49.89
5:33 min/km
297
205
205
00:04:33.18
4:47 min/km
380
229
229
342
2044
Harrison LIAPITAN
Harrison LIAPITAN #2044
Male Y03
00:10:25.35
00:10:25.35
223
(223)
Y03
223
00:02:43.21
Male
223
Ursula Frayne CC
586
21
6
5:12 min/km
00:06:10.75
5:53 min/km
378
229
229
00:04:14.59
4:27 min/km
302
211
211
345
1546
Lucas FOXCROFT
Lucas FOXCROFT #1546
Male Y03
00:10:26.11
00:10:26.11
224
(224)
Y03
224
00:02:43.98
Male
224
St Anthony's Wanneroo
604
23
4
5:13 min/km
00:06:08.92
5:51 min/km
374
228
228
00:04:17.19
4:30 min/km
317
214
214
347
430
Zayven REBERO
Zayven REBERO #430
Male Y03
00:10:26.92
00:10:26.92
225
(225)
Y03
225
00:02:44.79
Male
225
Good Shepherd
1
5:13 min/km
00:05:55.57
5:38 min/km
317
217
217
00:04:31.35
4:45 min/km
375
228
228
353
514
Axel FOX
Axel FOX #514
Male Y03
00:10:30.58
00:10:30.58
226
(226)
Y03
226
00:02:48.44
Male
226
Helena College
716
28
3
5:15 min/km
00:06:18.04
6:00 min/km
396
232
232
00:04:12.53
4:25 min/km
285
203
203
355
1619
Zane HOWARD
Zane HOWARD #1619
Male Y03
00:10:31.58
00:10:31.58
227
(227)
Y03
227
00:02:49.45
Male
227
Harmony PS
760
30
3
5:15 min/km
00:06:17.80
5:59 min/km
395
231
231
00:04:13.78
4:27 min/km
294
207
207
357
657
Jaxon FEAST
Jaxon FEAST #657
Male Y03
00:10:31.79
00:10:31.79
228
(228)
Y03
228
00:02:49.65
Male
228
Harmony PS
760
30
4
5:15 min/km
00:05:41.29
5:25 min/km
235
170
170
00:04:50.49
5:05 min/km
417
238
238
358
1547
Oliver JONES
Oliver JONES #1547
Male Y03
00:10:31.79
00:10:31.79
229
(229)
Y03
229
00:02:49.65
Male
229
St Anthony's Wanneroo
604
23
5
5:15 min/km
00:06:05.25
5:47 min/km
353
225
225
00:04:26.53
4:40 min/km
359
225
225
369
2182
Patrick JONES
Patrick JONES #2182
Male Y03
00:10:38.85
00:10:38.85
230
(230)
Y03
230
00:02:56.71
Male
230
Doubleview PS
3
5:19 min/km
00:06:12.99
5:55 min/km
383
230
230
00:04:25.85
4:39 min/km
357
224
224
383
1456
Connor OGILVIE
Connor OGILVIE #1456
Male Y03
00:10:46.98
00:10:46.98
231
(231)
Y03
231
00:03:04.85
Male
231
South Perth PS
563
18
6
5:23 min/km
00:06:19.52
6:01 min/km
401
235
235
00:04:27.45
4:41 min/km
365
227
227
386
426
Caelen CULLETON
Caelen CULLETON #426
Male Y03
00:10:48.81
00:10:48.81
232
(232)
Y03
232
00:03:06.68
Male
232
Good Shepherd
2
5:24 min/km
00:06:05.07
5:47 min/km
351
224
224
00:04:43.74
4:58 min/km
404
235
235
389
542
Max STANTON
Max STANTON #542
Male Y03
00:10:50.24
00:10:50.24
233
(233)
Y03
233
00:03:08.10
Male
233
Hocking PS
560
17
5
5:25 min/km
00:06:07.89
5:50 min/km
368
227
227
00:04:42.34
4:57 min/km
401
234
234
391
241
Kai GUNTON
Kai GUNTON #241
Male Y03
00:10:52.60
00:10:52.60
234
(234)
Y03
234
00:03:10.46
Male
234
Collier PS
748
29
2
5:26 min/km
00:06:32.76
6:14 min/km
424
240
240
00:04:19.83
4:33 min/km
332
219
219
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[10]
11
Page 10 of 11 (530 items)
© 2023