School Sport WA Triathlon Championship
4 Nov 2021
Results
Details
 
Contact
Senior
Intermediate
Junior
Novice
Teams
Primary
Aquathlon
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
Page 4 of 4 (164 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Member1
Member2
Member3
Dist
Pace
Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
Cycle
Pace
O/Pos
C/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
Run 1km
Pace
O/Pos
C/Pos
Run
Pace
O/Pos
C/Pos
93
812
St Brigid's Middle Swan Ps 2
St Brigid's Middle Swan Ps 2 #812
Mixed Div C
00:31:50.54
00:31:50.54
17
(79)
Div C
17
00:04:06.61
Mixed
79
St Brigid's Primary School
1
Thomas Giffen
Curtis Sucur
Samuel Kuol
8.4
3:47 min/km
00:04:16.46
21:22 min/km
106
20
00:00:40.82
84
16
00:18:03.80
19.9 km/h
120
24
00:00:20.19
30
9
00:04:17.58
4:10 min/km
28
2
00:08:29.25
4:14 min/km
14
2
17
821
St Mark's Anglican Community School 4
St Mark's Anglican Community School.. #821
Mixed Div A
00:26:53.60
00:26:53.60
15
(17)
Div A
15
00:03:30.36
Mixed
17
St Mark's Anglican Community School
4
Isobel Dolphin-Spencer
Max Frieke
Daniel File
8.4
3:12 min/km
00:03:36.87
18:04 min/km
54
20
00:00:42.99
98
25
00:13:47.97
26.1 km/h
17
15
00:00:22.63
62
14
00:04:12.45
4:02 min/km
14
11
00:08:23.12
4:11 min/km
13
10
4
1497
Trinity College 1
Trinity College 1 #1497
Mixed Div A
00:25:10.52
00:25:10.52
4
(4)
Div A
4
00:01:47.27
Mixed
4
Trinity College
1
Tyson Cass
Sam Keys
Liam Breakingbury
8.4
2:59 min/km
00:02:55.37
14:36 min/km
11
6
00:00:33.98
16
5
00:12:56.70
27.8 km/h
8
7
00:00:21.49
44
10
00:04:16.96
3:55 min/km
9
7
00:08:22.97
4:11 min/km
12
9
3
820
St Mark's Anglican Community School 3
St Mark's Anglican Community School.. #820
Mixed Div A
00:24:49.36
00:24:49.36
3
(3)
Div A
3
00:01:26.11
Mixed
3
St Mark's Anglican Community School
1
Lua Wilson
Kai Bowden
Charlie Killoh
8.4
2:57 min/km
00:02:40.87
13:24 min/km
4
3
00:00:36.08
28
9
00:12:50.39
28.0 km/h
5
4
00:00:21.19
40
8
00:04:19.40
3:45 min/km
4
4
00:08:20.81
4:10 min/km
11
8
5
768
Kapinara 1
Kapinara 1 #768
Mixed Div A
00:25:13.27
00:25:13.27
5
(5)
Div A
5
00:01:50.02
Mixed
5
Kapinara Primary School
1
Ashton Gale
Jeremy Flavel
Christopher Drury
8.4
3:00 min/km
00:03:27.77
17:18 min/km
44
18
00:00:31.90
4
2
00:12:33.19
28.7 km/h
4
3
00:00:21.32
41
9
00:04:11.83
3:58 min/km
11
9
00:08:19.08
4:09 min/km
10
7
16
831
Gooseberry Hill Primary School 1
Gooseberry Hill Primary School 1 #831
Mixed Div A
00:26:48.44
00:26:48.44
14
(16)
Div A
14
00:03:25.20
Mixed
16
Gooseberry Hill Primary School
1
Samuel Hindle
Toby Winter
Joshua Lynam
8.4
3:11 min/km
00:04:29.91
22:29 min/km
119
27
00:00:31.23
2
1
00:13:13.69
27.2 km/h
12
11
00:00:18.34
7
2
00:04:10.40
4:01 min/km
13
10
00:08:15.26
4:07 min/km
9
6
42
1500
Trinity College 4
Trinity College 4 #1500
