School Sport WA Triathlon Championship
4 Nov 2021
Results
Details
 
Contact
Senior
Intermediate
Junior
Novice
Teams
Primary
Aquathlon
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
Page 4 of 4 (164 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Member1
Member2
Member3
Dist
Pace
Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
Cycle
Pace
O/Pos
C/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
Run 1km
Pace
O/Pos
C/Pos
Run
Pace
O/Pos
C/Pos
12
706
Carramar Ps 1A
Carramar Ps 1A #706
Mixed Div A
00:26:32.96
00:26:32.96
11
(12)
Div A
11
00:03:09.72
Mixed
12
Carramar Primary School
1
Max Dean
Blake Hambrook
James Knoesen
8.4
3:09 min/km
00:03:44.67
18:43 min/km
69
24
00:00:44.28
112
26
00:13:32.36
26.6 km/h
14
13
00:00:19.90
24
7
00:04:10.37
3:56 min/km
10
8
00:08:11.74
4:05 min/km
6
4
4
1497
Trinity College 1
Trinity College 1 #1497
Mixed Div A
00:25:10.52
00:25:10.52
4
(4)
Div A
4
00:01:47.27
Mixed
4
Trinity College
1
Tyson Cass
Sam Keys
Liam Breakingbury
8.4
2:59 min/km
00:02:55.37
14:36 min/km
11
6
00:00:33.98
16
5
00:12:56.70
27.8 km/h
8
7
00:00:21.49
44
10
00:04:16.96
3:55 min/km
9
7
00:08:22.97
4:11 min/km
12
9
26
749
Hale School C1
Hale School C1 #749
Mixed Div C
00:27:58.31
00:27:58.31
2
(25)
Div C
2
00:00:14.38
Mixed
25
Hale School
3
Daniel Massey
Will Haydar
Nicholas Steele
8.4
3:19 min/km
00:03:42.37
18:31 min/km
63
10
00:00:43.67
105
20
00:14:58.20
24.0 km/h
44
4
00:00:23.61
71
19
00:04:13.15
3:53 min/km
8
1
00:08:10.46
4:05 min/km
5
1
7
816
St Mark's Anglican Community School 1
St Mark's Anglican Community School.. #816
Mixed Div A
00:25:31.00
00:25:31.00
6
(7)
Div A
6
00:02:07.76
Mixed
7
St Mark's Anglican Community School
2
Harry Linehan
Jake Poat
Kane Byers
8.4
3:02 min/km
00:02:38.71
13:13 min/km
2
2
00:00:40.27
76
21
00:13:12.97
27.2 km/h
11
10
00:00:25.32
99
21
00:04:35.53
3:53 min/km
7
6
00:08:33.72
4:16 min/km
17
11
24
819
St Mark's Anglican Community School 2
St Mark's Anglican Community School.. #819
Mixed Div A
00:27:54.07
00:27:54.07
19
(23)
Div A
19
00:04:30.83
Mixed
23
St Mark's Anglican Community School
5
Luke Booth
Marcel Spallone
Isaac Kay
8.4
3:19 min/km
00:02:58.01
14:50 min/km
13
7
00:00:38.97
63
16
00:15:47.58
22.8 km/h
67
25
00:00:16.20
2
1
00:04:08.65
3:52 min/km
6
5
00:08:13.30
4:06 min/km
7
5
29
736
Ggps 2
Ggps 2 #736
Mixed Div B
00:28:11.74
00:28:11.74
5
(28)
Div B
5
00:02:41.49
Mixed
28
Guildford Grammar Preparatory School
2
Hamish Wood
Charles Grayson
Copper Hart
8.4
3:21 min/km
00:04:33.59
22:47 min/km
124
26
00:00:32.64
10
3
00:14:40.01
24.5 km/h
35
8
00:00:19.89
23
4
00:04:10.17
3:47 min/km
5
1
00:08:05.60
4:02 min/km
4
1
3
820
St Mark's Anglican Community School 3
St Mark's Anglican Community School.. #820
Mixed Div A
00:24:49.36
00:24:49.36
3
(3)
Div A
3
00:01:26.11
Mixed
3
St Mark's Anglican Community School
1
Lua Wilson
Kai Bowden
Charlie Killoh
8.4
2:57 min/km
00:02:40.87
13:24 min/km
4
3
00:00:36.08
28
9
00:12:50.39
28.0 km/h
5
4
00:00:21.19
40
8
00:04:19.40
3:45 min/km
4
4
00:08:20.81
4:10 min/km
11
8
13
798
Sorrento A1
Sorrento A1 #798
Mixed Div A
00:26:44.39
00:26:44.39
12
(13)
Div A
12
00:03:21.14
Mixed
13
Sorrento Primary School
1
Koby Waters
Chase Kaiser
Archer Jouana
8.4
3:10 min/km
00:03:13.94
16:09 min/km
29
13
00:00:39.82
69
18
00:14:32.35
24.8 km/h
31
21
00:00:32.09
144
28
00:03:52.27
3:43 min/km
3
3
00:07:46.18
3:53 min/km
1
1
54
742
Hale School A1
Hale School A1 #742
Mixed Div A
00:29:28.60
00:29:28.60
27
(50)
Div A
27
00:06:05.35
Mixed
50
Hale School
8
Alex Zheng
Lewis Triplett
Ben Pidgeon
8.4
3:30 min/km
00:03:25.95
17:09 min/km
42
17
00:00:37.44
45
12
00:17:09.14
21.0 km/h
100
27
00:00:24.52
89
20
00:03:55.02
3:41 min/km
2
2
00:07:51.54
3:55 min/km
3
3
2
775
Marmion Ps
Marmion Ps #775
Mixed Div A
00:23:50.83
00:23:50.83
2
(2)
Div A
2
00:00:27.59
Mixed
2
Marmion Primary School
1
Cooper Jambu
Luke Williams
Bo Watters
8.4
2:50 min/km
00:03:17.77
16:28 min/km
35
14
00:00:39.26
66
17
00:11:47.06
30.5 km/h
2
2
00:00:18.59
8
3
00:03:53.19
3:40 min/km
1
1
00:07:48.13
3:54 min/km
2
2
777
Rosalie Ps 1
Rosalie Ps 1 #777
Mixed Div B
DNS
DNS
Div B
Mixed
Rosalie Primary School
Jacob Kee
Kiran Tran
Mox O'Donnell
8.4
789
Rosalie Ps 5
Rosalie Ps 5 #789
Mixed Div C
DNS
DNS
Div C
Mixed
Rosalie Primary School
Matthew Winn
Soren Van der Riet
Magnus Wearing-Smith
8.4
1504
Gooseberry Hill Primary School 8
Gooseberry Hill Primary School 8 #1504
Female Girls
DNS
DNS
Girls
Female
Maddison Hewlett-Banning
Alexis Yiend
Alyssa Jordan
8.4
1488
St Michael's School Bassendean 14
St Michael's School Bassendean 14 #1488
Female Girls
DNS
DNS
Girls
Female
St Michael's School Bassendean
Natasha Perich
Zeita Franklin
Imali Freckricks
8.4
1
2
3
[4]
Page 4 of 4 (164 items)
© 2023