Mixed Div D
00:28:48.08
00:28:48.08
1
(39)
Div D
1
Mixed
39
Trinity College
3
Nate Cass
Seth Moore
Ollie Bowen
8.4
3:25 min/km
00:02:54.50
14:32 min/km
9
1
00:00:42.00
93
17
00:16:23.45
22.0 km/h
80
8
00:00:34.81
151
33
00:04:08.20
4:02 min/km
16
1
00:08:13.30
4:06 min/km
8
1
24
819
St Mark's Anglican Community School 2
St Mark's Anglican Community School.. #819
Mixed Div A
00:27:54.07
00:27:54.07
19
(23)
Div A
19
00:04:30.83
Mixed
23
St Mark's Anglican Community School
5
Luke Booth
Marcel Spallone
Isaac Kay
8.4
3:19 min/km
00:02:58.01
14:50 min/km
13
7
00:00:38.97
63
16
00:15:47.58
22.8 km/h
67
25
00:00:16.20
2
1
00:04:08.65
3:52 min/km
6
5
00:08:13.30
4:06 min/km
7
5
12
706
Carramar Ps 1A
Carramar Ps 1A #706
Mixed Div A
00:26:32.96
00:26:32.96
11
(12)
Div A
11
00:03:09.72
Mixed
12
Carramar Primary School
1
Max Dean
Blake Hambrook
James Knoesen
8.4
3:09 min/km
00:03:44.67
18:43 min/km
69
24
00:00:44.28
112
26
00:13:32.36
26.6 km/h
14
13
00:00:19.90
24
7
00:04:10.37
3:56 min/km
10
8
00:08:11.74
4:05 min/km
6
4
26
749
Hale School C1
Hale School C1 #749
Mixed Div C
00:27:58.31
00:27:58.31
2
(25)
Div C
2
00:00:14.38
Mixed
25
Hale School
3
Daniel Massey
Will Haydar
Nicholas Steele
8.4
3:19 min/km
00:03:42.37
18:31 min/km
63
10
00:00:43.67
105
20
00:14:58.20
24.0 km/h
44
4
00:00:23.61
71
19
00:04:13.15
3:53 min/km
8
1
00:08:10.46
4:05 min/km
5
1
29
736
Ggps 2
Ggps 2 #736
Mixed Div B
00:28:11.74
00:28:11.74
5
(28)
Div B
5
00:02:41.49
Mixed
28
Guildford Grammar Preparatory School
2
Hamish Wood
Charles Grayson
Copper Hart
8.4
3:21 min/km
00:04:33.59
22:47 min/km
124
26
00:00:32.64
10
3
00:14:40.01
24.5 km/h
35
8
00:00:19.89
23
4
00:04:10.17
3:47 min/km
5
1
00:08:05.60
4:02 min/km
4
1
54
742
Hale School A1
Hale School A1 #742
Mixed Div A
00:29:28.60
00:29:28.60
27
(50)
Div A
27
00:06:05.35
Mixed
50
Hale School
8
Alex Zheng
Lewis Triplett
Ben Pidgeon
8.4
3:30 min/km
00:03:25.95
17:09 min/km
42
17
00:00:37.44
45
12
00:17:09.14
21.0 km/h
100
27
00:00:24.52
89
20
00:03:55.02
3:41 min/km
2
2
00:07:51.54
3:55 min/km
3
3
2
775
Marmion Ps
Marmion Ps #775
Mixed Div A
00:23:50.83
00:23:50.83
2
(2)
Div A
2
00:00:27.59
Mixed
2
Marmion Primary School
1
Cooper Jambu
Luke Williams
Bo Watters
8.4
2:50 min/km
00:03:17.77
16:28 min/km
35
14
00:00:39.26
66
17
00:11:47.06
30.5 km/h
2
2
00:00:18.59
8
3
00:03:53.19
3:40 min/km
1
1
00:07:48.13
3:54 min/km
2
2
13
798
Sorrento A1
Sorrento A1 #798
Mixed Div A
00:26:44.39
00:26:44.39
12
(13)
Div A
12
00:03:21.14
Mixed
13
Sorrento Primary School
1
Koby Waters
Chase Kaiser
Archer Jouana
8.4
3:10 min/km
00:03:13.94
16:09 min/km
29
13
00:00:39.82
69
18
00:14:32.35
24.8 km/h
31
21
00:00:32.09
144
28
00:03:52.27
3:43 min/km
3
3
00:07:46.18
3:53 min/km
1
1
1
2
3
[4]
Page 4 of 4 (164 items)
© 2023